Forum Forum inwestycyjneFundusze

Franklin MENA Fund

Franklin MENA Fund

Krzysztof Grądzki / 83.26.188.* / 2009-11-19 13:22
Witam
Mam pewien problem.
Założyłem w Generali polisę z ubezpieczeniem i doradca przy podziale składki polecił mi fundusz "Franklin MENA Fund" w euro. Że niby młody i dobrze rokujący. Od parunastu dni śledzę ten fundusz i traci on dzień w dzień. Od początku działalności praktycznie ciągle spadki (na tą chwilę-9.7%).
Uciekać z niego czy kupować jednostki po coraz niższej cenie i czekać na odbicie ???

Pozdrawiam
Krzysztof
Pilsener / 2009-11-19 15:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Doradca... pff.... Kiedy złotówka się umacnia to on każde kupować euro, tak? Ciekawe w co sam inwestuje? Fundusze Franklina Templetona są dobre, ale ryzyko kursowe jest złe! Kolejna zasada to nie inwestować w fundusze "dobrze rokujące" lecz sprawdzone. Ja bym radził czym prędzej uciekać, wg niektórych prognoz za euro będziemy płacić nawet 3.70 w przyszłym roku! Oznacza to stratę co najmniej kolejnych 10-20%, że już nie wspomnę o widokach na zarobienie czegokolwiek. Zarobić można tylko wtedy, jeśli złotówka ponownie zaczęłaby się znacznie osłabiać, co jest co najmniej mało prawdopodobne, z trendem się nie walczy lecz do niego dostosowuje - polecam na dziś portfel złożony z polskich obligacji, akcji i lokat. Ciekawe ilu takich kupiło fundusz w euro, gdy stało ono ponad 4.70...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy