Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gałązka: O incognito w historii i historyjkach

Gałązka: O incognito w historii i historyjkach

Wyświetlaj:
ŁowcaWykształciuchów / 2008-08-26 15:17 / NiePOsPOlity Intelekt
Chciałbym zakomunikować funkcjonariuszowi Michnikowszczyzny - Wiesławowi Gałązce, że nie ma racji - nie jest tak, że nie docenia się "ZASŁUG" TW Bolka:

„Nie zarzuci pan mi nic, że w Gdańsku miał pan jednego człowieka, który wam mógł się nie podobać. Wyczyściłem. Nie zarzuci mi pan też, że tam, gdzie miałem wpływ, to znaczy w prezydium KK [NSZZ „Solidarność”], które dobierałem, dobrałem jednego człowieka, który wam nie odpowiadał. Pytałem się nawet. Myśli pan, że odsunięcie [Janusza] Onyszkiewicza, [Karola] Modzelewskiego czy [Andrzeja] Gwiazdy to była łatwa sprawa? Poradziłem sobie jednak. A, że nie mogłem załatwić pozostałych, bo nie zrobię wyborów w Warszawie, niech to robi ktoś inny. To był demokratyczny związek, więc nie mogłem. Jednocześnie wiedziałem, że jest bardzo leciutko, ledwie siedzi [Jan] Rulewski, [Marian] Jurczyk, [Antoni] Kopaczewski i wielu innych. Jakieś większe spotkania rozliczeniowe i oni spadali”. (zapis rozmowy przewodniczącego
NSZZ „Solidarność” Lecha Wałęsy z szefem Oddziału V Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk. Bolesławem
Klisiem i dyrektorem Biura Śledczego MSW płk. Hipolitem Starszakiem przeprowadzonej w dniu 14 listopada
1982 r.)

"nie mogłem załatwić pozostałych"

Bez komentarza...
sceptyk / 2008-08-26 14:25 / Tysiącznik na forum
Gałazko,
czy ty sobe marzysz, że tuskowniarze wezmą cię na rzecznika?
Albo może namówią Tusk_Vision_Network żeby dali ci jakiś program?
Widać brak PiS w tej goebbelsowskiej gadzinówie rzeczywiście jest dokuczliwy dla POwszczyków. Bo prawda o tej stacji i całym PO wyłazi na wierzch.
mm3m / 2008-08-26 17:12 / Bywalec forum
Brak PIS-u w TVN to bogosławieństwo dla PIS-u Przynajmniej się nie kompromitują.
sceptyk / 2008-08-26 20:16 / Tysiącznik na forum
To twoja opinia, i masz do niej prawo.
Faszyści tuskowniarze odmawiaja PRAWA do publicznej prezentacji innych poglądów niż ich własne.
MN4 / 80.51.231.* / 2008-08-26 11:58
Nazwanie 2 letniego okresu budowy IVRP historyjką nie jest mozliwe. To jest Historia Prawdziwa. Gdyby tak można było okres rządów SLD nazwać historyjką, drugą połowę rządów AWS nawać historyjką, to niewiele zostało by tej Historii Prawdziwej.
A poza tym, to zbyt proste i mało pouczające. Historia powinna przede wszystkim boleć. Jeżeli nie będziemy się wstydzić swojej Historii, to niczego się nie nauczymy, a Polaków trzeba uczyć, uczyć i jeszcze raz uczyć. To musi boleć.

Najnowsze wpisy