Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Fundusze inwestycyjne dobre dla spekulantów

Fundusze inwestycyjne dobre dla spekulantów

Money.pl / 2008-05-15 08:29
Komentarze do wiadomości: Fundusze inwestycyjne dobre dla spekulantów.
Wyświetlaj:
Antony / 193.129.163.* / 2008-07-14 17:39
Swietny artykul, naprawde swietny, gratulacje.
jahamoto / 79.162.53.* / 2008-07-16 01:30
o dowiedziałem się bardzo cikawej zeczy fundusze inwestycyjne dobre dla spekulantów ;D nie spekuluje się na funduszach. w fundusze inwestuje sie zakładając długi choryzont czasowy a wejsci i wyjscie z funduszu zbyt długo trwa by spekulować
buss-men / 217.98.20.* / 2008-06-30 00:32
Hitem inwestycyjnym w 2008 roku są kontrakty terminowe na spadek WIG-u 20, produkty strukturyzowane oparte wzroście cen ropy i zboża, oraz kontrakty terminowe na wzrost cen ropy i zboża.
hge / 88.156.224.* / 2008-06-22 23:27
giełdy chińskiej ,są ponad 30% niżej niż rok temu i ponad 50 % pod szczytem z października .
ARTI2 / 77.45.15.* / 2008-06-08 02:51
Myślę, że latem będzie "podpucha", czyli wzrost
WIG20 do 3400 pkt. (letnia hossa) a potem znów zjazd. Nie może być trwałych wzrostów przy zwalniającej gospodarce. Wg ekonomistów szczyt spowolnienia w Polsce przypadnie na lata 2009-2010, więc trzeba czekać.
DA-old / 217.172.247.* / 2008-05-17 17:41
Jeśli naprawdę chcesz zaryzykowac poczekaj do końca czerwca...
Pablo99 / 77.113.176.* / 2008-05-15 21:09
Fundusze niby mają jeśli nie lecieć to cieńko iść w górę, te wszystkie "super" lokaty...nie wiem jakoś 5-6% rocznie to beznadziejnie mało za to, że bank moją kasą będzie obracał i dawał kredyty na duuużo większy %. No to sugerujecie? Powiedzmy, że mam 100tys. i chcę włożyć to na wiele lat, tylko w co? I co ważne: nie mam czasu ani wiedzy żeby ciągle obserwować notowania i tym "grać". Chcę włożyć i za X lat wyciągnąć z konkretnym zyskiem. Z góry dziękuję za sugestie.
miki3d / 2008-05-16 11:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Na pewno nie w jeden, cudowny produkt. Jeśli ktoś Ci coś takiego oferuje, to znaczy, że jest sprzedawcą (lub wyznawcą) tego właśnie produktu i chce nim uszczęśliwić wszystkich, choć nie na każdą nogę pasują te buty. Ja tez jestem sprzedawcą, ale sprzedaję przede wszystki usługę doradczą. Jak będzie zainteresowany, to skantaktujesz się na priva, bo nie da się napisać tu i teraz, że takie jedno rozwiązanie jest najlepsze.
dagon / 83.12.166.* / 2008-05-16 10:45
taki produkt jak pewny zysk w ing to nowe ciekawe rozwiazanie...
po wiecej informacji zapraszam : shockxx@interia.pl
i nie ukrywam ze ejstem agentem...
ale za to z kilkuletnim juz stazem... a wtej branzy znaczy to tyle ze jest sie poprostu uczciwym...
aigman / 2008-05-15 13:48 / portfel
Czy naprzykład jakbym teraz chciał wykupić ubezpieczenie z funduszem inwestycyjnym Super Kapitał, albo innne, to czy to nie jest najlepszy czas?
Lotto / 83.28.227.* / 2008-05-18 20:45
Poczytaj o opłatach w Super Kapitał gdybyś chciał wycofać pieniądze po 1,2 lub 3 latach.
rysiul20 / 83.19.96.* / 2008-05-15 13:07
Ile to TFI straciły na poprawie koniunktury na GPW ? Załosne nieudaczniki moze wreszcie przejdą na zasiłki dla bezrobotnych.
przypadkowy czytelnik / 2008-05-15 12:05 / Tysiącznik na forum
Panie Satalecki, zadam Panu pytanie. Czy inwestuje Pan swój kapitał w sposób jaki Pan tu opisał? Pytam dlatego, ze uważam przedstawiona strategie za bardzo naiwną:
1. Czy może Pan uzasadnic dlaczego spadek na giełdach azjatyckich przyczyni się do wzrostu na giełdzie brazylijskiej? Czy są jakieś bezpośrednie związki między tymi rynkami? Czy inwestorzy z Azji traktuja może Brazylię jako 'bezpieczną przystań'?
2. W jaki sposób zabiezpieczy się Pan przed ryzykiem kursowym i inflacyjnym? W szczególności ryzyko inflacyjne może być dużym zagrożeniem, które przeciętni inwestorzy nie biorą pod rozwagę.
3. Fundusze nieruchomości - commercial generalnie rosna po okresie wzrostów na rynku akcji. Czasokres inwestowania powinien byc krótszy i raczej przesunięty w czasie. W tej chwili nie jest to bezpieczne rozwiązanie.
4. Dokupując jednostki funduszy systematycznych tylko zmniejsza Pan swój zysk a niekoniecznie ogranicza swoje straty (jak zwykle zresztą przy ulubionym przez 'retail investors' uśrednianiu)
Pozdrawiam
Paweł.Satalecki / 2008-05-16 11:39 / Analityk Money.pl
Witam,

1. Nie no chyba tak nie jest napisane, Brazylia rośnie obojętnie od Azji, ropę tam odkryli to się też cieszą.
2. Ryzyko inflacyjne można zneutralizować m.in. poprzez fundusze złota, które z reguły powinno tanieć gdy dolar się osłabia.
3. Mnie się wydaje, że wzrost cen nieruchomości komercyjnych związany jest raczej z wciąż dużym popytem na nie, brakuje biur itd.
4. kluczowe jest tu słowo "niekoniecznie";)

Pozdrawiam!
lezak64 / 2008-05-15 11:17 / Bywalec forum
Jak przeczytałem ten artykuł to poczułem sie jak po spotkaniu "doradcy finansowego " w lipcu 2007r. który przekonywał mnie o hossie trwającej na giełdzie i okazji zwiększenia kapitału . teraz jest to samo wszycy naganiają czyli bedzie którki wzrost a potem znów spadek.Pozdrawiam
Paweł.Satalecki / 2008-05-16 13:50 / Analityk Money.pl
Przecież to co Pan mówi z samego tytułu już wynika!:) nie widzę błędu.

Pozdrawiam!
leiho / 2008-05-15 08:29 / "Tu Ne Cede Malis"
to jak MOney.pl ordynarnie spekuluje, juz przechodzi ludzkie pojęcie. Nawet tego nie ukrywacie. Te wszyskie firmy doradcze, wciskacze kitu - oni przynajmniej udają, ze im zalezy. Wy nie. Prawdopodobienstwo ze jestesmy w hossie jest 2 % mniej wiecej, nawet jesli bedzie rally to 10 % (w co i tak nie za bardzo wierze, patrząc na odczyt VIX na CBOE - najnizszy od pol roku a to zawsze wrózyło spadki).

Ale naganiacie, raz na złoto, raz na nieruchomosci, teraz na fundy - macie z tego % czy stała kaskę??

Obłed.
grow / 193.138.110.* / 2008-05-15 09:35
sytuacja na giełdzie jest wielką kotłowaniną ale czas dla ryzykantów moim zdaniem właśnie nadszedł... najgorsze przy zniżkach indeksów było tylko i wyłacznie to, że wprowadzono atmosferę paniki i wielu graczy przeniosło kapitał w bezpieczne instrumenty, natomiast fundusze emerytalne wyczuły optymalny moment zakupu na obnizonych wartościach funduszy i teraz zwiekszają "zapasy" akcji i funduszy agresywnych.
tak drastyczne elementy obniżki spowodowane były tylko i wyłacznie paniką graczy, nic nie wskazuje na złą kondycję naszej gospodarki i przez najbliższe miesiące da się zarobić grając agresywne:)
Paweł.Satalecki / 2008-05-15 09:30 / Analityk Money.pl
Witam,

Pokazujemy możliwości i zakładamy, że użytkownik jest dojrzały i potrafi sam podejmować decyzje:)

Pozdrawiam!
leiho / 2008-05-15 11:44 / "Tu Ne Cede Malis"
Panie Pawle, przy całym szacunku jaki mam dla pana wywazonych komentarzy, to naganiacie bezczelnie :))) Kto ma łeb, skupuje dobre spółki bez udziału funduszy, albo gra na derywatach. Mowienie ludziom , ze teraz są okazje do wzrostów, jest nieporozumieniem. MOZE są, ale wspolczynnik ryzyko-zarobek jest absurdalny i nie jest do 1:3 czy 1:4 jak powinno byc w teorii, ale podejrzewam, ze odwrotnie, 3:1 (3 razy wyzsze ryzyko niz potencjalny zarobek).

Serio, szkoda, bo lubie ten portal, ale czsami mam wrazenie, ze czytam przedruki z Wyborczej (nota bene, nie szukacie sprytnego pisarczyka do takich analiz? Za godziwe pieniadze sprzedam swoj czas, bo moja praca juz mnie dobija;p) :))
Metyl / 2008-05-15 10:26 / Bywalec forum
Brednie, skoro zakładacie że użytkownik jest dojrzały to po kiego grzyba ten artykuł.
Paweł.Satalecki / 2008-05-15 11:17 / Analityk Money.pl
Dojrzały emocjonalnie, czyli potrafi wyciągać wnioski, czytać ze zrozumieniem, dedukować. Przynajmniej ja, jako autor, tak zakładam.

Pozdrawiam!
kein001 / 83.16.6.* / 2008-05-15 13:27
Rozszerzcie swoje horyzonty i przestańcie dukać wkółko jak was wyrolowali. Przecież ten artykuł jest w dziale „poradniki” jest ukierunkowany pod odpowiednią grupę osób. Czas powtórzyć czytanie ze zrozumieniem i wyciąganie wniosków z całości.
A przesłanie jest takie ze jak chcesz to możesz zaryzykować nawet wam napisali jakim kapitałem, jeśli nie chcesz to nie musisz.
Floyd / 2008-05-15 17:39 / Tysiącznik na forum
Dzięki takim światłym wypowiedziom już wiem, ze: "..nie muszę....". Oświeciłeś mnie kochany, aż blask bije.
nsb / 2008-05-21 18:24
Również jestem zaskoczona brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem :/ Traktuję powyższy artykuł jako informację, nie reklamę/antyreklamę konkretnych inwestycji. Choć sugestia jest czytelna, pozostaje tylko sugestią, skąd zatem pretensje?

Brakuje merytorycznej dyskusji, która powinna się chyba pojawić pod samym artykułem...

Zastanawia mnie zasadność inwestycji w fundusze nieruchomości, czy okres 5-letni jest faktycznie "bezpieczny" w tym przypadku?
Lonegunman / 217.11.144.* / 2008-06-12 11:03
Merytoryczny komentarz? Prosze bardzo: rekomendowanie funduszy sektorowych w okresie spadkow jest nieodpowiedzialne, gdyz stanowi zaprzeczenie dywersyfikacji. Fundusze sektorowe wcale nie radza sobie lepiej od funduszy szerokiego rynku. Zawsze mozna znalezc sektor, ktory w danym momencie radzi sobie lepiej. Pytanie: ile sektorowych funduszy pobilo sektorowy indeks oraz ile sposrod wszystkich sektorowych funduszy radzi sobie lepiej od szerokiego rynku?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy