Forum Forum inwestycyjneFundusze

Fundusz Zrównoważony

Fundusz Zrównoważony

apl. / 80.53.120.* / 2007-04-28 21:25
Witajcie. Nigdy nie inwestpwowałem wcześniej, bo i też nie miałem czego, ale teraz chciałbym zainwestować 25.000zł w jakiś fundusz inwestycyny. Chciałbym zainwestować w jakiś zrównoważony i myśle o funduszu Arka Zrównoważony i ING Zrównoważony. W ING mam już konto więc byłoby o wiele prościej, ale nie o to w końcu chodzi. Jaki fundusz byście mi polecili, jesli zakładam inwestycę na ok. 3 lata. Byłbym wdzięczny za rady. Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
SebekW / 84.205.196.* / 2007-05-13 17:10
tak jak mówił przedmówca, radzę zainteresować się ofertą mbanku i ich supermarketem funduszy inwestycyjnych. dają bardzo łatwy dostęp do funduszy i "bezprowizyjny". wszystko się robi w kilka kliknięć. jeśli chodzi o fundusze zrównoważone to bardzo dobrze radzi sobie sobie unikorona zrównoważona lub aktywnej alokacji. w zrównoważonej miałem swego czasu trochę $.
TaS / 2007-05-07 19:29 / Tysiącznik na forum
hmmm. a zastanawiales sie nad mBankiem?
ja wiem, teraz wyskocza Ci co smedza, ze to nieprofesjonalne, wymaga uwagi i czasem nie dziala. Ale daje tez ogromna satysfakcje. Pocztaj troche o tym, tu nikt nie daje prostych odpowiedzi - tak by wszyscy duzo zarabiali. Przy tej kwocie mozesz sie pobawic - zalozyc 4-5 fudnow, zdywersyfiowac, a stobilne i agresywne i obserwowac :)
radziej / 2007-05-01 11:53 / Bywalec forum
na początek posłuchaj mruwy i jertoma, to są fachowcy, wiedzą co mówią:):):)
mruwa / 87.204.69.* / 2007-04-30 12:04
Witam! Jesli o mnie chodzi to nie poleciłbym tobie funduszu Ing Budownictwa i nieruchomości.

1. Jest to młodyfundusz - został otwarty na początku stycznia tego roku. Mozliwe że nie bedzie miał dobregostartu.

2. Jego kapitał wynosi 21 milonów - jestto duży kapitał do zażądzania, a duzymi sumami się trudniej obraca.

Arka jest juz pare lat na rynku i ma kapitał prawie o połowe mniejszy, więc wydaje mi się że jestbardziej wiarygodna. Ale może być tak że ING B. i N. niedługo wystrzeli w góre. Przecież będą potrzebne satdiony hotele i dobre drogi na 2012 rok (Mistrzostwa). Ale jak na dzień dzisiejszy ten fundusz to ruchome piaski - oczywiście w mojej ocenie (która nie musi być do0bra).

Zastanów sie nad podziałem sumy, którą chcesz zainwestować (np. 10.000 w fundusz akcji a 15.000 w zrównoważony). Możesz wybrać mniuejszy stosunek 7.000 do 18.000. Osobiście polecam fundusze które są dłużej na rynku - przynajmniej od 2000 roku. Pozdrawiam
apl. / 80.53.120.* / 2007-04-30 19:46
Dziękuję za rady. Na chwilę obecną jestem zdecydowany na Arkę, choć martwi mnie, że będę musiał założyć sobie dodatkowe konro w WBK, aby móc śledzić na bieżąco stan mojego rachunku z jednostkami uczestnictwa, co nie miałoby miejsca gdybym zainwestował w fundusz ING, bo mam kontp w ING. Może wiecie, czy istnieje jakieś konto w WBK, które idealnie nadawałoby się właściwie tylko do obsługi środków na funduszu - może jakieś konto internetowe z WBK z opłatą za prowadzenie rachunku zerową lub symboliczną?

PS Mój znajomy też się wahał, między tymi opcjami co i ja i wybrał Fundusz ING Parasol Zrównoważony - okaże się czy postąpił słusznie.
mruwa / 87.204.69.* / 2007-05-07 23:56
a no fortis i idea sa dość dobrymi funduszami - bardzo dobrze stoją jak na dzień dzisiejszy. Są lepsze od Arki. Może rzeczywiście było by dobrze któryś z nich wybrać na dobry początek. Tylko pamiętaj że kupując jednostki funduszu płaci się prowizje (nie zawsze al w większości), więc nie wycofuj się z funduszu dopuki nie odrobisz tej prowizji. A najlepiej zainwestuj pieniążki w dwa fundusze na co najmniej rok - potem ewentualnie zamień na inne fundusze albo zostań dalej w tych samych. Pozdrawiam i powodzenia
LBas / 2007-05-03 23:39 / Bywalec forum
Witam ! W BZWBK możesz załorzyć rachunek za który nie płaci sie za prowadzenie rachunku " Allegro " , osobiście odradzam Arke , zobacz na ranking najlepsze fundusze odskoczyły od Arki o 20 % w skali rocznej np; Fortis ,Idea Akcji ,ING MiŚS ,PZU MiŚS i inne . pozdrawiam
jertom / 2007-04-29 15:24 / portfel / Bywalec forum
jeżeli planujesz taką inwestycję to wyierz ing budownictwa i nieruchomości
a.k. / 83.11.236.* / 2007-04-29 14:38
Proponuję Indywidualny Program Inwestycyjny w CU ze składką nieregularną (może być zrównowazony, albo bardziej ryzykownie ale i też bardziej opłacalnie - akcji). Program charakteryzuje sie tym, że opłata manipulacyjna wynosi tylko 1% od wpłacanej sumy a czas trwania programu to minimum 3 lata. Wyniki finansowe CU za ostatni rok przewyższają Arkę. Szczegółowe informacje - tel. 515295795
C / 83.23.186.* / 2007-05-12 14:24
LUKAS - systematycznie oszczedzam. Idź do placówki i kup fundusze lukasa. Zarządzają nimi ci sami ludzie co od Arki, wyniki podobne a ZERO prowizji przy zakupie, tylko prze chyba rok (?) trzeba regularnie wpłacać. Jest zrównoważony i akcji, można konwertowąć pomiędzy nimi.
maiki / 86.15.239.* / 2007-05-15 00:27
jesli chodzi o zrownowazone to polecam przedewszystkim union, ing i dws, mają dobre wyniki i dobrych zarządzających więc nawet przy spadku nie powinno byc większych problemó, poza tym te 3 najszybciej odrabiają straty po korektach (a te niedługo nastapią intensywnie) pozdraiwam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy