Forum Forum inwestycyjneFundusze

Funduszowe.pl, opiekuninwestora a regularne oszczędzanie

Funduszowe.pl, opiekuninwestora a regularne oszczędzanie

marozi / 83.21.169.* / 2010-08-17 15:33
Witam.
Kiedyś już toczyła się dość zawzięta dyskusja na temat tego który z tych portali jest lepszy. Zdania jak zawsze były istotnie podzielone :)
Chciałbym jednak uzyskać pomoc, czy warto zarejestrować się w jednym z tych portali, gdy chcę regularnie inwestować poprzez wpłaty okolo 600zł miesięcznie.

Z tego co mi wiadomo, co udało mi się dowiedzieć bez rejestracji na żadną z powyższych stron, to lepszym rozwiązaniem wydaję się opiekuninwestora, bo podaje czy warto dalej brnać w funudsze akcyjne, czy nie. W moim przypadku czy kontynuowac wpłaty czy nie. Zaś funduszowe.pl podaje jakieś analizy, na których trzeba się trochę znać (?).

Jestem naprawdę mało obeznany w tematach finansowych. Poczytałem troche o funduszach inwestycyjnych, jakies ebooki, ale informcje w nich zawarte nijak nie pomogły mi poprzez podanie jakiś praktycznych rozwiązań...

Dodam jeszcze że pieniądze te muszę oszczędzać w miare bezpiecznie. Inwestowanie interesuje mnie w perspektywie okolo 5 lat.

Czy być może najlepszy byłby jakiś Aeagon ?

Pozdrawiam i proszę o pomoc
Wyświetlaj:
r.tom / 83.29.65.* / 2010-09-01 13:48
Jeżeli chcesz się czegoś nauczyć o rynku polecam funduszowe.pl korzystam od ok 2 lat i przyznam że sporo mi to dało , codziennie dostaje maile z aktualną analizą giełd , oraz w zależności od sytuacji sygnały wejścia w fundusze akcji polskich, zagranicznych , walutowych itp. oczywiscie zdarzają się sygnały nietrafne ale ogólnie w dłuższej perspektywie dają zarobić . Natomiast opiekuninwestora.pl oferuje system mechaniczny praktycznie nie dostejesz zadnych analiz rynkowych tylko kilka razy w roku ewentualne sygnały wejścia w rynek akcji polskich lub f. rynku pieniężnego , teoretycznie też wyglada to ciekawie , wyniki strategii przetestowane na ostatnich 20 latach dały dobre wyniki. W obu przypadkach powinieneś otworzyć konto w mbanku lub w multibanku (fundusze bez prowizji). A co do Aegon to uważaj przy wpłatach regularnych zwiążą cię umową na 10 lat a jzeli bedziesz chciał zrezygnowac wczesniej tracisz wiekszosc zainwestowanego kapitału na poczet ich prowizji. Podsumowując jezeli chcesz inwestowac pieniądze powinienes tez sam zainteresować się rynkiem kapitałowym, a nie tylko bezmyslnie robic to co ktoś.
opiekuninwestora_pl / 2010-08-24 18:47 / -
W numerze naszego miesięcznika można odnaleźć kod, który pozwala sprawdzić działanie portalu w cenie 10 zł za miesiąc:

http://blog.opiekuninwestora.pl/w/fiikl
opiekuninwestora_pl / 2010-08-24 18:45 / -
6) podaje czy warto dalej brnać w funudsze akcyjne...

Nie do końca. Gotowa strategia - tak - pokazuje, kiedy jest czas na inwestowanie w f. akcji a kiedy w f. pieniężne.

Tu można przeczytać porównanie wyników tej strategii z wynikami funduszy Aktywnej Alokacji zarządzanymi przez ekspertów - którzy mogą zgodnie ze statutem: 100% inwestować w akcje, a gdy giełdy tracą 100% poza rynkiem akcji.

A w rzeczywistości...
http://blog.opiekuninwestora.pl/w/arzau
opiekuninwestora_pl / 2010-08-24 18:43 / -
Odpowiadając na Pana pytania:

1) Poczytałem troche o funduszach inwestycyjnych, jakies ebooki, ale informcje w nich zawarte nijak nie pomogły mi poprzez podanie jakiś praktycznych rozwiązań...

Większość ebooków to niestety wiedza teoretyczna, która faktycznie niewiele pomaga przy inwestowaniu...

2) Dodam jeszcze że pieniądze te muszę oszczędzać w miare bezpiecznie.
Można skorzystać ze strategii długoterminowej dostępnej w naszym portalu. Jest nastawiona na bezpieczeństwo zamiast na jak największe zyski.

Opiekun Inwestora to nie tylko gotowa strategia. To tylko jeden z elementów. Można zbudować własny system powiadomień - np. realizujący zasady Kroczącego Stop Loss - krótkoterminowe inwestowanie w f. akcji
http://blog.opiekuninwestora.pl/w/vnbuv

lub strategię zysku 101 - inwestowania z gwarancją kapitału.
Dotychczasowe wyniki dostępne w kilku szczegółowych raportach:
http://blog.opiekuninwestora.pl/w/jhald

3) Inwestowanie interesuje mnie w perspektywie okolo 5 lat.

Dla tak krótkiego okresu inwestowania polisa nie będzie dobrym rozwiązaniem.

Warto wybrać np. mBank.

W dłuższym okresie warto płacić dodatkowe opłaty w polisie w zamian za korzyść podatkową - brak podatku przy konwersjach.

W ten sposób niezapłacone podatki pracują - niestety przez pierwsze 5 lat nie mają możliwości "pobić" opłat w polisie inwestycyjnej. Ale w dłuższym okresie - polisa uzyskuje przewagę. Czysty zysk nawet 40% wyższy (już po opodatkowaniu).

4) Czy być może najlepszy byłby jakiś Aeagon ?
Na mniej niż 5 lat - nie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy