fundusze ing

re ro / 79.189.74.* / 2008-12-05 16:05
mam pytanie jaka jest roznica miedzy ing fio akcji a ing subfundusz akcji plus?wiadomo ze jeden jest pod parasolem drugi nie,sa podobne oplaty wiec ktory fundusz wybrac?tak sie zastanawiam.....
Wyświetlaj:
Pilsener / 2008-12-14 23:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie ma między nimi istotnej różnicy, jeśli chodzi o politykę inwestycyjną - portfel akcji mają wspólny, jedyna różnica to parasol.
re ro / 79.189.74.* / 2008-12-13 18:28
mam przepraszam wobec tego pytanie ktrore pewnie już nie raz było zadawane;ktory fundusz akcji polskich wybrac?i jeszcze jaki fundusz najlepij sobie radził w czasie obecnych spadkow....? pozdrawiam
Pilsener / 2008-12-14 23:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W czasie spadków dobrze wypadł Allianz akcji - zresztą wszystkie fundusze tego TFI są znane z bezpiecznej gry. Dobrze wypadł też Legg Mason, Idea, ING oraz Skarbiec.

Obecnie radzę wybierać fundusze bezpieczne, inwestujące w rzetelne obligacje i akcje dużych spółek z branży nie objętych kryzysem - nie przeważać akcjami portfela. Czeka nas 2-3 lat chudych, dopiero kiedy pojawią się oznaki ożywienia dokupić akcji tych branż, które dobrze sobie poradziły i jakieś miśki może? A gdy stopy zaczną rosnąć wywalić rzecz jasna obligacje.
j.k. / 2008-12-13 00:05 / Bywalec forum
w parasolu nieplacisz podatku belki przy konwersjach,dopiero przy umarzniu jednostek,jak cos zarobisz.
j.k. / 2008-12-13 00:08 / Bywalec forum
kiedys dzwonie do nich,chcialem sie cos dowiedziec,gatka szmatka,gadamy o notowanich,a gosc ktory zajmowal sie u nich fundami zadaje mi pytanie "a jak wczoraj wig20 skonczyl"
to tak na marginesie,dobrze sie zastanow komu poiwerzsz swje pieniadze
j.k. / 2008-12-13 00:09 / Bywalec forum
ja na dniach umarzam u nich kaske i kupie pare spolek,niech sobie leza
planerzyfinansowi.pl / 94.124.16.* / 2008-12-12 18:14
inna startegi ainwestyjcna normalny akcji inwestuje w waski rynek plus w przekroj calego rynku brak ograniczen

pomysl o Allianz??

planerzyfinansowi.pl
lezdrub@interia.pl / 79.185.114.* / 2008-12-08 00:49
A może lepiej wybrać całkiem inne TFI
Fundusze ING za ostatnie 5 lat kiepsko wygladaja na tle konkurencji
Zadzwoń to doradzę 600 942 367
yamaki / 83.24.247.* / 2008-12-06 11:52
Wydaję się że lepszy jest ING subfundusz akcji plus, zwłaszcza teraz gdy aktywne zarządzanie portfelem funduszy jest niezwykle istotne. I nie mam tu na myśli wyników obu funduszy tylko ewentualną konwersję w ramach subfunduszu bez płacenia pobatku Belki. Oczywiście żeby zapłacić podatek od zysków kapitałowych musi być wypracowany zysk. A o to ostatnio bardzo trudno. Ale w perspektywie conjmniej kilkuletniej...
Ciułacz / 2008-12-14 14:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Yamaki, napisałeś, cytuję: Oczywiście żeby zapłacić podatek od zysków kapitałowych musi być wypracowany zysk. A o to
ostatnio bardzo trudno. Ale w perspektywie conjmniej kilkuletniej. Koniec cytatu.

Yamaski, to jak zysku nie bedzie to po co tam inwestować?To wolę lokatę , są w BZ po 8%, bez emocji a zysk pewny.
yamaki / 83.24.215.* / 2008-12-15 11:58
Albo ja ma problem z poprawnym wysławianiem się albo Ty z czytaniem ze zrozumieniem. Specjalnie dla Ciebie przeanalizuję to co napisałem. Pierwsze zdanie: ,,Oczywiście żeby zapłacić podatek od zysków kapitałowych musi być wypracowany zysk". No to jest chyba logiczne, że w przypadku gdy fundusz nie wypracuje dla nas żadnego zysku albo poniesiemy stratę wówczas podatku od zysków kapitałowych nie zapłacimy. Drugie zdanie: ,,A oto ostatnio bardzo trudno." Tu odniosłem się do poprzedniego zdania a więc do wypracowania zysku a co za tym idzie zapłaceniu od niego podatku. Używając słowa ,,ostatnio" nie trudno się domyśleć że odniosłem się do przeszłości i że miałem na myśli ostatnie kilkanaście miesięcy a nie np. 4 czy 8 lat. Trzecie zdanie: ,,Ale w perspektywie conajmniej kilkuletniej." Tu również odniosłem się do poprzednich zdań czyli do ewentualnego zysku. Napisałem tak ponieważ osobiście uważam że wchodząc ,,teraz" w fundusz akcji prawdopodobieństwo wypracowania zysku przez fundusz w perspektywie conajmniej kilkuletniej jest duże a już napewno większe niż wtedy gdy WIG 20 miał 3900pkt. Oczywiście używając słowa ,,teraz" nie mam na myśli dzisiaj, jutro, za tydzień, za miesiąc czy za rok. To już każdy sam musi zdecydować przecież nie ma gwarancji że za rok nie będzie 1000pkt na WIG 20 a więc wchodząc dzisiaj poniesiemy np. 40% stratę. Najlepiej jest podzielić kapitał na kilka lub kilkanaście części i wchodzić stopniowo - a jeszcze lepiej wyłapując lokalne dołki. Także podsumowując: nie ma tam słowa o tym, że zysku w przyszłości nie będzie - gdybym tak myślał to bym sobie wogóle funduszmi inwestycyjnymi nie zawracał głowy. Nie wiem jakim cudem tak wywnioskowałeś z mojej wypowiedzi. Odniosę się jeszcze do lokaty jak to napisałeś w BZ. Może i dają 8 % ale jak odliczyć od tego podatek i inflację to zysk zostaje mierniutki. Ja nie twierdzę że lokaty są beee. To wszystko zależy od preferencji poszczególnej osoby. Jak ktos sobie ceni spokój bardzo proszę. Ale można również zdywersyfikować swój potfel i za część swoich oszczędności i np. wykupic jednostki uczestnictwa funduszu mając w świadomości ponoszone ryzyko. Wówczas emocje gwarantowane.
re ro / 79.189.74.* / 2008-12-06 11:59
dzięki wielkie za poradę:) a tak nawiasem to co powiecie o ing fio rosja EUR? wycena jednostek jest w tej chwili raczej niska......... co wy na to?warto by było? pozdr.
lezdrub / 79.185.114.* / 2008-12-08 00:51
Na ruski renek dostaniesz lepsze zadzwoń 600 942 367
yamaki / 83.24.247.* / 2008-12-06 13:02
Jednostka rzeczywiście mocno przeceniona - strata w ciągu ostatniego roku prawie 70%. W perspektywie conajmniej kilkuletniej może przynieść duże zyski. To już zależy od Ciebie czy chcesz w to wejść. Mi utkiły w pamięci zawieszane sesje na rosyjskiej giełdzie przy niesamowicie dużych spadkach. To pokazuje jak chwiejny jest ten rynek. Nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości - może się zdarzyć że za ,,x" czasu jak szybko spadało tak szybko będzie rosnąć. Być może że wejście teraz oznacza krociowe zyski np. za 5 lat. Ale przecież gwarancji nie ma. A pewien poziom ryzyka pozostaje.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy