Forum Forum inwestycyjneFundusze

Fundusze akcji na 3-4 lata?

Fundusze akcji na 3-4 lata?

copernic777 / 2007-12-27 09:44
Witam,
Byłbym zainteresowany inwestowaniem kwot ok. 200 miesięcznie w fundusze akcji przez okres 3-4 lat.. Oreintacyjnie najpewniej wybrałbym 2-3 fundusze (zastanawiam się nad Leg g Mason'em, Skarbiec TOP Funduszy oraz Noble) ? chciałbym się spytać czy warto i czy przy regularnym inwestowaniu mogę być spokojny o zysk? ..będę zadowolony jeśli po tym okresie będę mógł osiągnąć zysk rzędu 20-kilka procent lub więcej :)
Wyświetlaj:
gasior10 / 2007-12-28 18:52
Witam! Ja rozwniez mam podobne plany heh. Tylko jak narazie to zaczynam powoli ogarniac te fundusze i to wszystko bo jak do tej pory nie bawilem sie w jakies inwestowania;P Powodzenia, pozdrawiam!
>
Idyll / 2007-12-27 10:31 / Bywalec forum
Co do oczekiwanej stopy zwrotu, to masz na myśli okres 4 letni? Jeśli tak to nie masz wygórowanych oczekiwań :) Wydaje mi się jednak, że masz szansę na zdecydowanie więcej. Po pierwsze dlatego, że właśnie zaczęło się rozdawanie unijnych pieniędzy a po drugie inwestycje infrastrukturalne przewidziane do roku 2012 będą napędzały PKB.
mikepolarny / 2007-12-27 14:57 / portfel / Bywalec forum
chyba zartujesz.po pierwsze 3-4 lata to nie jest pelen okres dla mozliwosci okreslenia sredniejs topy zwroty w akcyjnych.podstawowym zalozeniem ejst min.5 letni okres.po drugie srednia stope zwrotu w akcyjnych ustala sie na na amx,12%.duzo lepiej sie milo rozczarowac niz niemilo.12% to kwota adekwatna do srenich historycznych.po trzecie obecna sytuacja jest cholernie niepewna co pokazaly nam ostatnie miesiace.
Idyll / 2007-12-28 21:51 / Bywalec forum
Jeszcze może dodam, że historyczna stopa zwrotu na poziomie 12% jest okay, ale dla rynku amerykańskiego, czy innych Zachodnich. Dla nas jest ona obecnie nieco wyższa, wystarczy, że prześledzisz 10-letnie wyniki UniKorony Akcji lub Skarbca Akcji.
Idyll / 2007-12-28 21:48 / Bywalec forum
Za cztery lata będziemy mieli rok 2012. W tym roku skończy się obecny okres dofinansowań unijnych oraz cykl gospodarczy przejdzie w fazę stabilizacji przed okresem dekoniunktury. Dlatego może lepiej nie zakłądać pięcioletniego okresu inwestycji, tylko nieco krótszy lub zdecydowanie dłuższy niż 5 lat? Oczywiście nie jestem wizjonerem, ale co o tym sądzisz?
cortez / 2007-12-28 15:12 / Bywalec forum
a ja zgodzę się z Idyllem. 20% w 4 lata to nie wyczyn i można spodziewać się lepszych wyników. Owszem można zakładać stratę. Dlatego też w miarę zbiliżania się do końca inwestycji proponuję stopniowe przechodzenie na fundusze bezpieczniejsze. Co do wybranych funduszy to ja bym wyrzucił Top Skarbca (fundusz funduszy akcyjnych, po co się powielać;) i zainwestował część w Europę Wschodnią np. uniakcje NE
Idyll / 2007-12-28 21:35 / Bywalec forum
Ten fundusz UniAkcje NE podoba mi się przede wszytskim z jednego powodu. Jako priorytet stawia inwestowanie w akcje rosyjskie, a po tym jak się dowiedziałem, że Putin ma zostać członkiem rady nadzorczej Gazpromu, to Rosjanie zrobią wszystko żeby ta Spółka rosła w siłę jeszcze bardziej!
cortez / 2007-12-30 21:41 / Bywalec forum
w końcu to ich skarb narodowy:)
Co do inwestowania uniakcji w rosyjskie spółki też uważam, że mogą okazać się w perspektywie niezłą inwestycją:) W końcu duma rosyjska i Duma kremlowska na dramatyczne spadki ich "perełek" by nie pozwoliła;)
max1224 / 195.117.209.* / 2007-12-27 11:20
zgoda o ile nic złego nie wydarzy się w USA tzn. spowolnienie nie wpłynie na giełdę bardzo znacząco a rynki znajdą nowe "pola inwestycyjne"
max1224 / 195.117.209.* / 2007-12-27 11:21
tfu nie rymki a inwestorzy
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy