Forum Forum finansoweKarty

gdzie różnica?

gdzie różnica?

dociekliwa / 87.105.148.* / 2007-07-15 22:56
Czy ktoś może mi wyjaśnić, jaka jest różnica pomiędzy duplikatem karty a kartą odnowioną?
Wyświetlaj:
cala / 193.108.194.* / 2007-07-16 09:12
Proponuję zacząć od słownika języka polskiego oraz słownika języków obcych - jesli zrozumiesz znaczenie słów to łatwiej zrozumiesz pojecia :).
Duplikt to drugi egzemplaz tego samego, zastępujący pierwszy - dostajesz go jak np. starcisz kartę (zgubisz, ktos ci ją ukradnie, zniszczy sie), natomiast kartę odnowioną dostajesz po upływie terminu ważności pierwszej karty - jako jej kontynuację.
Iza Konsultant Money.pl / 2007-07-16 09:37 / Specjalista Money.pl
Dodam jeszcze, że duplikat wystawiany jest z takim samym terminem ważności jak karta dotychczasowa (utracona). Natomiast karta odnowiona to karta wydana na kolejny okres ważności następujący po tym, którego termin zakończenia figuruje na Pani karcie.

Pozdrawiam
:) / 85.219.198.* / 2007-07-19 00:06
Błąd. Duplikat karty wcale nie musi mieć identycznej daty ważności jak karta pierwotna. Jesli karta wydawana jest np. na 2 lata to duplikat wazny będzie 2 lata od jego wydania, a nie od wydania karty pierwotnej.
:) / 85.219.198.* / 2007-07-19 00:08
i dodam jeszcze, że NIGDY nie wydaje się duplikatów kart utraconych. Duplikat ma ten sam nr karty i wydaje się go gdy np. karta została zniszczona (pękła) czy rozmagnesowała się. Jeśli ktoś utracił kartę (zgubił, została ukradzina) to wówczas wydaje się nową kartę, z nowym jej numerem.
Iza Konsultant Money.pl / 2007-07-19 12:19 / Specjalista Money.pl
OK, przyznaję się, zastosowałam uogólnienie.
Kilka banków wydaje duplikaty kart, zachowując numer karty, PIN ale wydając na nowy termin.
Zwykle banki, które wydają kartę z zachowaniem dotychczasowego terminu ważności, nie pobierają opłat za wydanie duplikatu, bądź znacznie obniżają opłatę.

dziękuję za sprostowanie i pozdrawiam
PRACOWNIK BANKU / 83.7.122.* / 2007-07-16 15:23
W RZECZY SAMEJ WSZYSTKO PROSTO I SZYBKO WYTLUMACZONE DODAM JESZCZE ZE PRZEWAZNIE KARTA ODNOWIONA MA TAKI SAM PIN:)
Pablo5 / 82.210.184.* / 2007-07-16 21:50
OK, ale PO CO SIĘ DRZESZ?!
afera / 78.31.153.* / 2008-05-17 11:12
a u mnie w banku inne sa kryteria przyznawania duplikatow... jezeli pasek magnetyczny jest porysowany czy rozmagnesowana karta wowczas mozna wydac duplikat... ale kl musi sie nagimnastykowac zeby mi to udowodnic ze nie jest to z jego winy.... w przeciwnym wypadku... wydawana jest nowa karta z nowym pinem... jezeli jest bledne nazwisko, imie itp rowniez wydawana jest nowa karta z nowym pinem w przypadku wznowienia pin zostaje ten sam tylko zmienia sie karta tzn data jej waznosci... zazwyczaj wystepuje oplata roczna albo oplata za wznowienie :) pzdr

Najnowsze wpisy

Karta kredytowa - najlepsza oferta: