Forum Forum finansoweBanki

Fuzja banków - czego boi się rząd

Fuzja banków - czego boi się rząd

Money.pl / 2006-01-03 09:04
Komentarze do wiadomości: Fuzja banków - czego boi się rząd.
Wyświetlaj:
rekin / 80.53.93.* / 2006-01-03 09:04
Rządzie niczego się nie bój, bo do tej pory nic się nie stało, a jest pełny dykat Narodowego Banku Polskiego, w każdym zakresie polityki gospodarczej, fiskalnej, zagranicznej i każej. Jeżeli ta destrukcja do tej pory robiła co chciała to chyba już więcej zła nie zrobi lub trzeba ją szybko zmienić.
ekonomista J / 81.210.119.* / 2006-01-05 10:04
Rekinie - NBP ma wpływ jedynie na poziom kreacji pieniądza, czyli mówiąc "po ludzku" ile pieniędzy krąży w gospodarce. A to ma wpływ głównie na inflację i niewiele ponad to. Juz np. cena kredytu zależy w znacznie większym stopniu od budżetu (i jego potrzeb pożyczkowych), czyli od rządu i Sejmu. To tyle o ew. wpływie na politykę gospodarczą. Polityka fiskalna jest w 100 % kształtowana przez Sejm i rząd, które decydują o stawkach, podstawach i metodach ściągania wszystkich "danin publicznych" (czyli podatków i podobnych). Ale skąd (zupełnie absurdalny) pomysł o wpływie NBP na politykję zagraniczną to już zupełnie nie potrafię się domyślić, więc nie wiem co tu mogę tłumaczyć.
rekin / 80.53.93.* / 2006-01-07 07:58
Ekonomisto - chodziłeś chyba do szkoły Balcerowicza. Słyszałeś kiedyś o rezerwach obowiązkowych dla banków - haraczu który przez długie lata obciążał i może obciążać koszty banków. Czy wiesz co to są kryteria oceny portfela kredytowego, które kreuje NBP, a które w każdej chwili mogą się zmieniać w tym obciążając koszty. Czy wiesz co to są zalecenia dla banków o dywersyfikacji portfela aktywów - polecenie wykupu papierów, dewiz, akcji - a poprzez to wpływ na ich cenę, GPW, popyt i podaż pieniądza, jego cenę, kurs złotego rzutującego na eksport - import a zatem i nasze miejsce w świecie. Otwórz oczy i umysł ekonomisto - nie słuchaj gazety wyborczej i rzeczpospolitej, bo to nie nasze.
Witek / 83.17.148.* / 2006-01-07 15:33
Rekinie powinieneś czy prędziej zapisać sie do Samoobrony lub LPR-u.
Ja rozumiem, że gdzieś ktoś kiedyś przy Tobie wypowiadał sie na temat ekonomii i coś usłyszałeś, jednak chyba to wszystko było za trudne dla Ciebie i teraz Ci sie to w główce zamieszało.Zanurz sie w chłodnej wodzie Rekinie.

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: