Forum Forum prawneCywilne

Galęzie z działki sąsiada na mojej działce

Galęzie z działki sąsiada na mojej działce

morth / 89.78.181.* / 2012-09-30 18:23
Witam mam pytanie dotyczące gałęzi z iglaków sąsiada. Otóż rodzice posiadają działkę za miastem dokupili nową część działki ( powiększyli ją),z sąsiedniej działki przechodziły gałęzie wielkości ponad 1,5metra. Z tego co się orientujemy z przepisów KC 150 paragraf mieliśmy prawo obciąć te gałęzie równo z granicą jednak wcześniej powinniśmy zawiadomić sąsiada o naszym planie. Osoba ta zjawia się na tej działce 2-3 razy do roku nie mieliśmy żadnego kontaktu do niego. Po 2 miesiącach oczekiwania na pojawienie się sąsiada poprostu obcieliśmy sami te gałęzie aby móc postawić płot. Aktualnie sąsiad pojawił się po miesiącu od obcięcia i pragnie odszkodowania z racji obcięcia gałęzi bez uzgodnienia. Chciałem dopytać jak to wygląda w takiej sytuacji gdy nie był powiadomiony obcięciu gałęzi ale z racji iż nie mieliśmy możliwości skontaktowania się z nim. Czy może faktycznie rościć prawa do odszkodowania w takim wypadku ??
T. / 81.190.61.* / 2012-09-30 23:54
Jakiego odszkodowania?
Jego zakichanym obowiązkiem jest zadbać, aby gałęzie Jego drzew nie "wchodziły" na cudzą działkę.Tak stanowi prawo.

Najnowsze wpisy