Forum Polityka, aktualnościKraj

Gdańsk i Kraków. Prezydent i premier świętują osobno

Gdańsk i Kraków. Prezydent i premier świętują osobno

Wyświetlaj:
andowc / 83.5.49.* / 2009-06-04 20:38
Stary dowcip:

"Milicjant z psem",- co dwie głowy to nie jedna.
wowa52 / 150.254.22.* / 2009-06-04 19:00
Cieszę się, że żyję z Rodziną w czasach bez wojen i kataklizmów, że mogę mówić i pisać, co myślę i uznam za ważne. Że nie muszę bać się sąsiada, kolegi z pracy. To również efekt tego co stało się 4 czerwca.

Ale nasza teraźniejszość, to również wynik tego CO NIE STAŁO SIĘ wówczas jaki i potem! Każdy z nas na swoim odcinku może ocenić obecnie konsekwencje uwłaszczenia szeroko rozumianej komuny
Jako pracownik uczelni wyższej jestem przykładowo świadom strat jakie rozpoczęły się tego dnia i nadal spychają nasze społeczeństwo w dół w zakresie EDUKACJI. Żeby nie przynudzać dam przykład z mego otoczenia.
Naszym zakładem rządzi praktycznie ponad 70 letni pseudo-naukowiec, który na początku lat 80-tych startował w wyborach rektorskich pod hasłem „ moja droga do partii i profesury”. Wtedy przegrał, ale potem w stanie wojennym zrobił karierę. Po 4 czerwca było mu jeszcze lepiej, a dziś będąc na emeryturze (znacznie wyższej od Wałęsy) trzęsie przy pomocy kumpli, układów w ministerstwie i środowisku, recenzji, opinii itd. całym otoczeniem. Psuje wszystko czego się dotknie, a zwłaszcza młodych ludzi, którzy w atmosferze strachu muszą na niego pracować (dalej pensja na uczelni).

To nie jest jedyny przypadek, ich są całe szeregi i mają następców, którzy tak jak ich mistrzowie (albo oprawcy) wybrali albo zostali wepchnięci na drogę kłamstwa merytorycznego i oportunizmu.
Ile w tym Kraju jest po 20 latach takich uczelni, banków, jednostek wojskowych, szkół, diecezji, związków twórczych, organów samorządowych i administracyjnych, gdzie panuje postkomunistyczny zaduch? Biologia niczego tu nie załatwia, bo ludzie odchodzą a fetor, który zaczął się rozprzestrzeniać 4 czerwca ’89 pozostaje i psuje społeczeństwo, bo czas wietrzenia już bezpowrotnie minął!
457 / 80.53.40.* / 2009-06-04 20:42
Bardzo się ciesze ze ktoś poruszył ten temat znam taki układ z autopsji pieniądze z grantu zatrudnianie własnej rodziny "z ulicy " do badań płacenie im niebotycznych sum. Jestem zdania ze takie uczelnie powinny upaść ALE nie upadną bo koledzy z komisji akredytacyjnej przyjechali obejrzeli to co widzieli za docenta w latach 70 poklepali po plecach i kula się dalej. Po dwudziestu latach uczelnie są pełne marcowych docentów konfidentów itp zbieraniny. Oczywiście nie wszędzie dwa lata w takim bagnie zmienia człowieka w zawistną żadna krwi innych kreaturę. Ilu młodych doktorantów siedzi 5 rok nad swoja pracą bo promotor orał nimi i z ich doktoratów pisał chabilitacje
i na 4 roku zaczynali od zera. Tak jak w przemyśle prywatyzacja wprowadza konkurencje która prędzej czy później wyczyści tych którzy nie maja wyników.
ioulkjlkj;li;j / 79.175.201.* / 2009-06-04 23:07
albo pan doktorek wciska na posadę swojego synka który rozumem nie grzeszy ale jest synem doktora katedry i ma samie dobre stopnie w indeksie, bo inaczej nie wypada. Debil zostaje na uczelni bo tak tatuś chciał.
wowa52 / 150.254.22.* / 2009-06-04 21:45
Coś nie zadziałało więc powtarzam:

Brak rozliczenia się z PRL-owską przeszłością dał przyzwolenie, ba stał się zachętą dla rzesz nie tylko pzpr-owskich oportunistów do dalszego działania.
Byłem (jestem) w Solidarności od 80 roku, ale przerażenie ogarnęło mnie nie 13 grudnia, gdy strajkowaliśmy otoczeni przez ZOMO, ale w latach 90-ych gdy koledzy poznani na styropianie szli w ministry.
Oportunizm, lenistwo, niekompetencja różne mają oblicza i pasują do każdej prawie opcji politycznej, zwłaszcza wtedy gdy brak alternatywy w postaci autentycznego wykształcenia, etyki a zwłaszcza autorytetów społecznych. Ja nie widzę innej drogi jak powrót do podstaw i odbudowa systemu edukacji, w której poczesne miejsc powinna znaleźć edukacja obywatelska. Zaczynać trzeba jednak od oczyszczenia szkół z fetoru postkomunistycznego, a zwłaszcza od naprawy polskich „uniwersytetów”, których smutną charakterystykę dał wyżej „457”.
Nie chcę kończyć dzisiejszego dnia zbyt patetycznie, ale nic lepszego ponad XVI-wieczne motto nie nasuwa mi się:
- Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie - Andrzej Frycz Modrzewski, Cytat z księgi V pt. "O szkole", wchodzącej w skład renesansowego dzieła z 1551r. pt. "O poprawie Rzeczypospolitej". - (WIKIPEDIA)
RobinHoodowski / 195.225.68.* / 2009-06-04 20:35
i czyja to wina
POpaprańców czy PiSuarów
(używając epitetów obowiązujących na tym forum)...
a może Niemcy albo Rosjanie albo Żydzi albo Kosmici

...coś ten komentarz nie wpisuje się w obowiązujący
podział PO - PiS... no i dobrze

a mnie się zdaje, że to Polacy są winni...
(np. można przeczytać wywiad z prof. Łukaszem Turskim
"Ściąganie jest symbolem naszego przyzwolenia na nieuczciwość"
i co radzi
"W każdej dziedzinie naszego życia musimy przestać tolerować oszustwo. To musi być wielki społeczny ruch")

... akurat tutaj mamy do czynienia
z ogólnie panującymi w Polsce
nieuczciwością,
nepotyzmem
serwilizmem
plus zasiedzieli ubecy, rodzinki, ciotki i pociotki
i inne plugastwo...

( ... porażająca nieuczciwość

dlatego w innym komentarzu pytałem prowokująco
pana Tuska jaki ma system wartości,
bo zwodzi, kluczy, głupio uśmiecha się, ściemnia
bo przecież jego matecznik to KLD
czyli bezwzględny egoizm jako podstawowy bodziec
napędowy każdej osoby w kapitalizmie

homo homini lupus est
człowiek człowiekowi wilkiem,

a tu medialna mydlana opera w wykonaniu Tuska,
że nie kłóćmy się, kochajmy się itp itd
pan Tusk stawia się w roli moralisty
i ocenia wartościująco
a w zanadrzu bezwzględny egoizm jako podstawowe kryterium wyboru i gloryfikacja tego stanu rzeczy
a w rezultacie porażająca nieuczciwość z tego wynika
bo analizowany osobnik kłamie,
bo przebiera się za kogoś kim nie jest...

czyli sprzeczność miedzy aksjologią i przyjętym,
być może nieuświadamianym systemem wartości
a publicznie głoszonymi i medialnie nagłaśnianymi hasłami

Tusk zdecyduj się
przecież może powiedzieć otwarcie
"bogaci powinni płacić mniejsze podatki niż biedni
albo w ogóle nie powinni płacić..."
albo "biednych i bezdomnych trzeba wytępić"
i jeśli uzyska poparcie większości niech rządzi...)

a co do uczelni
sam znam osobiście sytuację z uczelni w końcu lat 80-tych
szef instytutu groził mi, gdy powiedziałem kilka słów prawdy,
że w instytucie ciotki pociotki, jego syn
(i takie inne... pominę)
żebym "nie podskakiwał", bo on wiele może i jego
ręce daleko sięgają

ogólnie używam słowa motłoch
(na tych którzy wspierają się nieuczciwością, kłamstwem
nepotyzmem czy serwilizmem... żerują na najnikczemniejszych
instynktach tłumu)
i nieważne czy to robotnik czy profesor
czy taki czy inny polityk na bardzo wysokim stanowisku,
z takiej czy innej opcji
wowa52 / 150.254.22.* / 2009-06-05 10:00
W naszym kraju rządzą w zbyt dużym stopniu hołoty - hołoty polityczne, merytoryczne , etyczne a i moralne, w tym zdarzali się kryminaliści. Profesję zastępuje układ i ściema, wiedzę rozprzestrzeniające się chamstwo (patrz. np. fora dyskusyjne). I to w społeczeństwie, gdzie dekalog jest oficjalnie drugim po konstytucji oficjalnym dokumentem.
Ja poza rewolucją edukacyjną nie widzę dla Polaków żadnych szans, bo przez ostatnie 20 lat strasznie zgłupieliśmy i co najgorsze wielu jest z tym dobrze...
Tylko kto ma być nauczycielem, wzorem i autorytetem? Ci co powinni dawać przykład, upowszechniać wzorce obywatelskich zachowań skaczą sobie publicznie do gardeł. To również edukacja, ale antynarodowa, antyspołeczna. Wstydzę się za polskie "elity", które jak napisałem na wstępie kojarzą mi się z hołotami!
PS.
Pójdę w niedzielę i oddam głos- przekreślony
RobinHoodowski / 195.225.68.* / 2009-06-05 13:16
Co do hołoty zgadzam się zupełnie...
Ale to już od dawna i nie tylko teraz...

Kiedy odchodziłem z pewnej uczelni pod koniec lat 80tych
(długo nie byłem 2 lata po ukończeniu studiów,
jako początkujący asystent... ale wystarczyło aby poznać
mechanizmy...)
po postawieniu pytania czy syn szefa instytutu może robić
karierę w tym samym instytucie, korzystając z tego, iż
tatuś zorganizował mu ekipę (3 osoby pracowały na niego...
gromadzenie danych, budowa modelu itp itd)
wszyscy patrzyli na mnie jak na głupka
nikogo to nie dziwiło...

i dziś też 90% społeczeństwa przechodzi nad analogicznymi
zjawiskami obojętnie, bo sami postępują podobnie
albo wyznają podobny system wartości...

tak jak często słyszę... ukończ byle jaką wyższą uczelnię,
nie ważne jak, zapłać, przepłać, oszukaj
a później rodzinka, znajomi znajdą synekurkę

szkoda słów i czasu
no może kilka słów pogardy od czasu do czasu
ale ci z tych elit (np z wyższych uczelni) mają to gdzieś...
ja jednak rzucam im w twarz słowem "motłoch"

bo motłoch to nie tylko ten szary tłum z nizin
ale zwłaszcza motłochowate elity
koprowy las / 84.38.26.* / 2009-06-04 15:50
a premier wszystkich platfusów.
ksieza na ksiezyc / 80.53.40.* / 2009-06-04 17:08
słyszeliście bin laden ogłosił sezon polowań na katolików myślę ze powinniśmy go zaprosić z robocza wizyta co pisiory
dziadek do wermahtu / 84.38.26.* / 2009-06-04 17:31
Słyszałem, że Che Guewara ma zmartwychwstać. Będzie jak za życia tępił liberałów i kolegów z własnych szeregów.
Może by go do Polski zaprościć?
fanaber / 79.188.238.* / 2009-06-04 14:38
Uwaga, uwaga
w tym roku jubileuszowym Platforma wybuduje 6 kilometrów autostrad donsoi dzisiaj Gazeta Prawna.

jestem w szoku !
a jak wy ?
EURO 2012 uda się.
koprowy las / 84.38.26.* / 2009-06-04 15:53
Nie martw się. Donald zrobi w grudniu HOKUS-POKUS i w grudniu 2009 okaże się, że zbudowano nie 6 km. a 600 km.
Informację potwierdzą solidarnie Soloż z Walterem.
A wszystko będzie szczerą prawdą. Wiesz dlaczego? Bo Donald buduje zgodnie z obietnicą: w Irlandii.
zgadnijx / 77.252.115.* / 2009-06-04 13:21
Ha!
Taka mala dygresja...
Sadzac po skromnej ilosci wpisow dokonywanych zazwyczaj przez pracownikow PiS - czyzby partia zarzadzila obecnosc obowiazkowa na demonstracjach?
mirek3011 / 2009-06-04 14:09 / Tysiącznik na forum
A czy miłośnicy PO nie potrafią się powstrzymać od pisania aby uszanować święto?
koprowy las / 84.38.26.* / 2009-06-04 15:54
Platfusy piszą dałą dobę - płatne mają za nadgodziny i pracę w nocy to sie nie oszczędzaja.
nóż / 83.17.143.* / 2009-06-04 16:12
Nie! Platfusy teraz rżną koper i wrzucają do zupy.
koprowy las / 84.38.26.* / 2009-06-04 17:28
To mógł wymyślić tylko ktoś z intelektem noża lub kto głosował na cuda Donka.
Zupa z kopru - daniem platfusa?
Proponuję serwować na Madagaskarze, gdzie wasze miejsce platfo-cudacy.
nożyczka / 89.25.186.* / 2009-06-05 09:30
Jaki Ty jesteś biedny, ojej, nigdy nie jadłeś zupy koperkowej? Hahahahahahahahahahaha
FirezeuG / 2009-06-04 12:38 / Tysiącznik na forum
Serdecznie dziękuję za zblokowanie miasta.
Poprostu jestem wniebowzięty. Panowie przenieście te obchody gdzie chcecie tylko z dala odemnie bo mnie nie obchodzą.
Ryszmar. / 217.97.193.* / 2009-06-04 12:28
Coś takiego na forum znalazlem: "Legendarny punkowy zespół Dezerter śpiewał w 1987 r. piosenkę "Szwindel": "Postawią sobie pomnik bohatera/ Wybiorą sobie nowego premiera/ Stworzą nowy system polityczny/ I będą dumni, że jest demokratyczny/ Znowu szwindel szykują nowy/ Znów chcą się dobrać do twojej głowy".
Wypisz wymaluj.
koszmar / 83.17.143.* / 2009-06-04 16:27
Ryszmar = koszmar.
Odkrył istnienie Dezertera. No ciekawe. Przytoczył tekst. Ale ... nie ma pojęcia do jakiej sytuacji, i w jakich kontekstach był śpiewany. Powtarza tylko za jakimś z forum, jak papla bezmózga.

I cóześ chciał powiedzieć chłopczyku tym swoim "wypisz wymaluj".
Ryszmar. / 217.97.193.* / 2009-06-04 18:40
Z pustakami nie dyskutuję.Tak juz mam. "Odkrył istnienie Dezertera"-błazen.
Koszmar / 89.25.186.* / 2009-06-05 09:31
Bo nie masz nic do powiedzenia, kołku.
gienas1 / 2009-06-04 11:37
jak tak dalej pójdzie, PO będzie świętowało wszystkie obchody, ale już za granicami Polski !!!!
Tego właśnie życzę wszelkiej maści przebierańcom i czerwono-różowym złodziejom okradającym Polskę !!
doroboty / 79.188.238.* / 2009-06-04 12:10
z bezrozumną pampersową pomocą platforma buduje w Polsce dyktaturę myśli , słowa i czynu.

Najnowsze wpisy