Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Gazowy kryzys. Rosja i Ukraina wracają do rozmów

Gazowy kryzys. Rosja i Ukraina wracają do rozmów

Wyświetlaj:
andowc / 83.30.73.* / 2009-01-15 16:50
To nie są rozmowy, tylko "kłótnie" (pyskówki).
axxel / 83.143.213.* / 2009-01-15 11:55

Frakcja socjalistyczna w Parlamencie Europejskim zaproponowała powołanie parlamentarnej komisji śledczej, która zbada wszystkie okoliczności przerwania dostaw gazu do UE przez terytorium Ukrainy.


posłowie Hannes Swoboda z Austrii i Jan Marinus Wiersma z Holandii.
Ich zdaniem parlamentarne dochodzenie ma sens nawet jeśli Rosja i Ukraina szybko wznowią dostawy. - Kraje te powinny zrozumieć, że będą poważne konsekwencje kryzysu dla ich stosunków z UE i przyszłych negocjacji nowych traktatów - oświadczyli.

ciekawe :) socjalistyczni biurokraci, ciągle łudza się że ich komisje mają jakiekolwiek znaczenie, mam na mysli prawdziwe znaczenie a nie propagandowy szum.
Zoinformacji jakie powoli wyłaniaja się z medialnego szumu (tyczy to wiekszości uczestników tych Gazowych" rosgrywek), coraz bardziej widac że "Król jest nagi".
Wydaje się że Rosja ma najwieksze pole manewru, nie dośc że posiada największe na świecie zasoby gazu ziemnego, to na dodatek w znacznej części zdywersyfikowała i dywersyfikuje dalej swoje połączenie z różnymi swoimi sąsiadami, gazu którego nie sprzeda UE, sprzeda Chinom, Indiom, Japoni a nawet USA, wprawdzie z powodu braków srodków, budowa rurociagów w znacznej cześci została spowolniona, ale juz aktualnie istniejaca infrastruktura, pozwala Rosji przekierowac częśc swojego eksportu na wschód.
Juz teraz Rosja czuje się pewniej, a jak skończy się cału cykl inwestycyjny, zapewne nie będzie juz ograniczona , brakiem zdolności do przekierowania swojego eksportu na wschód. Podejzewam ze rządy UE zdają sobie z tego sprawę , stąd zainteresownie np Niemiec do silniejszego zwiazania Rosji kapitałowego z UE, stąd pomysł na gazociąg bałtycki, UE w końcu az tak niezalezna gazowo nie jest, a juz napewno nie bedzie w przyszłości,
Jedyne rozwiazanie to nowe technologie, ale to spiewka przyszłości, tym bardziej dalekiej , jak patrzy sie na to co UE robi ( i jak robi) w tej dziedzinie.
Dr Cox / 85.128.68.* / 2009-01-16 08:32
I owszem, tylko z takich kryzysow w sumie wynika o tyle dobra rzecz na przyszłość, że unijna polityka zagraniczna ledwo istnieje, bo każde państwo działa osobno i dopiero w przypadku zagrożenia się jednoczą, a i tak różnie to wychodzi. Gdyby nic się nie działo, to by tak bylo cały czas. A tak wymusi to pewne zmiany drogą ewolucji. No i zmusi to w końcu do szukania innych źródeł dostaw niż Rosja, chociaż pewnie droższych. I nowych technologii, ale to faktycznie kwestia przyszłości.
Pole / 83.10.43.* / 2009-01-15 17:49
Prawdziwy komentarz, Rosja juz niedlugo zakonczy budowe gazociagow do Azji a wowczas Euronieudacznicy beda sie gryzic miedzy soba. Eurokolchoz powoluje komisje, apeluje, grozi no i co z tego wynika, ano nic. poza pomnazaniem biurokracji i marnotrawieniem pieniedzy podatnika. W koncu rozleci sie ten Eurokolchoz jak rozlecialo sie Cesarstwo rzymskie i RWPG. Gdzie kucharek szesc tam nie ma co jesc...
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-01-15 13:25
trzeba jeszcze dodać, że umiejętna kontrola nad Ukrainą i Gruzją praktycznie zapewni Rosji monopol na dostarczanie gazu do UE na wiele lat.
tabu / 79.185.191.* / 2009-01-15 11:55
Chyba wiem jak ona go przekona. Jednak nie wypada o tym pisać na forum.
_joe / 80.52.237.* / 2009-01-15 09:16
Coś mam wrażenie, że kryzys gazowy w Europie zakończy się wraz z zamordowaniem ostatniego Palestyńczyka i ustaleniem izraelskiej okupacji Gazy, jakkolwiek zostanie nazwana. Wtedy Ukraina, wg niedawnej, pospiesznej umowy "strategiczny partner Imperium Dobra" dostanie pozwolenie na odkręcenie kurków. Ale mogę się mylić, może paru Palestyńczyków jednak przeżyje...
georges / 78.133.207.* / 2009-01-15 09:31
Myślę że termin awantury gazowej był dokładnie zgrany z napadem na Gazę przez żydów . Tak jak z napadem na osetię w czsie olimpiady przez gruzję . UE zajęta kryzysem gazowym nie reaguje na agresję w Gazie , gdzie w stylu hitlera morduje się arabów . Ukraina realizuje wytyczne z tel awiw , tak jak przedtem czyniła to gruzja .
Czarna Chmura1 / 2009-01-15 16:38 / Bywalec forum
co Ty za bzdury piszes naczytałeś się tego oszołoma Korwina-Mikke, czy co, tego co to uważa, że nasi "bracia" bolszewicy powinni zrobić interwencję zbrojną na Ukrainie, a wszystkiemu winni są Żydzi, w średniowieczu ciemny lud uważał, że nawet za dżumę odpowiedzialni są Żydzi, jak widać lud tak samo ciemny teraz, jak w średniowieczu.
Czarna Chmura1 / 2009-01-15 16:40 / Bywalec forum
hitlerowi pomniki stawiajcie młotki.

Najnowsze wpisy