Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Frasyniuk: Bo zadecydują za ciebie idioci

Frasyniuk: Bo zadecydują za ciebie idioci

Money.pl / 2009-06-01 07:40
Komentarze do wiadomości: Frasyniuk: Bo zadecydują za ciebie idioci.
Wyświetlaj:
jerzy abc... / 78.157.160.* / 2009-06-07 16:12
Miała być Demokracja , a wprowadzili progi 5% . Ażeby ograniczyć ilość partii. Skutecznie . Zostały praktycznie 2 partie. Frasyniuk popierał te rozwiązania , firmowała je jego partia. Partia >>Ludzi Rozumnychdemokraci>nie marnuj głosu na ugrupowania mniejsze
jerzy abc... / 78.157.160.* / 2009-06-07 16:16
korekta : Partia Ludzi Rozumnych
jerzy abc... / 78.157.160.* / 2009-06-07 16:18
korekta:>demokraci ponadto nawołują : nie marnuj głosu na mniejsze ugrupowania.
czemu są przekłamania ???
TUBQA / 195.117.22.* / 2009-06-02 20:57
A Frasyniuk wie, co mówi - jest honorowym członkiem klubu idiotów.
badyl L-2 / 79.162.119.* / 2009-06-05 22:06
Ja na wybory nie pójdę, Frasyniuk napewno tak.
"BO ZADECYDJĄ ZA CIEBIE IDIOCI" to napewno prawdę powiedział. IDEAŁ.
jotemem / 83.4.98.* / 2009-06-02 14:47
Już to zrobili w 1989r akurat 4 czerwca.
Aga inż / 87.105.145.* / 2009-06-05 20:30
Zgadzam się z 100%, kto za nas decydował o sejmie kontraktowym, o obaleniu Pana Olszewskiego (Nocna Zmiana). Gdyby nie Tymiński to Wałęsa nie byłby prezydentem.
Frasyniuk to zwykły mechanik samochodowy z MPK - który kanciarstwem dorobił się majątku.Nie wiem jak uczciwie można zarobić taką kasę.(mój ojciec też pracował w MPK - i tylko mół kupić rower.
kim jest? / 81.210.19.* / 2009-06-02 08:19
Po to, by zadecydować! :)
qoomaq / 83.21.86.* / 2009-06-01 23:17
Jedyną szansą dla Polski jest to że idioci zostaną w domu, bo sądząc po ilości bełkotliwych postów - idioci przeważają w elektoracie.
gaalar / 212.76.37.* / 2009-06-05 21:39
tez tak mi sie wydaje, czytajac twoja wypowiedz. goomaq
axxell / 83.143.213.* / 2009-06-02 10:54
tak własnie wyraza się szacunek entelygencji do elektoratu :) a zwłaszcze tego głosującego na przeciwników .. to idioci.

sądzac po wpisie , qoomag siebie za idiote nie uważa?
prawiezaratralalala / 77.254.140.* / 2009-06-01 23:10
Jedyna możliwość by opowiedzieć się przeciwko chamstwu - to nie iść na wybory
kukariusz / 88.220.40.* / 2009-06-01 21:35
idż na wybory bo zadcecyduje za Ciebie Frasyniuk....... już biegnę!
Wapniak / 2009-06-01 20:46 / Tysiącznik na forum
Czy on miał na myśli siebie?...
KAP / 2009-06-01 20:21 / Tysiącznik na forum
kto nie glosuje ten nich potem zamilknie i nie narzeka jak mu wybiora jakiegos kacyka na wodza. jak ten wodz wejdzie nieglosujacym na odciski to juz bedzie mozan sobie jedynie pospiewac i to cicho.
axxell / 83.143.213.* / 2009-06-02 11:05
Skad ja to znam?
kto nie glosuje ten nich potem zamilknie i nie narzeka jak mu
wybiora jakiegos kacyka na wodza.

Ciekawy sposób myslenia, jest jednak mały problem .. jak to sie ma do prawa wyboru , uczestniczyc czy nie uczestniczyc w fikcji jaka są "wybory". Chociaz KAP słusznie zauwazył ze to jedynie głosowanie a nie wybory.
Wybór kacyków juz się dokonał, elektorat ma tylko to zalegitymizowac, ale ze by z tego powody ze nie chce się zalegitymizowac to co juz zostało wybrane, odmawiac prawa innym do narzekania i kazac im milczeć?
Czy to oznacza ze wg KAP nie ma już demokracji? Nawet tej fasadowej jaka jest obecnie?
Poniekąd może to byc prawdą, nauki polityczne, czy społeczne juz od dawna okreslaja obecny ustrój jako plutokracje z maska demokracji, i chyba w tym tkwi sedno całej oraczającej rzevczywistości?
digat / 83.10.209.* / 2009-06-01 18:47
Równiez te nieprzychylne dla Pana Frasyniuka czy Winieckiego! No chyba, że pod pozorem walki z Kataryną (Lis i "Axsel Dziennik nazywa to walką z "hamstwem") macie zamiar stać się "mendą z Dziennika". A to określenie padło na waszysz stronach! I jest słuszne, tylko jak widzę... rączki się wam trzęsą ze strachu.
IDIOTA / 79.186.174.* / 2009-06-01 17:43
Za zaledwie 10 proc. rzeczywistej wartości luksusowe mieszkania na warszawskich Kabatach przejdą w ręce VIP-ów - donosi "Newsweek". Według tygodnika wśród szczęśliwców znajdą się m.in. obecny szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Krzysztof Bondaryk i były wiceszef MSWiA Wojciech Brochwicz."
mrók / 213.158.199.* / 2009-06-01 14:30
odkąd pamiętam decydują za mnie idioci .... z wiejskiej
Hi-Polit / 83.24.10.* / 2009-06-01 16:07
Jeśli to są idioci, to jak nazwać tych co ich wybrali ?
KAP / 2009-06-01 20:22 / Tysiącznik na forum
a ci co dzieki ich lenistwie zostali przeglosowani?
badyl L-2 / 79.162.119.* / 2009-06-05 22:14
Zebyś nie wiem jak głosował, to i tak "TEN PIERWSZY" wszystkich głosy dostanie. TO JEST POLSKA DEMOKRACJA-jaka różnica od tych przed 1989 rokiem?
axxell / 83.143.213.* / 2009-06-01 13:12
Pan Frasyniuk ma racje i nie ma racji. :).
No pozostaje jeszcze kwestia "idiotów".

Tak sie składa ze w obowiązującej wersji "demokracji", wybory juz sie dokonały, poprzez, ustawienia poszczególnych osób na tzw listach wyborczych. Potencjalni głosujacy (bo nie wyborcy przeciez ), za posrednictwem mediów, byli swiadkami, bojów jakie toczyli "kandydaci" o numerek czyli o miejsce na liście.
Wszak jedynki a czasmi nawet dwójki, daja wręcz gwarancje wybrania, no chyba zeby jakas partia znalazła sie poniżej tzw progu wyborczego, całareszta tak jest obliczona ze, wystarczy osiagnąc ten próg wyborczy, aby osoba z jedynką miała dwarancje w danym okręgu zostać "wybranym", czyli czy sie stoi czy się lezy .. ups .. czy lubia danego kandydata , czy nie lubią głosujący, nie istotne, istotne jest ile głosów dostanie dana lista, i czy przekroczy próg wyborczy.
Wobec tego wybory juz sie odbyły, w zaciszu gabinetów, gdzie typowano i ustawiano kolejnosci na poszczególnych listach wyborczych, ale to nie głosujący dokonali wyborów, tylko tzw władze, władze partii.
Głosujący maja jedynie dać tzw legitymizacje.
Oczywiście partie "walcza" o jak największy procent, bowiem jezeli zdobedą , wiecej niż wynosi próg wyborczy, to z ich list, wejda nastepne numerki nie tylko jedynki, alie i tu ktos przeciez ta kolejnośc poustanawiał, i nie było to w wyniku wyborów, no co najwyżej były to "wybory" zaufanego kręgu.
Aktualnie oferowana demokracja jaka jest kazdy widzi, moze , niechęc do robienia frekwencji na tzw "wyborach" jest dowodem ze , jednal ludzie nie są takimi idiotami?

Wszak prawdiwe wybory juz się odbyły, zwłaszcza jezeli chodzi o tzw kandydatów, teraz partom zalezy jedynie na tym aby to ich kandydatów było więcej niz kandydatów parti przeciwnych. Tylko znowu ludzie maja swoja pamięc i pamiętają ze z zamian parti na wysokich stołkach
administracji rzadowej , niewiele wynika.

Mam propozycję dla głosujących, aby jednak zrobili duza frekwencję, ale zrobili cos czego system nie oczekuje, mianowicie przekreslili listy i oddali tzw głosy niewazne,
"Demokracji" w obecnym wydzniu to nie zaszkodzi, ale powszechnośc takiego protestu, moze da coś do myslenie, architektom obecnej fikcji wyborczej? :).
wolny człowiek / 83.27.2.* / 2009-06-01 22:23
Czyli jak w PRL. Głosujemy bez skreśleń. Zresztą kto się tym przejmuje i tak zostaną wybrani "właściwi ludzie". Fałsz, obłuda, zakłamanie. Karykatura demokracji.
Wapniak / 2009-06-01 21:32 / Tysiącznik na forum
Albo jeszcze lepiej P. Axxell - o czym pisałem dawno. Nie tylko głosy nieważne ale i jak już to skreślać wszystkie "jedynki" albo "dwójki" na listach... Zobaczylibyśmy wtedy jak się woda gotuje w ich d....!?
Floyd / 2009-06-01 15:24 / Tysiącznik na forum
Nie chodzę na wybory bo politycy swym ględzeniem i obietnicami bez pokrycia robią ze mnie idiotę i nie chciał bym aby uwierzyli, że im się to udało. Głos nieważny, to jakiś pomysł, ale czy istotny?
Jola46 / 195.229.235.* / 2009-06-01 14:48
Doskonaly tekst, 10/10
Very / 77.56.108.* / 2009-06-01 12:40
Pan Frasyniuk biedaczek kompletnie zapomnial, ze wysoko rozwinieta demokracja amerykanska operuje dwoma partiami. On wlasnie strasznie martwi sie o tylko siebie i swoja partyjke, a nie o spoleczenstwo.
axxell / 83.143.213.* / 2009-06-01 12:55
W USA jest wysoko rozwinięta demokracja?

w takim razie pytanie .. na czym polega wysokośc w rozwinięciu (rozwoju) demokracji?
Very / 77.56.108.* / 2009-06-01 13:45
Wysokosc rozwoju demokracji nie koniecznie polega na wystepowaniu duzej ilosci partii, gdyz to wskazuje raczej na klotliwosc spoleczenstwa, a nie na jego wysoka swiadomosc polityczna. Nalezy sie przypatrzec, jak wyglada przygotowanie spoleczenstwa do wyborow w USA. Tam to sie walczy o wyborce! POza tym o nawet najdrobniejszych szczegolach zycia politycznego spoleczenstwo amerykanskie jest informowane i w ten sposob moze sobie wyrobic poglad na sprawy. Poza tym sadownictwo w USA jest bardzo silne. Raczej trudno sobie wyobrazic sciganie Ziobry w USA za "zamordowanie" laptopa. Tam zadna z partii nie manipuluje sadownictwem. Oczywiscie w kazdym spoleczenstwie istnieje pewna grupa, ktora pdlega manipulacji przedwyborczej.
axxell / 83.143.213.* / 2009-06-01 14:09
Niedawno podczas mojego pobytu w USA, w jednej z sieci telewizyjnych, był pokazywany baardzo kontrowersyjny cykl, o oszustwach wyborczych w kraju (USA).
W wielu stanach dopuszczone jest głosowanie za pośrednictwem tzw "maszyn". Okazuje się że "faktycznie mający władzę" w USA, manipuluja wynikami wyborczymi wszedzie tam gdzie, jesto czynione w "nowoczesny" sposób.
Morze o jakości demokracji w USA swiadczy wszechwładza, tzw siłowych urzedów w USA, kazdy kto mieszka lub mieszkał w USA wie o czym mówie :).
Moj, znajomy, był ofiara , tej demokratycznej policji, rodowity mieszkaniec i na dodatek biały.
Został zatrzymany przez policje na miedzystanowej szosie, wywleczony z samochodu i potraktowany paralizatorem, tak samo poczyniono z jego małzonka, i o mało co z nastoletnimi córkami. A jaki powód takiej brutalności? Za długo szukał dokumentów w swojej aktówce. Taki prozaiczny powód, aby było jeszcze ciekawiej, na nagraniu kamerą policyjna tego nie było, tzn poczatkowego momentu zatrzymania i paralizowania, policyjna kamera podobno była wadliwa i właczyła się z opóźnieniem, na nieszczescie policji, z pewnej odległości całe zdarzenie sfilmował inny kierowca, całe zdarzenie.
Czy na tym ma polegac demokracja, na samoobronie obywateli przed organami państwa? w USA jest corazczestrzym zjawiskiem ze karzdy kto moze fimuje nawet komóerka zatrzymania przez policje innych ludzi, bowiem policyjne dowody lubia byc manipulowane.
Jezeli dowodemna wyzszośc demokracji ma byc brutalizacja sił mundurowych czy ogólniej siłowych, to za komuny Polska była bardziej demokratyczna od dzisiejszych USA.
Dwupartyjnośc nie jest zadnym dowodem na jakąs wyższośc czy dojrzałośc demokracji, czesto wręcz przeciwnie, jest przykładem tzw duopolu politycznego niczym wiecej :)
KAP / 2009-06-01 20:25 / Tysiącznik na forum

Jezeli dowodemna wyzszośc demokracji ma byc
brutalizacja sił mundurowych czy ogólniej siłowych, to
za komuny Polska była bardziej demokratyczna od
dzisiejszych USA.

chyba nie czytales nic o 1970 roku, nie mowiac juz o latach 50tych. szkoda ze piszesz tak dlugie teksty o czyms o czym nie masz zadnego pojecia.
axxell / 83.143.213.* / 2009-06-02 11:21
Dzieki za uznanie mojej "niewiedzy"
Z Twojego wpisu, wynika że Twoja niewiedza jest większa od mojej :).
Nie tylko zapoznałem się z wasza historią okresu PRL-u, ta akademicką ale znam wspomnienia i opowieści wielu moich polskich przyjacół, i wiem o róznych obliczach, w różnych okresach PRL-u.
Wiem że inne były lata 50 a inne 60 czy 70.
Wiem ze w latach 60 w zwyz totalitaryzm zelzał i miał tzw bardziej ludzką twarz, poza okresami zamieszek jak te w 68 czy 70.
Zreszta nawet wtedy PRL-owska drogówka była o wiele łagodniejsza od Amerykańskiej.
Z tym ze w USA jest tendencja odwrotna.. tam idzie w strone totalitaryzmu i brutalizacji.
Ze smutkiem to pisze bo to kraj w którym spedziłem zdecydowana większośc zycia, i tam jest moja rodzina.
mirek3011 / 2009-06-01 12:29 / Tysiącznik na forum

Frasyniuk: Bo zadecydują za ciebie idioci


Znalazł się intelektualista .... z zawodu kierowca autobusu
axxell / 83.143.213.* / 2009-06-01 13:17
kierowca autobusu nie moze byc intelektualistą?

Czy o intelektualiźmie mirka3011 ma świadczyć jego (mirka) wypowiedź.
mirek3011 / 2009-06-01 13:37 / Tysiącznik na forum
A czy nazywanie ludzi "idiotami" których się nie zna i którzy chcą głosować na inne partie jak pan Frasyniuk świadczy o intelektualizmie?
Przyznasz że raczej nie.
KAP / 2009-06-01 20:27 / Tysiącznik na forum
Dostojewski napisal "Idiote" , ale on nie byl intelektualista. takiemu Brudzinkiemu nie doróslby do piet -:)
issaell / 83.143.213.* / 2009-06-01 14:15
nazywanie kogos idiota, nie swiadczy o intelektualiznie, a o wychowaniu , kulturze osobistej.
wprawdzie uczestników głosownaia nazwał pan Frasyniuk idiotami, ale moim zdanie urazonym moze poczuc sie osoba która podejrzewa ze to ja (Frasyniuk) miał na mysli.
Okreslenie idiota w wykonaniu Frasyniuka jest bowiem na takim poziomie ogólnosci , ze to juz indywidualna sprawa kazdego, kto czuje sie tym byc dotkniety :).
wektor / 2009-06-01 16:02 / portfel / Bywalec forum
Issaell chyba zapomniałeś , w jakiej cywilizacji żyjemy.Być może w cywilizacji bizantyjskiej albo muzułmańskiej nazwanie uczestników głosowania idiotami,to normalna rzecz, ale w naszym kręgu Cywilizacji Łacińskiej nie świadczy to o intelektualiżmie a tym bardziej o kulturze danej osoby.Cywilizacja Lacińska albo inaczej Cywilizacja Zachodnia, oparta jest na greckiej filozofii.rzymskim prawie ietyce chrześcijańskiej.Znaczy to po prostu nic innego jak państwo - etyka i prawda. Polecam przeczytać Feliksa Konecznego o cywilizacjach.
issael / 79.162.210.* / 2009-06-01 17:22
takze jestem zdania, że uzywanie epitetów nie świadczy o intelektualiźmie (ufff), ale też nie świadczy o jego braku (intelektualizmu).
Swiadczy natomiast o tym, co powszechnie nazywane jest, kulturą, obyciem, kindersztubą, taktem, itp.

Z tego powodu ze Frasyniuk, nazwał weżej czy szerzej pojetu ogół idotami, nie jest dowodem ani na intelektualizm , ani na nieintelektualizm Frasyniuka.
Ale moze byc powodem do uznania ze panu Frasyniukowi sporo brakuje w dziedzinie tzw taktu i ogłady.
man13 / 2009-06-01 14:31 / Tysiącznik na forum
Brawo !!!
A co z ogólnym poziomem inteligencji dającym możliwość formowania przekazu u Pana Frasyniuka?
issael / 79.162.210.* / 2009-06-01 17:25
pozwolę sobie, zachowac dla siebie, swoje mniemanie o inteligencji pana Frasyniuka, zreszta kazdy moze to zrobic sam, wg swojej, dobrej/złej woli.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy