Forum Forum inwestycyjneFundusze

Fundusze obligacyjne-który wybrać????

Fundusze obligacyjne-który wybrać????

the bill / 213.108.117.* / 2013-05-01 17:20
Witam,co polecicie na dzień dzisiejszy widzę że fund.obligacyjne nieźle pracują- np UniObligacje Nowa Europa prawie 9% przez pół roku i 18% za ostatnie 12 mies.Oczyw.wpłata bezpośr.przez bank a nie jakieś dziwadła typu AEGON,SKANDIA etc.
Wyświetlaj:
the bill / 213.108.117.* / 2013-05-11 09:33
Zeus co Ty pleciesz , skąd masz te dane???????
Jakie 17,25%????Ehhhh Chyba za dużo wczoraj procentów przyjąłeś.....

http://www.rynek.bizzone.pl/Notowania_na_swiecie-Obligacje_na_swiecie
Zeus52 / 2013-05-10 20:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
A na jankeskich,niemieckich,japońskich...kolejne rekordy zwały...japońskie,tylko dziś:-17,25%...jedna sesja!!!Ogółem już ponad 30%spadek.Jankeskie i niemieckie próbują dogonić w spadkach obligacje japońskie...spadki po 5% dziennie...a jak nastąpi jakaś sesja przerwy w spadkach,to następne sesje to nadrabiają...minus 7%...minus 8,5%.Zawał...siostro...tlen.jakbym słyszał syk ulatującego powietrza,momentami przechodzący w huragan....coś ktoś przekłuł? Spoko,do nas też dojdzie ten"ożywczy"powiew...:))
the bill / 213.108.117.* / 2013-05-09 14:59
Dzisiaj kolejne rekordy na obligacjach : )
Zeus52 / 2013-05-02 23:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na polskich mamy ewidentną"piątkę" i do tego w znacznym stopniu zaawansowaną.Ja obserwuję włoskie...kontrakty F-BTP10.Szczyt z 2010 roku:119,14...a jesteśmy na:117,16! I to przy RSI:77,8.Jasne,że układ RSI jest typowy dla silnego trendu wzrostowego...i te wzrosty będą.RSI wbije się jeszcze głębiej w strefę 70(+).Ale czy teraz,tuż pod silnym oporem i przy takim wykupieniu jest czas na wejście w obligacje? Bo tu nie chodzi o to,czy jeszcze wzrosną jutro,w ciągu paru dni,tygodnia,czy dwóch....to za krótko na wchodzenie w fundusze...transfery w funduszach potrzebują czasu na realizację.A wracając do naszych...dotąd sądzono,że RPP nie zarządzi cięcia stóp na najbliższym posiedzeniu.Jeśli faktycznie tak będzie...to i tak jest to już w cenach...bo tego się spodziewano.Teraz może być jedynie realizacja zysków. A co,jeśli zrobi niespodziankę? I obniży stopy?Dziś nowy rekord na obligacjach,bo ECB ciął stopy...różnica pomiędzy naszym oprocentowaniem,a tym w eurolandzie wzrosła.Wszyscy na hurra w nasze papiery.A co,jeśli niespodziankę zrobi RPP...nawet nie musi.Wystarczy,by zasugerowali możliwość dodatkowego cięcia.Ja tam bym z tym wchodzeniem poczekał na lepszą okazję...niech"trochę" stanieją.Zwłaszcza,że nie wiem,co np we Włoszech się wykluje.Draghi zapowiedział gotowość ECB do wprowadzenia ujemnych stóp...ale poczekajmy na odpowiedź rynku na działania RPP.No i co w Italii.Jeśli postraszą tam,to będzie wielka ucieczka także z naszych obligacji.Może wtedy warto się zastanowić nad zakupami,po przecenie
the bill / 213.108.117.* / 2013-05-02 16:47
Moim zdaniem boom na obligacje będzie trwał,giełda pikuje w dół-przynajmniej nasza,nasz kraj coraz bardziej się zadłuża a chętnych do kupna długu nie brakuje.Kolejny dzisiaj rekord polskich 10 latek.Myślę że obecnie to lepsza alternatywa od fund.akcji a dodatkowo po rozmowie z "doradcą" który powiedział że ten rok będzie rokiem akcji - a jak zwykle jest odwrotnie postawiłbym jednak na ten rynek papierów dłużnych.
Zeus52 / 2013-05-02 22:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na obligacjach naszych(i nie tylko)jesteśmy już w trakcie trwania piątej fali impulsu wzrostowego...a piątka,jak to piątka...jest nieco"szalona",bo związana z dystrybucją,wypchnięciem papierów i(niestety)....ostatnią!Ostatnią przed korektą. Co nie oznacza oczywiście końca jazdy,ale czas na naprawdę dużą korektę.Taką DUŻĄ...jakieś wielotygodniowe(miesiące?) A,B,C(?)...albo cósik innego :) Tak prawdę powiedziawszy,to ta piątka jest jazdą pod PRETEKSTEM...że niby to kapitał japoński kupuje obligacje europejskie,taki kit wciskały media.Niestety fakty temu przeczą...kapitał japoński przez ostatnie dwa miesiące jedynie uciekał z obligacji(i akcji)...i to były przepływy po kilkaset miliardów,do ponad biliona jenów TYGODNIOWO!Cały ten czas,od lutego.tydzień w tydzień,stała ucieczka kapitału DO Japonii...nie odwrotnie,co sugerowały media.I pewnie byli mocno zdziwieni,że mimo takiej wyprzedaży cena rosła...przyjemnie zdziwieni,bo dobrze sprzedali.Ktoś obligacje pompował jak diabli.Możliwe,że była to
(i jeszcze jest)jazda POD japońskie zakupy w przyszłości,ale jak na razie nie widać oznak aktywności ich kapitału w Europie.Wszystko idzie w Nikkei-225.Z resztą to na razie są tylko słowa....zapowiedź skupu aktywów. To w końcu nastąpi w realu,ale czy akurat ich banki będą kupować tak wywindowane obligacje europejskie przed większą korektą(?).Niezbadane są ścieżki grubego...:)
Zeus52 / 2013-05-02 15:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sądziłem,że temat skłaniał do dyskusji o obligacjach i funduszach obligacji,a nie o platformach inwestycyjnych...widocznie się myliłem.A może jednak ktoś napisze,co myśli o przyszłości w obligacjach? Tedchom już coś dodał od siebie:"No,wcześnie się kapnąłeś"...nieco ironiczna,ale już opinia.Bo faktycznie boom na obligacje to już był...może ktoś coś więcej doda.
tedchom / 2013-05-01 21:09 / Tysiącznik na forum
No wcześnie się kapnąłeś. Obligacje to już były, teraz nie ładowałbym się w obligacje za żadne pieniądze. No chyba, że za kilka lat znowu chcesz narzekać tym razem na bank przez który to kupisz. "Dziwadła" o których piszesz są ok, ale dla ludzi którzy chcą wykorzystać przepisy do większych zysków. Natomiast jeśli tak piszesz oznaczać może to tylko jedno. Nie wiesz do czego służą tego typu programy. Fundusze wszystkie dają zarobić ale trzeba mieć wiedzę przynajmniej podstawową. Proponuję ją zdobyć potem interesować się funduszami.
the bill / 213.108.117.* / 2013-05-02 09:38
Witaj,dobrze wiem do czego służą te programy-do wyciągania kasy z klientów-poczytaj sobie opinie ile ludzi wtopiło przez te dziadostwa.Fundusze nie wszystkie kolego dają zarobić,wiedzę mam bo zarobiłem na fundach w ost.roku 40% ale akcyjnych a teraz widzę że giełda leci na łeb dlatego chcę w coś spokojniejszego.Większe zyski o których piszesz z tych AEGONO_SKANDIO- dziwadeł są, ale oczyw dla ich właścicieli....95% ludzi tam wtopiło a reszta czeka tylko żeby wyjąć choć resztki swojej kasy.Poza tym po kiego wiązać się na 10 czy 15 lat lepiej wpłacać bezpośrednio i kiedy się chce wypłacać bez zżerających kapitał pseudo opłat.
Zeus52 / 2013-05-02 03:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nooo...to ja już wiem,jaki był cel tej nagonki w mediach:"japoński kapitał kupuje obligacje europejskie"...gdy oni w rzeczywistości wycofują z nich co tydzień miliardy i zacierają wręcz ręce,że udaje im się opchnąć wszystko po tak wysokich cenach...pewnie z niemałym zdziwieniem.Tytuł tego wątku już zupełnie mnie oświecił...:))
Zeus52 / 2013-05-02 03:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nooo...to ja już wiem,jaki był cel tej nagonki w mediach:"japoński kapitał kupuje obligacje europejskie"...gdy oni w rzeczywistości wycofują z nich co tydzień miliardy i zacierają wręcz ręce,że udaje im się opchnąć wszystko po tak wysokich cenach...pewnie z niemałym zdziwieniem.Tytuł tego wątku już zupełnie mnie oświecił...:))
quest77 / 87.204.51.* / 2013-05-02 13:33
myślisz Zeus że japońskie indeksy będę się od poniedziałku dalej cisnąć w górę czy jakaś większa korekta teraz?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy