Forum Forum inwestycyjneFundusze

fundusze akcji - czekać czy wycofywać jednostki

fundusze akcji - czekać czy wycofywać jednostki

togo3 / 213.158.197.* / 2006-06-10 18:26
Na początku tego roku zainwestowałem w fundusze akcyjne polskich spółek. Narazie władowałem tam coś około 23 tys. Przewidywany horyzont czasowy inwestycji to 3 lata. Jednakże w obliczu ostatnich spadków zastanawiam się co robić. Narazie jestem w sumie na zerze - czyli to co uzyskałem straciłem ale jeszcze nie jestem na minusie:) Zastanawiam się czy wykonać konwersję środków na jakiś bardziej bezpieczny fundusz, czy wogóle je na razie wycofać??
Wyświetlaj:
1bzyku / 82.139.58.* / 2006-06-23 08:17
Radziłbym poczekac do decyzcji o stopach procentowych USA, czyli do 29 czerwca.
SYLWEK / 217.116.100.* / 2006-06-14 13:25
Witam
Ja zainwestowałem w fundusz akcyjny Arka ponad 100 tyś zł i to całkiem niedawno bo około dwóch miesięcy temu. W dniu dzisiejszym jestem sporo pod kreską i zastanawiam się czy w tej sytuacji jest sens zainwestować dodatkowe środki( np. 50 tyś) przy obecnej cenie akcji tak aby zniwelować szybko poniesione straty w przypadku wzrostu cen jednostek uczestnictwa. Proszę o info czy to już czas żeby kupować czy jeszcze poczekać.
Konsultant Money.pl / 2006-06-13 13:52 / Specjalista Money.pl
Inwestując w fundusze akcyjne nalezy liczyć się zarówno z szybkim zyskiem jak i szybką
stratą.. jednak jest to inwestycja długoterminowa więc warto przeanalizować historyczne
poczynania takich funduszy - zapraszam na stronę: http://www.money.pl/fundusze/archiw
um/fundusze/ - i na podstawie historycznych ruchów zarządzających funduszem podjąc decyzję czy warto zainwestowane środki wycofać czy poczekać na ponowny wzrost wartośc jednostki. Jak to zwykle na giełdzie bywa - po spadkach następują wzrosty.
Karina / 83.9.14.* / 2006-06-11 11:35
Witam.Byłam w podobnej sytuacj.,W drugim tygodniu spadków przekonwertowałam środki z FA do Ochrony Kapitału .Uważam, że jak poprawi się sytuacja na giełdzie to lepiej zacząć zarabiać od zera niż od strat.
m4tek / 2006-06-12 13:05 / portfel
też mam taki sam problem tyle tylko że jestem już na -3%... i chcę inwestować około 3,5 roku. poradźcie co robić!
roxi / 212.2.100.* / 2006-06-12 13:46
Ja zostałem przy akcjach mimo, że dostałem dość ostro w dół to w perspektywie całego roku (tyle mniej więcej już minęło) nadal jestem do przodu. Chciałbym natomiast teraz zainwestować 10tys zł i nie bardzo wiem czy jeszcze czekać czy już można wpłacić na fundusz. Zastanawiam się nad akcji lub zrównoważony. Czy już jest dobry moment czy lepiej jeszcze się wstrzymywać. Z tego co widzę fundusze akcji po ostrym spadku poszły trochę w górę, teraz znów wahnięcie w dół. Może jest ktoś mądrzejszy i coś doradzi :-) Z góry dzięki!
Phyton / 156.17.16.* / 2006-06-13 10:16
ja mam kase w arce akcji i jak narazie jestem jakis 1000 do tylu( biorąc pod uwage dzisiejsze spadki) mysle ze nei ma teraz sensu robic konwersji do jakiegos innego funduszu, bo i tak jestesmy juz nisko. Poziom wsparcia wynosi ok. 2400 pkt ,na wigu20, wiec ja jeszcze czekam i modle sie o jakies odbicie, ale zobaczymy narazie natroje sa kiepskie, co do inwestycji to teraz nie wcodzilbym raczej w zaden fundusz trfzeba poczekac i zobaczyc jak sie sytuacja ustabilizuje
jnick2000 / 62.87.254.* / 2006-06-13 13:44
Teraz to juz po fakcie, trzeba czekać, giełda odbije a wraz z nią i fundusze akcyjne, niestety prawdopodobnie to dopiero za około 2-3 tyg. a do tego czasu powinno stabilizować sie az stanie na dzien lub dwa.
TT / 2006-06-15 12:42 / Wodnik giełdowy
Za 2-3 tygodnie giełda może się odbić, ale nie musi. Zbliża się okres wakacyjny - to zazwyczaj czas ostudzenia na giełdzie. Być może lepiej będzie od września.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy