FSM - czy warto?

kurroni / 2008-02-24 17:31
Witam,
dużo się ostatnio mówi o "zawczasowym" wypracowaniu emerytury i możliwościach zgromadzenia kapitału, odkładając 100 zł miesięcznie (w funduszach inwestycyjnych).
Skończyłem 25 lat i dlatego myślę, że spokojnie taką kwotę mógłbym uszczknąć z comiesięcznego wynagrodzenia i zabezpieczyć w ten sposób przyszłość.
Pytanie tylko, czy warto skorzystać z doradców np. z tytułowego FSM (a może inni są lepsi?)?
Czy zwrócić się bezpośrednio do jakiegoś Funduszu Inwestycyjnego?
Jednym słowem - pytanie - co najlepiej uczynić w moim wieku, przy kompletnym braku wiedzy, chcąc wypracować większy kapitał na przyszłość, bez posiadanych oszczędności? Czy zaufać FSM?
Dodam, że charakteryzuje mnie spory brak zapału do śledzenia wykresów giełdowych
itp.
(pewnie takie wątki miały tu miejsce - będę wdzięczny za linki)
Wyświetlaj:
fsm_nie! / 31.11.251.* / 2014-11-12 11:39
UWAGA!!!!!!
od dzis juz wiem, bardzo podejzana firma, podobno nie oddaja ludzia pieneiedzy nawet zgodnie z umowa, wiem z bardzo dobrego zrodła,moja ciocia która jest ich klientką dostała wezwanie na POLICJE zeby uwazac na firme bo jest duzo osób pokrzywdzonych juz!!! OSTRZEGAM!!!
Ania 36 / 46.205.28.* / 2014-09-05 15:08
kilka miesięcy pracowałam ale wieczne bezsensowne szkolenia pokazywanie co to nie prezesi jeżdżą porsche sobie a jak mieli mi zapłacić to pieniędzy wypłaty nie mogłam się doczekać po jakimś czasie coraz wyższe wymagania i gadanie za mało za mało jednostek itd a kasy na koncie nie widziałam 2 miesiące żenada wreszcie ominęła jakieś szkolenie to mnie wyrzucili a kasy nie dostałam. Uwaga nie polecam tej firmy może i pieniądze są ale trzeba się na latać na ganiać po klientach paliwo policzysz itd i dziwne spojrzenia ludzi to takie naciąganie klienta itd uczą Cie tam jak wcisnąć produkt tak delikatnie niby sie nie narzucać ale wciskać bez sensu. Radzę omijać tą firmę z daleka poczytajcie na ten temat w innych tego typu firmach może u konkurencji lepsze warunki bo tu te ich szkolenia to pic na wodę i obiecywanie wielkich pieniędzy w krótkim czasie. Jednym słowem dla klientów tak by nałapać nabrać prowizji od sprzedaży ale o pracownika nie dbają traktują jako jednostkę dzisiaj jesteś a jutro możesz spadać jak się nie wyrabiasz a uwierzcie mi z tyg na tydzień coraz większe wymagania i zmieniają wszystko nawet Twoją umowę i nie płacą to podstawa by nie zaczynać współpracy !!!!!!
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - anna_lisica.]
ROBERT.JALINSKI / 80.251.161.* / 2014-05-05 14:13
A ja powiem ze wole u producenta bez setek porednitow, tak jest po pierwsze taniej bo drugie przejrzysciej. Jedno i drugie jest równie ważne. Mam doświadczenie na giełdzie, także nie boję się jej. Korzystam z funduszy które są notowane na giełdzie - idzie za tym wlasnie niski koszty i transparentnosc inwestycji. Wszelkie polisy,plany, produkty omijam szerokim łukiem.

W polsce nie łatwo o te fundusze ale są, np dom maklerski DIF BROKER.
krzysztof byd / 213.158.216.* / 2014-04-04 13:48
Powiem tak firma solidna. Ale nie kazdy sie nadaje mozna zarobic fajnie jeśli nie zarobiłeś to wnoosek jeden Nie NADAJESZ SIE. polecam wszystkim nie kazdy moze byc wilkem z wall street:)
niestetyzlodzieje / 159.205.111.* / 2014-02-03 21:19
wspolpracowalem z firma kilka miesiecy, dłuzej nie dalem rady. Obietnice i piekne wizje a w rzeczywistosci okradanie z prowizji i burdel na kolkach w skrocie. A panow prezesow i ich piekne opowieści to jak sie okazało juz ludzie sprzed kilku lat przede mna przezyli okradzeni z prowizji bo dziaali na zmeczenie. Przyklad idzie z gory. A tu tylko piekna fryzura i szyderczy falszywy usmiech niestety. szarpac sie o swoje pieniadze to zenada. gdzies maja umowe i zapisy.nie wiadomo czy sadem sie jeszcze nie skonczy. NIE POLECAM. JAK NAJDALEJ.
igaaa / 204.8.156.* / 2013-10-29 13:56
jestem bardzo zadowolona z doradztwa przeprowadzonego przez FSM, pierwszy raz ktoś konkretnie mi doradził, bez owijania w bawełnę.wszystko jasno i prosto wytlumaczone, tak ze nawet ja jak laik mogłam to zrozumieć. bardzo duzo produktów, dzieki czemu moglismy dobrac odpowiednie dla mnie. i co bardzo wazne KOMPELKOWSA OBSLUGA: ubezpieczyłam się, ubezpieczyłam swoje auto i jeszcze zainwestowałam pieniądze.. caly czas mam kontakt ze swoim doradca. polecilam FSM takze swoim znajomym, ktorzy mieli problem ze swoimi wczesniejszymi doradcami, bo albo to byli naciagacze(najdrozsze produkty, ale firma "krzak", ktora po 2 miesiacach zniknela. a wiem ze z FSM sa bardzo zadowoleni i polecaja dalej.. FSM PROFESJONALISCI I FACHOWCY w swojej dziedzinie. sprawdzcie sami a na pewno nie pozalujecie..
bożena9 / 141.85.5.* / 2013-01-24 15:57
Dopiero wróciłam ze spotkania w FSM i muszę się przyznać, że "zielonego pojęcia" nie miałam o finansach... teraz mogę śmiało przyznać, że nie dość, że "mam pojęcie" o finansach to jeszcze otrzymałam świetną ofertę ubezpieczenia i zainwestowałam swoje oszczędności, które marnowały się w banku.
tak, tak i raz raz tak dla FSM! PROFESJONALIŚCI!!
Józefa / 178.33.169.* / 2012-11-29 16:33
od razu mówię, że TAK!! trafiłam na swietnego doradce, co rzadko się zdarza, jestem bardzo zadowolona z usług FSM, o ile wiem firma dopiero sie rozkręca bo jest na rynku od 2006 roku i ma świetne ubezpieczenia oraz plany inwestycyjne, polecił mi tę firmą znajomy prawnik, który przeniósł tam wszystkie swoje ubezpieczenia, ja jestem bardzo zadowolona i z obsługi i z wysokości składek przy jednoczesnym wysokim zabezpieczeniu. Pozdrawiam mojego agenta, super gość!
ksawery424 / 178.44.233.* / 2012-12-12 16:40
narobiło sie tych firm sporo, a człowiek nie wie co wybrać i gdzie warto się zwrócić o pomoc.którzy doradcy cieszą się zaufaniem?klient w tej firmie ma zapewniony serwis ! Do każdego Klienta podchodzą z pełnym profesjonalizmem, doradzając mu produkty wg jego indywidualnych potrzeb. Firma FSM jest godna zaufania i polecenia.
carlo241 / 178.235.187.* / 2011-08-01 17:18
Jeszcze jedna sprawa, pamiętam jak po 1998r. wychwalano OFE pod niebiosa i piano z zachwytu jakich to emerytur nie będą mieć Polacy. Teraz się mówi jawnie że OFE są beeeee i te same towarzystwa emerytalne które przez kilkanaście lat pobierały składki i Ci sami agenci którzy naganiali do OFE mówią nam że OFE to lipa, że jak sobie sami nie odłożymy to nie będziemy mieć, że trzeba systematycznie oszczędzać itp. To prawda ale nie u nich- ani ZUS w obecnym wydaniu ani OFE, ani fundusz inwestycyjny nie oddadzą nam naszych pieniędzy za 30-40lat.Kto ma pieniądze niech inwestuje w nieruchomości. Zyski z wynajmu mieszkań i lokali w wieku senioralnym-to jest emerytura bogatego człowieka i majątek pokoleniowy dla dzieci i wnuków a nie jałmużna od państwa czy z OFE.
carlo241 / 178.235.187.* / 2011-08-01 15:56
Dajcie sobie spokój z takimi planami inwestycyjnymi. Wy zarabiacie jak rynek zarabia ,tracicie jak rynek traci. Dobra firma doradztwa inwestycyjnego czy private banking powinni zawsze zarabiać, co nie? To nie sztuka iść z falą rynku. Nieważne spadki, wzrosty klient musi zarobić.Pokażcie mi taką firmę to w to wejdę.Lepiej grać indywidualnie samemu na giełdzie. Np. jeżeli w sierpniu 2010r. srebro było po 20 dolarów za uncje a w kwietniu 2011 po 47 to zwykły inwestor zarobił 135%, a na forex od 10 do 100razy więcej. A fundusze inwestujące w srebro wyciągnęły np.12%.Fundusze dymają swoich klientów, sam gram od niechcenia i ugrywam 100% na rok bardzo ostrożnie i wiem że teoretycznie w 1dzień można zarobić tyle co niby dla klienta w cały rok zarabiają te fundusze. Poza tym zawsze zarabia ten co sprzedaje a nie ten co kupuje. To fundusze wam sprzedają,, inwestycje" czyli kota w worku, bez żadnej odpowiedzialności za wynik.W systematycznym oszczędzaniu najczęściej umowa jest tak skonstruowana że nie można się wycofać przez 5, 10 lat. NIE DOSTANIECIE ANI GROSZA jak zdarzy się sytuacja losowa, że to niby dla waszego dobra, z myślą żeby was nie korciło do przedwczesnego wydawania. Prowizja dla agenta za sprzedaż Planu Inwestycyjnego 48% składek za pierwszy rok ,później 10% i coraz mniej, dla multiagencji 98%.
robertkajzer / 2011-01-29 14:31 / Bywalec forum
Jezeli ma to byc dlugoterminowa inwestycja to mozesz inwestowac w Fundusze inwestycyjne poprzez polise inwestycyjna (przy aktywnym zarzadzaniu swoja inwestycja odniesiesz duze korzysci prawno-podatkowe, ktore prze3wyzsza koszt polisy).

Nie wazne od kogo kupisz taka polise. Doradca tylko ja sprzedaje. Jezeli chcesz osiagnac zysk musisz polegac na wlasnych umiejetnosciach inwestycyjnych.

Jezeli ich nie posiadasz bedziesz musial je nabyc. Na szczescie inwestowanie w Fundusze Inwestycyjne nie jest jakies mocno skomplikowane, ale musisz miec swiadomosc, ze bedziesz musial troche czasu posiwecic na nauke i na samo inwestowanie i kontrolowanie swoich inwestycji.

Jezeli masz zamiar inwestowac krotkoterminowo to najlepiej robic to poprzez np.mbank.

---
http://www.growandgo.pl/kursy ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie inwestować w Fundusze Inwestycyjne?

http://poradnikinwestycyjny.wordpress.com ---> porady na temat inwestowania w Fundusze Inwestycyjne
Raffał / 87.206.42.* / 2011-08-17 16:44
Witam
Z produktami inwestycyjnymi jest jak z kupnem obuwia. Można trafić na sprzedawcę, którego nie będzie interesowało do czego na dane buty mają służyć i poda nam rozmiar 42, albo zapyta się do czego chcemy te buty nosić i pomoże w ich wyborze.
Można trafić na sprzedawców produktów inwestycyjnych i na doradców, którzy znają produkt i rzetelnie potrafią powiedzieć w co warto zainwestować. Przede wszystkim nie należu kupować u pierwszego, który nam produkt chce sprzedać. Warto zasięgnąć opinii i spotkać się z kilkoma doradcami.
A przede wszystkim należy się wystrzegać internetowych specjalistów, którzy niby wiedzą wszystko i dla nich każde rozwiązanie jest złe.
Ja się pytam. Co z tego że blokuję dostęp do moich pieniędzy na 10 czy 15 lat skoro cel inwestycyjny to moja emerytura?
Po co mi te pieniądze wcześniej? Na samochód? mieszkanie? Jeśli tak, to znaczy, źle dobrany produkt i nieodpowiednio przemyślana decyzja.

Ostatnio byłem na szkoleniu Szkoły Inwestowania - Mądry Bogaty Rentier.

Mam nadzieję, że ta firma wkrótce będzie działać w Warszawie, bo ze szkolenia wyniosłem wiele i chętnie na takie szkolenie jeszcze pójdę.
pozdrawiam
carlo241 / 178.235.181.* / 2011-08-29 22:14
mądralo, piszę chyba że jestem zwolennikiem inwestowania, odkładania kapitału, inwestycji w nieruchomości itp. ale na własną rękę. To co to mam stracić kilkanaście tysięcy lub więcej za ,,karę" że wycofałem kapitał z jakiejś firmy inwestycyjnej, to mam dożywotnio być uwiązany jednym planem inwestycyjnym. A co będzie jak ja będę miał stopę zwrotu kilka procent z inwestycji w fundusze a np. przez 3 lata z rzędu będzie szansa na zarobienie kilkudziesięciu procent gdzie indziej np. inwestując w wino. Trzeba skakać i wybierać takie opcje żeby na nich zyskać a nie obstawiać jeden wynik: WZROST akurat funduszy. Jeszcze jedno takie firmy nie blokują twoich pieniędzy na np. 5 lat tylko wogóle Ci ich nie wypłacą , a w życiu róźnie bywa...
robertkajzer / 2012-02-12 20:28 / Bywalec forum
Sluszna uwaga. Wazne jest jednak to, aby ludzie rozumieli na co sie zgadzaja. Wolnosc wyboru. jezeli ktos chce zamrozic kapital w firmie X na 30 lat to OK, pod warunkiem, ze jest to jego w pelni swiadoma decyzja.


---
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Arkadiusz ........... / 212.122.207.* / 2011-01-28 18:57
nie znam się na funduszach, lubię pewny zysk
posiadam coś wspaniałego i to im zawdzięczam
LOKATA 10% na czysto
serdeczne dzięki!
Mariusz P / 212.122.207.* / 2011-01-28 18:58
to jest genialne!
Jacek Męczyński / 83.24.116.* / 2011-01-03 16:28
Eee tam jakieś głupoty tu wypisujecie !
Jestem klientem od kilku miesięcy i mogę zaręczyć (przynajmniej za mojego doradce) że takie rzeczy się nie dzieją .
Trochę się interesuję finansami i takich doradców było już u mnie z 3 .
Dziwnym trafem każdy był niezależny i dziwnym trafem każdy oferował mi produkt 25 , 30 letni i mówił że to najlepsze na rynku .
Doradca FSM rzetelnie dał mi do wyboru 3 różne produkty inwestycyjne i świadomie wybrałem ten najkrótszy . Wpłaca się przez 5 lat po 150 zł i tyle . O kosztach zostałem poinformowany bo niby czemu ktoś miał by robić to charytatywnie.
I pamiętajcie z FSM nie podpisuję się żadnej umowy , umowę podpisuję się z Towarzystwem Ubezpieczeniowym , z tego co pytałem FSM to tylko pośrednik i ma po prostu kilkanaście firm w sobie i dobiera rozwiązania .
Więc jak ktoś ma jakieś zastrzeżenia do produktów to tak jak by kupić w Media Markt telewizor i za rok mieć pretensje do Pana który nam doradzał że akurat pilot w Sony nie działa albo Panasonic zabiera za dużo prądu .

Widzę i tak że na forum przeważają pozytywne opinię więc chyba nie jestem odosobniony z moim zadowoleniem .
Marco T / 62.233.237.* / 2011-01-03 12:50
Witam ,
Ostatnio (przed świętami) miałem okazje spotkać się z jednym z doradców FSM
Powiem szczerze jestem typowym onetowcem , do czego mam przystąpić albo z czego skorzystać mam prostą zasadę - trzeba sprawdzić co piszą w necie .
Jak nie ma czegoś na googlu znaczy że coś nie istnieje :)
Po przeczytaniu różnych opinii na temat firmy , zastanawiałem się nad spotkaniem .
Że do spotkania w końcu doszło , jest to głównie zasługa mojego znajomego który miał takie spotkanie , żyje i mówi że wszystko ok .
Po małym miszmaszu który miałem w głowie w końcu postanowiłem zaufać znajomemu .
Zaznaczam byłem nastawiony sceptycznie...
W końcu przyszedł doradca....
I ku mojemu zdziwieniu przyszedł bardzo fajny gość. . .
Przeszliśmy przez kilka tematów - zdrowie, ubezpieczenia , inwestycje .
Zainteresował mnie tak naprawdę tylko jeden temat odnośnie prywatnej służby zdrowia bo o tej państwowej to nawet nie chce słyszeć.
Doradca opowiadał o super magicznym pakiecie , że za 100 zł będę miał dostęp do wszystkich lekarzy prywatnych , wszystkich klinik na terenie Polski , w Warszawie ponad 100 prywatnych klinik w tym wszystkie znane, do tego badania , zabiegi itp.....
I tu zapaliła mi się czerwona lampka , bo kilka osób pisało na forum o magicznych zaletach produktów a ten brzmiał jak z krainy Ozz.
Postanowiłem sprawdzić bo jak to możliwe że pakiet kosztuje 100 zł miesięcznie a 1 wizyta w LIM albo LUX MED 120 zł .
Więc umówiłem się na drugie spotkanie...
Na drugim spotkaniu byłem bardzo dociekliwy , uspokoił mnie trochę fakt o tym że umowę podpisuję się z dużą firmą ubezpieczeniową....i stało się podpisałem...(wtedy myślałem że cyrograf :) )
I dlaczego dziś piszę ten post....mianowicie mój pakiet zaczął obowiązywać od 1 stycznia . Na dzisiaj miałem specjalnie umówione 2 wizyty w różnych klinikach u różnych lekarzy .
Wszystko odbyło się na najwyższym poziomie , lekarz wysłał mnie na badania , jak powiedziałem mu że mam pakiet nie oszczędzał ich :) i oczywiście z miła chęcią umówiłem się od razu na wizytę kontrolną .
Dlatego z czystym sumieniem mogę polecić firmę FSM bo ja jestem happy :)

P.S Zapytałem doradce o wpisy w necie, powiedział że samej Warszawie pracuję około 50 osób i nie sposób za każdego odpowiadać , część ponoć piszę konkurencja w co akurat jestem w stanie uwierzyć .

Pozdrawiam
Marek T .
Anka_28 / 212.122.207.* / 2011-01-28 18:54
Ten pakiet jest tak tani, niewiarygodne nie wiem jak się to przekłada właśnie na inne miasta. Ja jestem Warszawianką i zaoszczędzam 300zł, w związku z posiadaniem karty, szczerze polecam
dario1111 / 62.233.237.* / 2010-11-24 17:14
Zdecydowanie nie warto! Poczytaj co ich pracownik pisze na Gronie (sama prawda): http://grono.net/fundusze-inwestycyjne/topic/16497300/sl/uwaga-ostrzegam-przeczytaj-prosz-firma-fsm-polska-sp-z-oo/

Wygląda na to, ze to jacyś oszuści. Pewnie jak się zacznie im palić pod... to zwieją za granice
Gdańsk city -Ryszard / 212.122.207.* / 2011-01-28 18:49
Ta osoba pisze, że jej sie kiepsko pracuje, ja potrzebuje porządnego doradcy więc może on był za słaby?
Piećka / 89.228.75.* / 2014-05-12 11:49
Czasem tak niestety jest, przychodzi gość, nie umawia spotkań, analiz, i nic nie zarobił więc co?? Zła Firma !!! Nieważne że nie chciało się ruszyć czterech liter, pójść na fajne spotkanie, napić się herbaty, zaproponować coś fajnego, a jak jeszcze poszedł i to schrzanił swoim pesymizmem, zaraził klienta, no to pozamiatane !!!
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy