Forum Forum inwestycyjneFundusze

Fundusz na małą kwotę.

Fundusz na małą kwotę.

Mikka / 158.52.254.* / 2007-07-30 11:34
Witam, czytam forum i Wasze wypowiedzi, bo nie chciałam wylecieć z tematem, który był poruszany już milion razy... i widzę rady na zainwestowanie pieniędzy, ale na o wiele większe kwoty, od tej która ja dysponuję. Chciałabym wpłacic 4tyś na fundusz na wstępnie 2 lata, nie chodzi mi o ogromne zyski, bo przy takiej kwocie i tak duze nie będą :) ale chiałabym coś wmiarę bezpiecznego... a może lepsza jest lokata? Prosze o radę.
Wyświetlaj:
TaS / 2007-07-30 23:17 / Tysiącznik na forum
Mikka,

początek Twojego posta wprawił mnie w zachwyt :) ciąg dalszy juz niesety nie... poszukaj dokladniej - takich ludzi jak Ty z dokladnie taka sama kowta lub podobna bylo juz kilkoro :)

Ja zadam milionowy raz te pytania:
ile jestes w stanie stracic?
jaka jest Twoja wiedza?
czy chcesz sie uczyc?
jak bardzo jestes chciwa? :)


nie chodzi mi o ogromne zyski

co przez to rozumiesz? :) bo juz wiem,ze nie nalezysz do tych za przeproszeniem napalencow, ktorzy chca po 100% rocznie :) Stopa zwrotu poza lokata jest nieprzewidywalna, ale mozna ja szacowac i zmieniac relacje potencjalne ryzko/potencjalny zysk...

Jesli jestes osobą młodą (jak ja;) ) to polecam sie pobawic/nauczyc troche :)

i wsadz 50% na cos bardzo bezpiecznego - nawet lokate (albo po polowie z gotówkowym), a resztą poeksperymentuj :)

ale nie sugeruj sie reklamami :)
Trade / 2007-07-30 12:40 / Bywalec forum
Wydaje mi się że arka stabilnego wzrostu jest dość bezpiecznym funduszem z powodu niewielkich wahań procentowych. Mimo iż w ostatnim miesiącu inne fundusze spadły np arka akcji spadła o 0.8% to stabilnego wzrostu wzrósł o 0.45% więc jak widać ma on dość dobrze zdywersyfikowany portfel który minimalizuje straty. Chyba że rozmieścić twoje 4 tysiące np. 2000 zł w ochronę kapitału 4.16% na rok jest to stały wzrost lub w obligacje 6.16% a pozostałe 2000zł w fundusz stabilnego wzrostu 19,41% aktualnie po roku ale może ulec zmian. Po takim rozłożeniu kapitału twój portfel będzie bezpieczny i możesz liczyć no dobre 10% w skali roku czyli więcej niż lokata
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy