Forum Forum inwestycyjneFundusze

Gdzie ulokować pieniadze ?

Gdzie ulokować pieniadze ?

Joaśśśśka / 62.111.152.* / 2009-04-22 17:32
pomnażam temat z innych for dyskusyjnych :-)


Witam serdecznie,


Sprzedałam nieruchomość, którą otrzymałam w spadku. Nie wiem gdzie ulokować pieniądze, które firmy zajmują się fachowymi inwestycjami ? Proszę o podanie nazwy, rozejrzę się za ofertami. Jest to kwota około 1,5 mln (* nie wiem jaka część pójdzie na remont). Vollmilchs@gmail.com


Tylko Warszawa, tylko inwestycje długoletnie.
Wyświetlaj:
pooa / 77.237.15.* / 2009-11-29 14:04
witam mam pytanie moze udalo by ci sie pozyczyc 8 tys na rok lub dwa 15% rocznie zaplace wiecej potrzebuje pilnie pomozesz?
Ciułacz / 2009-04-23 00:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Joaśka , najlepiej na lokacie przez 6-12 miesięcy.Podałaś adres, to będziesz miała obleżenie od tz doradców co będą chcieli coś uskubać i najgorsze to to że jak wprowadzą to do swojego programu to systematycznie pędziesz dostawać pocztę.Czas jest na inwestycje ale ryzyko bardzo, bardzo duże.Jak sie uspokoi to w fundusze.Jak chcesz spokojnie spać to jak Ci powiedziałem lokata na zp 12 miesięcy a nastepnie może jakiś prosty Fundusz.
Stary Ciułacz Ci radzi.
tedchom / 2009-04-23 01:58 / Tysiącznik na forum
no spoko ja mam skandię więc zrobił bym tak: włożył bym z 30% na fundy akcyjne, na obligacje30% , resztę w pieniężne i zamiast czekać co miesiąc czy dwa bym dokupywał akcyjnych ew. włączyć można by rebalansing, jednak co do niego to raczej bedzie lepszy po hossie aniżeli teraz kiedy akcyjne i tak są już dużo tańsze.
Najważniejsza sprawa to sam zainteresowałbym się tym tematem i nauczył się zarabiania na swojej kasie.
Jeśli nie masz pod ręką czegoś takiego jak Skandia , bo na emaila na pewno posypią Ci sie teraz oferty przeróżne :) - wszystkich zaglądających tu agentów to wybierając jakiś program tego typu uważaj na wszystko co Ci gadają. Jeśli zaproponują ci składkę np 2000zł miesięcznie to nie bierz, bo to tylko naciągacze :) maximum 1500zł -w Skandi bo wyżej koszty są takie same a prowizja dla nich tylko większa, a resztę włóż na konto b. Za zarządzanie będzie 1% rocznie a że wpłacisz ponad 30 000 to nie będzie żadnych innych kosztów za to konto b.
I pamiętaj że takie rozwiązania są w jakimś celu.
Ja składam sobie na emeryturę na koncie A natomiast konto B mam jako typowe konto inwestycyjne i nie płacę podatku przy zmianach, tylko jak ktoś tu pisał program Skandi to jest rozwiązanie "jak mercedes wśród maluchów czy jakoś tak:)"
NIC I NIKT NIE ZASTĄPI CI WIEDZY KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ UCZĄC SIĘ np. na tym forum
tedchom / 2009-04-23 01:59 / Tysiącznik na forum
więcej ew na emaila ci podpowiem
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy