Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gałązka: Czy prezydent będzie miau poparcie?

Gałązka: Czy prezydent będzie miau poparcie?

Wyświetlaj:
historyk / 80.50.180.* / 2008-02-20 18:35
Szeroka informacja o uzyskaniu nagrody kociarza roku lansowana przez media to nie uznanie dla Kaczyńskiego za opiekę nad kotami a po prostu zwykła piarowska bezczelna kpina mająca na celu dalsze ośmieszanie tego polityka w oczach opinii publicznej, nie jestem żadnym wielbicielem ani kotów ani Kaczyńskiego, uwazam że ma wiele negatywnych zasług, ale czytając i słuchając opinie na temat jego pracy jako prezydenta Polski słusze tylko czasowniki i nijak nie mogę zauważyć żadnych konkretnych zarzutów żeby choć ktoś wymienił kilka zle załatwionych spraw to uznałbym że to konkretna merytoryczna dyskusja mająca na celu poprawę pracy i zalecenia dla przyszłego prezydenta. Kaczyński nie będzie prezydentem na następną kadencje to czuje ale lubię powazne podejście do sprawy a nie podpieranie się tak niskim argumentami jak kociarz roku, czyzby tak nasza inteligencja zajmująca sie polityką była niskich lotów, że aż sie robi niesmacznie, takie stanowisko jakie zajął Kłopotek że kociarz roku dla prezydenta to tytuł śmieszny mówi za siebie. I jest jednoznaczne że na tę pozycje Kaczyńskiego pracuje ta wspaniała jetelegencja zwiazana z PO i rządzącą koalicją jest obrazem poziomu tych ludzi, nie chciałbym aby przyszłym prezydentem był człowiek kierujący się kpiną z ludzi a nie merytoryczną i poważna dyskusją nad problemami.
Dyskusji nie wymaga skupianie przez Kaczyńskiego jego ludzi w pałacu, gdyż każdy pryncypał skupia swoich przydupasów kolo siebie, nie było i nie będzie inaczej.
Wokół Tuska tez pełno jest ludzi z okesu jego działalnosci w KLD jak np Boni czy Liszka i po co to używac jako negatywnego argumentu wszyscy zatrudniaja ludzi bliskich ideowo to dobrze gorzej jak ludzi bliskich interesami
Miauu / 83.24.203.* / 2020-07-24 00:13
Jasne że będzie miał poparcie.
jotka1 / 78.31.93.* / 2008-02-20 14:20
Miauuu?
podatnik / 217.11.139.* / 2008-02-20 11:00
Polacy to zwykli pieniacze.Taki niewinny felietonik , który tylko mówi,że ludzie obok cech negatynych maja również pozytywne wzbudza tyle emocji.W polityce tak juz jest,ze mozna miec dobre intencje ale gorzej z realizacja celow.Ludzie czasem sie myla , nie maja racji ,a chca dobrze- problem tylko w tym aby zrozumiec bledy i wysluchac racji innych - i tego w naszym narodzie brakuje i brakuje tez politykom.Mamy pretensje do politykow o poziom dyskusji - a jaki jest pozim dyskusji obywateli - to widac na tym forum - niestety gorszy jak politykow.
Liczylam na merytoryczna wymiane zdan , ale naprawde szkoda czasu na czytanie tych wypowiedzi.
~Kris / 2008-02-19 22:56 / Tysiącznik na forum)
Mam uprzejmą prośbę do uczestników forum:
Polemizować można z każdym felietonem, ale nie wypada obrzucać obelgami autora.
Jesteśmy tu gośćmi. Zachowujmy przyzwoicie, bo kiedyś zamkną nam drzwi przed nosem.
Matros61 / 217.113.229.* / 2008-02-19 19:37
Jesteś Pan Panie PISMAK malutki jak kocia pchła
acomitam / 83.25.149.* / 2008-02-19 16:50
No to ciekawe, o czym teraz napisze niestrudzony w ujawnianiu całej ohydy PiS red. Płaskoń? Odnoszę wrażenie, że pomiędzy Gałązką a Płaskoniem pojawił się pewien cień rywalizacji. Czyżby oficerowie prowadzący wprowadzili jakiś system rankingowy i obaj autorzy money.pl podjęli, co jest w przypadku wykształciuchów całkowicie zrozumiałe, rękawicę?
wyborca87 / 2008-02-19 14:05
Sądząc po zdjęciu jest Pan dużo starszy niż ja i zapewne dopchodzi Pan już do wieku emerytalnego.
A mimo wszystko- proszę Pana o minimum kultury w Pana wypowiedziach.
Proszę niech Pan unika polemiki na poziomie pijaczka.
natarczywyzresztą! / 83.24.210.* / 2008-02-19 16:47
toż to, co widzisz na zdjęciu, to ewidentny mutant, wiek nie ma znaczenia. Smród się natomiast czuje.
Aramis 10 / 83.22.209.* / 2008-02-19 11:11
Miłość do zwierząt dobrze ma ogół świadczy o człowieku. Ważne jest jednak aby problemy zwierząt nie przysłaniały problemów ludzkich.
Ja jednak w innej sprawie. Wypowiedź Prezydenta o "małpie w czerwonym" nie powinna w przedstawionym kontekście być odbierana negatywnie. Prezydent lubi zwierzęta więc skomplementował pewnie w ten sposób panią redaktor ubraną na czerwono do której nie chciał juz więcej pytań. Podobnie rzecz się ma ze słynną "czarownicą". Tu faktycznie nie było o co się obrażać gdyż nawet z bajek wiadomo ,że kot stanowi nieodzowny atrybut czarownicy.
Z pewnością cieniem na wizerunku Prezydenta kładzie się jego wypowiedź do jakiegoś "dziada" aby sobie spokojnie poszedł ;powtórzona zresztą w stosunku do natrętnych dziennikarzy. Myślę jednak, że specjaliści od wizerunku Prezydenta popracują nad tym.
Z tego ,że Prezydent przygarnął kilku przegranych polityków problemu bym nie robił. To raczej dobrze świadczy o Prezydencie. Gdzie bowiem mieli oni się podziać ,niebożęta? Pójść "na posadę" za jakieś nędzne 3-4 tysiące złotych ? Trzeba mieć trochę serca dla ludzi.
Ogólnie więc jest dobrze i mam nadzieję ,że będzie jeszcze lepiej.
KAP / 2008-02-19 14:12 / Tysiącznik na forum
jesli ktos lubi zwierzeta a nie lubi (czasmi to oznacza ze boi sie) ludzi to swiadczy w mym przekonaniu o rozczarowaniu do innego czlowieka - zwierze staje sie substytutem ciepla i wiernosci (patrz Viloetta Villas, Brigit Bardot, ale tez paru 'wybitnych' komendantów obozów). Jesli ktos lubi i zwierzeta i ludzi to jest w miare harmonijny odbiór istot zywych. Jesli ktos nie lubi zwierzat a toleruje ludzi to ryzykuje stwierdzenie ze ma w sobie ukryta agresje i chec dominacji. Czy Prezydent nalezy do którejs z tych grup - na to trzeba by go znac osobiscie. Jednak z zamknitego sposobu bycia i niektórych 'wymsknien' wnosze ze mu blizej do pierwszej grupy.
maa / 2008-02-19 11:04 / Tysiącznik na forum
Miau, nie miau? Czy to już ważne?

Ja cieszę się, że Polska powoli otrząsa się z nowej fali tymińszczyzny - kaczyzmu.
Ten artykuł nie za bardzo mi się podoba, bo kieruje niepotrzebnie naszą uwagę na kogoś, kto wcale na nią nie zasługuje. Nie trzeba Kaczyńskiego lekceważyć, ale artykuł jest może pożyteczną analizą dla PR-owców, natomiast ogół powinien zająć się ważniejszymi sprawami, np:

1. Uniemożliwieniem manipulacji prokuraturą;
2. prywatyzacją - dlaczego? Kapitalny przykład zapłaty Kalacie przez pisiora Netzla z państwowych pieniędzy 1.3 mln łapówki za prywatną przysługę Kalacie z SO.
3. Likwidacją nonsensów prawnych;
4. reformą wydatków budżetu.
5. rozliczenie i ukaraniem Macierewicza, Ziobry i J. Kaczyńskiego
..... itd, itp.....


Kaczyńskimi i ich gangiem powinni zająć się prokuratorzy. A my powinniśmy pamiętać o nich tak jak pamiętamy o Moczulskim, Tymińskim, Gomółce - czasami.
absurd / 81.190.10.* / 2008-02-19 18:01
ja tez mam nadzieję na "normalność" w Polsce

tzn mam nadzieję że doczekam takiego czasu, w czasie mego pobytu w tym kraju (a zanosi sie na to ze bedzie dosyc długi)

narazie wachadło wacha się w przerózne strony

jedyne co pociesza to to, że amplituda tych wachań się zmniejsza,

polacy na szczęście/nieszczęscie .. co innego mówią .. co innego robią

chyba wiekszość społeczeństwa jest jednak madrzejsza od swoich polityków
noniestety / 83.24.210.* / 2008-02-19 17:35
widzę bezradność, a z czego wynika, a no z leniststwa. Kiedy się miało pałę szturmową w ręku i tajniaczków za pasem, to się nie chciało robić porządków według dyrektyw Kiszczaka. Dzisiaj byś nie miauczał coś o prokuratorach, kiedyś ich miałeś po prostu we własnych łapach. Jednym słowem du...a, towarzyszu prowadzący.
sitko46 / 87.205.34.* / 2008-02-19 13:52
Nie sprzedamy PZU. To jest klejnot narodowy.! To wypowiedzi PIS-owcow. No, to już teraz wiemy dlaczego nie sprzedamy. Mała stłuczka i po kilku latach , a może szybciej, w zależności od koniunktury- jest 1, 2 , 3 a może i więcej- czego ? MILIONÓW zł PL. Wszystko jasne? A tak na marginesie- też miałem wypadek samochodem. Ja byłem poszkodowany. A ile miałem problemów? Tyle tylko, ze wtedy nie było Neca ,Necla, Netzla? Ja też już nie pamiętam, panie jarosławie. A może to układ go panu w........ił.
ob / 85.221.146.* / 2008-02-23 14:58
PIS przegral, bo wady o których mówisz przesądziły.
Ale z Twoich wypowiedzi i tegoż "redakroka" można zauważyć , że je lansujecie.Gdzie logika krytykować/obsmiewać to co się samemu lansuje.........
Pomroczność jasna.............
liżrany / 83.24.210.* / 2008-02-19 16:39
coś wida,ć że w ramach tego wypadku, co to go miałeś, ktoś ewidentnie się w ciebie mocno wpier...... . Ale żeby zaraz po internecie szaleć.
sitko46 / 87.205.38.* / 2008-02-20 00:13
tobie bez wypadku jak sam mówisz się pop.......iło.
fsp / 79.188.238.* / 2008-02-19 11:18
zapomniałeś mądralo, że to sam wasz niesiołowski nazywał PO recydywą tymińszczyzny i nie szczędził jej wrogich pomruków do momentu jak ona zaproponowała mu wstąpienie, od tego momentu został Hubertem H platformy z dużym powodzeniem.
I pozdrów Sawicką taka jest osamotniona bez możliwości reformaowania służby zdrowia;
>>jeżeli tylko za friko to to pieprzę, (…). Ty mi nie mów (…….). Ja zaczynam ten drugi wątek bo jest coś do wzięcia (….).
Ku....wa mać , tyle mam układów wypracowanych i to wszystko w łeb weźmie, bo nie problem byłoby gdybyśmy my wzięli władzę (….).
No dojście zawsze jest (….) i kręcimy lód (…..), żeby robić biznes z polityką, trzeba w ukryciu i tak dalej trzymać (…), w politykę się nie musicie mieszać, tylko kasę dajcie <

pozdrawiam wesołych romków, a gdzie macie mandloiny ?
Aramis 10 / 83.22.177.* / 2008-02-19 15:06
Wasz, nasz , mój ,jego. Co Pan tak porządkujesz ludzi przypisując im określonych polityków?
Jeśli jednak tylko to Pan potrafi ,to niestety zostając w Pańskiej konwencji radzę co na temat PiSu miał do powiedzenia "w a s z" premier Marcinkiewicz czy też "w a s z" były wiceszef partii L. Dorn. Mozna rzec : przyganiał kocioł garnkowi.

To co pisze Pan Sitko na temat PZU jest dla mnie przekonujące. Myślę jednak ,że to nie jest jedyny powód. PiS liczy na powrót do władzy. Gdzie więc umieszczać swojaków? Stanowisk ministrów i różnych podsekretarzy nie wystarczy gdyż rząd to nie balon i rozdmuchania do takich rozmiarów nie wytrzyma.Kancelaria Prezydenta też wszystkich nie wchłonie. Pozostają więc spółki Skarbu Państwa. Przy okazji będąc prezesem można komuś pomóc.
To jest cały "interes narodowy" czy "narodowy klejnot".
sitko46 / 87.205.34.* / 2008-02-19 13:55
Jeżeli już to Tomków. Zawsze powtarzam - internet nie dla idiotów.
KAP / 2008-02-19 13:26 / Tysiącznik na forum
zapmniales napisac o separatyzmie Kaszubskim który zacisnie nam prawdziwym Polakom petle na szyji...... -:)
maa / 2008-02-19 12:47 / Tysiącznik na forum
A co z dr.S z Białegostoku?
I jego współpracą z Ziobrą, Engelkingiem i kapelanem L. Kaczyńskiego?
Z 5-krotnym spadkiem transplantacji nerek i serc w czasie panowania w Polsce waszego gangu? Ilu ludzi w ten sposób zabiiście?

A poza tym, ile forsy zauroczona młodym k****** z CBA Sawicka MIAŁA DOSTAĆ?
A ile DOSTAŁA Kalata od waszego Netzla?
Pamiętajmy, że procesowała się z państwowym PZU o 300tys - dostała 1300tys. za podniesienie rączki na tak!!!

Brrr....
Od rozmowy z durniem dureń nie zmądrzeje, a ja mogę zgłupieć. Co widać po moim powyższym tekście.
wytrzymasz / 83.24.210.* / 2008-02-19 16:41
gdzie tam, esbecy mają twardą skórę, jak im ktoś pluje w twarz twierdzą, że deszcz pada.
MN4 / 80.51.231.* / 2008-02-19 10:32
Naród, to nie narodowcy. Państwo, to nie struktura państwowa. Społeczeństwo to nie grupa ... i tu jakieś tam kryterium.
Naród, państwo, społeczeństwo, tworzą autorytety. Nasze autorytety istnieją, są z krwi i kości, nie są idealne, ale są. Dla mnie współcześnie to są Kałakowski, Tischner, Kapuściński, ale również Jan Paweł II, Wałęsa, Mazowiecki i wielu innych. Na moich pozytywnych wizerunkach buduję.
To, że nasz Prezydent nie mówi o swoich autorytetach może znaczyć, że ich nie ma, albo że ich nie potrzebuje. Faktem jest, że tworzy masę wizerunków negatywnych, a tak nie buduje się Państwa.
KAP / 2008-02-19 13:34 / Tysiącznik na forum
niestety sa dwa sposoby budowania: na pozytywnych wizerunkach i negacji autorytetow (lub ich instrumentalizacji) w mniemaniu wlasnej rewolucyjnej nieomylnosci. Wojna wypowiedziana przez PiS łzeelitom byla i jest jasnym przeslaniem co do fundamentow tzw IV RP i co do fundamentów PiSideologii w ogóle.
Ryszmar / 217.97.193.* / 2008-02-19 12:53
Piszesz Jan Paweł II, Wałęsa , Mazowiecki tak w jednej linii. Jak można tych ludzi wkładac do jednego worka?/jak widac mozna/ Dobrze ,że faktycznie nie dołozyłeś Michnika, Kiszczaka i innych takich....
sitko46 / 87.205.34.* / 2008-02-19 14:20
A co z innymi autorytetami?Każdy czas me swoje autorytety.Dla wielu ludzi autorytetami byli tacy ludzie jak ;Stalin ,Lenin, Bierut. Też mieli swoje pięć minut. Też mieli władzę i mówili wszystkim co można myśleć. I tak zostało do dzisiaj.
MN4 / 80.51.231.* / 2008-02-19 13:53
Każde ułożenie, podział, szufladkowanie jest trudne, żeby nie powiedzieć złe.
Ale łatwiej mi ustawić koło siebie Jana Pawła II, Kuronia, Michnika, Olszewskiego niż negowac ich zasługi i to w czasach opisywanych jako (za Gałczyńskim):
Gdy wieje wiatr historii ludziom jak pięknym ptakom rosną skrzydła, natomiast trzęsą się portki pętakom
georg / 2008-02-20 23:14 / Bywalec forum
Galczynski to geniusz, no ale za kieliszek wodki to on byl gotow cokolwiek napisac (i pisal, z pochwala Stalina wlacznie).
psf / 79.188.238.* / 2008-02-19 11:44
zapomniałes kolego o jeszcze jednym twoim autorytecie:
W maju 1995 roku doszło do otwartego, bezpośredniego starcia Adama Michnika z przedstawicielami śląskich górników. Michnik przybył wówczas, by zeznawać w obronie byłego szefa MSW - gen. Czesława Kiszczaka, oskarżonego o przyczynienie się do śmierci 9 górników z kopalni „Wujek" i zranienie 25 górników z kopalni „Manifest Lipcowy". Widząc Michnika przyjacielsko witającego się z Kiszczakiem, związkowcy śląskiej „Solidarności" zapytali go jak może podawać rękę mordercy górników z „ Wujka"? Górników, którzy strajkowali po to, by wypuszczono internowanych w stanie wojennym, takich jak Michnik. I dodali: Mamy prawo sądzić, że jest pan kupiony.

Nie wiedzieli, ze wkrótce ogłosi on Kiszczaka Człwiekiem Honoru.
KAP / 2008-02-19 13:35 / Tysiącznik na forum
uwazej jak otworzysz lodówke, tam tez bedzie Michnik w konserwie...
Aramis 10 / 83.22.177.* / 2008-02-19 13:04
Brawo ze rewolucyjną czujność.
Już pisałem ,ze żaden artykuł na tym forum bez Michnika się nie obędzie.
Michnik zawsze będzie rozstrzygającym argumentem w sporze o wysokość kredytów , reformy zdrowia czy finansów publicznych.
Tak to się dzieje jeśii się przeczyta jedną książkę ( bądź zgoła artykuł) i chce się dyskutować na rózne tematy. Wówczas z braku znajomości rzeczy jedynie Michnik pozostaje ,dobry na wszystko jak stare i dobrze wyleżakowane wino.
Metoda jest zresztą dobrze znana. Już za komuny gazety pisały ,że za całe zło w Polsce odpowiada dwóch szkodników: nieżyjący już Kuroń oraz właśnie Michnik. Nawet obrady Okrągłego Stołu były zagrożone gdyż strona partyjno-rządowa ( tak się to wówczas pięknie nazywalo) nie chciała się zgodzić na udział Kuronia i Michnika w obradach. Oczywiście ,jak wszyscy wiemy dosknale, był to jedynie sprytny kamuflaż ze strony obu stron aby społeczeństwo wyprowadzić w pole. Obydwie bowiem strony ( krótko ujmując Kiszczak i Michnik) były bowiem dawno pogodzone zaś dokonali tego jak wiadomo talibowie ,którzy następnie wylądowali w Klewkach.
Sabre / 2008-02-19 10:29 / Tysiącznik na forum
Pozornie to może wydawać się rozsądne - prezydent jako miłośnik kotów, więc osoba bardziej miła i przyjazna (w odróżnieniu od dotychczasowego nabzdyczonego osobnika). Jednak według mnie to błąd - dotąd jako kociarz był znany jego brat Jarosław, więc ludzie mogą to podświadomie odczytać jako upodabnianie się do swojego Wielkiego Brata.
Prezydenta powinno się przedstawiać jako osobę niezależną, mającą jak najmniej wspólnego (w miarę możliwości oczywiście) ze swoim bratem. Tymczasem "specjaliści" od wizerunku uparcie robią z prezydenta klona Jarosława:)
achoj przygodo / 79.188.238.* / 2008-02-19 10:26
słuchaj mądralo , prześmiewco, trefnisiu poprawności politycznej, słuchaj jesteś schodząca formacją robctwa jaka opanowała polskie media, wasz idol michnik słusznie okreśłony przez Zbigniewa Herberta "Michnik jest manipulatorem. To jest czlowiek zlej woli, klamca, oszust intelektualny".( fragment tej wypowiedzi pokazała wczoraj TV Puls !) też odejdzie w zapomnienie z pogardą wśród wielu milionów Polaków.
Raduj się sukcesami swojego wesołego romka puki jeszcze możesz, bo jak wyczerpie się pomysłowość komercyjnych stacji jak przykrywać beztalencie i brak jakichkolwiek efektów tej władzy, to może zaczną pokazywać prawdę a wtedy ze zgryzoty oddasz ducha na ołtarzu swojej bezgranicznej głupoty.
KAP / 2008-02-19 13:37 / Tysiącznik na forum
wedlug mnie Herbert nie mial racji.
kemikalbrader / 2008-02-19 11:09 / Bywalec forum
Czy to jakaś nowa świecka tradycja, że kontrargumentem zawsze musi być "Michnik"? Czy to "a u was biją murzynów" IV RP?
larson41 / 2008-02-19 15:56 / Bywalec forum
piesku kocham cie dziei dowaliles wszystkim
psf / 79.188.238.* / 2008-02-19 11:21
Mamy Rok Herbertowski a więc świętujemy na prawdę mądrych i zdolnych ludzi. Tyle.
W czoraj w Teatrze Narodowym była inauguracja, byłeś ? z Wąchocka 3 godziny jazdy.
KAP / 2008-02-19 14:01 / Tysiącznik na forum

byłeś ? z Wąchocka 3 godziny jazdy.

PSF, obawiam sie ze nie Tobie osadzac kto jest madry i zdolny. Wpis wskazuje ze mozesz jedynie rozsadzac kogo oplujesz a kogo nie...
maa / 2008-02-19 10:51 / Tysiącznik na forum
Można z każdego drwić, ale może byś się trochę wysilił?
To, co napisałeś jest po prostu głupawe, a więc nieskuteczne.

Rozymiem, może ci trochę ulżyło, jak zawsze po zrobieniu dużej, miło dla ciebie śmierdzącej kupy.
najwyrażniej / 83.24.210.* / 2008-02-19 16:45
Regulamin forum
psf / 79.188.238.* / 2008-02-19 11:24
być śwaidkiem obrony Kiszczaka w procesie o pacyfikację górników z Wujka, ................Widziałeś ten dokument jak rozmawaił z żonami zastrelownych górników ?
++>> / 79.188.238.* / 2008-02-19 11:41
W maju 1995 roku doszło do otwartego, bezpośredniego starcia Adama Michnika z przedstawicielami śląskich górników. Michnik przybył wówczas, by zeznawać w obronie byłego szefa MSW - gen. Czesława Kiszczaka, oskarżonego o przyczynienie się do śmierci 9 górników z kopalni „Wujek" i zranienie 25 górników z kopalni „Manifest Lipcowy". Widząc Michnika przyjacielsko witającego się z Kiszczakiem, związkowcy śląskiej „Solidarności" zapytali go jak może podawać rękę mordercy górników z „ Wujka"? Górników, którzy strajkowali po to, by wypuszczono internowanych w stanie wojennym, takich jak Michnik. I dodali: Mamy prawo sądzić, że jest pan kupiony.
idk / 88.156.87.* / 2008-02-19 09:41
Żeby tekst był merytoryczny, to ja już dawno przestałem wymagać. W końcu kim jest czytelnik, żeby wymagać tekstu na temat. Liczy się wierszówka, nie czytelnik.
Ale żeby chociaż mnie zabawiono. Entertainment to też jest jakaś usługa. Ale, na Boga, to też trzeba robić profesjonalnie. Ja rozumiem, że tytuł kociarza roku jest śmieszny z definicji. Ale nie można na tym jednym oprzeć całego dowcipu! Quasi-satyrka marnej próby.

Najnowsze wpisy