Forum Forum inwestycyjneFundusze

Fundusz PZU Życie

Fundusz PZU Życie

Zrobiony w konia? / 194.29.137.* / 2008-02-13 00:40
Witam,

Przedwczoraj z przerażeniem dowiedziałem się, że ktoś z mojej rodziny (emeryt) wszedł do funduszu PZU Życie IKE oraz do funduszu dodatkowego ze względu na sporą wpłatę (oszczędności życia) pod koniec listopada. PZU zapewnia, że w razie wypłaty środków jeśli miało się stratę (fundusz zrwnoważony) to i tak wypłacą przynajmniej to co się wpłaciło. Nigdy się z takim zapewnieniem się nie spotkałem i baaaaardzo wątpie żeby PZU pokrywało straty funduszy. Mógłby ktoś się wypowiedzieć na ten temat?
Wyświetlaj:
Shegi / 77.254.223.* / 2009-09-09 15:03
Witam to złodzieje jakich mało!!!
kradną w biały dzień !!!
dziś dostałem wypłate środków zgromadzonych w ike...
Potrącili sobie ponad 40%!!!Do tego jeszcze 100zł. za założenie konta..
Ja potrzebowałem tego ike żeby wyciągnąć kase z 3go filaru który mi opłacał zakład..
Czekałem na to dokładnie 3!!miesiące.Paranoja!
Nie dajcie sie zrobić w konia,jak chcecie oszczędzać to sobie załóżcie np.rachunek oszczędnościowy,albo lokate(nie pobierają nic za wypłate własnych pieniędzy).....
bik / 83.28.26.* / 2009-03-04 17:28
Największa złodziejska firma a pracownicy kłamią aby zawrzeć umowę.Kradną ile chcą ale zobaczymy co na to KNF
hjklhglshlsjghl / 83.13.253.* / 2008-11-18 12:42
no jasne że nie zwracają . ja zostałem tak ,, zrobiony w konia,, bo brak informacji przez agenta to podstawa zysku. takie jest chyba zachowanie tej firmy. no nic współczuje i radze na bieżąco kontrolować swoje finanse w tej firmie. POZDRAWIAM.
reti / 83.11.202.* / 2023-06-30 08:16
Ja skorzystałem http://cancept.pl/?p=3014 dla mnie najlepsza opcja.
miki3d / 2008-02-13 00:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jeśli jest to produkt oparty o polisę na życie (a pewnie jest, skoto prowadzi go ubezpieczalnia), to jest możliwe takie rozwiązanie. Oczywiście wiąże się to z tym, że jeśli wartość inwestycji spada poniżej kwoty jaką się wpłaciło, to wtedy ubezpieczyciel pobiera sobie jakiąś opłatę za ubezpieczenie brakującej sumy. Oczywiście nie chodzi tu o wypłatę, której zarząda ubezpieczony/ubezpieczający, ale o wypłatę na skutek zgonu ubezpieczonego.
Zrobiony w konia? / 194.29.137.* / 2008-02-13 01:03
Tak to jest z polisą na życie.

Nie bardzo zrozumiałem.Masz na myśli, że w sytuacji gdy ma się np., 50% straty, można wypłacić 100% tego co się wpłaciło tylko w przypadku śmierci posiadacza funduszu?

Bo ja w panice zasugerowałem zerwanie umowy natychmiast (a jest strata oczywiście), i PZU twierdzi, że oddaliby 100% wpłaty po potrąceniu 190zł opłaty manipulacyjnej.
eme / 83.22.56.* / 2008-02-13 07:51
Zrobiony w konia. Tak jak pisze miki3d.Sumą ubezpieczenia w przypadku smierci jest w zaleznosci co wyższe : czy suma ubezpieczenia czy tez wartość polisy .Jezeli jest ona (wartosc polisy-kapital) mniejsza od wysokosci wplaty to i tak w przypadku smierci bedzie wyplacona suma ubezpieczenia zawarta na polisie.
Zrobiony w konia? / 194.29.137.* / 2008-02-13 22:32
Ale co się stanie w sytuacji gdy, będziemy chcieli wypłacić środki i zerwać umowę ze stratą funduszu np. 50%? Nie mam na myśli śmierci tylko zerwanie umowy
miki3d / 2008-02-13 22:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W przypadku większości istniejących na polskim rynku tego typu produktów wypłaciłbyś tylko te przykładowe 50% (o ile nie ma jeszcze jakichś opłat wyjściowych). Nie wierzę, żeby można było wypłacić te pieniądze poprzez rozwiązanie umowy bez strat. Takie ubezpieczenie musiałoby być droższe niż potencjalne zyski. Więcej przeczytasz w OWU do IKE.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy