Forum Forum inwestycyjneFundusze

Fundusze obligacji dolarowych

Fundusze obligacji dolarowych

Adama / 195.234.40.* / 2008-01-26 17:51
Witam. Co sądzicie w obecnym stanie rynków akcji o inwestycji w obligacje denominowane w dolarach?
Wyświetlaj:
miki3d / 2008-01-28 12:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dporecyzuj: chodzi Ci o amerykańskie obligacje, czy fundusze obligacji (nie koniecznie amerykańskich) denominowanych w USD?
Adama / 82.177.11.* / 2008-01-28 12:34
Chodzi mi o inne (nie koniecznie amerykańskie) denominowane w USD. Dzięki z góry za info
miki3d / 2008-01-28 13:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Sam swoich klientów namawiam na takie rozwiązania. Głównie w funudsze obligacji komercyjnych (typu High Yield) oraz światowych (Total Return).
Natomiast co ciekawe - powstała teraz nowa wersja funduszu Franklina Templetona Global Total Return w PLN hedżowana. A więc w znacznym stopniu unika się ryzyka kursowego (a ostatnio nawet fundusza złotówkowy wypracował większy zysk niż dolarowy). Jest to o tyle dobre, że dotychczas tego typu fundusze donominowane w walutach obcych dawały zyski kilku-kilkunasto procentowe, co zostało zjedzone przez aprecjację naszej waluty.
M2008 / 83.31.189.* / 2008-01-28 23:15
Znaczy obligacje śmieciowe w USD? Rzeczywiście ciekawe jeśli powstała taka wersja funduszu (nie sprawdzałem) ale granie na trwałą zwyżkę notowań USD to doprawdy agresywna strategia i mam nadzieję że Twoi klienci mają tego świadomość i wychodząc z pracy nie musisz doklejać sobie w toalecie charakteryzacji :]
miki3d / 2008-01-29 00:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Fundusz Templetona Global Total Return nie inwestuje wyłącznie w obligacje o niskim ratingu (śmieciowe), a przede wszystkim w obligacje skarbowe różnych państw. Jego zysk jest wynikiem zarówno rentowności obligacji jak również aprecjacji waluty kraju, w którego obligacje inwestuje. Zaś wersja hedgowana funduszu służy wyrównaniu kursu, czyli jeśli fundusz UDS zarobi rocznie 10%, to złotówkowy również tyle powinien, bez względu na zmiany w kursach obu tych walut.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy