Forum Forum inwestycyjneFundusze

fundusz inwestycyjny czy lokata terminowa-co wybrać?

fundusz inwestycyjny czy lokata terminowa-co wybrać?

malkros / 2011-04-01 08:50
Witam,
Chcę zapytać tu zebranych użytkowników, którzy posiadają fundusze inwestycyjne lub lokaty terminowe czy aby są zadowoleni z podjętej decyzji. Bije się z myślami w co lepiej zainwestować, aby faktycznie odczuć zwiększający się kapitał. Co moi drodzy proponujecie? Z góry dziękuję za udzielenie informacji.
Wyświetlaj:
London / 2011-04-01 11:41 / Bywalec forum
Na lokacie napewno nie odczuje się zwiększającego się kapitału. Lokata może chronić przed inflacją chociaż często po roku okazuje się ,że i tak inflacja przewyższyła zysk z lokaty.
misiek440 / 2011-04-01 09:47
musisz sobie zadać pytanie jakiej stopy zwrotu oczekujesz i jakie chcesz podjąć ryzyko.

porównaj sobie np wyniki funduszy pieniężnych/skarbowych do lokat i wybieraj, jeżeli oczekujesz większej stopy zwrotu to zastanów się nad funduszami hybrydowymi czy akcyjnymi ale pamiętaj to już nie lokata i ryzyko jest znacznie większe.

Ja wybrałem fundusze, ale przyznam się że mam czas na śledzenie tego co się dzieje i pilnuje czy przy przypadkiem nic z mojego portfela za dużo nie spadło aby w razie czego szybko wyjść minimalizując straty.

Warto również czytać forum gdzie koledzy udzielają fajnych porad (te z datami).

inwestuje od stycznia tego roku i już się sporo nauczyłem mimo też kilku wtop dalej jestem nad kreską nawet w stosunku do lokaty,

jeżeli ryzyko nie wchodzi w grę to jeszcze możesz poszukać jakiejś lokaty strukturyzowanej albo zyskasz więcej niż na normalnej lokacie albo zostaniesz z kapitałem.

to moje zdanie ale ja ani ekonomistą nie jestem, a dopiero tu na forum wszystkiego się uczę dlatego moje porady możesz traktować z przymrużeniem oka
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy