Forum Forum inwestycyjneFundusze

Gdzie wędrują zyski funduszy ING TFI ?

Gdzie wędrują zyski funduszy ING TFI ?

antyING / 78.102.255.* / 2009-04-21 21:17
Fundusz ING Chiny/Indie USD uzyskał od 1.01.2009 do dziś stope zwrotu z inwestycji 11.04%. W tym czasie jego benchmark MSCI Golden Dragon Index wzrósł o 13.7%. No cóż, można powiedzieć że nie wszystkie fundusze uzyskują wyniki lepsze od swego benchmarku, ale.......... Na swoich stronach internetowych fundusz chwali się że inwestuje w jednostki uczestnictwa renomowanych funduszy zagranicznych takich jak: ABN Amro, Fidelity, ING, JP Morgan, Merrill Lynch, Pictet, Schroder, Templeton, UBS . Wiekszość z tych funduszy (jak wynika z danych dostepnych na internecie) osiagnęło w tym czasie lepsze wyniki od MSCI Golden Dragon Index. Gdzie więc się podziewają się zyski ING Indie/Chiny?. Te łajzy z ING TFI kroją ludzi na potegę! Trzymajcie się od nich zdaleka
Wyświetlaj:
antyING / 78.102.255.* / 2009-05-04 22:48
Dziś Hang Seng +5,5%, Sensex +6.4%. Ciekawe ile ci bandyci z ING Chiny/Indie z tego wzrostu ukradną
antyING / 78.102.255.* / 2009-05-05 22:05
ING Chiny/Indie USD dziś pokazał +5,3%, czyli mniej od wczorajszych wyników obu indeksów Hang Seng i Sensex. Potwierdza to pogląd że goscie kroją inwestorów i wcale się tego nie wstydzą.
Dziś Hang Seng +0,3% a Sensex - 0.03% ( czyli średnia na plusie). Założę się że jutro ING Indie/Chiny pokaże wartość ujemną
inny / 2009-05-05 23:23 / Bywalec forum

ING Chiny/Indie USD dziś pokazał +5,3%, czyli mniej od wczorajszych wyników obu
indeksów Hang Seng i Sensex. Potwierdza to pogląd że goscie kroją inwestorów i wcale
się tego nie wstydzą.


:-))))
No nie, myślałem, że odkryłeś jakis wałek w kolejnym TFI, a ty sobie robisz po prostu jaja.
Rozumiem, że wynik 5,95% świadczyłby twoim zdaniem o uczciwości ING?
A jakby pokazali 6%, to co byś powiedział(a)?
antyING / 78.102.255.* / 2009-05-08 10:47
Oceniam wyniki funduszu długoterminowo i w jakimkolwiek okresie bym go nie ocenił, pokazuje wyniki gorsze zarówno od swego benchmarku jak i w stosunku do głównych indeksów rynków na których jest oparty (Hang Seng, Sensex, Shanghai Composite). Masz jakiś inny pomysł jak mam oceniać wyniki funduszu???
Poza tym ING Indie/Chiny działa kupując jednostki renomowanych funduszy które w większości w długim terminie osiagają lepsze wyniki od swych benchmarków i głównych indeksów. Gdzie więc podziewa się różnica miedzy wynikiem ING indie/Chiny a wynikami tychż funduszy ( zapewniam cię że nie jest to 1-2%)
privy / 2009-05-06 08:47 / Tysiącznik na forum
No jak to co? Że są dopłaty z Unii tylko trzeba najpierw wniosek złożyć i będzie nawet 6,3%.
antyING / 78.102.255.* / 2009-05-08 10:56
Rozumiem ze bronisz tych pajaców zarządców bo sam obracasz się w tym biznesie. Ja jestem tylko naiwnym inwestorem który wierzył że zarządcy to specialiści którzy lepiej niż ja sam zainwestują moje pieniądze. Jakże się myliłem Za granicą te patałachy dawno nie mieli by pracy a w Polsce nadal trzymają się swych ciepłych posad
privy / 2009-05-05 10:36 / Tysiącznik na forum
Kapitał posiada bank depozytariusz i to on wycenia aktywa na podstawie decyzji inwestycyjnych prowadzonych przez TFI. Pilnuje też aby wszystko było robione zgodnie z prawem i statutem funduszu i ponosi za to finansową odpowiedzialność. Gorsze wyniki to zatem efekt podejmowanych decyzji przez zarząd TFI a nie efekt ''wałków'' w samym funduszu.
inny / 2009-05-05 21:14 / Bywalec forum

Kapitał posiada bank depozytariusz i to on wycenia aktywa na podstawie decyzji
inwestycyjnych prowadzonych przez TFI


polemizowałbym


Pilnuje też aby wszystko było robione zgodnie z
prawem i statutem funduszu


polemizowałbym


a nie efekt ''wałków''


polemizowałbym
tedchom / 2009-05-05 21:52 / Tysiącznik na forum
no prosze dobrzy to jestesmy w polemice i tyle. elementarna wiedza się kłania Pani/e inny
pozdro.
privy / 2009-05-05 22:15 / Tysiącznik na forum
Inny jako znany w pewnych kręgach miłośnik GW ma zawsze inne zdanie :)
inny / 2009-05-05 22:38 / Bywalec forum

inne zdanie


Nie inne, tylko ZAWSZE WŁASNE oparte na wiedzy (na temat statutów TFI) i doświadczeniu (w tym jak te statuty są uczciwie realizowane).
tedchom / 2009-05-05 23:00 / Tysiącznik na forum
no cóż proponuje napisać do KNF jeśli masz racje to muszą sie tym zająć i będzie spokój pozdr.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy