Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Fundusze nie wyciągnęły rynku w górę

Fundusze nie wyciągnęły rynku w górę

Money.pl / 2006-09-29 19:35
Komentarze do wiadomości: Fundusze nie wyciągnęły rynku w górę.
Wyświetlaj:
skazany na sukces / 2006-10-02 00:48 / Tysiącznik na forum
Wróciłem z małej imprezy, gaszę światło. Do rana. Oby dobry początek tygodnia.
warren buffet / 2006-10-02 06:32 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ps. Dzapany not so bad.....
warren buffet / 2006-10-02 06:32 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a ja oswiecam :)
new:) / 81.219.151.* / 2006-10-01 22:54
hej
jak obstawiacie 04 jutro?
Romi / 2006-10-01 22:40 / portfel / Koci Tata
Spółka deweloperska LC Corp, należąca do Leszka Czarneckiego, większościowego udziałowca Getin Holding, kosztem 400 mln USD zbuduje najwyższy budynek mieszkalny w Polsce i w połowie 2007 roku chce zadebiutować na GPW.

http://dom.money.pl/wiadomosci/artykul/najwyzszy;w;polsce;wiezowiec;stanie;we;wroclawiu,60,0,186172.html
rymek / 62.233.185.* / 2006-10-02 13:58
Witam. Nie polecam doswiadczonym inwestorom programow inwestycyjnych tzw. unit linked typu Skandia i Aegon. Oplaty sa tam naprawde duze a na dodatek zamraza sie kapital na dlugi czas. Kiedys zajmowalem sie tymi produktami maja one szereg plusow ale uwazam ze lepiej i duzo taniej inwestowac w zwykle fundusze bez otoczki ubezpieczeniowej.
warren buffet / 2006-10-01 22:46 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
juz wypiles 4 piwa ?? !
Romi / 2006-10-01 22:50 / portfel / Koci Tata
nie 2 i drina
uciekłem bo bym do pracy nie wstał:)
Romi / 2006-10-01 22:53 / portfel / Koci Tata
ide spać bo mi się oczy zamykają do jutra adios wszystkim:))
warren buffet / 2006-10-01 22:52 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
aaaaaaaa ;-)
futurek / 212.2.99.* / 2006-10-01 22:25
http://www.kapitalizm.republika.pl/michal11.html
Polecam krotko o NFI
HolderSor / 195.225.71.* / 2006-10-01 23:02
Ekonomia nie jest nauką ściśłą tak jak np. fizyka
W ekonomii istnieje kilka, kilkanaście równouprawnionych teorii, które trudno empirycznie zweryfikować w 100%.
Popierane i nagłaśniane są te teorie (i głoszący je ludzie), które przynoszą korzyść określonym grupom. Lewandowski to ograniczony człowieczek święcie przekonany o swojej racyji, dogmatyczny wyznawca jednej teorii
warren buffet / 2006-10-01 21:24 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jutro mnie nie bedzie na notowaniach ( przyjde na koniec sesji ) wiec trzymajcie za mordy te spolki............ licze na was
Romi / 2006-10-01 21:29 / portfel / Koci Tata
zastanawiam sie też nad wejściem 20% wolnej kasy w pgnig na 2 do 5 lat tyle moge poczekać nie więcej:))
hyba nie spadnie poniżej 3zł,tak myślę jak będziemy mieli euro to zobaczycie jaka winda pójdzie wa giełdzie ale to jeszcze właśnie z jakieś 5 lat
warren buffet / 2006-10-01 21:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja juz po 3 :) idz idz. z zycia tylko piekne sa tylko chwile. rano przeczytasz:

PGNiG to narazie wielka niewiadoma. 5% podwyzka sie nie udala, teraz jakies przetasowania w RN.... ale jesli piszesz realnie 5 lat ( niewielu potrafi tyle akcje trzymac - 1001 ruchow ) to jak najbardziej. upatruje tu KGHM po 30 zł swego czasu
brydzia / 2006-10-01 23:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rosjanie nie chca przedłużyć kontraktów na gaz
Kaczory mają niezależność energetyczną
Romi / 2006-10-01 21:30 / portfel / Koci Tata
troszke niegramatycznie ale spiesze sie na piwo do kumpli narazie wpadne za godzinke:))
warren buffet / 2006-10-01 21:34 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
za godzinke...... hmmm czyli nie wypijesz wiecej jak 4 piwek :) powoli. cala noc. po co sie spieszyc :) ?
Romi / 2006-10-01 21:02 / portfel / Koci Tata
lubawa
getin
swissmed
skyeurope
nfi1
stalexport
capital
nafta
fon
Romi / 2006-10-01 21:12 / portfel / Koci Tata
zapomniałem o drugim rachunku z pko DMPKO BP

grupaonet
millenium
pknorlen
warren buffet / 2006-10-01 21:07 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ile wolnej gotowki ?
warren buffet / 2006-10-01 21:10 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dobrze
Romi / 2006-10-01 20:48 / portfel / Koci Tata
Toście mi powiedzieli od tej skandi niech sie w tyłek ugryzą już mnie chcieli umowic na zjazd 2 dniowy macie racje i chcieli dzwonić do mnie w tygodniu ja powiedziałem ze jak sie zastanowie to zadzwonie macie racje lepiej g... nie ruszać dzięki za błyskawiczną i szczerą odpowiedź na was zawsze można liczyć:))
warren buffet / 2006-10-01 20:54 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oo to ty nie byles na zjezdzie 2 dniowym jeszcze ? aaa. hehe. to jeszcze bys sie nasłuchal.

koszt: 350zł
warren buffet / 2006-10-01 21:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
widocznie sie cos pozmieniało. nie wnikam. naprawde. sam inwestuj.
Romi / 2006-10-01 21:04 / portfel / Koci Tata
Tak też zrobie tylko musze fundusz wybrać dobry żeby część wrzucić bo ten mój seb3 akcji coś pod górke ma:))
hybrydy hyba poszukam
warren buffet / 2006-10-01 21:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie patrz na historyczne osiągi. popatrz na osiągi podczas krachów, korekt i bessy. o to w tym wszystkim chodzi
Romi / 2006-10-01 21:25 / portfel / Koci Tata
Podaj mi ze 4 fundusze godne uwagi to sobie poczytam
4 hybrydy i 4 akcyjne oczywiście jeśli masz ochote:))
Nie nalegam
warren buffet / 2006-10-01 21:45 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to bardzo ciezka decyja.

1. na ile ?? na ile wac pan te akcyjne
2. hybrydy są gorsze w dlugim terminie, wiec pytam sie na ile te akcyjne wac pan
3. polecam Mbank. fundusze to tam naprawde ogrod kwiecisty, a za niedlugo tam i arka zagosci ( duma zelży )


jesli na 15 polecam kwote X rozbic na 10 funduszy:

a) akcje polskie
b) akcje zagraniczne
c) najlepiej i zainwestowac w rynki azjatyckie........ super sprawa jesli chodzi o przyszle wyniki ( nie wiecej jaK 15% KAPITAŁU )

jednak to co napisalem to pod jednym warunkiem: 15-30 lat....... masz super wyniki. i jak spada to sie cieszysz bo dokupujesz.......

"Co do konwersji: fundusze nie służą do spekulacji. Jest niewiele wyjątków od tego.
Te które są, zakładają zwykle spekulację podyktowaną przesłankami
fundamentalnymi a nie jakimś zjazdem - choćby i 30%. Jeśli kupiłeś fundusz
spekulacyjnie - konwertuj do ochrony natychmiast. Tnij staty by nie wylądować ja
k inwestorzy pioneera po pierwszej hossie giełdowej w polsce - zobacz ile wtedy
stracił wig - pamiętając że drugi raz do unii wchodzić nie będziemy:-)
To ryzykowna decyzja bo jutro może zacząć się nowa fala wzrostów i za miesiąc
wig20 może mieć i 4000pkt. Ty podejmujesz decyzję czy opłaca się ryzykować
utratę kolejnych 10% w kilka dni czy też czekać na szanszę zarobienia 30% w trzy
miesiące. Tylko szanse - zarobienia i staty. Wspomniana zasada spekulacji mówi
tnij straty póki są małe. Ale jeśli wzrośnie to będziesz miał żal do siebie. Na
przyszłość - kupując fundusze nie oglądaj notowań. Nie częściej niż raz do roku.
Jeśli chcesz spekulacji - kupuj akcje ; obligacje na wtórnym lub deryweraty.
Zaoszczędzisz na podatkach i opłatach za zarządzanie. Celem kaźdego innego
funduszu niż pieniężny jest zarabianie w długim okresie czasu - powiedzmy nie
mniej niż5 lat. Moim zdaniem 15 lat.
Najgorsze co może spotkać spekulantów funduszowych to sytuacja raz wzrost a raz
spadek. Wtedy myślą że jeszcze odbije za każdym razem jak był wzrost. A jak jest
spadek to szkoda sprzedać... Spece od finansów behavioralnych udowodnili że
ludzie niechętnie akceptują że popełnili błąd - w tym inwestycyjny. Dlatego
większość inwestorów niedoświadczonych traci na spekulacji. Nawet funduszami.
Decyzja należy wyłącznie do Ciebie. Odpowiedzialność też. Spekulacja jest
ryzykowną grą. Osiąga się wyniki finansowe ale nie za darmo. Płaci się ryzykiem
na początku a przegrani płacą realną kasę na koniec."


cytat: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=27&w=43284589&a=43287279
warren buffet / 2006-10-01 20:53 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mowiłem ci. ten sam mechanizm. ale romi......... warto. warto doswiadczyc wszystkiego........ naprawde wszystkiego. ja nie zaluje Wisły ( nie wiem gdzie ty byles ).

jesli masz jakąkolwiek wiedze, a masz - zainwestuj sam. mowie ci. skandia ma bardzo duzo kosztow ukrytych
Romi / 2006-10-01 20:57 / portfel / Koci Tata
byłem na 2 godzinnej narazie i mają zrobić 2 dniową za jakiś czas:))
warren buffet / 2006-10-01 21:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ps. dalej mowia o 12% pewnej stopie rocznej ?? ja bylem w styczniu. po grudniu zachwalali ze 12% w skali roku to absurd..... ciekawe jak teraz interpretują maj ?
warren buffet / 2006-10-01 21:01 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
bylem na 2 takich.... potem skonczylo sie wisła 2 dniową. poznałem rewelacyjnych ludzi, rentierow, naprawde warto. nigdy niczego nie zaluj. ale ja wole dysponowac pieniadzmi sam... powaznie.
Longterm / 2006-10-01 20:36 / Mostek Zwyciężymy!
Jutro 21.55 program 1 TVP "Sprawa dla reportera".
warren buffet / 2006-10-01 20:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
W PONIEDZIAŁEK , 02 PAŻDZIERNIKA 2006
O GODZ. 22.00, W TELEWIZJI POLSKIEJ
PROG. I , BĘDZIE POKAZANY PROGRAM ,,
SPRAWA DLA REPORTERA ''
POŚWIĘCONY WIEŻOWCOWI W KATOWICACH,
NAJWIĘKSZY BUDYNEK NA POŁUDNIU POLSKI
- PONAD 70.000 TYŚ. METRÓW KW.
POWIERZCHNI UŻYTKOWEJ - WYBUDOWANEMU
W KATOWICACH, PRZEZ MOSTOSTAL ZABRZE,
I ZABRANIU TEGO WARTOŚĆIOWEGO BUDYNKU
- ( WYCENA PRZEZ BIEGŁYCH TO 180
MILIONÓW EURO , CZYLI PONAD 700
MILIONÓW ZŁOTYCH ) ORAZ
NIERUCHOMOŚĆI, W PRZEKRĘTNY SPOSÓB
PRZEZ - KREDYT BANK.



==========
mowisz ze nie zaszkodzi to kursowi ?
Longterm / 2006-10-01 21:34 / Mostek Zwyciężymy!
na odzyskanie wieżowca nikt raczej nie liczy choć wszystko jest możliwe. Chodzi o ponad 14 mln zł rzekomych wierzytelności wobec Kredyt Banku przeciw kórym MSZ walczy w sądzie. Wszystko wskazuje że wygra a 14 mln to w obecnej sytuacji spółki fortuna!!!
warren buffet / 2006-10-01 21:58 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wiec chyba zakupie pakiecik :)
warren buffet / 2006-10-01 20:04 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
26 czerwca Komisja Papierów Wartościowych i Giełd podjęła uchwałę o zakazie prowadzenia oferty publicznej akcji serii E firmy Lubawa. KPWiG podjęła taką decyzję, gdyż jej zdaniem prospekt emisyjny (wcześniej przez komisję zatwierdzony) "nie zawiera prawdziwych, kompletnych i rzetelnych informacji istotnych dla oceny sytuacji gospodarczej, majatkowej i finansowej spółki".

Nie było by w tym nic specjalnie dziwnego, gdyby nie fakt, że emisja Lubawy była tzw. emisją z prawem poboru i dwa miesiace wcześniej (21 kwietnia) nastąpiła na GPW korekta kursu w związku z prawem poboru. Cena akcji przed tym dniem wynosiła około 10 zł. W dniu notowania "bez prawa poboru" kurs odniesienia wynosił 3,46 zł.

Krótko mówiąc dzięki decyzji komisji inwestorzy zostali, bez praw poboru, za to z mocno uszczuplonym portfelem.

Horror na szczęście trwał krótko - w sierpniu emisja została zatwierdzona ponownie.

hyhy
gabrik / 2006-10-01 20:16 / portfel / Wierny Forumowicz
do moich stopów i innych już wielokrotnie pisałem że "oni" wiedzą dużo i znają ,przyznaję że to nie do końca trafny przykład ale jestem po nieprzespanej nocy ;-) tak więc idę lulu
warren buffet / 2006-10-01 20:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
lulu papu i spac. to idz lepiej spac.
warren buffet / 2006-10-01 19:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
masters
lubawa
leasco
alchemia
ferrum


w tej chwili mam 60% w gotowce. pragne cos nabyc. NFI w tej chwili nie posiadam => nie wykluczam w najblizszym czasie po spadkach => jesli takowe wystapia
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2006-10-01 20:07
100 % w akcjach:
30 % Lentex
20 Bioton
20 Boryszew
10 Pamapol
10 mni
10 sfinks
nic nie kupuję, nic nie sprzedaję do końca roku. Spokój Wodza.
warren buffet / 2006-10-01 20:08 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
sam MNI chcialbym kupic. tak realnie. i mosty ale śląskie. nie warszawskie :)
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2006-10-01 20:16
żeby kupić musiałbym coś sprzedać- a to co mam podoba mi sie na tyle,że nie oddaję. Kupić to bym kupił Hygienikę, z nfi zdicha i piasta. Jeszcze lepiej gdybym miał kasę i czas na zaczajenie się na Kruka,ccc, vistulę. Ech,- LIFE IS MORE PRECOIUS THAN DIAMONDS AND PEARLS.
jadę do Tunezji, na szczęście nie z Open Travel Group....
warren buffet / 2006-10-01 20:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
uważaj na swoją blondynkę :-) jesli takową posiadasz :pp
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2006-10-01 20:26
dobrej nocy i dobrych inwestycji życzę!
dzięki za radę:-)
warren buffet / 2006-10-01 20:36 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
czesc :)
slaw / 2006-10-01 19:47 / Uznany Gracz Giełdowy
Wareen ty dobiezr do bajtlika Biotonu bo jak w październiku wygraja pzretarg na dostawe insuliny do Rosji na ponad 100 milionów dolarów to grechem bedzie ie mieć tego papieru. Bedziesz musiał dokupowac te akcje na allegro))
warren buffet / 2006-10-01 19:56 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to by mi juz nie stykło na wiele spolek juz :) ja nie gram 200 000. ciagle sie ucze. wole mniejszym kapitalem.
warren buffet / 2006-10-01 19:49 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mialem kurde po 1,88 ( !!! ) i i sprzedałem po 2,03 bodajże..... żaluje, ale teraz po 2,24 to juz sie wydaje duzo..... moze i kupie tak kontrolnie 1000 szt akcji na 2,3 lata. nie powinienem stracic.
slaw / 2006-10-01 19:40 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wieczorkiem. Przeglądnąlem posty i zgadzam sie zGabrikiem i Samurajem wymiana informacji na gg czy meilem nie ma w obie nic złego. Natomiast co do naganiania to poza panem Raczkiem nie zauważyłem. Pytanie kiedy zaczyna sie naganianie bo jezeli ktoś napisze wszedłem np: w Getin to dla mnie jest to informacja o tyle istotna ze naprawdę zaczynam sie zastanawiać dlaczego i potem jeżeli mam czas to sobie szukam informacji o tym papierze i dzieki temu wiem wiecej. Podam przykład: A2 w iątek zażartowala aby pilnował kursu WSIP wydawało mi sie to zupełnie niewinnym zartem dokad nie sprawdziłem wiedziony ciekawoscia dalczego i doczytałem po południu dopiero że maja odnieść pognozy. Nie mam nie kupiłem ale troche o spółce ie dowiedzialem .Tak wiec w w podawaniu informacji nie widze nic złego to od czytajacych zależy co z taką informacją zrobi.
gabrik / 2006-10-01 19:27 / portfel / Wierny Forumowicz
niżej pojawiły się zarzuty o pisanie na emaile, kiedyś był temat fal i pisano mi że to frajerstwo itp. więc z MUNDKIEM i SAMURAJEM pisaliśmy sobie trochę prywatnie nie widzę w tym nic złego,forum służy do różnych celów jako skrzynka kontaktowa też bo wiem że akurat dana osoba jest przed kompem i przeczyta pocztę(ja mam kilka adresów i nie wszystkie często przeglądam) Dam jeszcze wam przykład napiszę wam na forum "wziąłem 50 S po 2940 ze stopem 2950i to samo KANE,JANUSZ,BATMAN i mORFEUSZ i co? a no pociągną L do 2955 aby nas wywalić na stopach np.
Jak napisał SAMURAJ część forumowiczów mimo wszystko dzieli się na takie malutkie grupki bo coś im między sobą pasuje ,jakaś mała nić porozumienia (może się okazac za jakiś czas że fałszywa ale....)
warren buffet / 2006-10-01 19:34 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
gabrik ile miedz wzrosła ?
zagi / 2006-10-01 20:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
miedź tylko +0,0543
warren buffet / 2006-10-01 19:30 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
warszawa i tak widzi twoje stopy. to raz.

a z tym to masz racje. tu wielu czyta nie piszac nic.... wielu waznych. pozdrawiam was.

pamietajcie grube ryby czytajace to forum :D jednak, ze to ja robie na wasza emeryture a nie na odwrot :) wiec bez zjazdow mi bo przestane robic :pp
Romi / 2006-10-01 18:12 / portfel / Koci Tata
Witam ponownie właśnie wróciłem z konferencji poświęconej skandi ciekawie mówili może troszkę tam zainwestuje.

Podatek belki odroczony do 30 lat to było najciekawsze:))

Co o tym sądzicie może ktoś ma kase w tej instytucji finansowej? I powie czy to się opłaca?

Opłata 0,29% od kap + 12zł miesięcznie
JA / 2006-10-01 18:55 / Tysiącznik na forum
skandia to wielkie gówno - kilka lat temu znajomy mnie na to namówił i wszedłem ale zysku jest tyle co bym trzymał na lokacie - opłatami pożerają dla siebie wszystko lepiej bylo wrzucić kase na byle arke to przynajmniej by się już podwoiła jak nie potroiła - nie polecam tego innym, pojedyńcze TFI jest skuteczniejsze, a omamianie o odroczonym podatku to zasłona dymna, jak TFI ARKA zarobi 30% to na skandi zarobisz 3%, jak skończy się koniunktura to wywalasz kase z TFI i masz spokuj i zysk a w skandi mały był zysk i do tego zaczną się straty bo giełda się będzie obsuwać (wyjść nie możesz) i do tego płacisz skandji niemały haracz - po 30latach to się opłaci ale w porównaniu z tym co się wykręca na samej giełdzie to będą żałosne zyski
mstozek / 62.233.214.* / 2006-11-12 18:58
Nóż sie w kieszeni otwiera normalnie... Jak widać po twojej inteligentnej wypowiedzi świetnie znasz sie na rozwiązaniach finansowych a w szczegulności na skandii. Z tego co sie orientuje to w poj. FI też są opłaty za zarządzanie, dodatkowo masz pobieraną opłatę wstępną (w skandii również ale od wpłat na aktywa wolne w wys. 2%). Ponadto jak skończy sie dobra koniunktura i wypłacisz pieniądze z TFI to zapłacisz 19%belki, w skandii wystarczy że przeczekasz okres złej koniunkury np w FI obligacyjnych. Miałeś zapewne mały zysk bo kompletnie nie wiedziałeś co sie z twoimi pieniędzmi dzieje. Ponadto jak nie do końca wiedziałeś na co sie decydujesz i jakie są opłaty to trzeba być kompletnym kretynem aby decydować sie na długoterminowy program.. Opłaty w odróźnieniu od innych tego typu rozwiązań są jasne jak słońce i stosunkowo niewielkie w porównaniu z możliwościami jakie takie programy dają. Osobiście polecam Skandie, sam inwestuje pieniądze na prog regularnych i jestem bardzo zadowolony. Nie polecam otwierać niczego jeżeli dokładnie nie bedziecie zorientowani jakie są parametry, koszty warunki czyli poprostu korzystajcie z porad fachowców. Pozdrawiam
mstozek / 62.233.214.* / 2006-11-12 19:05
p.s
nie ma czegoś takiego jak TFI ARKA inteligencie, TFI (Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnch) a arka to FI czyli Fundusz Inwestycyjny należący do BZ WBK AIB TFI S.A. Życze Ci powodzenia w twoich inwestycjach na giełdzie, napisz mi za jakiś rok jakie miałeś średnie zyski.
warren buffet / 2006-10-01 19:05 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
znaczy w skandii tez mozesz trzymac na arce akcji... i masz tyle co ona zarobi. tylko oplaty skandii ukryte sa porazajace...

+ to tylko to ze bez prowizji skaczesz po funduszach
+ jest tez odroczony podatek.
JA / 2006-10-01 19:10 / Tysiącznik na forum
no możesz tylko po co angażować w skandji w jedno TFI i płacić setki opłat

skandia jest dla tych którzy nie nie mają doczynienia z rynkiem finansowym, kiedyś niemiałem o tym bladego pojęcia i dlatego w to wszedłem, jesli się śledzi choćby w małym stopniu rynek i potrafi wyciągać wnioski to lepszy jest zakup jednostek TFI niż skandia - ale najlepsza jest gra na giełdzie - dostarcza oprucz kaski też adrenaliny ;)
warren buffet / 2006-10-01 19:12 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tu masz racje. dlatego nie wszedlem w to. nie zostalem tez przedstawicielem tej firmy..........
warren buffet / 2006-10-01 18:45 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ps. jutro bedziesz mial telefon ( bardzo szybko od zakonczenia konferencji ) albo juz cie umawiali na spotkanie i podpisanie umowy... siądz, piwa sie napij i przelicz to jeszcze raz wszystko od nowa.

czemu ci nie mowili o programie 6 letnim ? bo bo mają duzo mniej kasy od ciebie....

ps provident ? novision ?

wiesz ile przedstawiciel ma od podpisania z toba umowy ? od 800zł do 1200 :-) ja tak ludziom kitu wciskac nie moglem.


widzisz Brydziu. poraz kolejny mowie: nie wszystko kasa. ZYCIE.
warren buffet / 2006-10-01 18:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
byłem osobiscie na tej "konferencji" 2 dniowej w wiśle..

jest duuuuuuuuuzo ale. sam pewnie wiesz ;-)
warren buffet / 2006-10-01 17:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
swoją droga, ile miedz w gore poszla ? byc moze to byla dobra korekta na miedzi, teraz KGH znow moze wyznaczyc wigowi20 drogę
lojka / 2006-10-01 17:59 / Tysiącznik na forum
oby jej nikt nie przeszkodził
brydzia / 2006-10-01 15:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
ZASTANÓWCIE SIĘ , BO JAK WSZYSCY ZACZNIEMY PISAĆ

ktośtam ktośtam podaje , jak tam ta spółka , zobacz info na maila

dla mnie to niczym nie różni się od naganiania , takie psychologiczne gierki ,
dla mnie tacy ludzie są mało wiarygodni , kombinatorzy ,
przy założeniu że na forum jesteśmy anonimowi i nie wiemy kto za danym nikiem się kryje
takie pisanie wprowadza dużą dezorientację dla mniej doświadczonych i odpornych na takie nagabywanie
lojka / 2006-10-01 17:20 / Tysiącznik na forum
np. Brydziu - ja jestem laik i będę Ciebie namawiała, żebyś coś kupiła bo to jest niezłe (chociaż to szajs). I Ty kupisz lub nie. To zawsze będzie Twoja decyzja. A tym bardziej, że już trochę (trochę!) zna się ludzi, czy mówią coś bo mają dostęp do prawdziwych informacji czy po prostu naganiają.Ty jako bardziej doświadczona na pewno nie masz problemu z rozróżnieniem sytuacji.
A po drugie to czym różni się zwykła reklama od naganiania. A to nie znaczy, że jak reklamują to to jest dobre.
Dzięki, za przeczytanie takiej laiczki jak ja. A pomimo tego, że się za dużo nie znam to wiem, które spółki mogą ruszyć w górę (i one nie zawsze są dobre). Taka np. Lubawa co z tego, że ja wiem że to jest dobra spółka a ona nie wzrasta. I teraz ktoś niech mnie się spyta skąd ja to wiem. Odp jest prosta: czytam trochę komunikatów ze spółek itp. Taki np. Ekektrim ja wiem, że jest w kiepskiej sytuacji a on i tak pójdzie.
Pozdro
warren buffet / 2006-10-01 17:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
lubawa bedzie miala coraz wiecej kontraktow. a ze na pokoj na swiecie sie nie zanosi ( religie - jakze ostatnio przesadzają) to wiem ze lubawa jest dosyc mocną spolka :) hehe
lojka / 2006-10-01 17:35 / Tysiącznik na forum
Dzięki Warren

Pozdrawiam
warren buffet / 2006-10-01 17:38 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
=)
Romi / 2006-10-01 18:14 / portfel / Koci Tata
Waren to jest sp na ciężkie czasy dlatego mam w niej 75% kasy którą mam przeznaczoną na giełdę.
lojka / 2006-10-01 18:18 / Tysiącznik na forum
ja mam 50% kasy przeznaczonej na giełdę.

Tylko nie mówmy, że ta spółka jest dobra bo inni pomyślą, że naganiamy
Romi / 2006-10-01 18:30 / portfel / Koci Tata
Jutro w mosty zabrze wchodze:))
Kaska sie uwolniła więc można a nawet trzeba zainwestować:))
warren buffet / 2006-10-01 19:13 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
W PONIEDZIAŁEK , 02 PAŻDZIERNIKA 2006 O GODZ. 22.00, W TELEWIZJI POLSKIEJ PROG. I , BĘDZIE POKAZANY PROGRAM ,, SPRAWA DLA REPORTERA ''
POŚWIĘCONY WIEŻOWCOWI W KATOWICACH, NAJWIĘKSZY BUDYNEK NA POŁUDNIU POLSKI - PONAD 70.000 TYŚ. METRÓW KW. POWIERZCHNI UŻYTKOWEJ - WYBUDOWANEMU W KATOWICACH, PRZEZ MOSTOSTAL ZABRZE, I ZABRANIU TEGO WARTOŚĆIOWEGO BUDYNKU - ( WYCENA PRZEZ BIEGŁYCH TO 180 MILIONÓW EURO , CZYLI PONAD 700 MILIONÓW ZŁOTYCH ) ORAZ NIERUCHOMOŚĆI, W PRZEKRĘTNY SPOSÓB PRZEZ - KREDYT BANK.


tak piszą w parkiecie
Romi / 2006-10-01 20:55 / portfel / Koci Tata
właśnie dlatego sie wacham i zastanawiam czy lepiej mosty czy bioton na dłużej:))
lojka / 2006-10-01 16:57 / Tysiącznik na forum
Dzień dobry!

To chyba dobrze, że obcy ludzie ze sobą rozmawiają. Nawet jak trochę naganiają na swoją spółkę to przecież każdy chce zarobić. Nikt na siłę nikogo nie namawia. Każdy ma swój rozum i nim się kieruje. Jeśli jednak skusi ktoś go z forum to i tak tylko do siebie ma pretensje. To on podejmuje decyzje.

Ja natomiast lubię jak ktoś (powiedzmy bardziej doświadczony) wypowie się na temat jakiejś spółki. A ja albo ją kupię albo nie. To zawsze jest moja decyzja

Pozdrawiam wszystkich
mari / 2006-10-01 17:01 / Achi
ale tu chodziło o to by nie rzucać tematu na ogólnym forum a odpowiadać sobie na maile
brydzia / 2006-10-01 17:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
widać lojka tego nie rozumie albo nie chce

co mi z takiego pisania

np. kupiłeś alchemie , zobaczysz będzie się działo , zobacz na skrzynke co ci napisałem

to jest oczywiste sugerowanie
bo nic w tym merytorycznego nie ma
lojka / 2006-10-01 17:10 / Tysiącznik na forum
ja to świetnie rozumiem tylko nikt mi nie wmówi, że coś jest dobre jak nie jest. A jeśli wmówi to ja sama (powtarzam - SAMA) podejmuje decyzję.
lojka / 2006-10-01 17:04 / Tysiącznik na forum
a co to za różnica?

Czy ktoś nagania na forum czy osobiście komuś?
I tak jest to Twoja własna decyzja nie zależnie z jakiego źródła się dowiesz...
brydzia / 2006-10-01 17:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
nie chce być nieuprzejma , ale to forum jest inne przez to że zawsze tępiliśmy naganianie i wykorzystywanie słabszych
skazany na sukces / 2006-10-01 17:30 / Tysiącznik na forum
Powiedz mi kto Twoim zdaniem nagania tu
anna. / 2006-10-01 23:14 / Uznany Gracz Giełdowy
Na początku tego forum zwracaliśmy uwagę na pewne spółki, na których coś się zaczynało dziać i w tamtym okresie to forum miało sens teraz tylko są przechwałki zarobiłem lub zarobiłam, a kogo to obchodzi.
Szkoda, że nie jest tak jak dawniej:(
skazany na sukces / 2006-10-01 15:59 / Tysiącznik na forum
Zacząłem udzielać się na tym forum (całkiem niedawno) właśnie dlatego, że nie ma tutaj ordynarnego naganiania pt. "kupujcie elektrim PKC!!!" - bardziej wyrafinowanego też raczej nie widzę. Po prostu okazja powymieniania się poglądami, posłuchania bardziej doświadczonych od siebie, albo kogoś kto daną spółką interesuje się od dawna. To dużo daje. Nie wydaje mi się żeby to podpadało pod definicje naganiania. Forum strzela, a każdy sobie sam kule nosi...
warren buffet / 2006-10-01 16:07 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to forum trzyma poziom. oby tak dalej. ale ostatnio znow jakies ekscesy sie tu porobiły
Tato / 2006-10-01 17:49 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Myslę, że wszyscy sa trochę poddenerowani, bo mieli dostać 100 tys do zainwestowania od grupy LTP, a tu na razie nic . .; . ))
Poza tym jesień idzie i jakos tak sie smętnie za oknem robi . .
skazany na sukces / 2006-10-01 17:59 / Tysiącznik na forum
ja wolę swoje inwestować;)
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy