Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gałązka: Czy będzie Grado-bicie?

Gałązka: Czy będzie Grado-bicie?

Money.pl / 2009-09-01 08:07
Komentarze do wiadomości: Gałązka: Czy będzie Grado-bicie?.
Wyświetlaj:
historyk / 89.77.247.* / 2009-09-02 11:21
wydaje się, że brak jest chętnego na miejsce Grada, gdyż nie ma woli rozwiazania sprawy stoczni w sposób inny niż jej upadłość, poza tym PO nie sięgnie na stanowisko ministerialne do fachowców/ skąd sie znalazł Grad/, gdyż istnieje tu moim zdaniem obawa konfliktów z pozostałymi sprawdzonymi członkami tego niezwykle utalentowanego rządu, ale jedno jest istotne że zwinieto parasol ochronny czego artykuł Gałązki jest dowodem.Jak w ciągu wakacji zmienił się styl odnoszenia się do osiągnięć tej ekipy, żródłami sięga prawdopodobnie ujawnieniu nowego kandydata na prezydenta. Szkoda że nie ma już informacji kto co powiedział gorszącego, mniej zajmujemy się piarem, jakby troche merytorycznie więcej. Ale wakacje sie kończą i wielbiciele PO wracają z urlopów, ciekawe czy z taką energią jak w końcu 2007, będzie to widać na forum ostatnio też mocno skromne w liczbie wierzących w cuda.
Szkoda tak było fajnie czytać mądrości pełne wiary w poprawę
niewierzący ateusz / 83.26.123.* / 2009-09-01 21:09
interesują, bardziej ciekawy wydaje mi się nowy POdatkowy POmysł ministra finasów,wspomniałem o nim rano,ale widzę,że tekst usunięto,więc przypomnę
"Fiskus chce odebrać firmom prawo do zwrotu nadpłaconych podatków. To bezprawie — alarmują eksperci."
"Z analizy tych założeń wynika, że ministerstwo chce zmienić definicję nadpłaty podatku. Efektem będzie utrata przez wiele firm możliwości odzyskania przepłaconych podatków VAT i akcyzy. To bardzo niebezpieczna i niekorzystna sytuacja dla podatników"

"Jeśli firma zorientuje się, że zapłaciła za wysoki podatek, może złożyć wniosek o zwrot nadpłaty. Dzisiaj urząd skarbowy pieniądze oddaje.

— Obecne regulacje uzależniają stwierdzenie nadpłaty wyłącznie od tego, czy podmiot zapłacił podatek nienależnie lub w wyższej wysokości niż to wynika z przepisów — mówi Rafał Iniewski, szef Rady Podatkowej PKPP Lewiatan.

To ma się jednak zmienić. MF zamierza bowiem dorzucić jeszcze jeden warunek, od którego zależeć ma zwrot nadpłaty — zubożenie podatnika."

trochę mnie zdziwiło,że na money nawet nie wspomniano o nowym POmyśle POdatkowym ministra rostowkiego,dlatego pozwalam sobie naprawic to przeoczenie
handel wyrokami 1 / 79.184.194.* / 2009-09-01 19:19
Tragiczny 1 Wrzesien.....................

Czy Polska ma w ogóle jakąs armie ? Gdzie jest ta armia ?
Czy to jest juz byt zglobalizowany, operetkowo - komercyjno -
wirtualny.

Zwierzchnikiem sił zbrojnych i najwazniejszą osoba w panstwie
jest Prezydent.
Podczas niedawnej awantury w Gruzji jego przyboczna armia
oddaliła sie od niego na ponad 3 km co w tamtym rejonie oznacza
20 minut na dołączenie i ochronę !

Skoro w tak prozaicznej sprawie "armia" nie jest w stanie bronic
najważniejszego obiektu PRL-bis to co bedzie w stanie ochronic.

Obecna armia nie posiada zadnej , ale to zadnej siły bojowej.
Jest miejscem pijanstwa, pasożytnictwa i wylegarnią korupcji.

Przypomne co Warszawicy mówili o sanacyjnej armii we wrzesniu
1939 roku: Silni , Zwarci , Gotowi
Silni w gębie
Zwarcie w złodziejstwie i pijaństwie
Gotowi do ucieczki za granice

Przeciez my nie mamy ani jednego sprawnego czołgu. "Najnowsze" ,
wszystkie T72 maja juz rozkalibrowane i niecelne armaty i ani
jeden nie ma sprawnego dalmierza -celownika.

Co ? Czekamy na powtórke z 1939 ?
acomitam / 83.11.110.* / 2009-09-02 06:52
W pewnej miejscowości w Polsce umiejscowiony jest Pułk Śmigłowców Bojowych. Pułk ten wyposażony był w śmigłowce Mi 24 i uczestniczył w wojnie w Iraku. Z Iraku Pułk wrócił bez śmigłowców, bowiem jak głosiła wieść ich stan techniczny stawiał pod znakiem zapytania sens sprowadzania ich z powrotem do Polski. Teraz Pułk praktycznie nie lata. Niedawno jedyny, albo może sprowadzony na pokaz, śmigłowiec Mi 24 wzbił się w powietrze i krążył nad okolicą. Na niektórych stanowiskach stacjonowania śmigłowców stoją jakieś smętne resztki maszyn pozbawione wirników. Pewnie przepisy ekologiczne uniemożliwiają ich utylizację. Uwaga, bodaj Komorowskiego, że w razie czego nasi piloci polecą na drzwiach od stodoły, nie jest więc w żadnym stopniu przesadna. Pozostaną nam tylko drzwi od stodoły.
ŁowcaWykształciuchów / 2009-09-01 14:10 / NiePOsPOlity Intelekt
Gałązko, a któż to jest ten Świąkalski? Ktoś o nim jeszcze pamięta? ;-)

Oficer prowadzący powinien już dawno odpuścić to nieustanne przypominanie o "zbrodni" przeciwko żydokomunie, jakim niewątpliwie stało się utrącenie tego typa spod ciemnej (a może i nie tylko ciemnej) gwiazdy z ministerialnego stolca (to akurat Tuskowi - jak niewiele rzeczy - można POliczyć na plus ;-)
mruk / 2009-09-01 10:38 / Bywalec forum
Z tego co wiem, Czuma został ministrem tylko dlatego, że nikt kompetentny nie chciał.
To się żadnemu kompetentnemu prawnikowi nie opłaca - miałby niższe zarobki i straciłby pozycję zawodową, dużo ludzi przestałoby podawać mu rękę.

Nawiasem, to częściowo tłumaczy poziom intelektualny i fachowy ministrów i wiceministrów. Dlatego mieliśmy Kaczyńskiego, Ziobrę, Czumę i Grada. Albo damy im zarobki wyższe od tych. które mieli przed objęciem stanowiska, albo pozwolimy na korupcję, albo będziemy rządzeni przez niekompetentnych.

Dlatego osobiście wątpię, żeby Tusk z Grada zrezygnował. NIe ma nikogo na jego miejsce.
socjalizm rządzi wszędzie / 88.199.162.* / 2009-09-01 08:53
"Najniebezpieczniejszy dla złego rządu..."

Gałązka napisał ZŁEGO rządu
chyba horągiewka przekręca się na zmiennym wietrze fortuny
mruk / 2009-09-01 12:16 / Bywalec forum
Niczego nie rozumiesz.
Nie rozumiesz, że glosowaliśmy na PO, bo to mniejsze zło niż PiS. Ale zło. To Gałązka miał na myśli. Żadna chorągiewka (nie "horągiewka", jak napisałeś postkomunistyczny matole) mu się nie przekręciła.
ŁowcaWykształciuchów / 2009-09-01 13:47 / NiePOsPOlity Intelekt
a ja myślałem, że głosowaliśmy na PO, bo jest zaje...iste, i "już wkrótce będą nas leczyć dobrze zarabiający lekarze i pielęgniarki, dobrze zarabiający nauczyciele będą leczyć nasze dzieci"

hehehe
Ticzer / 78.8.237.* / 2009-09-03 20:01

dobrze zarabiający nauczyciele
będą leczyć nasze dzieci"

Jestem nauczycielem, ale w obowiązkach nie mam leczenia.
mruk / 2009-09-01 14:09 / Bywalec forum
To ty myślisz?
Kto by pomyślał...
raf73 / 89.171.138.* / 2009-09-01 10:51
Nie Gałązka, tylko Alexis de Tocqueville.

Różnica jest istotna, bo to nie Gałązka zdecydował, że słowo "złego" tam się pojawiło. Miał do wyboru: albo zacytować tak jak jest, albo napisać po swojemu i nie podpierać się cytatem.
misiek-01-09 / 78.8.145.* / 2009-09-01 08:07
- kto w takiej sytuacji by się śpieszył z kupnem gdy słyszy, że sprzedającemu zegar tyka i będzie chciał za wszelką cenę coś sprzedać! kolejny raz premier okazał się ekono-matołkiem ...
mruk / 2009-09-01 12:22 / Bywalec forum
Dlaczego więc PiS nie sprzedał stoczni, gdy rządził, tylko do nich dokładał z naszych pieniędzy?
Przecież miał koniunkturę, mógł to zrobić biorąc sensowną cenę.
Odpowiedź jest jedna - PiS to postkomuniści.
Państwowe jest przecież najlepsze. Choćby dlatego, że można tłuste dupska kolesi na państwowych stołkach usadzić. Jak np. Kownackiego....
Wiem, że to się stosuje też do siostry PiS - PO. Ale ci przynajmniej formalnie przed wyborami głosili chęć prywatyzacji...
nutowariszcz? / 213.158.199.* / 2009-09-01 16:33
a skąd te nagłe ejakulacje "elukubracji" na temat stoczni, szajba odbiła, czy też wspomnienie kreowania gier operacyjnych odzywa się z braku bieżącej tzw. pracy zlecanej przez oficera prowadzącego?
man13 / 2009-09-01 11:07 / Tysiącznik na forum
To nie PiSuariat i stoczniowo/solidarnościowe zaplecze ponaglało/straszyło strajkami/lamentowało nad brakiem działań w sprawie prywatyzacji?

Najnowsze wpisy