Forum Forum podatkoweInterpretacje

fundusze a akcje - straty za 2010

fundusze a akcje - straty za 2010

błagam o pomoc / 77.253.28.* / 2011-04-14 14:19
Witam, błagam o pomoc w sprawie rozliczenia funduszy inwestycyjnych i akcji.

W ubiegłym roku 2010 poniosłam straty na funduszach inwestycyjnych i zysk na akcjach.

Poszłam do US w Kaliszu gdzie się rozliczam i Pani kierownik kontroli, która zajmuje się
tymi sprawami powiedziała mi, że w tej konfiguracji czyli straty na funduszach i zyski na
akcjach mogę razem rozliczyć.

Jednak tu i tam słyszę ze jednak tak nie może być ???? co mam robić na co się powołać, komu
zaufac, a moze powinnam udac sie do sadu :)

PROSZĘ A WRECZ BŁAGAM O POMOC!!!
.
wiwan / 2011-04-18 12:42
Pomoc nie może być jednoznaczna gdyż.
1, rzeczywiście w tej konfiguracji ustawa o PIT tego nie wyklucza, przynajmniej jeśli chodzi o językowe, że tak powiem brzmienie- gdyż jasno ona wyklucza konfigurację odwotną tj. stratę z akcji.
2. ale jak dotąd w jednostkowej analogiczne sprawie podatnika nie ma wyroku SN a jedynie WSA, od którego kasację wniosło Ministerstwo Finansów. A jak dotąd tylko takie wyroki stawały się normą stosowaną przez fiskus.

To zależy od kwot, osobiście walkę z fiskusem o kwotę powyżej 1000 zł bym nie zaczynał. Chyba, że najpierw miałbym interpretację NA PIŚMIE tej sytuacji z mojego US. I tak wobec na razie nieprzejednanego MF należałoby się liczyć z kontrolą.

Polecam ten wyrok :

Wyrok WSA w Warszawie z 14 grudnia 2009 r. (sygn. III SA/Wa 1147/09)

Najnowsze wpisy