Forum Forum inwestycyjneFundusze

gdzie ulokować pieniądze ?

gdzie ulokować pieniądze ?

darek87 / 2009-08-01 13:45
Zebrałem troche oszczedości i chciałbym je jakoś rozsądnie zagospodarować, ulokować aby stopniowo rosły. kwota o jaką sie rozchodzi to 25 tys zł. Co proponujecie? Zwykłe lokaty w bankach? Nie sa one jakoś specjalnie oprocentowane -7% w ciagu roku to niewiele. Fundusze inwestycyjne typu Arka też odpadają ze względu na niepewne czasy ;) nie mam pomysłów wiec co wy proponujecie?
Wyświetlaj:
opiekun_inwestora / 2009-08-01 17:08
Jeżeli nie chcemy poświęcać inwestycjom wiele czasu - posiadać bardzo dużej wiedzy to ja jednak proponuje fundusze inwestycyjne.

Rzeczywiście - wpłata w jakiś jeden fundusz (np. Arka) na wiele lat jest całkowitym nieporozumieniem (oczywiście moim zdaniem - ale idą za tym liczby, które to potwierdzają):
http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/strategia-kup-i-trzymaj-w-praktyce-totalna-porazka/

Mając 25tys zł proponuję na początek inwestycję w kwocie 9 zł w ten ok 30 stronicowy artykuł - pokazujący jak zarabiać nawet ponad 20% rocznie w funduszach stosując prostą strategię. Brzmi zaskakująco - ale w tekście znajdują się dokładne przykłady skuteczności stosowania kilku bardzo prostych zasad.

http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/strategia-kup-i-trzymaj-w-praktyce-totalna-porazka/

Mogę szczerze polecić jako niezależny trener inwestycyjny. Zapraszam też do lektury na bloga (blog.opiekuninwestora.pl).

Od razu dodajmy, że w inwestować w fundusze nie należy w banku (z uwagi na opłaty manipulacyjne).

Polecić natomiast można internetowe platformy: mBank (supermarket funduszy inwestycyjnych), multifund.pl, MultiBank lub polisy inwestycyjne.
Matt41 / 78.133.200.* / 2009-08-04 16:09
Unikaj funduszy inwestycyjnych bo to prawie pewna strata. Żadne magiczne książeczki za 9 zł nie pomogą. Ciekawe skąd u ludzi takie pomysły żeby ładować kasę do funduszy? To chyba zasługa dobrego marketingu...
elKonrad / 2009-08-04 16:20
Hmm. Twoja opinia niewiele wniosla. Kolega pytal gdzie ulokowac pieniadze, a ty skrytykowales fundusze, ale i tak nie dales zadnej propozycji. Ja osobiscie lokuje pieniadze w funduszach. Przy dobrze skonstruowanym portfelu i odpowiednich ruchach mozna powiekszyc oszcednosci. Jest wiele portali, ktore - fakt ze za oplata - przesylaja analizy rynku i sugeruja odpowiednie ruchu.
ares2k / 2009-08-04 21:51
polecam funduszowe.pl naprawde warto
Matt41 / 85.232.250.* / 2009-08-04 22:09
No to współczuć. Ale przynajmniej fundusze sobie was wy**mają z kasy, taki mały pożytek dla rynku finansowego...
piotras739 / 2009-08-04 23:03 / portfel
podziel pieniadze miedzy fundusze i lokaty jezeli chcesz zaryzykowac mozesz sobie troche akcji kupic.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy