Forum Forum inwestycyjneFundusze

Fundusz Zrównoważony 80:20

Fundusz Zrównoważony 80:20

petros85 / 2008-03-19 14:33
Witam, ostatnio założyłem w PolBanku lokate łączoną z funduszem inwestycyjnym, czyli tzw. tandem zysków w proporcjach 80% na 20% co oznacza, że 80% wkładu jest na lokacie a 20% na funduszu. Moje pytanko dotyczy tej drugiej inwestycji, mianowicie chciałbym wiedzieć jak mogę sprawdzać czy fundusz przynosi mi zyski czy straty ? bo logując się w internecie pokazane są jedynie środki z lokaty i konto oszczędnościowe, za wszelkie informacje z góry dziękuję
Wyświetlaj:
weisse111 / 2008-03-23 00:20 / Bywalec forum
Przy lokacie 80%/20% w polbanku, te 20% masz lokowane w polbank zagraniczny subfundusz zrównoważony. Aktywa Subfunduszu lokowane są w kapitałowe papiery wartościowe, w tym w akcje o dużym potencjale wzrostu oraz w obligacje i bony skarbowe. znajdziesz ten funudsz w różnych notowaniach TFI.

Tak jak kaarrool wspomniał ponizej - kto wie czy lepsza nie bylaby inwestycja:
- Legg Mason - akcje,
- Union - np zrównoważony
petros85 / 2008-03-25 15:32
tak dokładnie, pieniądze są lokowane w polbank zagraniczny subfundusz zrównoważony, na razie tam włożyłem sporo oszczędności dlatego wolałbym na bieżąco kontrolować co się dzieje, bo w razie czego można pieniążki wycofać, a po 3 miesiącach bym się zastanowił, czy inwestować w coś innego, w każdym razie dzięki za cenne rady ;)
weisse111 / 2008-03-23 00:00 / Bywalec forum
w przypadku Twojej lokaty zbędne jest martwienie się o to w jaki fundsze lokowane sa Twoje pieniąde, gdyż oprocentowanie i tak masz z góry ustalone. Nie wiem jak w polbanku ale niektóre banki w przypadku lokat z funduszem ustalają gwarancję np do 1000 euro - 100%, powyżej 1000 - 90%.
Także pzeczekaj spokojnie okres lokacji kapitału i później zastanów się nad wejściem czy to w dlaszą lokatę, czy w fundusze.
pozdrawiam
kaarrool / 2008-03-20 17:33 / Bywalec forum
A w jaki fundusz jest lokowane te 20%. Po wynikach tego funduszu będziesz wiedział. Albo zobacz jak masz naliczane odsetki miesięcznie kwartalnie ?? Znasz oprocentowanie lokaty i jeśli będzie coś więcej od zysku z lokaty to dowiesz się ile zarobiłeś. Najlepiej jakbyś poznał jaki to fundusz. A nie lepiej było iść do mBanku i tam sam decydujesz w co inwestujesz. Ja mam tam i fundy akcyjne takie jak UniAkcje ME2012 czy Legg Mason. Mam też hybrydowe Legg Mason i Skarbiec z ochroną kapitału. Oraz pieniężne ale jest ich dużo więc nie pamiętam. Napewno coś milennium.
ALICE / 79.185.113.* / 2008-03-23 13:30
Nigdy w życiu lokata łącznie z funduszem. Ja założyłam taką w lipcu- 3o procent lokata i 70 procent fundusz. strategicznej alokacji PKO. Fundusz jest 20 procent do tyłu.
Teraz wpłacę na akcyjne tylko 20 procent. Będę obserwować co dalej się będzie działo, gdy się sytuacja ustabilizuje to będę dokładać po trochu.
Poza tym chciałam założyć plan - wpłacać po 200 zł w Unionie na akcyjny oraz Nowa Europa. Czy to dobry pomysł?.
weisse111 / 2008-03-25 10:39 / Bywalec forum
wiedz jeszcze, że dobrze będzie, jak w swoim portfelu bedziesz miała równiez kapitał ulokowany w innych TFI, zawsze to ograniczy Twoje ryzyko inwestycyjne.
weisse111 / 2008-03-25 10:37 / Bywalec forum
natomiast jeżeli chodzi o Nową Europę, to bym polecił ale obligacje:) UniObligacje NE (w przypadku Twojego planu inwestycyjnego). Jest to subfundusz, który lokuje m.in. w obligacje rynku Turcji i Węgier - inflacja w tych krajach spada, BC obniża stopy procentowe - czyli są to czynniki dosyć odpowiednie od inwestycji w obligacje:)
weisse111 / 2008-03-25 10:28 / Bywalec forum
popieram:) ja też nie jestem zwolennikiem lokat z funduszem, a juz w ogóle lokat gdzie zanaczna przewaga kapitału jest lokowana w fundusz:).
Jeżeli masz na mysli inwestycje w Unionie w akcje to moim zdaniem odpowiednie do długookresowej inwestycji będą UniKorona (dosyć dorze sobie radzi) badź UniAkcje ME 2012 - subfundusz stosunkowo niedługą będący na rynku jak i posiadajacy niewielkie aktywa, lecz z dużymi mozliwosciami.
weisse111 / 2008-03-25 10:34 / Bywalec forum
Jeżeli cos jeszcze mógłbym dodać:)? Jeżeli chodzi o akcje to wiedz, że jest to duże ryzyko inwestycyjne, chociaż moment zakupu jest odpowiedzi, niektórzy mówią ze jeszcze powinno spaść co nieco z cen - ale zobaczymy.
Tak sobie myślę, że może bys mogła dołożyć do swojej inwestycji związanej z Unionem coś z ochroną kapitału - jak np. UniAktywna Alokacja - gdzie masz ochronę do 95% na określony dzień, a w przypadku dobrej koniunktury na giełdzie całość kapitału jest lokowana w akcje, co jest dosyc zyskowne w tym przypadku.....
ALICE / 79.185.109.* / 2008-03-25 20:44
Weisse, dziękuję ci bardzo za bardzo wyczerpującą odpowiedź. Życzę sukcesów w inwestowaniu.
weisse111 / 2008-03-26 11:08 / Bywalec forum
Dziękuję:) ja mam również nadzieję, iz Twoj plan inwestycyjny okaże się bardzo dobry i uda się Tobie osiągnąć w pełni zadowalające stopy zwrotu:)
Ja osobiście mam swój portfel oparty na Unionie, z mniejszym kapitałem Allianz, Legg M., Suprefund.
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy