Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Fundusz Alimentacyjny wraca do łask

Fundusz Alimentacyjny wraca do łask

Money.pl / 2006-11-06 08:22
Komentarze do wiadomości: Fundusz Alimentacyjny wraca do łask.
Wyświetlaj:
tomcio4343 / 2009-06-27 17:31
Sam wychowuje 2 dzieci w wieku 9 i 18 lat, pracuje w firmie państwowej. Szef chce nam dać podwyżkę ale po podwyżce moje dochody nieznacznie przekroczą wymagane kryterium i przez to mogę stracić alimenty na dzieci. Byłem bez alimentów 6 lat ponieważ nie miałem rozwodu i wyroku a teraz mam wszystko i alimenty i znowu zostaniemy bez alimentów przez kryterium i podwyżkę. Co mam zrobić??? Mam powiedzieć szefowi żeby nie dawał mi podwyżki, bo zwiększy mi się dochód na osobę. To jest jakaś paranoja. Czy można z tym czymś zrobić???
elaela1967 / 2008-10-08 18:54
sama wychowuje 2 dzieci pracuje a moj malzonek nie placi alimentow,jedno dziecko mam niepelnosprawne ,złożyłam wniosek o alimenty z funduszu ,okazało sie ,że przekraczam dochod o 40 zł,więc alimentów nie dostanę ,nie opłacalo mi się pracowac po godzinach teraz ponoszę konsekwencję tego ,czy ktoś ma jakąś radę,jak walczyć o pieniążki dla dzieci z funduszu
xxxxx70 / 83.22.76.* / 2009-01-18 19:56
do wszystkich ktorezy nie otrzymali zaliczki alimentacyjnej w latach 2005/2008 bo byli w nieformalnych zwiazkach lub ponownie zalozyli rodzine i nie mieli statusu samotnie wychowujacej osoby . Zaliczka jest do odzyskania trzeba sie sadzic z panstwem polskim wszelkie informacje na naszej klasie w profilu : zaliczka alimentacyjna / lub pod mailem sylwia.ligota@poczta.onet.pl/ zaliczkalimentacyjna@gmali.com/ lcd70@wp.pl
gosia731 / 78.9.140.* / 2015-03-05 11:12
witam mam 2 dzieci z pierszego zw iesku i zwieza\lam się z obecnym partnerem i mamy dziecko fundusz mi zabral alimenty co mam robic
jelonek / 62.87.247.* / 2008-10-03 11:53
Oststnio w sadzie uslyszalem ze moja ex. majaca 2 fakultety od 10 lat niemoze znalesc pracy, jest biedna, samotna, itd. Moze w ustawie tez powinno cos byc o aktywizacji kobiet pobierajacych alimenty !!!!!
raphi / 195.245.68.* / 2009-05-14 10:14
masz rację znam taki przypadek, kobieta ma firmę zatrudniajacą ok 60 osób + restaurację która dobrze prosperuje i dostaje jeszcze z funduszu alimentacyjnego pieniące - a dlaczego bo jest cwana.
Z.B / 87.207.47.* / 2008-09-03 12:36
Przez 16-lat zylem w zwiazku malzenskim.Po 13-14rokiem malzenstwa zastanawialem sie co ja jeszcze robie z ta kobieta ktora wiecznie nie robi nic poza spaniem i ciaglym nazekaniem i znowu spaniem!?Mamy wspolne dzieci w wieku 5 i 10 lat.Ja cay czas bylem na recie z powodu choroby ktora mam na cale zycie .Zabrano mi rente ubieglego roku we wrzwsniu .Z byla juz malzonka z ktora mam rozwud od 2006r. niemam tak slodko ,poniewaz odchodzac zostawilem ja w domu MOJEJ matki gdzie obecnie zamieszkuje razem ze swoim konkubinem i moimi dziecmi.Niedawno stwierdzila ze nie maja za co zyc i zlozyla pozew do komornika o alimenty ktore jak twierdzi jej sie naleza?Ja nie mieszkajac juz w rodzinnym domu staralem sie lozyc na dzieci jak tylko moglem przez ten caly okres osobnego zamieszkiwania byla malzonka miala wiele zachcianek (oczywiscie wszystko to mialo sie przydac dzieciom ).W tej chwili zyje z pensji 600zl.brutto i wynajmuje pokuj u kolezanki.Wszystko czego do tej pory potrzebowala dostawala np.buty dla dzieci . spodnie czy wyprawke do szkoly.Powiedzcie co mam zrobic w tej sytuacji!!czy naprawde wszyscy ojcowie sa tacy zli ze odeszli od zon ktore juz po zawarciu papieru nimi nie byly.Przeliczajac ze nasze pierwsze dziecko urodzilo sie w piatym roku malzenstwa.
Justyna mała / 91.202.172.* / 2008-09-14 10:53
jak mogłeś zostawić swoje własne dzieci kobiecie która sie tylko"przeciągała" jak to określiłeś.. alimenta nie należą sie żonie tylko dzieciom .. dlaczego Ty nie podjełeś trudu wychowania waszych dzieci... potrzeby dzieci zawsze są uzasadnione .
Jeden z wielu pokrzywdzonych / 83.11.105.* / 2008-06-04 23:25
21 lat utrzymywałem żone, córki i nadodatek teściów. Obecnie odszedlem, gdyż miałem już dość kobiety z wałkami na glowie, krzyczacej, pijącej i palącej, i wiecznie oglądającej seriale brazylijskie. Zostawiłem jej mieszkanie, caly majątek, i wziołem na siebie wsyztkie kredyty bankowe, aby tylko dala mi spokój. Teraz jak złożyłem sprawe o rozwód, nie chce mi go dać , uznając że to ja byłem zły, pomimo iz byłem pantoflarzem i wciąż jej ulegałem. Podała mnie tez o alimenty, na dwie juz p[rawie dorosłe córki, które mają stypednium , a poniewaz nie mogłem jej dawać bo płace wsystkie nasze długi, komornik wszedł mi na pensję. Tak więc , za uczciwość i ustępliwość, mam kare. Jestem bezdomny, mam długi w banku, komornika na koncie. Zablokowane finanse na przyszłość aby wziąść kredyt, ze względu na komornika, zablokowaną wolność. Jestem na półmetku życia, miałem nadzieję, że jeszcze uda mi sie coś ułożyć z jakąś kobietą w przyszłości. I jak mam teraz żyć???? Skoro prawo jest tak skonstruowane, że każda kobieta, nawet ta fałszywa i bezwzględna, może naginać je wobec wlasnych potrzeb. Czy nikt nie widzi, że kobiety potrafią kłamać bardziej od nas? Że wykorzystują to prawo jak tylko mogą? Zastanawiam się czy po wejściu funduszu alimentacyjnego, też moja była żona bedze mogła pobierać ten dodatek i czy pomimo ze komornik zabiera mi 60% pensji, to za fundusz też bede w przyszłości odpowiadał??? Ludzie, to przecież karygodne. Czy to oznacza , że bede spłacał odsetki za to że wychowałem dzieci, przez kolejne 20 lat? ??
gosiek75 / 2009-01-27 16:23
tak jak widzisz i po jednej i po drugiej stronie zdarzają sie takie przypadki. mnie ex małżonek nie płaci na dzieci zostawił mnie ż długami i wyjechał bujać się do Anglii.NIC go nie obchodzi czy to jest sprawiedliwe?
Renata -samotna matka / 89.230.223.* / 2008-06-24 11:32
Brawo-popieram,popieram ijeszcze raz popieram.Takichpokrzywdzonych mamuś jest w Polsce bardzo dużo,ale cóż wygodnie żyć na koszt Państwa,udawać pokrzywdzna,a przy okazji zrujnować życie byłemu mężowi.
I jak Wam nie żal dzieci drogie mamusie!Weżcie się do pracy,bo tracicie czas na bieganie po Sądach.
Justyna mała / 91.202.172.* / 2008-09-14 10:55
masz dzieci droga Renato?
aniaaa78 / 2008-07-28 14:51
halo halo... nie ma tylko takich mamusiek. sa równiez ciężko pracujące... i tatusiowie kupują swój majatek na kogos innego by nie zapłacić... i co wtedy... ? nie wszyscy wchodza do jednej szuflady kolego... nie wszyscy...
samotna matka / 89.76.183.* / 2008-01-03 11:53
nie naleze do ludzi msciwych.nikomu nie zycze zle,ale dla tych co nie loza na wlasne dzieci,co udaja ze wogole ich nie ma na swiecie nie mam litosci.Sama znalazlam sie w takiej sytuacji.Maz rok temu zaczal sie prowadzac z malolata/starsza od naszego syna o 4 lata,ona ma obecnie 23 a syn 19/i chlopina zglupial.Choc ma zasadzone alimenty od 7 lat po tez burzliwym zwiazku z inna kobieta to teraz uchyla sie od placenia i komornik wszedl mu na pensje zostawiajac minimum socjalne ale to nie pokrywa calej naleznowci bo ma sciagane tylko 50 %.Kiedy sledzilam debate i plany wskazuja na karanie takich tatusiow co tylko byli dawcami nasionka to wcale ich nie zaluje.Maz wozi swoja laske NASZYM AUTEM nic sobie z tego nie robiac kupuje jej prezenty i jeszcze tylko on pracuje bo ona siedzi w domu na jego utrzymaniu t,o sie nie dziwie ze go nie stac naalimenty.Ciesze sie ze beda zabierac prawo jazdy,chcialabym widziec jak rodzice malolaty zareaguja na to ze ich corka byc moze bedzie placic na nasze dzieci bo razem z nim prowadzi gospodarstwo.Dokopcie panowie i panie poslowie tym wszystkim tatusiom ,ktorzy teraz zyja dniem dzisiejszym a kiedy beda schorowani i bez bliskich wokol siebie przypomna ze gdzies zyja ich dzieci i beda sie domagac pomocy od nich.To nie bedzie sparwiedliwe ze dzieci maja obowiazek utrzymywac rodzicow jak sa starzy a gdzie byli rodzice ktorzy porzucili dzieci i sie nie interesowali nimi.
takie sa kobiety / 217.96.23.* / 2009-01-13 22:46
Trrzeba mu bylo dobrze dupy dawac to nie szukalby lasek a skoro nie chcialas to masz co chcialas i miej pretensje do siebie
jolina / 84.10.200.* / 2008-07-10 18:54
Bylam w podobnej sytuacji.Moj eks takze zwariowal dla malolaty.Przez kilka lat otrzymywalam alimenty z Funduszu.Teraz nie moge sie o nie dop[rosic u tatusia,choc juz tylko jedno dziecko wymaga alimentacji. Moj eks tak oszalal,ze trwonil nasz wspolny majatek,pil,bil,bawil sie,podrozowal,az kasa sie skonczyla. Komornik zlicytowal nasze mieszkanie, zostalam z dzieciakami bez dachu nad glowa..Po 10 latach dostalam socjalne. Dzisiaj nie moge doprosic sie o alimenty.Jemu zyje sie niezle, ma sklep ale nie na siebie,mieszkanie zapisane na siostre,samochod na tate.Gra sobie w golfa,jezdzi na rowerze,zima narty a komornik nie jest w stanie sciagnac naleznosci.Ja ciezko pracuje po 13 godz dziennie,w dni wolne takze.Wiec to nie jest tak ze mamusie wykorzystuja,nie nalezy generalizowac.Wezcie sie wiec Panstwo za tych wszystkich cwaniakow,ktorzy uchylajac sie od odpowiedzialnosci udaja bezrobotnych,biednych,a tak naprawde zyja sobie niezle .Przekroczylam prog dochodowosci, to co moj eks nie bedzie musial placic??? Pan Komornik mieszkanie sprzedal na licytacji szybciutko a swoje koszty wycenil na ponad polowe wartosci mieszkania a 500 zl alimentow nie jest w stanie wyegzekwowac od kilku lat.Zenada!!!!!!
aliska / 87.205.176.* / 2009-11-10 17:21
skoro komornik nie może wyegzekować alimentów to o ile się nie mylę jest fundusz alimentacyjny no nie ja już od roku z niego korzystam i mam w nosie spłacalność byłego gdyż to jest zadanie komornika a skoro komornik nie daje rady ze ściągnięciem długu chyba nie będzie pani osobiście biegać za byłym i prosić się o pieniądze również na jego dzieci to już ewidentnie zadanie funduszu itp ???
Iwona1 / 83.5.179.* / 2008-06-09 16:22
Słuchaj Samotna to poniżajace,abyś pozwoliła na to ,aby obca baba łożyła na Twoje dzieci.Radzę zakasać rękawki i do roboty.Ewentualnie znajdż sobie nadzianego partnera i tak jak małolata,korzystaj z życia bez zbędnych zazdrości.
daria1234 / 77.253.161.* / 2008-08-07 19:21
TY idiotko.Pewnie siedzisz z jakimś dupkiem który nie płaci na własne dzieci.........Wstyd mi za Ciebie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Też samotna matka / 89.230.223.* / 2008-06-24 11:48
Popieram Twoje zdanie Iwona-zbyt wiele lat wielu "mamuśkom"bardzo wygodnie żyło się na koszt Państwa,a byłemu przykopać tak żeby już przez całe życie wiedział,kto jest górą.
naiwna23 / 83.21.8.* / 2009-03-17 22:23
I ja cie popieram .Mam całkiem inna sytuacje to ja płace alimenty na córke poniewaz ojciec mi ja odebral.Zaszlam z nim w ciaze ale on chcial tylko dziecka mnie zastraszal a to ze nie milam warunkow wygonil i odebral mi dziecko.Potem jeszcze zaskarzyl do komornika nieplacilam i bo niemialam pracy nie moglam sie jakos pozbierac od kwietnia placilam alimenty 3 razy wplacilam wieksze sumy a komornik wplacil to jemu a ja mam dalej dlugi w gminie bo oni mu wyplacali zaliczki a on ich nie poinformowal ze dostaje pieniadzeod komornika.Co miesiac place wiecej niz mi zasadzili a pieniadze trafiaja raz do niego a tylko czesc do gminy i mam dlugi .dostalam egzekucje kazali mi sie zarejstrowac .Nie zrobie tego poniewaz jade za granice zeby splacic zaleglosci na corke.A on smieje mi sie w twaz bedac z moja kolezanka ktora ma 2 swoich dzieci 4 i 5 lat ktora ma tez alimenty na swoje dzieci i teraz 3 dziecko ktore nie bedac jego uznal za swoje .On pracuje i nie zarabia brutto tylko 900 zl ale ponad 1500 on utrzymuje swoja konkubine pobierajac swiadczenia na samotnie wqychowujacego rodzica a nim nie jest a mnie maja za glopia bo niedosc ze od gminy dostają pieniadze to jeszcze te co ja splacam dlatego ze przyslowiwe mamuski pobieraja pieniazki a mamją kochankow a w gminie tylko placza i gdzie tu sprawiedliwosc.A i to sie nie tyczy wszystkich kobiet tylko nie ktorych
KINA / 83.10.142.* / 2008-07-31 13:08
JAK TAK MOZECIE OCENIAC SAMOTNE MATKI.TAK NAJLEPIEJ ZEBY ONE I NICH DZIECI ZEBRALY,NIE MACIE POJECIA CO OZNACZA BIEDA I BRAK FINANSOW BY DAC DZIECKU WYKSZTALCENIE ,TAKIE JAK POWINIEN POMOC DAC OJCIEC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!TEZ POBIERAM ALIMENTY ,A MOJ OJCIEC ZABAWIA SIE Z MLODSZYMI,CIEZKO JEST ZYC Z CHORA MAMA ZA 380 ZLOTYCH.JESTESCIE STRASZNIE NIEWYROZUMIALE.
kasach / 89.229.238.* / 2007-12-15 16:33
Czy to znaczy, że jeżeli nie będę dostawała pieniędzy z funduszu alimentacyjnego, ponieważ przekroczę próg dochodowości, to gmina będzie też ścigała alimenciarza i np. zabierze mu prawo jazdy, czy w dalszym ciągu będzie chodził i śmiał mi się w twarz nie dając ani złotówki na dziecko? Czy gmina będzie podejmowała czynności prawne tylko w przypadku, kiedy musi wypłacać alimenty?
anulka8 / 84.10.8.* / 2008-01-01 19:28
kiedy wkońcy ktoś ustali ustawę obowiązku finansowego,łożenia na dziecko i kiedy wkońcu przestanie to być problem samotnych matek,a ojcowie bezkarnie przestaną korzystać z życia, a jeżeli nie potrafią kochać swoich dzieci i łożyć na nie
@@@ / 82.160.212.* / 2007-12-03 18:16
Oczekuję na Ustawę w oparciu o którą mogę zmusić osobnika do kastracji. Nie godze sie aby z powodu popędu seksualnego jednego osobnika prześladowano blizszą i dalszą rodzinę.
Płacący / 83.19.221.* / 2008-08-25 15:10
Trzeba z nim było nie iśc do łóżka
annitka / 87.205.176.* / 2009-11-10 17:23
to już przesada szczyt bezczelności
xxxxxx / 89.230.223.* / 2008-06-24 11:50
Do tanga trzeba dwojga!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bezpłodny / 82.160.212.* / 2007-12-03 15:37
Podam trochę konkretów.Jak dłużnik alimentacyjny pracuje lub ma dochody to sam płaci,inaczej komornik go oskubie.Nie znam alimenciarza z pieniędzmi lub majątkiem. To są wymysły zdziwaczałych osób. Alimenciarz nr.1.3-ka dzieci.kiedy zachorował stał się ciężarem dla żony. Rozwód,alimenty 1500 zł. przy rencie alimenciarza ok 400,.zł.Efekt. Przy cukrzycy z niedożywienia i braku opieki zachorował na otwartą grużlicę.Szpitale,sanatoria itp. Aktualnie jest w Domu dla przewlekle chorych . Po usunięciu płata płuc,po amputacji obu nóg z 100% utratą słuchu na utrzymaniu nas wszystkich.Dzieci już dorosłe ale nadal matka pobiera alimenty.Pracują na czrno i ciągle studiują/zapisują się dla alimentów na studia/Ojca nawet nie odwiedzają.Co, chcecie do tego stanu doprowadzić jego dalszą rodzinę? Alimenciarz nr.2- Leczony psychiatrycznie od wielu lat bez pracy sam na utrzymaniu rodziny.Zasądzone alimenty 500,-zł.Rosną,rosną,rosną. Igrzyska trwają,kuratorzy,Policja ,Sady mają pracę a alimentów jak nie było tak nie ma. Co rodzina ma jego wyrzucić do schroniska na utrzymanie społeczeństwa?Alimenciarz nr.3.Pracował,utrzymywał rodzinę dokąd żona nie znalazła kochanka.Rozwód,alimenty,alkoholizm.Długi rosną rosną,rosną,Policja ,komornik,kurator ściga. Sąd wydaje wyrok .Drugi raz siedzi w więzieniu na społeczeństwa utrzymaniu. Pewnie czas wsadzić do więzienia jego matkę inwalidkę pierwszej grupy cooo?. Alimenciarz nr.4- Wpadka,przygoda i rodzą się dwojaczki.Zrobił żonaty mężczyzna z dwójką dzieci z małżeństwa .Sąd zasądza alimenty po 250zł na dziecko.Cudowny ojciec,przysyła list aby matki wystąpiły o podwyzszenie alimentów bo go na to stać.Sąd podwyzsza do 500,-zł na dziecko.Cudowny ojciec spędza czas na zamkniętym oddziale Szpitala Psychiatrycznego.Długi rosną,rosną,rosną.Policja.Kuratorzy,Komornicy
Była żona / 87.205.227.* / 2008-03-11 12:38
Alimenciarz nr 5 w wieku 36 lat zbajerował 16-letnią siostrę żony,romans zakończył się wpadką.Nie wypadało wynosić z domu lodówki,pralki i cokolwiek innego,wspaniałomyślnie zostawił wszystko swym dwóm córkom,za cene "bardzo"niską,nie płacenia przez pięć lat alimentów w wysokości 1000zł miesięcznie.Okres ten minął,ale alimentów dalej nie płaci,wyjechał do Irlandii i tam się śmieje,że nic mu nie zrobią,bo chociaż to Unia i pracę ma legalną to nie ruszą mu konta dopóki własnoręcznie nie odbierze poczty
EwaNNN / 83.27.25.* / 2007-12-17 09:08
To są skrajne przypadki.
A oto inny przykład tatusia: znęcal się nad żoną i dziećmi, co doprowadzilo do tego że żona musiała wynająć mieszkanie z dziećmi a on sam pozostał w dużym domu. Nie ma w Polskim prawie możliwości wyrzucenia go z domu, dopóki nie popełni jakiegoś zbrodniczego czynu na rodzinie....nie chciał nigdzie pracować, żeby nie płacić alimentów. A potem uciekł do Irlandii, tam pracuje, ma nową kobietę i z nią nowego dzidziusia... A była żona nie dostaje ani alimentów, ani zaliczki alimentacyjnej, bo za dużo zarabia (obecnie około 1200,- zł netto) - starsze dzieci pokończyły szkoły a pozostało tylko jedno dziecko na jej utrzymaniu. Oczywiście pozornie bo starsze dzieci mają problem ze znalezieniem pracy i też "korzystają" narazie z pensji mamusi (z ktorej po opłaceniu mieszkania niewiele zostaje) - mamy dobrobyt, nieprawdaż?????
@@ / 82.160.212.* / 2007-12-03 15:43
Sądy mają pracę a społeczeństwo płaci,płaci,płaci coraz większe podatki. Nie na dzieci tylko na chore prawo.
fiutek / 82.160.212.* / 2007-12-03 20:18
Kochani ustawodawcy puknijcie się w puste czerepy żeby Wam rozum ruszył.Uchwalajcie prawo na podstwie dokładnych badań a nie płaczu puszczalskich.
karolina28 / 87.205.37.* / 2008-07-27 09:01
Popieram.Wpierw się puszczają a potem żądają alimętów.
komentarz / 213.241.50.* / 2012-03-15 15:16
ale zes zablysla brawo!ciekawe jak tobie sie jeszcze w zyciu ulozy-nie zycze ci zle no ale przegielas!ty masz sumienie,a czy sie puszczala,czy tez nie to juz nie twoja sprawa chyba co!!!trzymaj na smyczy swoje dupsko!!!
samotna matka / 87.205.58.* / 2008-09-28 16:54
a ty dziwico orleańska to niby co. nikomu tego nie życzę ale jak będziesz mieć własne dzieci i cie facet zostawi to wtedy sie odzywaj. nie masz pojęcia o niczym a się wypowiadasz.
monika31 / 217.153.81.* / 2008-08-06 19:58
Moja droga Karolino z całego serca nie życzę Ci, żebyś była w sytuacji kobiet, które nie mają co do garnka włożyć by móc nakarmić swoje dzieci np troje. Pracują, zarabiaja kolosolną kwote 1000 złotych, ( o Boże przecież to jest kupa szmalu) opłacają rachunki, kupują żywność itd. , itp.) Musi im to wystarczyć, bo musi. Ty napewno jeszcze byś odłożyla 300 złotych na czarną godzinę, bo z Twojej wypowiedzi twierdzę, ze jestes bardzo mądrą kobietą. Tatuś dzieci pracuje na czarno zarabia 3000 złotych i zawsze mu brakuje, żeby zapłacić alimenty, ale Ty napewno byś mu dała te swoje odłożone 300 złotych, żeby biedak na paliwo do swojego BMV miał. Z całego serca życze Ci jak najlepiej, ale jeżeli spotka Cie to któregoś dnia ( niezbadane są wyroki nieba) to nie rycz w rękaw mamusi tylko zostań dziwką i się puszczaj a nie żadaj alimentów, bo przecież szkoda porządnych tatusiów:)))
Płacący / 83.19.221.* / 2008-08-25 15:20
Są też ci którzy po prostu nie mają jak płacic tych alimentów,nie woża się super brykami,nie maja wypasionych chat
Rnnn / 89.230.223.* / 2008-06-24 11:43
Myślę,ze śą napewno przypadki gdzie Państwo powinno pomóc,ale faktyczniepo dokładnym sprawdzeniu faktów,
często właśnie ci niedobrzy ojcowie tak naprawdę sa ofiarami
z wielkimi długami,jeszcze z poprzedniego funduszu.
Może dlatego muszą się ukrywac .
@@ / 82.160.212.* / 2007-12-03 14:57
Dłużnicy alimentacyji.Jak tak dalej będziecie prześladować dawców nasienia to nie będzie komu Wam dzieci robić.Już teraz nasienie sprowadza się z Danii .Kto daje na utrzymanie takich dzieci?Najlepiej podać ojciec nn i spokój.Tyle że parę sfrustrowanych dewotek robi wkoło siebie dużo szumu..
angorkax / 87.205.176.* / 2009-11-10 17:28
może i sfrustrowanych idiotek ale gdyby nie one nie istniał byś @@
regi / 83.31.15.* / 2008-05-30 10:48
TY SAM SIĘ ZACHOWUJESZ JAK SFRUSTROWANA DEWOTKA! Synu jak ktoś chce mieć dziecko od tatusia NN to je sobie funduje i wie co ma. Słyszałeś kiedyś aby mamusia z dzieckiem od tatusia NN skarżyła go o alimenty? A czytając to co napisałeś, mam wrażenie że ty jesteś typem "dawca nasienia i nic więcej". Żal mi ciebie! Jesteś taki "płytki" I widać jaki z ciebie drań!
ANGORKAX / 87.205.176.* / 2009-11-10 17:30
popiera popieram BRAWO!!!!
jedyna_rozsądna / 217.113.228.* / 2007-11-14 12:38
Tak,tak rzeczywiście jakie biedne te samotne matki.Ale oczywiście drugiej strony medalu nikt nie widzi.Znam jedną niby samotną matkę co to żyje z jednym facetem już prawie dziesięć lat a utrzymuje się praktycznie z alimentów na dwoje swoich dzieci z poprzedniego związku i na jedno,które zrobiła sobie z tym aktualnym facetem (oczywiście pozostają w nieformalnym związku).On normalnie pracuje i przynosi jej ponad 2000 PLN miesięcznie ale jej ciągle mało.Oczywiście tutaj to on jest głupi,że dał sobie założyć alimenty mimo,że normalnie łoży na dziecko.Ale gdzie jest państwo żeby sprawdzić czy ktoś rzeczywiście jest samotnym rodzicem czy nie.Przecież konkubinat liczy się jak małżeństwo.Ile jest takich cwaniaczek(taka jest chyba żeńska forma od cwaniaczka(?)) co całe życie jadą na koszt państwa?Tak się składa,ze ja też jestem samotną matką dziecka,którego ojciec nie płaci ale akurat zaliczka alimentacyjna mi nie przysługuje -przekraczam próg bodajże o 30 zł,bo pracuję i uczciwie wykazuję dochody.I nie robię z tego powodu,że nie dostanę alimentów aż takiej afery.Jeszcze w przypadku opisanej leserki można by było przymknąć oczy na jej oszustwa gdyby te dzieci były odpowiednio zadbane.Ale oczywiście tak nie jest.Mimo,że ta franca(przepraszam za określenie ale inaczej nie można) pobiera 900 zł (3*300) od państwa dzieci chodzą chude i brudne.Do tego nawet nie chciało jej się ich odpowiednio wychować - najstarszy (15 la) chłopak trafił niedawno na izbę wytrzeźwień,bo był tak nietrzeźwy,że nie pamiętał jak się nazywa.Ale mając taki przykład w domu (oczywiście mamusia też nie wylewa za kołnierz,bo na coś tyle pieniędzy przecież iść musi)nie można mu się dziwić.Co prawda przyznali mu teraz kuratora ale wiadomo,że kurator wszystkiego nie rozwiąże.
Więc pytam gdzie jest tutaj państwo,opieka społeczna i urzędnicy?Wydaje wam się,ze macie wspaniałe rozwiązanie,że wystarczy ścigać ojców?A już za te pseudosamotne wyrodne matki,za te złodziejki,które potrafią tylko wyłudzać pieniądze z budżetu wziąć się nie trzeba?Gratuluje zatem mądrości i radzę żebyście tak działali dalej-dalej tylko piętnujcie facetów,umożliwiając zwyrodnialcom płci żeńskiej okradać państwo.Widocznie Polska nie jest tak biednym krajem.
R.K / 89.230.223.* / 2008-06-24 12:01
Tez samotnie wychowuje córkę i nigdy nie wyciągnęłam ręki do państwa.Jeśli są przypadki gdzie należy pomagac-owszem,
ale niech państwo najpierw sprawdzi te samotne mamy,a przekonamy sie ze tak naprawdę wile z nich żyje w nieformalnych związkach po to by nie stracić alimentów czy innych świadczeń.Znam wiele takich przypadków.Ja Panią popieram.
oburzona / 89.229.22.* / 2008-05-06 14:23
wiele pani wie o innych , a może zamiast żalić się nad sobą czas pomyśleć , co powinna pani zmienić w swoim życiu .
A może chcesz kobieto im dołożyć do życia , bo łatwo policzyć ile wypada im na osobę ,2900:5=ok,600 zł\os. Czy to jest tak dużo???Skoro pani tak mało ,to czemu sama nie weżmie do lepszej pracy , tylko innym w gary zagląda .Nie wiem , czy jesteś kobieto rozsądna ,ale na pewno wścibska ,tak lepiej pasuje.
jedyna / 81.190.73.* / 2007-11-26 13:59
szanowna jedyna...nie napisze rozsadna,bo czego jak czego ale rozsadku to ci Bozia zaoszczedzila... od kiedy to patrzy sie na calosc przez pryzmat jednego zwyrodnialca? czy zdals se sprawe ile kobiet obrazilas swoimi slowami?nie zycze ci tego,ale najpierw musialabys przezyc to-zostac samotna matka w nedzy..przezyj to=pozniej kłap dziobem!!!!
wiola-666 / 83.16.190.* / 2007-11-30 10:59
Popieram w stu procentach.... mój niby ojciec dzieci płaci kiedy chce i ile chce, właśnie drugi miesiąc nie mam od niego ani grosza. .... i właśnie myślę jaki obiad dzieciom zrobić z dwóch ostatnich ziemniaków ..... a on wygrzewa się w Italii a do dzieci nawet nie zadzwoni!
jacek_72_35 / 85.193.218.* / 2007-11-26 06:54
popieram pania to co pani pisze, nasi wszechmadrzy poslowie tak robia to prawo ze powinni zrobic tak . jezeli doszlo do rozwodu to powinni odrazu zabic faceta bo i tak juz nie ma on pozniej zycia . ja mam przyznane alimenty w wysokosci 700 zl choruje od kilku miesiecy i otzrymuje z zus swiadczenie w wys 790 zl miesiecznie - pytam was madrych decydentow - z czego ja sam mam zyc ?????a co najsmniejsniejszeto dowiedzialem sie w naszym polskim sadzie ze mam na zasilku chorobowym podjac dodatkowa prace aby zaspokoic alimentacje . dobry sposob na zycie w polsce -zrob sobie dzieci i zyj pozniej hahah
di / 89.78.4.* / 2007-11-27 17:11
drogi jacek 72 35 krótko trzeba byłonie robić dzieci a czy ciebie obchodzi czy te dzieci mają naleki a jak ich matka zachoruje.co to znaczy żyj z dzieci to sam je weż i utrzymaj za 700 zł powodzenia
jestem matką / 89.228.144.* / 2007-11-22 19:05
a ojciec to niby ma być zwolniony z obowiązku utrzymania dziecka nie dość że omija go wychowanie to jeszcze koszty utrzymania ma pokrywać inny facet a może samotna matka niema prawa ułożyć sobie życia co?
Mam przybrane wnuki / 84.205.190.* / 2007-11-21 14:59
A czy biologiczny ojciec ma umyc rece?.Czy na jego dzieci ma łożyc ojczym?Czy czasami nie jest to za wielki luksus dla tego ,ktory spłodził a nic nie daje?!aaaaaa Przeciez moze drugiej zrobic dwoje i znowu nie ponosic konsekwencji.!Pieknie ,pięknie! Czyzby w naszym spoleczenstwie poprzewracały sie wartosci? Gdzie poczucie odpowiedzialnosci ,prawo,obowiazek,uczucia do tych dzieci? Własnych dzieci! Dzieci z krwi ,splodzonych wspólnie?Czy tylko jedno (matka,ojciec)ma brac za to odpowiedzialnosc? Wstyd mi za tych alimenciarzy wyzutych z godnosci i smiejacych sie z z tego ze ich obowiazek utrzymania wlasnych dzieci spada na ojczyma. Bardzo wstyd!!!!
ANTOSIA / 89.229.131.* / 2012-03-12 14:09
jestem inwalidka pierwszej grupy /stwardnienie rozsiane/maz wyjechal zagranice i przestal lozyc na dom zasadzono alimenty ktore poczatkowo placil regularnie a po roku przestl placic i do tegob smieje sie ze ktopracuje ten ma a kto lezy to biduje.niewiem co dalej robic lucyna
MARCELA / 89.229.131.* / 2012-03-12 14:01
jestem inwalidka pierwszej grupy /stwardnienie rozsiane/maz wyjechal zagranice i przestal lozyc na dom zasadzono alimenty ktore poczatkowo placil regularnie a po roku przestl placic i do tegob smieje sie ze ktopracuje ten ma a kto lezy to biduje.niewiem co dalej robic lucyna
MARCELINA / 89.229.131.* / 2012-03-12 13:54
jestem inwalidka pierwszej grupy /stwardnienie rozsiane/maz wyjechal zagranice i przestal lozyc na dom zasadzono alimenty ktore poczatkowo placil regularnie a po roku przestl placic i do tegob smieje sie ze ktopracuje ten ma a kto lezy to biduje.niewiem co dalej robic lucyna
mackiewicz2 / 83.8.201.* / 2007-11-19 18:25
Tak!!! ale są kobiety które nie żyją w konkubinacie Nie będę opisywać walki przez wiele lat o pozyskanie jakiś pieniędzy Mój były mąż cały czas uchyla się od łożenia na córkę.A ile wniosków próśb wizyt na komisariacie pytali mnie dlaczego on nie płaci to nasze prawo jest p******........ pa
anusia25-25 / 83.28.96.* / 2007-11-19 12:08
ja sama wychowuje troje małych dzieci, musze je ubrać nakarnić, pracuje 60 km od domu. ojciec ma to w dupie. przepraszam i kto tu jest cwaniaczek. a tych "tatusiów" nie trzeba ścigać tylo kastrować, to my samotne matki troche mniej wyłudzimy od państwa.
daniel691 / 217.153.234.* / 2007-11-29 09:12
mam pytanie anusia a co robic z tymi "mamusiami "ktore dzieci zostawiaja w smietnikach ?ja jestem ojcem i tez sam wychowuje dzieci a ich "mamusia" szlaja sie po francji i badz pewna ze nie jestem odosobniony jako samotny ojciec tylko ze wy jestescie bardziej perfidne i macie wiecej praw w tym feministycznym panstwie
skbs / 89.79.46.* / 2007-12-15 23:01
Prawo jest takie samo tylko nie każdy umie z niego korzystac a co do perfidności to jeżeli zazna się prawdziwej krzywdy od współmałżonka to jest niesamowita motywacja do walki o swoje bo zabic takiego to za mało
druga rozsądna / 89.174.87.* / 2007-11-19 09:10
Popieram wszystko to co Pani napisała.Samotne matki tylko udają biedne prawdę mówiąc to alimenta które dostają na dzieci przeznaczają na swoje potrzeby czyli ubranka i kosmetyki by lepiej wyglądać.niezłe z nich cwaniary i robią wszystko by ich były partner nie ułożył już sobie życia ale przyjdzie czas ze i one jeszcze zapłaczą.
oburzona / 89.229.22.* / 2008-05-06 14:34
ludzie co z wami ?????od kiedy dbanie o siebie jest zabronione ???Chwała tym , którzy mogą dbać o siebie . Najgorsze to poddać się i złorzeczyć "".Rozsądna dwa"" ,czy pani uważa ,że kocmołuchy są lepszą wizytówką naszego kraju, niż kobieta zadbana i elegancka .
PIOTR1977!!! / 82.177.238.* / 2009-05-13 18:36
mam miesiecznego synka z kobietą która ma 6 letnią córke. chcę mieć normalną rodzinę. ona ma alimenty na córkę w wysokości 350 zł które pobiera z funduszu alimentacyjnego. po złożeniu wniosku o becikowe przezemnie na syna zażądali od niej wyjasnienia obecnej sytuacji rodzinnej. czy może ona stracić prawo do tego świadczenia. czy wtedy biorą moje zarobki jako rodziny skoro żyjemy w konkubinacie i jesteśmy zameldowani pod jednym adresem. Pieniądze przecież należą sie na dziecko co do którego ojciec nigdy się nie interesował i nigdy nie dał na nie złotówki
kobieta / 88.220.124.* / 2008-04-06 12:48
nie wszystkie samotne matki są takie jak opisujesz ,ja mam troje dzieci też biore zaliczke alimentacyjną i dodatkowo pracuje na umowe zlecenie nie zarobie dużo .te zarobione pieniądze przeznaczam na moje dzieci . ja natomiast nie chodze po kosmetyczkach ,nie kupuje nowych ciuchów czasem kupie coś w lumpeksie dla siebie .mogłabym podjąć stała prace ale jest to niemożliwe gdyż mam małe dziecko które przebywa w żłobku a właśćiwi to więcej choruje niż w nim jest ,kto przyjmie taką osobe na stałe do pracy ,i niech nikt nie pisze ze samotne matki są jednakowe .
samotna matka / 84.105.150.* / 2008-07-04 19:18
A co to ma do tego czy ta matka pracuje czy nie wydaje na kosmetyczke czy nie to samo do tyczy samotnych ojcow tu chodzi o podjecie odpowiedzialnosci nie tylko finansowej ale i emocjonalnej te wszystkie dzieci nie pochodza z banku s***** tylko maja obu rodzicow i jezeli sie postarali o dzieci to trzeba ponosic te konsekwecje
zosia1 / 83.23.93.* / 2008-02-08 17:54
jestem kobietą mam męża i dzieci ale to prawda ze są Panie które wykorzystują ojców swoich dzieci do uzyskania jak największej kwoty i to nie tylko z myślą o ich wspólnych dzieciaczkach i niejednokrotnie robia to z premedytacją odrzucają faceta który może nie jest ideałem ale przyznaje się do dziecka chce być z jego matką łożyć na nie a w Sądzie przedstawia się go jako winnego zajścia w ciąże .moje Panie wy też idziecie do łóżka nie sami faceci i możecie pomyśleć!!!!! mamy XX! wiek!!
mikrus / 89.228.253.* / 2007-11-21 10:49
No to mi powiedz czy pieniądze kture sąd przyznał jako alimenty są na alkochol dla tatuśów bo ja od dnia rozwiązania fundusdzu nie dostałam ani grosza na dziecko od jego ojca, a nasze panistwo ile daje rodzinom patologicznym obiad,mki kolonie, dopłaty do mieszkań, żywność w takich ilościach ze te niby biedne rodzinki wyżucają bo jest tego za dużo, Moje dziecko nie było na koloniach ani razu bo ja głupi samotna matka zamiast płakć pracuje ponad 20 lat, a poza tym w opiece się dowiedzałam że mojemu dziecku kolonie się nie należą bo ja niepije . I co ty nato pani rosądna!!!
sabinaaa / 83.14.245.* / 2007-11-17 22:08
zajmij sie kobieto swoimi sprawami bojcora to ty jestes dobra,chodz masz troche racji ale to nie wypada tak kogos obgadywac pozdrawiam
renata0120 / 87.206.248.* / 2007-11-11 21:08
Od kiedy przywrócony będzie fundusz alimentacyjny
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-05 19:26
Fundusz alimentacyjny, to podobny temat do każdego innego funduszu, który teoretycznie ma być pomocą państwa dla obywateli i na którą to pomoc składają się pozostali obywatele tego samego państwa.

Czyli w skrócie są to rozważania za socjalizmem lub liberalizmem.

I ja nic nie mam przeciw socjalizmowi (żeby było jasne), ale chciałbym, aby naród w końcu na coś się zdecydował.
W roku 89 skończył się w Polsce socjalizm za sprawą narodu, natomiast 17 lat później ten sam naród zdaje się wracać do tych samych idei i praktyk i znów wybiera socjalizm.

Chciałbym po prostu wiedzieć co to za kraj ta Polska i za JAKIM ustrojem opowiada się naród tego kraju. Bo niestety nie można "BYĆ TROCHĘ W CIĄŻY", o czym pewnie dobrze wiedzą wszystkie matki, również te samotne.

Pozdrawiam
gaga35 / 81.190.65.* / 2007-10-05 21:47
jestem 4 lata po rozwodzie,były mąz pracuje,rozbija sie samochodem wiec napewno zarabia dobrze,a komornik wogle sie nie interesuje i nierobi nic w tym kierunku.Przez 2 lata nie otrzymałam zadnej pomocy od państwa,gdy otrzymałam rpzwód wtedy dopiero dostałam alimenty na dzieci z U.MIASTA.Na dzien dzisiejszy ciesze się ze mam alimenty na rzecz dzieci,alę zastanawiam się jak długo były mąz będzie chodził bezkarnie???!!! i kto go skłoni do tego zeby to on płacil na swoje dzieci???a nie państwo,bo myślę że tak to powinno być,a nie ze on czuje sie bezkarny i robi co chce!!a państwo płaci na dzieci.Pytam się jak to wszystko pogodzić? praca,dom i wychowanie dzieci???a tacy jak ex małzonek bez żadnych obowiązków nie moze płacić na swoje dzieci,mając wiecej czasu na cele zarobkowe,i tacy jak on czują się bezkarni bo wiedzą ze komornik mu nic nie zrobi?! i tak to wygląda.Ja też za wiele nie mogę tylko tyle że złożyłam pismo do prokuratury o uchylanie się od niepłacenia i co jak się skończyło?tak że jemu uszło na sucho,a dlaczego?bo kupił dziecku zegarek na komunię za 100zł ,więc to nie należy do uchylania się od płacenia,no i ot tak to wygląda-uważam że to my jesteśmy niesprawiedliwe traktowane a nie oni?!
aloiszia / 83.12.28.* / 2008-06-28 16:04
-,
wlasnie corka zgodzila sie na najnizsze alimenty 200 zl bo jej byly nie pracowal i w sadzie obiecywal ze jak tylko zacznie pracowac to sam zacznie wiecej placic i mimo ze nie placi to corka nie ma nawet rodzinnego bo dochod z alimentami ktorych nie dostaje przekracza nawet nie idzie do komornika bo po co i tak nic nie zrobi Ale gratuluje wszystkim zwlaszcza kobieta ktore tak zazdroszcza alimentow i zycze zeby chociaz przez oare miesiecy znalezli sie w takiej sytuacji
oburzona / 89.229.22.* / 2008-05-06 14:00
to prawda ,mało który z ex tatusiów wie ile kosztuje utrzymanie
dziecka(ci).Mój ex mąż robił 2,5 mln zł obrotów rocznie ,a w sądzie przedstawił zaświadczenie że nie ma dochodów .Syn już dorósł i do dziś nie widzi swoich alimentów .Komornik brał od niego łapówki i pisał , że nie osiągalny.Za to ja u niego byłam tym potworem .Kochani tatusiowie do roboty , nic wam nie będzie .ja jestem ciężko chora i pracuję .Przestańcie się użalać Dzieci nie żyją powietrzem Chcą tez godnie żyć,mają takie samo prawo do życia jak ich "ojcowie .".Za przyjemności trzeba płacić .
W tym świecie to kobieta jest winna ,bo urodzi.Ale jeszcze nie widziałam faceta, który zrobił by to za nią .Może prędzej stańcie w kolejce po rozum do głowy ,a dopiero róbcie dzieci.Jeśli spada średnia urodzeń , to się nie dziwię .Niektórym powinno zabronić się robienia dzieci pod grożbą
kary .Dzieci to nie kaczki ,że możecie je porzucać, kiedy wam się to podoba ,One też mają uczucia .
elka36 / 213.199.219.* / 2007-10-02 11:32
od ośmiu lat wychowuję sama dwóch synów (11, 15 lat) ex małżonek wypioł się na nas, komornik również. życie nauczyło mnie pokory, ale też walki o siebie i dzieci. charuję w trzech firmach, kończę studia, wybudowałam dom i proszę Boga tylko o jedno - o zdrowie, bo na nic innego nie można w naszym państwie liczyć. kobiety naprawdę można sobie dać radę w życiu tylko trzeba w to uwierzyć!!!!!!!!!!!
oburzona / 89.229.22.* / 2008-05-06 14:09
Ma pani rację ,ale tylko wtedy kiedy ma się zdrowie .Mój ex czekał aż zdechnę pod płotem bez niego ..Na zdrowie w tym państwie też nie można liczyć .Walka o godne życie też mnie kosztowała ogrom zdrowia .Ale nigdy nie żebrałam od mojego ex o pieniądze . Sama sobie daję radę .Zyczę powodzenia dla elki 36.
Gość7 / 88.156.3.* / 2010-04-19 07:00
Z ojcem moich dziecinie brałam ślubu,żyliśmy w wolnym związku. Rozstałam się z Nim zabierając z sobą naszą trójkę dzieci-ponieważ mój konkubent nadużywał alkoholu .Alimentów też nie płacił,więc dostawałam je z Funduszu. Po 17-u latach zaczął inaczej myśleć, przestał pić. Między nami jest lepiej niż kiedykolwiek,zaproponował mi nawet żebyśmy wzięli ślub. Co w takim przypadku będzie z alimentami z Funduszu,czy stracę alimenty?
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy