Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Gdzie kupic wirtualne zloto?

Gdzie kupic wirtualne zloto?

herbarz / 2009-05-24 12:46
Witajcie,

Mam nastepujace pytanie:
Chcialbym kupic troche zlota, ale nie w postaci monet/sztabek - tylko w postaci wirtualnej. Tzn powiedzmy kupuje 3 uncje po 960 dolarow i widze, ze mam 3 uncje z przeliczeniem na zlotowki. W kazdej chwili moge je sprzedac/dokupic.
Czy jest cos takiego?
Wiem, ze sa fundusze oparte o zloto typu dws gold lub investor gold - ale to raczej nie to.
Czy moze ktos podpowiedziec droge inwestowania, zwiazana bezposrednio z kursem zlota?

Dzieki
Wyświetlaj:
Alehandero / 125.25.218.* / 2010-10-30 08:48
Witam wszystkich!


Chciałbym podzielić się z Wami bardzo ciekawą możliwością inwestowania w złoto „Good Delivery” za pomocą Internetu, w sposób bezpieczny i wygodny. Strona dzięki której jest to możliwe znajduje się w linku poniżej:

http://zloto.bullionvault.pl/#COOKIECAKE

Osobiście zacząłem inwestować na wyżej wymienionej stronce jakiś czas temu i jestem bardzo zadowolony. Jest to internetowa giełda na której można kupić/sprzedać złoto od innych użytkowników zarejestrowanych w serwisie. Złoto którym można handlować jest najwyższej czystości (Good Delivery) i fizycznie przechowywane jest ono w skarbcu w Zurichu, Londynie lub Nowym Jorku. To gdzie chciałbyś przechowywać swoje złoto zależy tylko od Ciebie i sam sobie wybierasz skarbiec. Prowizje pobierane są od każdej transakcji kupna/sprzedaży lecz są one bardzo niskie (ok. 0.8% wartości transakcji). Istnieje również możliwość zakupienia srebra lecz prowizje są troszkę większe i jedyny skarbiec, który je przechowuje jest w Londynie. Po zakupieniu złota lub srebra otrzymujecie dokument potwierdzający nabycie kruszcu. Zakupów można dokonywać w jednej z trzech walut: USD, EUR lub GBP. Minimalna ilość kruszcu jaką można zakupić to 1 gram. Aby dowiedzieć się więcej poczytajcie sobie FAQ na stronie:

http://zloto.bullionvault.pl/#COOKIECAKE


Życzę powodzenia i udanych inwestycji w złoto!
Alehandero / 118.174.105.* / 2010-10-17 15:12
Witam wszystkich!


Chciałbym podzielić się z Wami bardzo ciekawą możliwością inwestowania w złoto „Good Delivery” za pomocą Internetu, w sposób bezpieczny i wygodny. Strona dzięki której jest to możliwe znajduje się w linku poniżej:

http://zloto.bullionvault.pl/#COOKIECAKE

Osobiście zacząłem inwestować na wyżej wymienionej stronce jakiś czas temu i jestem bardzo zadowolony. Jest to internetowa giełda na której można kupić/sprzedać złoto od innych użytkowników zarejestrowanych w serwisie. Złoto którym można handlować jest najwyższej czystości (Good Delivery) i fizycznie przechowywane jest ono w skarbcu w Zurichu, Londynie lub Nowym Jorku. To gdzie chciałbyś przechowywać swoje złoto zależy tylko od Ciebie i sam sobie wybierasz skarbiec. Prowizje pobierane są od każdej transakcji kupna/sprzedaży lecz są one bardzo niskie (ok. 0.8% wartości transakcji). Istnieje również możliwość zakupienia srebra lecz prowizje są troszkę większe i jedynym skarbcem gdzie on się znajduje jest Londyn. Po zakupieniu złota lub srebra otrzymujecie certyfikat potwierdzający nabycie kruszcu. Zakupów można dokonywać w jednej z trzech walut: USD, EUR lub GBP. Minimalna ilość kruszcu jaką można zakupić to 1 gram. Aby dowiedzieć się więcej poczytajcie sobie FAQ na stronie:

http://zloto.bullionvault.pl/#COOKIECAKE


Życzę powodzenia i udanych inwestycji w złoto!
żabka151 / 80.51.11.* / 2010-10-17 16:26
Witam -ja również proszę o radę gdzie kupić np.akcje zyskujące na wartości przy wzroście kursu złota Pozdr.
zielony111 / 77.253.162.* / 2009-05-27 13:58
Na przykład to http://www.cityindex.eu/pl/ Masz surowce, waluty, i akcje.
Nie_dotykaj_tego / 83.6.214.* / 2009-05-27 20:48
To tylko bets (zaklady), opcje i futures. Zlodzieje.
xxxxxl / 83.10.250.* / 2009-05-25 19:11
no jak w postaci wirtualnej
to ja Ci mogę sprzedać ile chcesz
po powiedzmy 500
jak hurt to sie jeszcze dogadamy
Ty możesz sprzedawać dalej za ile chcesz

no to jak
dogadamy się
brzytwa / 188.33.49.* / 2009-05-25 16:53
na Gpw jest certyfikat - rcgldaopen
Tylko musisz pamiętać ,że złoto wyceniane jest w usd. Dlatego często o zysku lub stracie przesądzają wahania kursowe walut
Astakos / 2009-05-25 15:00
Zalezy czy chodzi Ci o:
-kupno sztabki ale nie przechowywanie jej u siebie w domu w szufladzie tylko by bank Ci ją trzymał
-czy też o kupno certyfikatów, których wydawca deklaruje pokrycie w złocie?

Bo jak rozumiem trzecia opcja Cie nie interesuje czyli certyfikaty na złoto które nie mają pokrycia fizycznego w metalu - np Raiffasen bank wydaje takie, choć w rzeczywistości emitent instrumentu zajmuje po prostu pozycje na futures lub opcjach, co zresztą powinno być w umowie zawarte.
herbarz / 2009-05-26 18:55
Rozumiem, ze 1 to skrytka bankowa? Bo jesli jest opcja kupna po aktualnej cenie zlota fizycznego oraz mozliwosc sprzedania w dowolnej chwili + monitoring online z aktualna wartoscia metalu. To byloby swietnie. Jednak watpie by bylo to mozliwe :)

W tej chwili najciekawszymy zdaja sie byc certyfikaty Raiffeissena.
Ale jednak sporo przegrywamy na kursie usd/pln.

Co sadzicie? Czy sa jakies alternatywy/inne sciezki inwestycji w kruszec?
szefooo / 89.76.180.* / 2009-05-25 16:29
www.xtb.pl
Gold Assistant / 206.248.131.* / 2009-05-26 04:55
www.kitco.com.- bulion lub sztabki zlota w roznych wielkosciach.Jest to kanadyjska firma
sprzedajaca poludnoiwo afrykanskie krugerrandy,maple leaf coins,american golden Eagle coins,chinskie,austriackie,australijskie.Wielkosci od 1/10 uncji do kilogramow zlota.Przesylka do domu lub t.zw.pool account gdzie za drobna oplata trzymaja twoje zloto w bezpiecznym depozycie.Wskazany jez.angielski poniewaz wszystkie szczegoly i opisy
sa w tym jezyku.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy