Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gałązka: Ciężka jazda z nowym rządem

Gałązka: Ciężka jazda z nowym rządem

Money.pl / 2007-11-27 07:40
Komentarze do wiadomości: Gałązka: Ciężka jazda z nowym rządem.
Wyświetlaj:
historyk / 87.206.151.* / 2007-11-28 10:53
nowemu rządowi nie potrzebne limuzyny jeżdzi autobusem
a autobusy nie ulegają kraksom.
Po pierwszych kilometrach jazdy już jednoznacznie widać że czeka nas stała awaria, ten autobus to po prostu skonstruowany przez pozbawionych wiedzy fantastów, który ma wady techniczne których naprawa jest niemozliwa. Będzie tak jeżdził aż wszyscy się przekonają że ciągle stan się pogarsza, no może za wyjątkiem kilku procent części kupowanych za euro. I wtedy powierzchnia obłudników stwierdzi że na to zaradzi wymiana wszystkich części za euro no... ale wtedy już wielbiciele limuzyn będą silni, nowi kierowcy oczywiście lewostronnego ruchu zgodnego z ruchem okrężnym powiedzą nam że to oni za chwile podwyższą pensje lekarzom na 7 tys i pielęgniarką na 3,5 a premier Pawlak będzie jezdził polonezem w nowej koalicji, która będzie chciała jak najszybciej powrócić do złotówki.
Tylko czy nie szkoda czasu na czekanie, życie tak szybko upływa
acomitam / 83.25.203.* / 2007-11-28 06:49

W marketingu politycznym i wyborczym istotnym elementem planowania strategicznego jest profesjonalna ocena liderów i ich ugrupowań. Umożliwia ona wskazanie zalet i wad. Na tej podstawie, przy pomocy specjalistów, opracowuje się działania mające na celu przede wszystkim likwidację lub przynajmniej zminimalizowanie dostrzeżonych wad własnych i nagłośnienie cudzych, czyli posiadanych przez przeciwników.


To co mówi p. Gałązka po prostu zniesmacza. Widać w marketingu politycznym nie obowiązują nawet najbardziej podstawowe zasady przyzwoitości, które np. reklamę porównawczą uważają za nieelegancką i nieprzyzwoitą. Jeśli ktoś wychwala np. swój proszek do prania, to stwierdza, że jest on lepszy od zwykłego proszku, a nie, że jest lepszy od Dosi, czy czego tam jeszcze. Publiczne wykpiwanie i poniżanie politycznego przeciwnika, skupianie się na jego wadach, popełnionych błędach prowadzi do schamienia obyczajów i wulgaryzacji życia publicznego, co daje się zauważyć i na tym forum. Niektórzy dyskutanci prawie każdą swoją wypowiedź zaczynają do słów: "Ty głupku, idioto, kretynie...", a często na tym też kończą. W publicznych przedwyborczych debatach z udziałem Tuska, Kwaśniewskiego i Kaczyńskiego, głównym zadaniem każdego z dyskutantów było wykazanie, jaki ten przeciwnik jest cham, prostak, złodziej, cynik, głupek, itd. Nowa władza zaczęła swoje urzędowanie od publicznego nagłaśniania, jakich to strasznych rzeczy dopuszczali się poprzednicy i z jakim syfem przyjdzie im walczyć. I jak tu budować coś pozytywnego?
DA-old / 195.225.71.* / 2007-11-27 19:08

Wyniki ostatnich wyborów wskazują, że wystarczyły dwa lata, by nie tylko oni uznali, że limuzyną IV RP okazał się znany z okresu propagandy sukcesu "polonez" z dziurawym tłumikiem, którego hałas nie przeszkadzał tylko bardziej leciwej i głuchej części pasażerów nie posiadających zresztą prawa jazdy. Kiedy jednak okazało się, że zatrudniony kierowca też go nie posiada, a na dodatek ma kłopoty z rozróżnianiem gazu i hamulca, zapadła decyzja o wymianie auta i castingu na szofera.

Panie specjalisto od mieszania w główkach! Z grubej rurki pan zaczynasz. Podobnie jak Bartoszewski, zamiast bydłem nazwał pan wyborców i sympatyków PiS luźmi nieudolnymi, bez kwalifikacji i wyobraźni.

Jest takia króciutka riposta cytowana czasem w różnych miejscach, która wypowiada Sztur w Seksmisji:

" W DUPACH WAM SIĘ POPRZEWRACAŁO."

Czy posiadanie przekonań bezkrytycznych do obecnej władzy jest tak samo pożądane jak w czasach Socjalizmu? Ba. Dostrzegam wiele podobieństwa w pana działalności do tej jaka robiła propaganda PRL-u. Tyle, że teraz z duchem czasu opakowanie nie jest uż szare. Zawartośc niestety jak poprzednio: drugiej kategorii...
wojcher / 2007-11-27 21:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

zamiast bydłem nazwał pan
wyborców i sympatyków PiS luźmi nieudolnymi, bez kwalifikacji i
wyobraźni.

w którym miejscu? bo nie doczytałem. Autor użył porównania- i chyba miał rację- bo jak inaczej nazwać ludzi, którzy pewnych rzeczy (czynów, słów) nie słyszą i nie widzą (a raczej nie chcą słyszeć i widzieć)
acomitam / 83.25.196.* / 2007-11-28 06:25
Ludzie ci widzą, i to chyba dobrze widzą, inne rzeczy, których nie dostrzegają lub nie chcą dostrzegać wyborcy PO czy SLD. I dlatego jak mają do wyboru post-komunistów czy "salonowych patriotów" z namaszczenia Michnika i Geremka z LiD lub pragmatyków z PO, wybierają mniejsze zło czyli PiS.
wojcher / 2007-11-28 20:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie jestem zwolennikiem PO, ale też wybrałem mniejsze zło i głosowałem na nich, co nie oznacza, że jestem z tego dumny. Podobnie było w roku 1990 (jeśli pamiętasz co wtedy było) jak w II turze głosowałem na Wałęsę.
PS: A co tak jeździsz po PO? Przecież jeszcze nic nie zrobili! Zanim po wyborach 2005 zacząłem krytykować PIS to najpierw poczekałem czy naprawdę należy się krytyka. Potwierdzasz istnienie stereotypu Polaka -znającego się na wszystkim (szczególnie na polityce) i zawsze niezadowolonego
acomitam / 83.25.237.* / 2007-12-01 09:43
Ależ ja nie jeżdżę po PO. Dostrzegam ich wady i zalety. A co do stwierdzenia, że nic jeszcze nie zrobili, to nie mogę się zgodzić. Wycofali się już z kilku obietnic, na których zrobili wynik wyborczy, jak chociażby likwidacji podatku Belki. Niewiele też zostało z zapewnień samego D. Tuska, że jedynie kryteria merytoryczne, a nie polityczne będą decydowały o obsadzie stanowisk ( casus Wypycha). Na razie więc ich osiągnięcia są wątpliwe. Ale jak to mówią: pożyjemy, zobaczymy. Patrząc jednak na skład osobowy gremium decyzyjnego partii i znając życiorys lidera D. Tuska wiele dobrego się nie spodziewam. Obym się mylił, czego sobie i innym życzę.
wojcher / 2007-12-01 22:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Co do podatku Belki to się z tobą zgadzam, chociaż liczę na to, że w przyszłym roku go już nie będzie. Sam kombinuję aby na koniec roku bilans wyszedł ujemny, a to znacznie ogranicza decyzje giełdowe, a tym samym ogranicza sam dochód.
Jeden Wypycha nie czyni wiosny. Nie da się obsadzić wszystkich stanowisk "obcymi", a sam przyznasz, że w porównaniu z Kaczyńskim to Tusk jest detalistą jeśli chodzi o rozdawanie stanowisk. Wałęsa nigdy nie był moim idolem, ale 15 lat temu przestrzegał przed Kaczyńskimi (Macierewiczem również) i się nie pomylił, dlatego trzeba odsunąć Kaczorków od koryta
scorpion1 / 195.38.12.* / 2007-11-27 16:57
Zakładając, że Gałązka jest miernym "ekspertem" stwierdzenie, że "limuzyną IV RP okazał się znany z okresu propagandy sukcesu "polonez" z dziurawym tłumikiem" jest zafałszowane.....
Bywalec / 83.24.160.* / 2007-11-27 16:00
I ile njusów przy okazji wpleciono?!
cs / 193.111.166.* / 2007-11-27 15:05
wzrost PKB z 3 do 6 procent to o klasę leprzy samochód.
Ocena pojazdu PISu przez "gałązkę" jest mało wiarygodna, a nadzieja (na lepszy standard obecnie rządzących) matką głupich.
KAP / 2007-11-27 14:10 / Tysiącznik na forum
Panie redaktorze. Strasznie barokowo wyszlo. Prawie rokoko. Blagam o lzejszy styl przenosni.
xxxyyyzzz / 83.151.38.* / 2007-11-27 12:10
Powiało chłodem nie tylko ze względu na pogodę ale również na ton felietonu.Jaśnie oświecony panie Gomułka próba stworzenia przez pana obrazu dwóch społeczeństw z których jedno według pana jest ciemne i głupie, porównane przez pana do starego samochodu, a drugie oświecone i nowoczesne niczym super nowoczesny samochodzik jest próbą skazaną na niepowodzenie.Przyczyna jest banalna .Pan i pana mocodawcy proponuje nam samochodzik owszem ładnie pokolorowany, wypucowany na glanc jednak pod maską technologia całkowicie wadliwa,w dodatku samochód sprzedawany bez gwarancji.Ładny uśmiech sprzedającego,naiwność kupującego a potem martw się sam.Ja wolę sprawdzony samochód,nie tak kolorowy i efektowny, ale silnik jest jak dzwon.Nic tylko lać i jechać. Warunek jest jeden - aby droga została nam oczyszczona z wszelkich przeszkód i fałszywych sprzedawców.I niech pan mnie nie straszy że jak nie kupię od pana nowego samochodu to potraktuje pan mnie i podobnych do mnie, tak jak jeden z koncernów potraktował serbską limuzynę wyprodukowaną w Kosowie.
scorpion1 / 195.38.12.* / 2007-11-27 15:55
Przecież to wasza Koszerna ma rodowód bolszewickiego bydła.....
xxxyyyzzz / 85.31.248.* / 2007-11-27 20:07
to się nazywa wybiórcza cenzura:))
Marcin Bilski / 83.144.119.* / 2007-12-08 13:33
Uwaga odnośnie tytułu Profesora prof. Bartoszewskiego. Według Wikipedii:

"He obtained the title of professor by decision of the government of Bavaria[citation needed], where he was teaching and lecturing from 1983 to 1990."

Tłumaczenie:

"Uzyskał tytuł profesorski decyzją rządu Bawarii[potrzebny cytat], gdzie uczył i wykładał od 1983 do 1990".

A tak nawiasem mowiąc, abstrahując zupełnie od oceny wypowiedzi profesora Bartoszewskiego, rzucających mięsem i prymitywnymi wulgaryzmami krytyków tej osoby błagam o przeczytanie jego życiorysu, porównanie ze swoim własnym (a być może także z życiorysami Braci):

Wersja angielska:
http://en.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adys%C5%82aw_Bartoszewski

Wersja polska:
http://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adys%C5%82aw_Bartoszewski

Przyznam szczerze, że sam nie miałem pojęcia o życiu tego Człowieka. Przeczytałem i dochodzę do wniosku że w kwestiach patriotyzmu nie mam kwalifikacji, żeby go poddawać jakiejkolwiek ocenie.
scorpion1 / 195.38.12.* / 2007-11-27 12:09
Ot wasza lewacka etyka.... Wypromowaliście wyborcom grupę ludzi którzy nie dysponowali żadnym programem, żadna wizją, wylansowaliście pseudoatrytety moralne i ekonomiczne.... Wiadomo było od początku, że jet to wielka hucpa. Mieliście tego świadomość.... A teraz już na samym początku gdy już wyjaśnia się przechera uzasadniacie, że trzeba było wybrać mniejsze zło..... a młodej gawiedzi, która nigdy wcześniej nie wyrażała zainteresowania polityką wciskacie, że stanęła na wysokości zadania.... Co za lewacka hipokryzja.....
Lysy prawnik / 83.18.204.* / 2007-11-27 15:21
Sprawa jest prosta.
Kochani.
Człowiek wolny to człowiek dokonujący walsnego wyboru, na własny rachunek.
To co. do roboty. rosyjski i angielski to nasze znane języki.
Plus uprzejmość i już jesteśmy Bejrutem Europy.
Kasa elegancja i Czytanie pięknej poezji Norwida.
To byłaby odpowiedź dla prezydenta Francji(że polacy przed szereg sie wybrali)
Norwid'Myśmy swych Króli na szafot nie wiedli
Francuz powie Nam Zdrajcy"
Młodzi . Czy Wy o tyn wiecie,że Polki otrzymały prawa Wyborcze w 1918 roku , a we Francji kobiety nabyły je w roku 1946.
Ale jak mieliście się o tym dowiedzieć kiedy to uczyli Was
moi rówieśnicy posłuszni,a obecnie nobliwi np.
Z Wydziału prawa UW protestujący przeciwko Panu Kaczyńskiemu(odważnie) ale bbbbbmali w roku 1968 i 1970 i 1980.
MN3 / 80.51.231.* / 2007-11-27 13:43
"Wiadomo było od początku" zmień na: "Wiedziałem od początku" i twoja wypowiedź stanie się INDYWIDUALNA. Nie wypowiadaj się w moim imieniu.
Marqus / 79.187.251.* / 2007-11-27 11:44
"media doniosły" , ale informacja byłaby pełna i Pański felieton rzeczowy , gdyby pofatygował się Pan sprawdzić - czy to były jedyne decyzje podejmowane w tym czasie. A tak to tylko paplanina.
man13 / 2007-11-27 11:00 / Tysiącznik na forum

Nowy model ma być szybszy, bardziej komfortowy i mniej paliwożerny

... a jesli nie bedzie to nic wielkiego sie nie stanie. Oczekiwania spoleczne nie ida w strone szybkiego osiagniecia standardow zachodnich, te mamy poza granicami naszego kraju. Spoleczenstwo glosujac przeciw polityce dyskryminacji "inaczej myslacych" wydaje sie sklaniac do przekazania sygnalu wladzy by zajela sie decentralizacja odpowiedzialnosci za stan jakosci ksztaltowania zycia spoleczenstwa. Centralizacja to wizja swiata prezentowana przez radykalny kosciol, zwolennikow szybliego awansu spoleczno-materialnego czy powrotu II Rzeczpospolitej. Obecny wyborca-zwyciesca to czlowiek o pogladach liberalno-demokratycznych o umiarkowanych oczekiwaniach materialnych i wygorowanych oczekiwaniach mozliwosci kreowania wlasnej rzeczywistosci.
łysy prawnik / 83.18.204.* / 2007-11-27 15:30
Jasne.Aczkolwiek tym nie mniej jednak, ponieważ,że.
Pan nie czta, nie ogl ada TV.
Jasne,że to kościoły zjednoczone Chrześcijanie, mułzumanie i buddyści zawarli tajne porozumienie aby
tego Pana Nieroba ponębić Globalnie i Toatalitarnie.
A przecież to człowiek oczekujący jedynie Leksusa IS 200
sałatki Krabowej i Czerwonego Wina z Chile.
Jasne to Pana poglądy i ma Pan prawo je mieć i głosić.
Wskazuje LiD. I OK.
A jak Pan myśli z jakich powodów powstały KLUBY.
Sabre / 2007-11-27 10:14 / Tysiącznik na forum
Rzęch się rozpada, także przeciadka raczej nam nie grozi. Może opozycja nie odda go na złom, ale zrobią to wyborcy -złomują rzęcha razem z kierowcą.
jazdapolodzie / 83.24.200.* / 2007-11-27 15:50
a może tak podłubać przy hamulcach, jakąś śrubkę w układzie kierowniczym poluzować. Co ja zresztą się tu wysilam, "nieznanemu sprawcy" tłumaczyć takie oczywiste oczywistości.
jan_23 / 83.9.60.* / 2007-11-27 08:56
Autor jest dziennikarzem i publicystą, ekspertem w zakresie etyki i prawa reklamy, mediów i PR.

To zenada ze ten pan jest ekspertem w zakresie etyki powinie juz dawno przejsc na emeryturę. Przeciez lansuje od dawna etykę na własne potrzeby.
KAP / 2007-11-27 10:16 / Tysiącznik na forum
jasne, jest artykul do dyskusji a Ty od razu chcesz 'dac w pysk' felietoniscie. Wlasnie dlatego mam nadzieje ze kacyki z PiSu juz nie wróca.....Tym panom i paniom juz dzieki.
nicstraconegozresztą! / 83.24.200.* / 2007-11-27 15:53
jak jan_23 się zmachnął, aby dać w pysk, byłeś gdzieś w okolicy. No i co zahaczył cię przy okazji, nie? jaka szkoda!. Miałby za jednym zamachem dwa indywidua na koncie.
maa / 2007-11-27 09:29 / Tysiącznik na forum
To mocny, merytorycznie znakomicie uzasadniony komentarz, wykazujący głębię zrozumienia tematu i problemów Pana Gałązki u "jana"!

Żeby jeszcze ktoś nauczył w podstawówce tego "jana" podstaw interpunkcji ...

Już pisałem - felietony na tym forum trzeba pisać prosto.
jan_23 / 83.9.60.* / 2007-11-27 12:08
polonisto w powiecie czekają szkoły na takich jak ty.
maa / 2007-11-27 12:20 / Tysiącznik na forum
Żeby uczyć dzieci parobków języka polskiego?
Miałbyś kłopoty ze skończeniem 6-tej klasy, Jasiu....
jan_23 / 83.9.60.* / 2007-11-27 12:43
pomyliły ci sie epoki, parobek o czym ty bredzisz?
maa / 2007-11-27 08:33 / Tysiącznik na forum
Chyba forma tego felietonu spowoduje, że niewielu forumowiczów go zrozumie.

Na tym forum trzeba pisać prosto .
bacznośćwlewopatrz! / 83.24.200.* / 2007-11-27 15:57
tak jak raporty dla oficera prowadzącego. Szkolenie, pod patronetem NKWD, nie poszło w las.
dasdf / 212.244.60.* / 2007-11-27 12:50
też tak myślę, ciemnogród musi miec krotkie zdania, 3-4ro wyrazowe i bez aluzji bo inaczej nie zrozumie ;)
MN3 / 80.51.231.* / 2007-11-27 07:40
Rząd jakości Poloneza, zatrudniał 530 tys. urzędników i jeździł limuzynami.
Rząd jakości Nowego Prototypu, zatrudni .... tys. urzędników (połowę?) i będzie jeździł ...... (komunikacją miejską?).
Sie zobaczy.

Najnowsze wpisy