Forum Forum finansoweBanki

Fundusz ? A może dobra Lokata

Fundusz ? A może dobra Lokata

andrre / 83.31.44.* / 2007-10-02 12:03
Sprawa przedstawia się następująco: Przez okres 5 lat będę otrzymywał 600zł przez 10 miesięcy w roku (czyli w sumie 50 miesięcy * 600zł = 30 000zł).
Chciałbym aby po tych 5 latach + 2 latach karencji w spłacie kredytu kwota 30 000 zł powiększyła się o conajmniej 3 500zł gdyż tyle wynoszą odsetki od kredytu studenckiego ( 2,5 % w skali roku)

Mam nastepujący dylemat: W co lokować pieniądze? W bezpieczną lokatę oprocentowaną ok 4,3% w skali roku, czy też wkładać wszystko w bezpieczne fundusze rynku pieniężnego?

Dodam tylko że ciągłe wypowiedzi "specjalistów" na temat że po 5 - letniej hossi , musi wkońcu nastąpić okres bessy i wszyscy mogą na tym stracić mam mieszane myśli na temat funduszy.

Którą lokate byście wybrali i dlaczego?
Wyświetlaj:
andrre / 83.31.69.* / 2007-10-03 10:27
nie wiedziałem że tu jest taki ruch!!! Chyba idę z tym pytaniem na inne forum bo te jest do d***y

dzięki
Bartosz Milewski / 2007-10-04 18:13 / Bywalec forum
Przy okresie około 5-7 lat, sądze iż mógłbyś pomysleć o jakimś ryzyku, z lokaty oprocentowanej 4,3% musisz odjąc podatek i inflacje, inwestycja w fundusze powinna dać zysk 8-9% w skali roku z uwzględnieniem rozsądnej strategii.Jeżeli zdecyowałbys się na fundusze , napisz do mnie e-mail postara msię coś pomóc

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: