Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Fortis Bank wstrzymuje sprzedaż kredytów hipotecznych w walutach obcych dla klientów indywidualnych

Fortis Bank wstrzymuje sprzedaż kredytów hipotecznych w walutach obcych dla klientów indywidualnych

skomentuj
kisiel2 / 2008-05-07 10:11
"Począwszy od 15 maja Fortis Bank wstrzymuje sprzedaż kredytów hipotecznych w walutach obcych. Klienci Fortis Banku, którzy zaciągnęli już kredyty w walutach obcych, będą obsługiwani na dotychczasowych zasadach.

Umowy kredytowe klientów, korzy mają już w banku kredyt hipotecznych w walucie obcej nie zmienią się.

Fortis Bank zdecydował się ograniczyć ryzyko wynikające z finansowania nieruchomości w walucie innej niż złoty. Nie oznacza to jednak, że bank definitywnie rezygnuje ze sprzedaży kredytów w walutach obcych; polityka kredytowa będzie ponownie rewidowana jeszcze w czwartym kwartale tego roku."

http://www.fortisbank.com.pl/press/1191_4414.htm

80% kredytow nieruchomosci w Polsce jest wziete w CHF.
Szczerze mowiac to tego nie rozumiem - kredyty w Polsce sa bezpieczne, jak na razie nic nie wskazuje na odbijanie CHFPLN ani na miesiecznym ani tygodniowym wykresie (raczej wrecz przeciwnie sadzac po kwiecien-maj).
Tez nie za bardzo moglem cos znalezc na stronie http://www.fortis.com/, ale tutaj najnowsze sa z kwietnia - wiec moze strona polska jest czesciej updatowana.

Temat jest b. ciekawy - tym bardziej ze sporo z nas ma kredyty w CHF- jak ktos ma jakies przemyslenia albo linki to zapraszam do dyskusji
kisiel2 / 2008-05-07 12:05
jedna z mozliwosci decyzji Fortis:

http://www.2and2.net/files/48217a6154545.png

ale nie przekonuje mnie to. Ktos ma inne pomysly?
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy