Forum Forum finansoweInne

Fuzja PKO BP i BZ WBK: "Mam poważne wątpliwości"

Fuzja PKO BP i BZ WBK: "Mam poważne wątpliwości"

Wyświetlaj:
Krzysiek84 / 2010-06-24 11:54 / Bywalec forum
Ja to ocenię ze względu na 2 aspekty:

1. Jestem w posiadaniu akcji PKO BP, nie jest ich dużo, ale zawsze coś, ewentualne połączenie banków, spowoduje, ze dywidenda nie zostanie wypłacona, a PKO BP będzie musiało przeznaczyć dodatkowo jest niemałą sumę na zakup BZ WBK co z pewnością wpłynie na zysk banku (mniej pieniędzy na kredyty), a także może spowodować, że będzie nowa emisja akcji, to też raczej nie będzie korzystne w obecnej sytuacji. Co do BZ WBK to dodatkowo po kupieniu go przez PKO BP nie będzie miał dodatkowej kasy na akcję kredytową, a nowy właściciel powinien zainwestować w bank, PKO BP na to nie stać.
2. Jako obywatel, jeśli transakcja dojdzie do skutku to z rynku Polskiego pójdzie spora suma na zapłatę za banka, do Irlandzkiego właściciela, a ta kwota mogłaby być używa to rozkręcenia akcji kredytowej, a przypomnę, że mając 1zł można pożyczyć nawet kilka. Reasumując jeśli z Polskiego rynku wypłynie 11mld złotych to będzie przez to można udzielić o kilkadziesiąt miliardów złotych mniej kredytów, co nie wpłynie pozytywnie na gospodarkę.

Uważam, że BZ WBK powinien kupić ktoś kto zobowiąże się zainwestować z ten bank jaką pokaźną sumkę, a nie PKO BP które musiałoby się zadłużyć na tą operacją i nie zainwestowało by w ten bank ani gorsza, co także pozytywnie na zysku BZ WBK by się pewnie nie odbiło.
Ewentualnie można by pozwolić aby bank został kupiony przez jakąś spółkę banków spółdzielczych, jednak nie ma moim zdaniem mowy, aby Skarb Państwa był gwarantem takiej transakcji, jak ich stać to państwo powinno ich wesprzeć, ale jeśli nie mają funduszy to państwo nie powinno się mieszać.
asik50 / 81.15.172.* / 2010-06-24 12:54
Krzysiek84 doskonale ciebie rozumiem. Ja mam doświadczenia z jednym bankiem i z drugim. Boje się ,że gorsza jakość obsługi, gorsza oferta produktowa zarazi po połączeniu WBK, w którym obsługa jest na wysokim poziomie i kompetentna, tu mozna się poczuć jak u siebie w domciu. Ta dywidenda, no fakt to już nie pierwszy raz kiedy Pko nie wypłaci dywidendy
zara6 / 91.212.84.* / 2010-08-28 23:40
a kiedy to PKO BP S.A. nie wypłaciło dywidendy akcjonariuszom? Proszę o podanie roku .

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: