Forum Forum inwestycyjneFundusze

fundusze zagraniczne a kursy walut

fundusze zagraniczne a kursy walut

max1224 / 195.117.209.* / 2007-10-19 15:04
czy nie sądzicie że umacniający się złoty ma ostatnio duży wpływ na inwestycje w funduszach wycenianych w $ lub euro jestem ciekaw opinii w tej kwestii np. od wczoraj kurs $ stracił 0,97%, a przy takim spadku na WIG20 niktórzy wieszczą bessę
Wyświetlaj:
new_rejs / 2007-10-19 23:28 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
pierwsza część Twojego pytania jest dla mnie jasna;
mocniejszy złoty --> spada ryzyko strat na kursie --> więcej inwestycji w fundusze zagraniczne,
to proste;
nawet założenie, że złoty dalej będzie się umacniał, czyli jednak stracimy na różnicach kursów przy sprzedaży funduszy, to chyba nikt nie zakłada, że złoty w ciągu np. miesiąca umocni się o 20%?
A założenie że złoty tyle straci jest dużo bardziej prawdopodobne.

druga część Twojego pytania nie jest dla mnie zrozumiała
max1224 / 195.117.209.* / 2007-10-20 00:06
raczej mam na myśli takie fakty polskie fundusze przyjmijmy średnio za ostatni rok 35% kurs dolara spadek wartości ponad 16% w tym czasie zatem zyski zfunduszy tzw.dolarowych de facto o tyle procent niższe w skali roku stawiam tylko pytanie o opłacalność w świetle takich danych historycznych w kontekście ryzyka inwestycyjnego na rynkach np. azjatyckich i co w przypadku zmiany trendu średnioterminowego od takie tam moje dylematy
miki3d / 83.16.54.* / 2007-10-22 09:55
Zwróć uwagę, że fundusz denominowany w dolarach inwestuje na obcym rynku np. azjatyckim, a więc kupuje akcje w walutach lokalnych. Dzięki temu fundusz denominowany w dolarach korzysta zarówno ze wzrostu wartości spółek, jak i lokalnej waluty.
new_rejs / 2007-10-20 00:34 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
w powyższym przypadku jedyne co moża zrobić to kontrolować na bieżąco rentowność funduszu wg wycen w złotych;

i odpowiednio reagować.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy