Forum Forum inwestycyjneFundusze

gdzie konwertować z AIG chińskiego

gdzie konwertować z AIG chińskiego

ewusia75 / 2007-10-17 09:21
chciałabym zrobić konwersję z subfunduszu AIG akcji chińskich i azjatyckich - jak myślicie do jakiego subfunduszu - myślałam o AIG akcji rynków wschodzących (globalny, ale tam również jest częściowo rynek azjatycki, choć może mały udział chińskich), a może "uciec" na razie do całkiem bezpiecznych
Wyświetlaj:
krzysiek29 / 2007-10-17 10:55 / Uznany Gracz Giełdowy
Coś zaczyna się dziać - giełda w Bombaju zawiesiła notowania na
godzinę, po ich uruchomieniu spada o blisko 6%. Z wstępnych
informacji chodzi o plany Min. Finansow opgraniczenia napływu
zagranicznego kapitału (spekulacyjnego)/ Chiny w czasie weekendu
ogłosiły kolenje podniesienie stopy rezerw obowiązkowych. Warren
Buffett wycofał się z inwwestycji w cvińską spółkę naftową,
wczoraj Danone informował o sprzxedaży udziałow w firmie
chińskiej. Wygląda na to, że szczyt już był i nie widzą szans na
dalsze wzrosty. Kapitał zagraniczny napompował balony zwabiając
ludność do wyciągania pieniędzy z depozytów i kupowania akcji za
wszelką cenę i teraz oddaje im drogi towar, przed krachem.
piotr uk / 80.7.203.* / 2007-10-18 21:29
moglbys podac gdzie przeczytales o tym wszystkim ? szukam wlasnie informacji z tamtego obszaru na necie. na money.pl o tym bylo czy moze jest jakas strona z informacjami z chin indii itp ?

dzieki
pozdr
krzysiek29 / 2007-10-18 21:45 / Uznany Gracz Giełdowy
to z forum od jednego kolesia prawdziwe dane dzis tez ladnie polecieli
Pilsener / 2007-10-17 12:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Będziesz to teraz wszędzie wklejał? Przez Ciebie ludzie spanikują, gdzieś napiszą, że u nas panikują i zacznie się paniczna wyprzedaż. Chcesz nam odebrać zyski z akcji? My tu z optymizmem ładujemy w akcje, a Ty nam siejesz czarnowidztwo.
miki3d / 91.142.207.* / 2007-10-17 12:47
Wydarzenia, o których wspomniał krzysiek29 sprawiają, że przygotowuję się do wejścia na rynek Indyjski w własną kaską. Oby się okazało, że Bombaj poleciał na 20%. Byłoby cudownie wejsć w takim momencie. Decyzja zarówno indyjskiego MF jak i chińskiego banku centralnego powodują, że wyniki obu giełd będą bliższe rzeczywistości i mniej podatne na działania spekulacyjne.
mantra / 2007-10-17 12:52
Dla Ciebie byłoby to na pewno korzystne, ale co radzisz tym którzy już posiadają te fundusze? Konwertować czy czekać?
miki3d / 91.142.207.* / 2007-10-17 13:36
Wierzę, że Ci, którzy w niego zainwestowali przeczytali rekomendacje dla tego typu funduszu. Jeśli tak, to znaczy, że zaakceptowali horyzont inwestycyjny 3-5-letni.

Jeśli natomiast ktoś włożył całe swoje pieniądze w ten jeden fundusz, licząc na szybki zysk, to radzę poczekać i odsprzedać na dużym spadku. Wtedy jak dużo straci, dużo się nauczy. A taka wiedza zaprocentuje na przyszłość ;)
pchelek / 2007-10-17 15:41 / Tysiącznik na forum
mam dokaldne notowana tego fundu - indyjskiego - z blackrock i z franklin jak w lipcu byla gorka ok 24 $ za jednostke to w sierpniu spadlo do ok 18 a teraz jest chyba 26 - tak wiec wrocilo - jeszcze silniej zareagowal dragon, nie mowiac o mining -
mantra / 2007-10-17 09:46
Mam ten sam fundusz. Dlaczego chcesz teraz konwertować?
ewusia75 / 2007-10-17 09:55
chciałabym zdążyć się wycofać zanim ten balon "pęknie", bo to, że pęknie to jest prawie pewne, tylko nikt nie wie kiedy. Weszłam w ten fundusz bo myślę, że Chiny mają jeszcze ogromny potencjał, ale wrócę do niego może trochę później
new_rejs / 2007-10-17 10:16 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
a czy są jakieś bardziej namaclane dowody zbliżającego się 'pęknięcia'?
przypomnę tylko jedną z generalnych zasad inwestowania: sprzedaje się akcje lub jednostki funduszy na początku spadków, (a nie na końcu wzrostów, o ile to już jest ich koniec)
krzysiek29 / 2007-10-17 10:13 / Uznany Gracz Giełdowy
ja w piatek przekonwrtowalem calo swoja kase w fundy bezpieczne przed wynikami kwartalnymi tez bylem w azji jak troche spusza tego balonika to znow wroce
pcu22przemo / 2007-10-17 11:49 / portfel
a ryzyko walutowe tak naprawde niewiem ile kosztuje mnie przewalutowanie pln na juany czy zmiana co 2 tygodnie jest opłacalna ile mnie to będzie kosztować ktoś może to wie
miki3d / 91.142.207.* / 2007-10-18 23:08
Ej stary, to Ty nie rozumiesz! AIG Chiński inwestuje w irlandzkie fundusze inwestujące w Azji. Więc wpłacając złotych najpierw konwertujesz na eurosy, a dopiero potem na juany. Więc przewalutowań masz dwa.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy