Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Fundusze hedgingowe - idealne?

Fundusze hedgingowe - idealne?

Money.pl / 2008-03-27 11:18
Komentarze do wiadomości: Fundusze hedgingowe - idealne?.
Wyświetlaj:
jotel / 77.114.196.* / 2008-03-30 13:30
najlepsze, ze taki superfund prowadzi wycene nieaudytowana, wiec jak mu bedzie zle szlo, moze zawyzac wartosc jednsostki. juz sie takie przypadki zdazaly
mihusky / 79.187.233.* / 2008-03-27 16:37
nie ma ci się tak podniecać. jako posiadacz supefund od ponad roku (dokładnie 15 miesięcy) dopiero niedawno wyszedłem na zero. Wahania w superfund sa bardzo duże a rezultat funduszu zalezy od wyrazistego trendu rynkowego. Dla ostudzenia emocji podam ze w przeciagu minionego roku byly momenty kiedy mialem straty w superfund powyzej 30% kapitalu. a fundusz w miesiac potrafil stracic 20%
Jacqb / 2008-03-28 10:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ja mam dokładnie ta sama sytuację. tydzien temu zlozylem dyspozycje umorzenia. wyjde na plus. ale nie wiem na jaki i to jest caly problem z superfundem. raczej nie polecam. Jedyne co to ladne zarobki na spadkach ale ja prognozuje juz znacznie stabilniejszy czas wiec nie widze sensu.
przypadkowy czytelnik / 79.185.222.* / 2008-03-27 16:19
Autor:
Aby pisać o hedge funds to coś trzeba na ten temat wiedzieć poza banałami typu hedge = zabezpieczać. Generalnie fundusze typu hedge charakteryzują się następującymi cechami:
- istota inwestycji polega na właściwej koncentracji kapitału a nie jego dywersyfikacji
- zmiennością strategii inwestycyjnych
- ograniczeniem dostępu (w przypadku USA trzeba być minimum "accredited investor", wymagania są jednak często znacznie wyższe)
istotną wadą takich funduszy z punktu widzenia inwestora indywidualnego jest częsty brak płynności i bardzo wysokie opłaty za zarządzanie. Inwestor musi byc przygotowany na inwestycję o okresie 3-5 lat minimum. Porównanie wyników np za ostatni rok jest bez sensu.
Żaden z funduszy przez Pana opisanych nie jest funduszem typu hedge. Rozumiem, że w Polsce takich funduszy jeszcze nie ma.
Paweł.Satalecki / 2008-03-28 12:31 / Analityk Money.pl

Generalnie fundusze typu
hedge charakteryzują się następującymi cechami:

Wątpię, aby spełnienie tylko tych cech stanowiło o przynależności funduszu do typu hedge. Opisuje Pan rynek w USA (min. stopien dochodow do inwestycji w fundusz), co nie neguje,ze skoro u nas nie ma takiego wymogu, fundusze nie sa juz hedgingowymi.
Powinnismy zgodzic sie co do tego,ze funduszy hedge jest jak makiem zasial - CTA, globalne, inwestujace na roznych rynkach itd. itd. O braku plynnosci artykul traktuje. Jesli chodzi o okres, to jak z kazdym agresywnym funduszem (inwestycja) - teoretycznie kazda z nich przeznaczona jest na kilka lat, w praktyce jednak, inwestorzyy(np. Polscy) maja krotszy horyzont inwestycyjny - uwazam wiec, ze prezentacja stopy za ostatni rok jest jak najbardziej na miejscu, aby pokazac,ze one tez moga sporo stracic.
Pozdrawiam!
Marcyl1 / 193.109.244.* / 2008-03-27 14:52
Hejka, mam konto w mBanku czy tam też można kupić te fundusze? Jak nie to gdzie indziej?
I jeszcze gdzie można kupić fundusze które również zarabiają na wahaniach cen produktów?
Byłbym wdzięczny za odpowiedzi
Pozdrawiam Marcin
Hick / 80.50.246.* / 2008-03-27 15:17
Wrzuć sobie stronke superfunda-masz tam dystrybutorów:)
Marcyl1 / 193.109.244.* / 2008-03-28 09:25
Dzięki za info
pozdrawiam
miszcz / 78.88.169.* / 2008-03-27 12:19
szkoda, e mowa jest jedynie o funduszach zarzadzanych automatycznie. mnie osobiscie bardzo podoba sie opera czy ivestors.pl/ Oni sobie radza niemal zawsze.
poppo / 83.7.9.* / 2008-03-27 11:18
pytałem o te fundusze na forum kiedyś. nikt nic nie (po)wiedział konkretnego. tego artykułu brakowało pół roku temu, a po fakcie to wnioski łatwo każdemu wysunąć..
Paweł.Satalecki / 2008-03-27 14:49 / Analityk Money.pl
Aaa bo pół roku temu to one były gorsze od rynku;)

Pozdrawiam!
poppo / 83.7.9.* / 2008-03-27 17:13
a ja miałem ochotę je kupić własnie pół roku temu. jak często bywa uległem namowom kolegi amatora-inwestora, i się rozmyśliłem, a tu okazuje się że stopa zworitu SFIO A 18%. Niechby było i 10% przez te 6 miesięcy. Lepiej to niż 10% do tyłu na tradycyjnych. Może i gorsze były, ale wychodzi na to, że się opłacało
Laicki 69 / 213.208.85.* / 2008-03-27 12:28
Fundusze zarabiają,kiedy rynek zachowuje się w sposób przewidywalny i komputer potrafi z pewnym,dużym prawdopodobieństwem przewidziec kolejny ruch.Problem zaczyna się kiedy trudno przewidzieć kolejny ruch,czyli jest ostro w góre lub w dół(bez powodu),no bo w tej zabawie traci ktoś,żeby zarabiac mógł ktoś inny.Idziesz do wróżki i tak samo,albo wierzysz co ci powie,albo nie-tutaj system jest podobny,tylko kasa i emocje większe,bo można sporo zarobić,można tez sporo stracić.Jeśli umiesz po angielsku,wrzuć sobie na google "hedge funds" i tam dojdziesz do wniosku,czy chcesz się w to bawić,czy wolisz zarobić marne 10% spokojnie,nie ruszając się z fotela,czy 50% i nie przesypiac spokojnie nocy.Barings Bank tutaj się kojarzy i straty jakie oni ponieśli na zakładach,jak zachowa sie giełda Nikkei,która notabene spadła z 40 000 do 10000.
Bank sprzedano za funta,dealer poszedł siedzieć,a teraz pisze książki na ten temat,było jeszcze kilku dealerów na innych rynkach,którzy ponieśli niesamowite straty.
Ja powiem tylko:gdyby człowiek był prorokiem,to nie byłby żebrokiem!Po fakcie wszystko wygląda proste i wytłumaczalne,a teraz?W co inwestujesz?Ja zadowalam się swoimi spokojnymi 10-15% bez ryzyka.Powodzenia.
Cwany / 2008-03-28 08:09
a gdzie się zarabia 10-15% bez ryzyka?
Hick / 80.50.246.* / 2008-03-27 15:16
U wróżki masz tylko szklaną kulę, a w Superfundzie masz system tradingowy oparty o analizę techniczną i konkretne zarządzanie kapitałem, które jest tak ważne jak dysk twardy w kompie, i na dodatek dywersyfikację-wszystko to nie pozwoli Ci na to by zdarzyła sie sytuacja, którą opisałeś. Nie wystarczy wpisać na google fundusze hedge zeby zjeść wszystkie rozumy i na przykładzie jakiegoś funduszu, który upadł stwierdzić, ze z Superfundem stanie sie to samo. Takie podejście jest bardzo laickie i świadczy o tym, że nie orientujemy się jak wiele strategii mają fundusze hedge i każda z nich ma kompletnie inne ryzyko...
Ponadto, żeby mieć te 15% corocznie w trakcie bessy będziesz musiał mieć w portfelu....funddsz Superfund
Pozdrawiam
poppo / 83.7.9.* / 2008-03-27 12:55
no właśnie po fakcie wszystko wygląda na proste i wytłumaczalne, tylko po co komu takie artykuły? to samo tyczy się komentarzy do sesji. podobał mi się artykuł o planowanym wejściu visa na giełdę. wniosek nasuwał sie w miarę prosty - kupić jeśli się da. i co było? 33% w górę z tego co widziałem na CNN.
Paweł.Satalecki / 2008-03-27 15:45 / Analityk Money.pl
http://news.money.pl/artykul/rekordowy;debiut;visy,126,0,330110.html

my nie gorsi od CNN;)

Pozdrawiam!
poppo / 83.7.9.* / 2008-03-27 17:06
http://manager.money.pl/strategie/case_study/artykul/visa;wchodzi;na;gielde,174,0,305070.html
I znalazłem. I takie artykuły mi się podobają.
również pozdrawiam.
qaz888 / 83.4.87.* / 2008-03-27 19:05
z Superfund, oprocz plynnosci jest jeszcze jeden problem: a mianowicie spore wahniecia z notowania na notowanie (czasami nawet kilkanascie procent) w zwiazku z tym kupuje sie i umarza jednostki w ciemno i jesli ktos ma pecha to kupi na sporej gorce a sprzeda w sporym dolku. I potem jego kokretny zarobek ma sie nijak do np. 41% zwrotu sredniorocznego :(
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy