Forum Forum podatkoweInne

Gdzie moge zglosic oszustwo podatkowe?

Gdzie moge zglosic oszustwo podatkowe?

milusiek / 80.50.235.* / 2008-08-11 18:32
mam takie pytanie gdzie moge zglosic takie oszustwo podatkowe gdyz posiadam informacje o danej firmie ze tam sa takowe oszustwa?
z kim nalezy sie porozumiec lub do kogo zglosic?
Wyświetlaj:
ArekBBZ / 85.28.133.* / 2010-12-14 18:44
jak wyludzaja to niech wyludzaja... i dobrze robia...
jedyny ucziwy / 95.160.123.* / 2010-12-18 16:04
jak rozumiem lubisz kiedy jesteś okradany? bo oszust podatkowy okrada także ciebie, twoje dzieci, wnuki itd. Nie wierzysz? A może wyobraźni i rozumku brakuje żeby to pojąć?
dsfdsfdsf / 83.22.137.* / 2010-11-21 23:18
Codziennie zarabiam po kilkaset złotych w internecie, grając jedynie w ruletkę. Znalazłem system grania i od czasu, kiedy zainwestowałem 127 złotych w znanym na całym świecie kasynie, to rzuciłem pracę. System zwiększa szansę na wygraną aż do 99,6% ! Mój rekord do 32000 złotych w 1 miesiąc. Jeżeli poświęcisz 3 godziny dziennie na grę to spokojnie możesz uzbierać 10000 złotych w pierwszym miesiącu. Cały system dostępny tutaj: RULETKA.BYTOM.PL
Ekspertka / 2010-11-09 13:20
Najlepiej zgłosić to do urzędu skarbowego. Nie trzeba tego robić osobiście. Wystarczy wysłać anonimowy list typu

"Uprzejmie informuję, że ...."

Dla pewności anonim można wysłać na Policję, a ta ma obowiązek zadziałać. To sposób stary jak urzędy skarbowe.
rtyuiop / 95.160.123.* / 2010-12-18 16:08
a dlaczego anonim? czyżby po 20 latach od zmiany ustroju nadal społeczeństwo nie odróżniało donosicielstwa kapusiowego od donosu obywatelskiego? Coś co na zachodzie jest normą u nas niestety od razu spotyka się z tekstami kapuś, gnida itp. Miał rację śp.Lem w temacie internetu i idiotów...
mobic / 83.26.214.* / 2012-07-17 15:49
Tylko anonim,naklejany literami z gazet, w gumowych rękawiczkach. Oficjalne powiadomienie Policji, to tak jakbym sobie w stopę strzelił. Moje rożne, wielokrotne doświadczenia z powiadomieniem Policji, zawsze kończyły się tym, że Policja pierw informowała "łobuza", kto na niego doniósł, a później udawała, że interweniuje.
iulius / 85.221.155.* / 2010-08-10 23:44
Chcesz donieść władzy na bliźniego? A żeby cię ZUS ograbił, żeby cię Tusk opodatkował, żeby ci CBA zrobiło rewizję, żeby twoje dzieci leczyły się w państwowym szpitalu
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
aci / 84.227.147.* / 2010-09-10 15:25
niezly temat......wlasnie wyslalam 2 listy......do 2 urzedow skarbowych do 1 powiatowego,2 to wojewodzki.....i co?????Echo.......gosciu ma przekupionych ludzi w skarbowce,bo skoro firma istnieje juz kilka lat nikt z pracujacych tam 40 osob nie ma zadnej umawy o prace,to pytam..........gosciu sie rozlicza ze skarbowka????To takich brutali Wy tutaj bronicie????Biedni ludzie pracuja u niego za 700zl/mies od 6rana do 23 niekiedy i to jest ok?Tak uwazacie???Przy tym brutal i wulgarny cham,nie bede tu wymieniala tekstow ,jakie serwuje swoim pracownikom.Otwiera teraz kolejna firme w kolejnej miejscowosci.......4raz juz w tym roku byl na wakacjach egzotycznych ....uwazacie ,ze to ok????Wiem nie nalezy u takiego i za tyle pracowac ale.....jesli jest on jedynym ``brutalem pracodawca``w okolicy a zyc nie ma za co????Wyslalam 2 listy ale pojda kolejne ...sprawa nie dotyczy mnie ale znajomych i nie moge patrzec z otwartymi oczyma na takie cos.Przeciez jak moze byc lepiej w naszym p-wie skoro tutaj nikt nie chce i zadko kto placi podatki?????Jak mamy dorownac Europie???Tam sie placi i sporo podatkow ale za to jezdza po dobrej jakosci autostradach i wokol pachnie a nie cuchnie ,wokol sa pieknie zadbane trawniki i rabaty kwiatowe wymieniane co sezon.......
jarek5566 / 77.254.184.* / 2010-11-21 17:11
aci, zamiast pisać donosy, załóż własną firmę, zatrudnij to 40 osób za minimalną krajową i go wykończysz. Co nie potrafisz? tak myślałem, kolejny nieudacznik, który tyko pisać potrafi.
poczta1234 / 80.239.242.* / 2011-06-16 22:23
sam jestes nieudacznik bo przez takich burakow uczciwi ludzie emerytury nie doczekaja.
ww33 / 145.237.95.* / 2010-11-22 08:22
Jarek

Załóż własną firmę, zatrudnij 40 ludzi i działaj PŁACĄC PODATKI (tamten frajer nie płaci) na pewno go wykończysz?

Uważam, że osoby które nie płacą podatków nie powinny jeździć po drogach publicznych, tylko chodzić polem w gumiakach, ktoś za te drogi płaci, nic nie jest za darmo.
wolny człowiek / 83.27.37.* / 2009-10-07 07:26
Ten wątek powinien być obowiązkową lekturą dla każdej partii i każdego polityka aspirujących do władzy i będących przy władzy.
Źle, bardzo źle się dzieje w Państwie Polskim. Katolicki kraj. Krzyże w domach,szkołach, urzędach ... więzieniach, a w życiu? Obłuda, zakłamanie, fałsz, korupcja, nadużycia na każdym szczeblu i we wszystkich prawie instytucjach. Totalny brak zaufania do instytucji państwa. Rośnie liczba instytucji powołanych do kontroli, a afera goni aferę i w społecznym odczuciu aferzyści są bezkarni.
Przeczytałem wszystkie wypowiedzi i większość potępia człowieka występującego w słusznej społecznie sprawie. Ja sam nie jestem wyjątkiem, autor wątku nie budzi mojej sympatii.
Dlaczego tak się dzieje? Dokąd zmierzamy? To pytania które najwyższy czas zadać publicznie i głośno.
Rządzą nami nieodpowiedzialni, prostaccy, przekupni politycy, a my się temu poddajemy, starając się utrzymać na powierzchni.
To walka o przetrwanie. Młodzi ludzie za chlebem wyjeżdżają z kraju, często na stałe. Starsi, aby utrzymać rodzinę pół życia spędzają w rozłące z rodziną pracując sezonowo po całej Europie. Emerytury jakie są każdy wie, a rządzący obiecują że będzie gorzej i w te obietnice akurat wierzę.
W zastraszającym tempie rośnie dług publiczny, majątek państwowy prawie wyprzedany, ci którzy go wypracowali dostali za własne pieniądze (20 zł) bezwartościowy papierek (świadectwo udziałowe).
Tym postem chciałbym sprowokować dyskusję co zrobić by to zmienić? Jak się zorganizować by do władzy nie dochodziły szumowiny, bo mam wrażenie że w życiu publicznym sięgamy dna.
obywatel RP / 91.142.193.* / 2010-08-22 18:07
Było by lepiej w naszym kraju gdyby nasi politycy nie podpisali konkordatu. Od tego się zaczęła wielka grabież i trwa do dzisiaj wraz z komisją majątkową która oddaje nieruchomości kościołowi. Dlaczego w poprzednich rządach nikt nie głosił o wielkich dziurach w budżecie? Rok w rok kościół pod przykrywką różnych instytucji wybiera miliony złotych i właśnie dlatego brakuje pieniędzy na inne ważne cele np. służba zdrowia czy edukacja. Nikt w nowym rządzie nie odważy się tego zmienić! Może nasze wnuki coś z tym zrobia ale nie za naszego zycia. Ogólnie jesteśmy jak ktoś kiedyś powiedział "ciemnogrodem".
Po co komu religia w szkołach czy było wcześniej źle? Nikt nie zauważa że przemocy wśród młodzieży kiedyś nie było.
matrioszka / 89.75.140.* / 2009-09-25 16:21
w skarbowce slonko w skarbowce!!!,
matrioszka / 89.75.140.* / 2009-09-25 16:27
a tak swoja droga to ty świnia jestes slonko wiesz?,i nie o to idzie ze o czyms wiesz ,pan bozia nie lubi takich świetoszkowatych "obywateli" i juz do konca musl o tym!!!!!
UHG / 87.207.167.* / 2010-10-11 17:58
A jak swinia oszukuje to wg. ciebie jest to wporzadku ? np kupujesz uzywany samochod, wierząc sprzedawcy ze nie byl walony, zatopiony. Sprzedawca nie daje ci zadnej dokumentacji oprocz faktury z celowo zanizona kwota.
gumiber / 85.198.239.* / 2010-04-25 22:51
Ty też jesteś w szarej strefie?
alexbowl / 2009-07-09 21:01
Ja znam bardzo dużo ludzi,których nienawidze,bo sa ostatnimi skur......... i wszyscy oni bardzo oszukuja z podatkami i pewnie sprawiłoby mi to przyjemność,by ich udupic.A mam ciotkę w US,której wystarczy tylko powiedziec.Ale nigdy nikomu nie mogłabym zrobic takiego chamstwa,bo wiem jak sie żyje w tej naszej cudnej Polsce.Państwo tyle kasy nam zabiera na te podatki,że sie w głowie nie miesci.Sama mam firmę i szlag mnie trafia\jak musze cos płacic.A najlepsze jest to,ze jak chcesz isc do lekarza na NFZ,to nigdy nie ma wolnych miejsc a prywatnie zawsze sie znajdzie.Wiec za co sie płaci takie podatki?Za pania w rejestracji,która udaje ze cie nie widzi jak masz isc na NFZ?I jeszcze mam państwu wiecej nabijac w kieszen z kar dla oszustów podatkowych?Bardzo dobrze robia,panstwo nas okrada,to dlaczego my mamy nie okradac jego?
Wrocławianka / 84.10.73.* / 2010-08-09 11:05
hmmm
bardzo pieknie napisane !!! tylko zauwaz np. jestes sama masz na utrzymaniu dzieci w wieku szkolnym .z************* za 700 zł i masz od komornika przyznane alimenty na dzieci w wys. 150 zl na jedno !
twoj eks maz nie placi alimentow i nie masz jak zrobic podwyzki o alimenty bo sie caly czas broni ze puszki zbiera !!!!!!!!!!!!!!!!
a on poprostu zarabia po 3 lub 4 tys za remonty domow !!! i sie z ciebie nabija
wiec jak nie zglosic takiego chama ????????
pablo5 / 82.210.184.* / 2009-06-27 21:10
w konfesjonale - nikt nie ma lepszej egzekutywy
mmnl / 83.31.228.* / 2009-06-27 22:22
zabawny komentarz !!!!
maminsynek / 2009-06-26 18:23 / Bywalec forum
Chłopie na co Ty się chcesz skarżyć, że Ci jakiś tam facio za dużo policzył za naprawę samochodu i jeszcze paragonu nie dał? Zresztą cała ta historia wydaje się być wyssana z najmniejszego palca i stopy. Nawet jeśli to prawda, to jak znam życie miałeś u mechanika długi, za te długi przeją Ci samochód a teraz jeszcze się będziesz do wyższych instancji odwoływał. Brawo Polaczku podły. Lepiej swoje długi spłacaj w terminie i nie będziesz miał z ludźmi problemów.
Po za tym na każdym kroku jesteśmy oszukiwani. Ja mam taką propozycję zgłośmy do kontroli wszystkie urzędy pocztowe w kraju. Przecież jak kupuję znaczek za 1,4 powinienem otrzymać paragon!! Albo nadaję paczkę za 11 zł, dlaczego nie dostaję paragonu? A próbowaliście kiedyś poprosić o fakturę? Zobaczcie jaka to zabawa jak Pani "urzędniczka" nie wie jak Ci ją napisać, bo taka prośba trafia się raz na miesiąc.
Po za tym dlaczego poczta nie płaci VAT? Każda firma przesyłkowa płaci rozlicza się z VAT, Poczta Polska nie. I to jest dopiero Panie i Panowie nieuczciwa konkurencja. Skarżyć to się powinno tych gigantów, którzy okradają nas dzień w dzień, ciągle i zawsze.
Dlaczego idąc do prywatnego lekarza nie dostaję paragonu? PRAWO o którym piszecie, można wsadzić sobie między bajki. Podatki płacić trzeba to oczywiste taki mamy system, ale nadgorliwy donosiciel to zwykły pętak który jeszcze za mało widział, żeby się w ogóle móc wypowiadać. Zresztą dobrze ktoś napisał, niech sobie donosi sami urzędnicy postarają się, żeby oskarżony o oszustwo doskonale wiedział kto go tak załatwił.
jedyny uczciwy / 95.160.123.* / 2010-12-18 16:15
maminsynku: zdecyduj się którą moralność prezentujesz:
1. tę wg której każdy ma spłacać swoje długi, żeby nie mieć problemów z ludźmi, czy
2. tę wg której jak Kali kraść to dobrze ale jak Kalego okradać to źle
inaczej to co napisałeś ani kupy ani d...y się nie trzyma

a co do poczty i VATu to poczytaj najpierw czym jest vat a potem dopiero domagaj się płacenia przez pocztę VATu. Zapewniam cię, że gdyby poczta zaczęła płacić vat to ona akurat byłaby ostatnim podmiotem, który finansowo odczuje, że trzeba płacić VAT. Pierwszym ogniwem, który to odczuje, będziesz ty jako kilent poczty.
Precz ze złodziejami i oszustami podatkowymi!!! Do p****** z nimi, wtedy rynek zostanie oczyszczony z nieuczciwych firm
maminsynek / 2010-12-18 18:16 / Bywalec forum
Ok więc zgodnie z Twoim rozumowaniem poczta podniesie ceny przesyłek. No i?? Przynajmniej rynek się wyklaruje, poczta upadnie a na rynku zostaną wolne firmy kurierskie, u których nie muszę stać w kolejce po paczkę 20 minut bo panie w okienkach siedzą we 3 ale tylko jedna wydaje paczki dwie pozostałe się nudzą. A tak swoją drogą czytam o Vacie i nigdzie nie widzę wyjaśnienia dlaczego firmy kurierskie płacą go a poczta nie a różnica w cenie jest właśnie te 22% Vatu. Rozumiem, że chodzi Ci o to, że VAT płaci konsument. To ja już wolę, żeby podnieśli ceny i nie było kolejek a każdy miał równe prawa. Jestem za tym, żeby rynek był unormowany i nie obchodzi mnie, że poczta jest tańsza o 20% podczas gdy jakość jej usług jest na poziomie sierpa i młota. Policz sobie ile kosztuje Cię godzina stania w kolejce na poczcie. Dajmy na przykład, że godzina mojej pracy kosztuje 7 zł. Często marnuję tą godzinę stojąc w kolejkach czy to nie absurd?? Ile kosztuje godzina Twojej pracy? Zastanów się. Jestem za tym by długi wobec ludzi, którzy wykonali daną usługę były spłacane, bo on zrobił coś dla Ciebie i nalezy mu się zapłata. Natomiast państwo za pieniądze, które mi zabiera robi za mało a jak już coś robi jest bardzo marnej JAKOŚCI. Dlatego mam gdzieś podatki, złodzieje odbierają mi moje pieniądze i zdania nie zmienię.
polak mały / 83.15.89.* / 2009-06-26 15:52
A skąd wiesz, że to oszustwo? Może tylko plotka, albo Twoje "widzi mi się"
oszukany / 89.229.2.* / 2008-09-30 19:51
oddałem auto do naprawy , zapłaciłem za naprawę auta 5000zł, ale tej usługi nie wykonano , żąda coraz więcej kasy za "nic"Gdy poprosiłem o wystawienie faktury , nie chce mi jej wystawić, od 2 m-cy .jeżdżę i odprawia mnie z kwitkiem .Mało tego auto od lutego 2008 roku zamiast być naprawionym zostało okradzione w środku ze wszystkiego i z tego co miało być w nim zamontowane .Mało tego zniszczył nowe radio , wyprzedał wszystko , a mnie zwodzi z dnia na dzień .Mam dość .Teraz wpadł na pomysł ,że jeszcze raz muszę zapłacic podatek Vat,to jakaś paranoja.Z jakiej racji mam zapłacic dwa razy za to samo podatek VAT???
podatnik / 2008-09-16 14:28 / Bywalec forum
Wszyscy powinni przestrzegać prawa . nierozumiem tej nagonki .
Jeżeli ktoś wie o przestępstwie zgodnie z prawem winien to zgłosić inaczej też może być pociagniety do odpowiedzialności.
Problem polega na tym na tym , że trzeba mieć pewność ,że dochodzi do nadużyć lub przestępstwa. Najlepsza jest formuła wniosku o zbadanie sprawy , czy nie dochodzi do nadużyć lub przestęstw , majacych na celu wyłudzenie , niezapłacenie i do prokuratury rejonowej , a oni zawiadomią US.
Prawo jest prawo należy go przestrzegać , i domagać się aby było poprawiane jeżeli jest złe. Obywatel musi żyć w świadomości obowiązków ipraw. Mamy prawo domagać się
zmian regulacji prawnych i należy tą droga iść , a nie kombinować. No i zastanówmy się przed urną wyborczą na co głosujemy. Często to my zmuszamy polityków do unikania
radykalnych rozwiązań , bo chcą nam się przypodobać. Aby móc obniżyć podatki trzeba zmniejszyć wydatki , o ile to pierwsze popieramy w masie to z tym drugim już gorzej.
Budżet nie ma swoich pieniędzy tylko nasze , żeby dać musi zabrać. Chcemy mieć drogi , dobrą służbę zdrowia, efektywną policję tylko nie chcemy za to zapłacić . Ale popieramy z koleji postulaty tych ,którym zwyczajnie sie nie chce pracować tylko chcą żyć na koszt Państwa , oni tak naprawdę żyja na nasz koszt. Jest to wezeł gordyjski , potzrebny nam rząd , który oleje popularnośc i następne wybory , ale uporządkuje prawo i gospodarkę.
Przez całe lata się kłuca , kto był wiekszym meczennikiem i kogo ukarać , a UBECY
do dziś cieszą się przywilejami emerytalnymi. Mówić to jedno zrobić to drugie, wiedzieć to jedno - wierzyć to drugie. Wiedzieć co to za mało trzeba jeszcze wiedzieć jak.
Pliska / 83.2.223.* / 2008-09-23 20:31
Powiem krotko , zal ci.... sciska i za wszelka cene chcesz zniszczyc kogos kto ma wiecej oleju w glowie niz ty, zastanow sie co robisz!!!!
stelwal / 78.9.1.* / 2010-10-11 15:27
nieźle porypany jesteś ! bronisz złodzieja? kto nie płaci podatków po prostu innych okrada!!!
ANTY-PLISKA / 83.27.110.* / 2009-07-14 14:11
....oj Pliska niby że co ";zal ci ....ściska".No to rozumie ze jak Ciebie ktoś okradnie to trzeba byc cicho bo rzekomo ten złodziej ma więcej oleju w głowie.Zastanów się też co Ty piszesz.
dodo.bez.wykształcenia / 83.19.17.* / 2010-09-16 14:57
Państwo to bandyta, prawie 50% PKB (tego co wszyscy wytworzą) kradnie państwo, i marnotrawi na stada urzędników, uczycieli itp.
Co do "prawa" to:
1.Grubość rocznika ustaw za 2009 r. wynosi 2 metry! - w 1990r. było to 20 cm.
2. Prawo II Rzeszy zezwalało np.: na mordowanie Zydów i nie tylko ich, "praworządny" Niemiec miał wtedy pomagać w mordach i czekać na "udoskonalenie prawa"
3. "Prawo" w krajach komunistycznych pozwalało, a nawet nakazywało rabunek prywatnego mienia? Też należało to szanować?
4. Dzisiejsze "prawo" zezwala na odbieranie pod byle preketskem dzieci rodzicom, na okradanie nas przez monstrualne podatki, władze żądają np.: ponad 20 zł opłaty za "zgodę" na wycinkę drzewa na dziaąłce (nie chodzi o obszar chronionej przyrody, ale zwykły teren!)

Kapuś, komornik rabujcy dla władzy w Polsce to bandyci, gorsi od samej władzy.
...? / 77.255.252.* / 2009-09-26 11:35
Jaki tam złodziej na zlodzieju, wystarczy partia rządząca, każda!
Mariusz 9999 / 213.158.196.* / 2008-09-15 11:03
Do wydziału kontroli podatkowych urzędu skarbowego. Możesz udać się osobiście, możesz też napisać list. Nie powinien być to anonim, bo trafi do milionów innych i będzie czekał w nieskończoność (tam trafia m.in niepodpisana poczta ze skrzynek pod US). Lepiej żebyś podał też numer swojego telefonu by urząd nie musiał Cię wzywać żeby wyjaśnić jakieś nieścisłości.
II możliwością jest udanie się na komisariat policji i złożenie tam powiadomienia o popełnieniu przestępstwa podatkowego,
Nie rozumiem oburzenia Szanownych Forumowiczów, w końcu człowiek chce powstrzymać oszusta który stanowi nie uczciwą konkurencje dla Was- przedsiębiorców.

Pozdrawiam,
były pracownik US, obecnie mikro przedsiębiorca
tylko_pracownik / 80.52.194.* / 2008-09-15 15:30
"w końcu człowiek chce powstrzymać oszusta który stanowi nie uczciwą konkurencje dla Was- przedsiębiorców"
Oszustem tutaj jest co najwyżej państwo pobierające podatki. Oczywiście, przedsiębiorca nie płacący wszystkich haraczy jest bardziej konkurencyjny, ale jego ryzyko. Że nie daje się okradać? To od razu trzeba zazdrościć? Jak dostaniesz po twarzy na ulicy, to uważasz za sprawiedliwe, żeby inni też dostali? Co za mentalność.

Dzięki temu, że nie daje się w całości okraść, do gospodarki trafi więcej dóbr na które jest zapotrzebowanie, a nie zostaną wydane np. na pensje dla "specjalistów" wydających certyfikaty, czy na utworzenie jeszcze jednego "pomocnej" instytucji.
uczciwa lub nie / 83.29.246.* / 2010-03-12 19:31
Jak Ci tak bardzo to państwo nie odpowiada to do Irlandii kochany a nie skamlaj tu na forum. Nauczyliście się tylko narzekać na państwo a żeby je zmienić gówno robicie , robicie wały to za nie umiejcie też odpowiadać bo w niedziele na mszy świętych z siebie robicie !!!!!!
eLoki / 213.46.224.* / 2008-09-15 16:10
To raczej twoje mentalnosc jest zadziwiajaca. Prawo i rownosc wszystkich wobec prawa to podstawa funkcjonowania spoleczenstw. Prawo sie nie podoba? Proponuje zaczac dzialac w kierunku jego zmiany, a nie obrazac ludzi ktorzy go przestrzegaja.
Takie prawo / 77.255.252.* / 2009-09-26 11:30
Masz rację - "nie kradnij bo największym złodziejem jest państwo i cię zniszczy".
le / 83.28.101.* / 2008-09-15 10:02
Kto mieczem wojuje...Obyś firmę założył.
tanste / 77.253.97.* / 2008-09-15 09:19
Co za menda, donosiciel. A co, nie wiesz jak robić pieniądze, to najlepiej jak wszyscy będą biedni i goli jak ty. No nie, tylko w ryj. A nie zastanawiasz się ile krzywdy możesz zrobić, zboczony katoliczku?
życiowy realista / 82.115.68.* / 2008-09-26 20:18
ho!! ho !! na szczęście w tym kraju żyją jeszcze katolicy na których można wszystko zwalić!
Ale jak uczy parktyka, to ludzie bez zasad - w większości niekatolicy a szerzej niewierzący często są i byli donosicielami, bo nie mają żadnego kośćca moralnego, który by im pozwalał oceniać sytuację przez pryzmat moralnego życia. Patrz historia XX wieku, gdzie komuniści i faszyści stosując często podłe metody - zdradę i również donosy - próbowali tworzyć "niekatolicki" świat, który się zawalił i narobił wielu narodom niepowetowanych szkód.

Najnowsze wpisy