Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gałązka: Po czym poznać, że polityk kłamie?

Gałązka: Po czym poznać, że polityk kłamie?

Wyświetlaj:
dzeku / 195.94.208.* / 2008-03-11 18:48
To z tym samobójstwem podoba mi się. Pod warunkiem, że wczesniej uśmierci kota. To i tak nadto jak z rodziny zostanie "Panie prezesie melduję..." Szacowna mamusia na szczęście z przyczyn naturalnych już nam kolejnych ..... nie zafunduje i tak trzymać.
będzieok! / 83.24.214.* / 2008-03-11 19:27
przyglądnij się lepiej swojej mamusi, może ktoś jej właśnie funduje. Nie martw się zresztą, będziesz miał braciszka. Jesze jeden debil na tym świecie rewolucji nie uczyni i umiejętnie wtopi się w tło innych ćwoków oczekujących na cud gospodarczy.
as13 / 83.14.253.* / 2008-03-12 00:33
Jak na twoje lata, to masz dziwne problemy dysgraficzne. To chyba starcza skleroza juz atakuje,czyż nie?
MN4 / 80.51.231.* / 2008-03-11 14:00
Gdyby Kaczyński był tak mądry jak Lepper i ufał swoim PR, to miałby juz 100% głosów..... na szczęście nie jest.
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-03-11 13:58
A co może wiedzieć o kamstwie, manipulacji i "matrixsie rzeczywistości" tworzonym przez media prywatne taki ludzik z Marsa jak Pan panie Gałązka!!! Z gałązki się pan urwał? I mamy panu wierzyć tylko dla tego, że ktoś nazwał pana ekspertem....???
~Kris / 2008-03-11 16:26 / Tysiącznik na forum)
Nieładnie tak, bez uzasadnienia, wejść i orzygać autora.

Tego artykułu nie napisano, żeby w niego wierzyć.
Na tym polega głowna różnica między felietonistą a prorokiem.
telepatia / 83.24.214.* / 2008-03-11 19:51
inna sprawa, że jedynie rzut oka na podobiznę autora efekt wymiotny powoduje. Stąd też zapewne zupełnie instyktownie o rzyganiu wspomniałeś.
MAREK1954 / 87.116.220.* / 2008-03-15 09:34
telepatia, ale z Ciebie jest buc!
fetor / 79.188.238.* / 2008-03-11 13:50
Jak powołują Gabinet Cieni >
PSF / 79.188.238.* / 2008-03-11 13:45
a kiedy wyjaśni się sprawa koleżanki S A W I C K I E J ..?

W poprzednich przehranych przez PO wyborach też była afera z młodymi wilkami co konto oskubali platformie, obiecywał publicznie , że wyjasni i ukarze. Poszły młode wilki w dyrektory. Takich talentów nie można marnować !!
a kiedy wyjaśni się sprawa koleżanki S A W I C K I E J ..?
MN4 / 80.51.231.* / 2008-03-11 13:53
A co w niej wyjaśniać?
PSF / 79.188.238.* / 2008-03-11 14:55
no tak zapomniałem , że to swoisty samorodek. Wszystko sobie sama ułożyła i pomyślała. Nikt w PO o tym nie wiedział , prawda ?
dobranoc !
PSF / 79.188.238.* / 2008-03-11 13:42
zerknij na expose tuskowe, i wszystko jasne;
mały fragmencik;
Chcemy zaproponować Polakom liberalną politykę gospodarczą i solidarną politykę społeczną - zadeklarował premier Donald Tusk wygłaszając w piątek w Sejmie expose.

Przekonywał, że możliwe jest jednoczesne obniżanie podatków i wzrost płac w sektorze publicznym oraz "trzymanie tego w odpowiedzialnych ramach budżetu", jeśli tylko - podkreślił - rozumie się dobrze, na czym polegają warunki wzrostu gospodarczego i na czym polega szansa europejska.

"Tylko umysły zanurzone w ponurej, socjalistycznej przeszłości rozumują o gospodarce w kategoriach gry o sumie zerowej, że jak stąd się zabierze, to tu przybędzie, a jak tu przybędzie, to tam musi ubyć. Nie bierze się pod uwagę tego, co najpiękniejsze w wolnej gospodarce - tego, że wolni ludzie, nieskrępowani zbyt wysokim podatkiem i zbyt skomplikowanymi przepisami wytwarzają coraz więcej dóbr" - mówił Tusk.

Przekonywał, że możliwe jest jednoczesne obniżanie podatków i wzrost płac w sektorze publicznym
MN4 / 80.51.231.* / 2008-03-11 13:52
Solidaryzm społeczny bez liberalizmu nie ma sensu.
maa / 2008-03-11 14:16 / Tysiącznik na forum
Co to jest "solidaryzm społeczny"?

Odnoszę nieodparte wrażenie, że jest to termin pisowskiej nowomowy oznaczający w normalnym języku socjalizm...
Jeśli się mylę, proszę o sprostowanie.

Proszę zwrócić uwagę na budowę zwrotu
"solidaryzm społeczny"
Społeczeństwo zakłada solidarność ("solidaryzm"?) swych członków per se. Solidarność członków wręcz tworzy społeczeństwo. Można zaryzykować tezę, że to pleonazm. Jeśli więc ktoś używa zwrotu "solidaryzm społeczny" to budzi podejrzenie, że używa języka do manipulacji ludźmi, że "robi wodę z mózgu".

Podobne zwroty:
"Polska Rzeczpospolita Ludowa", "demokracja socjalistyczna" , itp...
Dobra bolszewicka szkoła językowa Marra i Stalina, której Jarosław jest wiernym uczniem...
MN4 / 80.51.231.* / 2008-03-11 14:49
Solidaryzm – kierunek społeczno-polityczny powstały w II połowie XIX wieku i głoszący naturalną wspólnotę interesów różnych grup i warstw społecznych w państwie, niezależną od ich statusu ekonomicznego lub zawodowego i związanych z nimi różnic interesów.
Cytat z Wikipedii, która błędnie przeciwstawia go liberalizmowi.
U Adama Smitha jest liberalizm, ale John Nash udowodnił w teorii gier, że liberalizm bez solidaryzmu nie ma sensu.
U$3 / 2008-03-11 13:13
Witam,

zamiast tak psioczyć na PiS i pomstować na PO, myślcie sami i głosujcie na UPR!!!

Pozdrawiam
maa / 2008-03-11 13:58 / Tysiącznik na forum
Dziękujemy bardzo.
Jakoś "nie pasują" nam rezydenci Radio Ma Ryja i TV Trwam, kiedyś antyszambrujący w rządzie Olszewskiego..
Wasi Wodzowie - Korwin FIki-Miki i Michalkiewicz wydają się dużo głupsi od Jarosława i mający mniej talentu niż on politycznego. A poglądy mają zbliżone. Z dwojga złego głosowałbym na Jarosława...

Poza tym różnice są niepokojąco niewielkie. I UPR, i LPR i PiS wiedzą, jak nas uczynić szczęśliwymi. Za "manie takiej wiedzy" wsadzałbym do więzienia na dożywocie. Albo do szpitala psychiatrycznego.
Dlaczego? Nie trzeba nam następnych rewolucji. Wystarczą nam "atrakcyjne" pozostałości po Wielkiej Październikowej Bardzo serdecznie więc dziękujemy, nie skorzystamy.

Radzę iść do apteki i kupić nieco sapiencji. W młodym wieku zwykle jej brak, a bardzo się przydaje. Po krótkiej kuracji sapiencją atrakcyjność UPR spada.
acomitam / 83.25.151.* / 2008-03-12 06:50
No, człowiek z "dość elitarnym wykształceniem" dał głos. Nadął się, włączył słownik jezyka polskiego i wyrazów obcych PWN, zmarszczyył czoło, wyprostował jedyną bruzdę płatów czołowych i w poczuciu własnej wielkości i dumie z własnego rozumu, charakterystycznych dla tzw. natur pospolitych, zaszczycił nas swoimi uwagami na temat UPR, Radia Maryja, TV Trwam itd. Po prostu cyrk.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-11 11:27 / NiePOsPOlity Intelekt
Towarzysze SaBre, oberKAPo oraz Mao, apeluję do waszego "zdrowego rozsądku":

Naprawdę za dużo żrecie "niebieskich piguł" popijając sobie przy tym bez krępacji z dzióbków!

Pozdrawiam
Głos wołającego na pustyni ;-)))
arch / 2008-03-11 13:34 / Tysiącznik na forum
"...uszkodzenie mózgu Bush z powodu nadmiernego pijaństwa za młodu.
Obecnie to uszkodzenie objawia się w jego obcesyjnym zachowaniu .Tego rodzaju obcesje są typowe dla uzdrawianych nałogowych alkoholików, łatwo pogrążających się w egocentryzmie i etnocentryzmie. "

- Counterpunch 11.10.2002, artykuł lekarki, Katherine van Wormer,
Cspostrzegawczy / 2008-03-11 10:36 / Tysiącznik na forum
Tusk - największy kłamca w Polskiej polityce ( dotychczasowy lider Kwasniewski juz odszedł w cień)
Pomińmy kłamstwa Tuska w latach 90, a rozpoczynając od słynnego "dziedka z Wehrmachtu - Tusk stanowczo zaprzeczał, że nie miał tam dziadka, a miał, potem ogłoszono, ze wcielono go siłą.
Kłamał 2 lata temu mówiąc ludzom, że za 0,5 roku rzady PISu doprowadzą do krachu gospodarczego - benzyny po 6 zł ...,
w kampani wyborczej obłudnie zapewniał Rokitę, że ma pewne miejsce w rządzie, okazało się, że Tusk nigdy nie miał zamiaru umieścić Rokity w swoim rządzie , tylko kłamał by pokazać jak wstrętny jest PIS , a jak PO miłosierne ( po przejściu Nelly do PISu),
kolejne kłamstwo Tuska: MIŁOŚĆ - nie jest to nie wykonywana obietnica a normalne KŁAMSTWO, bo w momencie mówienia Tusk wiedział, że nie będzie przez niego "polityka miłości" realizowana, a mówił to pod publiczkę,
w słynnym expose naliczyłem kilkanascie kłamstw
i nawet ostatnio w sprawie wiz, aż wstyd, by w tak małej sprawie kłamać - nie przypuszczał, że Bush, go publicznie zdemaskuje.
To, ze Tusk ma tak duże poparcie swiadczy tylko o tym, że duże grupy Polaków ciągle jednak nabierają sie na kłamstwa Tuska i ciągły PR.
Stella_6 / 213.158.196.* / 2008-03-11 19:07
Ale Ty masz wiedzę .... Norrrmalnie powala z nóg
Cspostrzegawczy / 2008-03-12 10:23 / Tysiącznik na forum
masz rację, ale nie miałem cierpliwości wypisywać wszystkie kłamstawa,
bo było tego naprawdę dużo.
jestnadzieja / 83.24.214.* / 2008-03-11 19:30
czujesz się lepiej w pozycji horyzontalnej, więc nie kwil. Może jakiś łepek doceni urok powalonej z nóg, szczególnie jak będzie mocno wcięty.
Handel wyrokami 1 / 83.21.39.* / 2008-03-11 10:55
Ciemny ludek kupił wyborcze CUDa i obiecanki Aferała.
KAP / 2008-03-11 10:45 / Tysiącznik na forum
dzieki Tobie, Lowcy , PSF, arch, Handlowi.. nawet Ci majacy watpliwosci na PiS nie zaglosuja. Mysl o deszczu plwociny który powodujecie eliminuje PiS juz na poczatku, do kategorii Slonimskiego: 'przyzwoitosc' nawet nie dochodzac. Tak ze mi wypada tylko sklonic sie i kornie podziekowac. Tak trzymac PiStowarzysze...
MAREK1954 / 87.116.220.* / 2008-03-15 09:44
KAP, co Ty bełkoczesz? Przetłumacz, spokojnie, powoli, wyraźnie i po polsku!!
Cspostrzegawczy / 2008-03-11 11:09 / Tysiącznik na forum
nie napisałem tu nic co nie byłoby prawdą i zarzucanie mi wytwarzanie
deszczu plwociny

jest psychologiczną samoobroną po nietrafnym utożsamianiu się z oszustem.
maa / 2008-03-11 11:19 / Tysiącznik na forum
Pracuj dalej, koleś.
Dzięki takim, jak ty, PO oszczędza pieniądze na propadandę.
Cspostrzegawczy / 2008-03-11 13:31 / Tysiącznik na forum
Co zabolało ?
Oprócz tego, że twój ulubieniec jest niedoukiem - znane słowa Ryszarda Bugaja
" by nie zaniżać dyskusji do poziomu Donalda Tuska"
okazuje się zwykłym małym oszustem.
maa / 2008-03-11 14:47 / Tysiącznik na forum
Koleś, jak mam pisać, byś coś rozumiał?
KAP / 2008-03-11 13:39 / Tysiącznik na forum
maa ma racje, PO powinna Cie zasponsorowac...
Cspostrzegawczy / 2008-03-11 13:52 / Tysiącznik na forum
odezwał się następny przedstawicel "ciemnego ludu, który wszystko kupi"
Stella_6 / 213.158.196.* / 2008-03-11 19:10
Ciemny to Ty jesteś, chłopino. Ten cytat dotyczył właśnie elektoratu PiSu. Zapomniałeś?
Cspostrzegawczy / 2008-03-12 10:19 / Tysiącznik na forum
niestety to Tuska wybrał w wiekszości "ciemny lud", bo ci ludzie w owczym pędzie głosowali przeciwko domniemanemu obciachowi jaki niby robi PIS.
Obciach to był podprogowy przekaz PO o PISie.

Wyborcy Ci ślepo wierzyli w cuda Tuska, których oczywiście nie będzie.
ojkobitkokobitko! / 83.24.214.* / 2008-03-11 19:33
a co ci trwale utrwalono blondynko przyszło do pustego łba ciemności szukać?
KAP / 2008-03-11 10:21 / Tysiącznik na forum
gratuluje artykulu. dotychczas naogól bylo dla mnie dosc przekombinowane i nie niosace ze soba wiedzy. Swiatelko? Oby.

poza tym jak widac wiekszosc ustalen sprowadza sie do Cialdniego z jego 'chodzeniem na skróty' czyli budowaniem pewnej mimikry. A co z programami? Ktos je czyta? Moe gdyby wyborcy czytali merytoryka to ... Jednak liczy sie skutecznosc. Wyborcy nie czytaja wiec dostaja emocje. Jak dostana (za Slonimskim) jeszcze przyzwoitosc to juz bedzie niezle. Skoro wiec nie czytamy programów to wymagajmy dobrych emocji i przyzwoitosci. To jest pewna gwarancja. Jak zaczniemy czytac prgramy to dojdzie jeszcze wymaganie merytorycznosci. To bylby niezly postep. Jakos jednak nie wierze w to....
Floyd / 2008-03-11 10:17 / Tysiącznik na forum
'Ciemny lud' jest wszędzie i nie wyróżniamy się pod tym względem na tle innych. Bawi mnie np. jak pewien mieszkaniec San Francisco wchodzi na moją stronę: Wpisuje jej adres w Google. Google oczywiście wyszukują ten sam adres i dopiero usatysfakcjonowany tym faktem wchodzi na stronę. Być może jednak mój 'ulubieniec' jest świadomy politycznie i głosuje na Schwarzeneggera.
Z resztą, ostatnio mam wątpliwości, co oznacza określenie 'ciemny lud'. Coś mam wrażenie, że używa się go tylko na określenie tych którzy głosują nie tak jak im 'światli' sugerują, a tak naprawdę to mogą być ciemni i nawet jest to wskazane. Szczególnie uwielbiają np. 'ciemny lud' reklamodawcy, sugerując im jak bardzo są światli gdy np. kupują produkt x lub przenoszą konto do banku y, bo jest w nim oprocentowanie do 15% ( z podkreśleniem na słowie 'do'). Gdyby tylko jeszcze ten 'ciemny lud' chciał właściwie głosować to jedyne marzenie tzw. 'światłych'.
maa / 2008-03-11 10:40 / Tysiącznik na forum
Ciemny lud może głosować, na kogo chce. Na Hitlera, Łukaszenkę, Kaczyńskiego. Ważne jest, by reszta nie dała się uwieść demagogom.
Jeśli się da uwieść, to jedyną racjonalną decyzją jest wyciągnięcie paszportu z szuflady, nieracjonalne bycie bohaterem, lub najczęstsze - obrzydliwe moralnie zostanie oportunistą.

Nie dywaguj, co znaczy "ciemny lud'. Tak cię określił nie kto inny, lecz jeden z twoich ideolo - Kurski (Jacek). Jego się pytaj czy był wtedy zainspirowany i dlaczego pozwolił sobie na tę szczerość (przypominam - to czas "dziadka z Wermahtu").

Generalnie jednak nie powinieneś pytać. Nikt, a szczególnie twój wódz Jarosław nie wymaga od ciebie pytań, myślenia, ani wątpliwości. To on myśli za ciebie. Ty powinieneś go tylko słuchać i iść drogą, którą ci wskaże.
Stella_6 / 213.158.196.* / 2008-03-11 19:14
... i meldować o wykonaniu zadania.
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-03-11 13:51
Chłopcze, to że szafujesz takimi postaciami jak Stalin i Hitler bez najmniejszego zastanowienia i rozwagi potwierdza twoją całkowitą nieznajomość historii i faktów oraz całkowitą ignorancję i pogardzę dla ludzkich losów i cierpień!!!! I nie ma tu znaczenia ile ukończyłeś tkz. fakultetów. Bucem się człowiek rodzi i szkoły tego nie zmienią.....!!!!!
MAREK1954 / 87.116.220.* / 2008-03-15 09:59
scorpion1, tak się składa, że bucem to Ty akurat się okazujesz! Komentowany przez Ciebie wpis nic nie mówi o Stalinie! A pozostali wybrani byli demokratycznie... Ćwoku!
Floyd / 2008-03-11 13:02 / Tysiącznik na forum
Widzę, że maa już mnie zaszufladkował. Są ludzie których ulubionym zajęciem jest szufladkowanie (świat wówczas wydaje się prostszy bo uporządkowany). W szkole - grzeczny uczeń, niegrzeczny uczeń w pracy - dobry pracownik, zły pracownik itd. Gdy się raz człowiek znajdzie w takiej szufladce to trudno się wygrzebać. Wiedzą też o tym aktorzy, których też często się szufladkuje, ze względu na graną rolę.
Jak aktor grający całe życie role komedianta miał by potem zagrać rolę Hamleta. :(
Ja tam jestem indywidualista i mam w nosie wszelki szufladki, bo chyba do żadnej nie pasuję. :(
Do tej w której być może chętnie by mnie widział maa też. :)
Jeśli zaś chodzi o Jacusia to zawsze go nie cierpiałem, choć od czasu gdy ma zapewniony byt od strony finansowej stał się bardziej dowcipny i na luzie.
maa / 2008-03-11 14:36 / Tysiącznik na forum
Ja zaszufladkowałem? A nie Jacuś Kurski?

Z optymistyczną samooceną nie przesadzałbym na Pana miejscu. Jacek Kurski może jest cynicznym łajdakiem, ale nie jest głupi...

Przyznaję jednak, że różni się Pan od innych głosujących na PiS tym, że potrafi Pan pisać po polsku. Doceniam to.
Aramis 10 / 83.22.230.* / 2008-03-11 11:47
"Ciemny lud to kupi" .
Nie było to więc jedynie nazwanie pewnej grupy obywateli lecz również doprecyzowanie ( a może i pewność ) ich zachowań.
Oczywiście że "ciemny lud" nie jest po to aby myśleć i zadawać pytania gdyż jego rolą jest "kupowanie".
Swoją drogą ile pogardy i lekceważenia okazują niektórzy politycy swoim wyborcom. Ci zaś to tolerują pozwalając się sprowadzać do roli maszynki do głosowania .
andowc / 83.30.115.* / 2008-03-11 09:19
Gdyby nie "kłamał" (blagował), nie byłby "politykiem".
Czym się różni "kłamstwo" od "oszustwa" ?
Stella_6 / 213.158.196.* / 2008-03-11 19:19
Kłamstwo, to tylko słowa, oszustwo może być też czynem.
Sabre / 2008-03-11 09:03 / Tysiącznik na forum
Niestety, ale do kreowania własnego pozytywnego wizerunku nasi politycy albo nie dorośli, albo nie muszą tego robić.
PO jest naprawdę w komfortowej sytuacji, całą pracę składają na ręce pana prezydenta PiS, wszechpolaków od Matrixa i organizatorów kongresu "intelektualistów":) Taki opozycjonista to skarb.
Natomiast PiS nie ma zbyt wielkiego wyboru - specyfika ich elektoratu niejako zmusza do oczerniania przeciwników. Jak wczoraj zobaczyłem tę tzw. elitę polonii, te ich transparenty z błędami ortograficznymi, albo usłyszałem niektóre ich bełkotliwe wypowiedzi, to zrozumiałem dlaczego PiS miało tam tak dobry wynik (i skąd się biorą dowcipy o Polakach).
Tego typu elektorat ma swoje "potrzeby" - podobnie jak nasz rodzimy radiomaryjny, ich nie interesują jakiekolwiek pozytywy. Oni chcą widzieć i słyszeć o zbrodniach, podłościach, spiskach, najlepiej żydo-masońskich, cierpieniu (może emisja horrorów w Trwam zaspokoiłaby ich apetyty i rozwiązała problem?).
PiS jest w potrzasku - nie mogą się zmienić, bo utracą to co mają. Ich czas przeminął, nawet gdyby chcieli, nawet gdyby potrafili, to nie mogą. Za daleko już zabrnęli.
Także na prawdziwy spindoctoring przyjdzie nam jeszcze długo poczekać.
maa / 2008-03-11 09:46 / Tysiącznik na forum
Tak, właśnie z tych powodów sądzę, że PiS nigdy już do władzy nie wróci. Miał swoją szansęi zmarnował ją.

A to, co Pan napisał bardzo źle świadczy o nie-pisowskiej części społeczeństwa, o jej odpowiedzialności i wyobraźni. Przecież mogliśmy post-PRL owskiego PiS-u i jego komunistyczno - nazistowskich koalicjantów do władzy nigdy nie dopuścić. Nikt nam tych dwóch straconych lat a la PRL nigdy nie zwróci.
Na dodatek mamy jeszcze przez 3 lata hamulcowego i jego Brygadę Pracy Socjalistycznej w Pałacu. Nie wierzę, że PO coś istotnego w tym czasie zdoła zrobić. No chyba że Alzheimer (bo to chyba nie alkohol, jak kiedyś twierdził Palikot) poczyni szybsze i bardziej spektakularne postępy.
Stella_6 / 213.158.196.* / 2008-03-11 19:28

Tak, właśnie z tych powodów sądzę, że PiS nigdy już do władzy
nie wróci.

Nie cieszyłabym się zawczasu. Naziści też się co jakiś czas odradzają. I rośnie im poparcie! Trzeba być zawsze czujnym.
NKWD / 83.24.214.* / 2008-03-11 19:35
więc czuwaj towarzyszko!
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-11 11:22 / NiePOsPOlity Intelekt
Towarzysze SaBre, oberKAPo oraz Mao, apeluję do waszego "zdrowego rozsądku":
Za dużo żrecie tych "niebieskich piguł"!

Głos wołającego na pustyni ;-)))
KAP / 2008-03-11 10:41 / Tysiącznik na forum

Przecież mogliśmy post-PRL owskiego PiS-u i jego
komunistyczno - nazistowskich koalicjantów do władzy nigdy nie dopuścić.


mysle, ze efekt szczepionki bedzie dlugotrwale eliminowal wieksze wplywy populistów dajacych latwe i proste rozwiazania. Patrzmy na pozytywy bo i tak tych 2 lat nikt nam nie zwróci, dokladnie jak napisales. Szcaepionka miala za duzo efektów ubocznych.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-11 11:46 / NiePOsPOlity Intelekt
stwierdził z wyższością oberKAPo - PO dorwaniu się do koryta bandy POpulistów od drożejącej z winy poprzedniego rządu rzodkiewki.

Naprawdę Paradne! ;-)))
Sabre / 2008-03-11 10:19 / Tysiącznik na forum
Kiedyś myslałem, że PiS może do władzy nie wróci, ale jednak jakiś czas przetrwa. Teraz, po coraz to nowych perełkach, najprawdopodobniej czeka ich los swoich dawnych koalicjantów. Nawet prezydenta, teraz swojego głównego atutu, nie potrafią należycie wykorzystać.
I z odpowiedzialnością naszego społeczeństwa nie jest jeszcze najgorzej. Gdyby porównać naszą demokrację (przecież młodą) z innymi (podobno bardziej dojrzałymi), to nie wypadamy tak źle ... .
P.S.
Przyznam się, że także podejrzewałem głowę państwa o tę chorobę.
strataczasu / 83.24.214.* / 2008-03-11 16:51
ależ takich myślicieli przed tobą były całe tabuny, z Morelem, Stefanem Michnikiem, Humerem, Bermanem, że tylko co zacniejszych wspomnę. Oni także oświadczali swoim dysponentom, że już trzymają za mordę tak skutecznie, że tamci i owi nie wrócą. I co - SBSabre. Ciągle nowi i nowi przybywają, wracają i kręcą się i tu i tam, ile by się nie spałowało i ile werbalnych pohulanek nie przeprowadziło.
maa / 2008-03-11 18:04 / Tysiącznik na forum
A nie wydaje ci się, że do twojej listy należy dołączyć Jarosława K. , Zbigniewa Z. i innych ? Przecież tyle ich łączy z twoimi PRL-owskimi mistrzami... Pojmowanie prawa, rola służb w państwie, ideolodzy.
Ty też operujesz językiem przyszczatych ZMP-owców i ZMS-owcó rozkułączających i pałujących nas w Marcu 1968.
Gdyby nie Unia, też by pewnie "raz zdobytej władzy nie oddali".
zabawnetofakt / 83.24.214.* / 2008-03-11 19:45
widzę, że lubisz ludzi zabawiać. "Pałujących nas"? Naprawdę udało ci się. To była zapewne pomyłka, aktyw robotniczy nie rozpoznał aktywu zawodowowego. A tak na marginesie widzę, że mocno wiekowy jesteś. Stąd też takie emocjonalne podejście do spraw związanych z PRL, no i ten lęk przed lustracją mobilizuje, nie ?. Biedny Kaczyński, takie zmory rozbudził, że strach pomyśleć.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-11 08:32 / NiePOsPOlity Intelekt
Gałązko, czy mocodawcy ostatnio za mało sypnęli groszem - skoro dziś taka słaba nagonka na Kaczorów? Chcesz im przez to coś subtelnie zasugerować?

Najnowsze wpisy