Forum Forum inwestycyjneFundusze

Fundusz akcji, czy zrównoważony?

Fundusz akcji, czy zrównoważony?

skomentuj
golab / 2007-01-08 16:01
Witam
Chciałbym inwestować kilkaset złotych miesięcznie z myślą o przyszłości syna (obecnie ma 5 lat). Inwestować zamierzam przez kolejne 5-10 lat. Wpłaty na fundusz w moim przypadku mogą mieć charakter nieregularny (w jednym miesiącu np. 300 zł, w kolejnym nic, jeszcze w nastepnym 500zł). Jaki rodzaj funduszu będzie najodpowiedniejszy? Czytałem, iż fundusze akcji w dłuższym okresie czasu przynoszą największe zyski, ale obawiam się ryzyka zwiazanego z tego typu funduszami. Może lepiej wybrać zrównoważony, w którym ryzyko jest mniejsze ale i zysk również?
Będę wdzieczny za rady.
mick / 2007-01-08 18:02 / Uznany Gracz Giełdowy
zrownowazony absolutnie nie. praktykowalem na wlasne j skorze: ryzyko niewiele mniejsze od akcyjnego, a zyski duuuzo mniejsze. na dlugi termin z kolejnymi wplatami - akcyjny. ewentualnie jesli bardzo obawiasz sie spadkow, wahan - do 20% w stabilny wzrost.
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy