Forum Forum inwestycyjneFundusze

Fundusz Obligacji czy Pieniężny ?

Fundusz Obligacji czy Pieniężny ?

blazek999 / 2007-09-22 18:38
Który fundusz ma lepsze perspektywy ? Wyczytałem na rozmaitych forach i stronach , iż fundusze obligacji mają najlepszą stopę zwrotu podczas obniżek stóp procentowych..
Pieniężne natomiast inwestują część gotówki w lokaty może więc należy dokonać konwersji środków z obligacyjnych do pieniężnych bo jak wiadomo u nas stopy będą rosnąć.....
Prosze o opinie
Wyświetlaj:
miki3d / 91.142.207.* / 2007-09-24 14:04
Fundusze obligacji i juz wyemitowane obligacje rosną, gdy spadają stopy procentowe. Obecnie stopy idą do góry, dlatego fundusze mające w portfelu obligacje o dłuższym duration bedą miały wyniki słabsze niż fundusze pieniężne. Wyjątkiem mogą być fundusze inwestujące w obligacje komercyjne, które z definicji mają wyższe stopy zwrotu.
Idyll / 2007-09-23 15:36 / Bywalec forum
Wszystko zależy od tego jaką się dysponuje gotowką. W najlepsze fundusze pieniężne, takie jak np. UniWIBID SFIO, trzeba by było zainwestować na "dzień dobry" ponad 100 000 PLN'ow.
Fundusze obligacji miały już swoje 10 minut kilka lat temu, kiedy ich dtopy zwrotu byly bardzo wysokie... na powrót tego stanu rzeczy, póki co nie ma co liczyć!
jan kowalski / 2007-09-23 17:06 / Tysiącznik na forum

Fundusze obligacji miały już swoje 10 minut kilka lat temu, kiedy ich dtopy zwrotu byly
bardzo wysokie... na powrót tego stanu rzeczy, póki co nie ma co liczyć!

akurat z tym bym się nie zgodził. Fundusze obligacji to przeciwienstwo funduszy akcyjnych, gdy nadejdzie okres dekoniunktury, a stanie się to na pewno, wtedy nadejdzie następne dla nich 10 minut. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że trend wzrostowy na giełdzie odwróci się w niedługim czasie.To są tylko moje przeczucia, ale logicznie myśląc, ciągle rosnąc nie może.
blazek999 / 2007-09-23 23:07 / Bywalec forum
W benchmarku Unikorona Obligacje wskazują na stopę depozytową WIBID 6 m-cy jako porównanie dla tegoż funduszu czyli mniemam , że jeśli wibid rośnie to zakładając spryt zarządzających stopa zwrotu funduszu również będzie wyższa ....?
blazek999 / 2007-09-23 23:03 / Bywalec forum
To ciekawe.... A wie Pan może panie Kowalski jakie inne czynniki wpływają na opłacalność inwestycji w obligacje ?
przewodnick / 2007-09-23 18:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W 2005 też mówili, ze rosnąć nie może, w fundusze nie warto wchodzić i co? Dwie malutkie korekty były... Nikt nie jest w stanie przewidzieć odwrócenia trendu
blazek999 / 2007-09-23 15:56 / Bywalec forum
Właśnie !! W 2004 roku niektóreFundy obligacji np. Arka przyniosły ponad 15%... Pieniężne w 2002 ponad 8% (DWS). I stąd moje zapytanie czy jest szansa na powtórkę któregoś ze scenariuszy, a niezależnie od tego część kasy mam ulokowaną w fundusze akcyjne ok. 15% . Wiem że mało ale wszedłem w lipcu i może jestem przewrażliwiony :)
przewodnick / 2007-09-24 02:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zacząłem inwestować w 2005 kiedy Pioneer sie reklamował. Wszyscy krzyczeli, że bessa blisko itp. Gdyby ktoś znał odpowiedzi na Pana pytania byłby milionerem. To nie my - mali gracze dyktujemy warunki.
Nie dziwię się, że jest Pan przewrażliwiony po wejściu w lipcu. Inwestowanie w "realu" tego wymaga, zwłaszcza gdy start jest średnio udany.
Inwestuję w akcyjne około 40-50% i "trzymam rękę na enterze".

Samych zielonych !
przewodnick / 2007-09-23 00:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jedno i drugie kiepskie. Stopy zwrotu na poziomie 3-6% (a ryzyko inwestycyjne minimalne istnieje). Lepiej poszukać dobrej lokaty (4-5%) lub funduszu stabilnego wzrostu.
new_rejs / 2007-09-23 00:41 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
przyłączam się do 'przewodnick' - na funduszach (akcyjnych) trzeba zarabiać, a nie czaić się po kątach. Fundusze obligacji i pieniężne są, jak w przysłowiu "panna co chciała by a boi się"
przewodnick / 2007-09-23 03:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A fundusze akcyjne są jak - grzeszyć i żałować, niż żałować, ze sie nie grzeszyło. :D

Pozdrawiam
Egzorcysta / 2007-09-24 03:56 / portfel / "Farciarz na giełdzie"
Ja sie tam nie bawie w obligacyjne, u mnie jazda na maksa od poczatku :)
przewodnick / 2007-09-24 21:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przypis przy nicku do czegos w koncu zobowiązuje :D
blazek999 / 2007-09-25 09:19 / Bywalec forum
Dziękuje bardzo ze komentarze. Nieco naświetliły sprawe :)
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy