Forum Forum inwestycyjneFundusze

Fundusze straciły miliardy na GPW w sierpniu

Fundusze straciły miliardy na GPW w sierpniu

Money.pl / 2007-10-01 16:34
Komentarze do wiadomości: Fundusze straciły miliardy na GPW w sierpniu.
Wyświetlaj:
Pilsener / 2008-01-19 00:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Próbowałem złapać lipcowo/sierpniowy dołek - nie udało się, sprzedałem co prawda na październikowym odbiciu, ale z niewielką stratą - więc żal (a z drugiej dobrze, że sprzedałem na górce ). Zostawiłem w portfelu cirka ebałt 20% akcji (dobrze że mało, ale źle że aż 20%) - spadły na łeb, więc znowu żal, że nie sprzedałem wtedy wszystkich. Teraz spadło, więc znowu dokupiłem akcji po środowej sesji. Będzie znowu żal?

Myślę, że 1 VII tego roku zrobimy małe podsumowanko liczone rok do roku - policytujemy się na straty :)

Planuje wtedy opublikować na swojej stronie strukturę i historię swojego autentycznego portfela fundów rynku polskiego i nałożyć na to oczywiście WIG - początkujący nauczą się, jak się roztrwania majątek :)
liberator 1 / 83.24.207.* / 2007-10-02 16:28
Odpływ środków z funduszy inwestycyjnych ma ścisły związek ze spuszczaniem powietrza z giełdowego " balonu" , który w okresie od maja 2006 do kwietnia 2007 napompowali akcjonariusze i uczestnicy funduszy inwestując wszystkie swoje środki , w oczekiwaniu na szybki 40-70% zysk.
W chwili pierwszej korekty wypłoszyli się najmniej doświadczeni , a problem amerykańskiego rynku nieruchomości zrobił resztę . Teraz nie należy dywagować czy jest to jeszcze głęboka korekta czy już bessa ukierunkowana na kryzys lecz dokonywać przepływu pomiędzy funduszami by nadmierną sprzedażą nie pogłębiać i tak nerwowej sytuacji.
miki3d / 2008-01-18 22:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mnie się spodobał tekst bodajże z jakiegoś bloga:

"Koniec łańcuszka św. Antoniego. Następna edycja za 5-7 lat".

Tak to wygląda :/
jertom / 2007-10-01 19:04 / portfel / Bywalec forum
typowa interpretacja i sposób na nakręcanie czegoś czego nie ma
w maju zeszłego roku odpływ w wyniku paniki inwestorów w funduszch był większy i nikt o tym już nie mówi bo fundusze odrobiły w przełomie luty marzec tego roku też był odpływ z funduszy ale już dużo mniejszy i też się o tym nie pisze
a już twierdzenie ze bessa się dopiero zaczyna to kpina totalna tym bardziej że chyba nikt nie wie dokładnie co to jest bessa bo takiej z prawdziwego zdarzenia bessy to jeszcze u nas nie było i zamiast krakać i straszyć mniej doświadczonych inwestorów lepiej nic nie mówić i spokojnie czekać na wydarzenia
marker / 90.156.43.* / 2007-10-01 18:49
a bessa dopiero się zaczyna. zaprawdę wzrosty w USA od 2 lat nie mają pokrycia a bessa będzie tragiczna w skutkach. i na tej tragedii można zbić miliony ze zwykłych 20 tysięcy włożonych w opcje PUT.
mar_duk / 2007-10-05 14:35
Przeczytaj sobie
http://www.money.pl/gielda/poradniki/artykul/nie;zarobiles;na;korekcie;sprobuj;na;kolejnej,19,0,267539.html
UPS / 128.241.41.* / 2007-10-01 20:55
Gdyby tak bylo, to duuuuzo inwestorow tak zrobilo jak mowisz.
tompot / 2007-10-01 16:34 / portfel / Bywalec forum
Niedobrze, ciekawe jaka będzie reakcja uczestników funduszy w najbliższych miesiącach.
egon / 198.28.69.* / 2007-10-01 16:36
...szczególnie gdy zacznie się "pełnowymiarowa" bessa...
utopiony / 87.207.246.* / 2008-01-19 20:00
Pełna gotowość na kardiologii....czasem wskazana eutanazja
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy