Forum Forum inwestycyjneFundusze

gdzie włożyć pieniądze dla dzieci?

gdzie włożyć pieniądze dla dzieci?

blue333 / 2008-12-15 13:21
Witajcie, obecnie mam fundusz (oprócz trzech polis na życie, które po jakimś czasie niewykorzystania z tytułu np. wypadku zostana zamienione na pieniądze) w pionieer investmens polska. Widamo co zrobił Maddoff, ale co będzie z tą kasą? Mam ją zabierać? Fundusz założyłem niedawno, 15 mc temu, wpłaciłem już pow. 8000 pln, a wartość rachunku mam niecałe 4000 pln. :-((((. No cóż, zdaję sobie sprawę z długofalowości, ale czy macie inne lepsze pomysły na założenie jakiegoś dobrego programu dla dzieci?

Pozdrawiam
Krzysztof
Wyświetlaj:
AGNIESZKA FIN / 194.114.240.* / 2012-11-08 12:17
JESLI KTÓRYŚ Z RODZICÓW Z TERENU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO JEST ZAINTERESOWANY POLISĄ DLA SWOJEGO DZIECKA, PROSZĘ O KONTAKT POD ADRESEM E-MAIL: posagdladziecka@gmail.com
AGNIESZKA FIN / 194.114.240.* / 2012-11-08 12:17
JESLI KTÓRYŚ Z RODZICÓW Z TERENU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO JEST ZAINTERESOWANY POLISĄ DLA SWOJEGO DZIECKA, PROSZĘ O KONTAKT POD ADRESEM E-MAIL: posagdladziecka@gmail.com
kardozo / 212.96.244.* / 2012-07-13 11:12
Kupcie dla nich nieruchomość, która będzie zarabiała - zapewnicie im spokojną przyszłość. My akurat czysto inwestycyjnie przejmujemy hale Jartomu - zysk pewny i to w ciągu kilku lat. Takich okazji jak pod Warszawą nie było od dawna.
lukaszn19 / 2009-04-15 01:38 / Tysiącznik na forum
oki, zapomnij o tym co pisze ponizej (z drobnymi wyjatkami) jezeli nie masz wiedzy do inwestowania to zostaw te fundy jeszcze na jakis czas, obserwuj forum a napewno dostrzezesz tu syg. o koncu korekty wzrostowej, na obecna chwile mozemy miec korekte spadkowa wczesniejszych wzrostow to w Twoim wypadku nie rob nic, dopiero za jakies 2-4miesiace wycofaj w pieniezny i tyle co odrobisz to bez wiekszej wiedzy bedzie maksimum w Twoim przypadku przez najblizsze lata, ogolnie czytaj cos o inwestowaniu to i na bessie cos zarobisz,a najwazniejsza rada z daleka od wszelkieho typu akwizytorow co Ci doradzaja w jaka platforme wejsc, pozd
Zeus52 / 2009-04-15 09:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna,łukasz. To było pisane w grudniu. Po drodze minimum(na razie)bessy! Ciekawe,czy to przetrzymał? I co zrobił? Kurna...chyba za późno tu zajrzeliśmy. A co do teraz,to zgadzam się.
lukaszn19 / 2009-04-15 19:59 / Tysiącznik na forum
hm, moze autor czsem zaglada jeszcze na forum i nie spojrzalem na date,(moze ktos inny ma podobny problem to moze mu pomoze) pozd
Zeus52 / 2009-04-15 20:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,ale ciarki mnie przeszły,gdy pomyślałem,że on miał wtedy tyle straty,a później ten dół...ciekawe,co zrobił? Wycofał się na czas? Czy może calkowicie załamał? No cóż,mam nadzieję,że to pierwsze.
loladamolol / 77.254.167.* / 2010-06-28 20:25
trochę czasu już minęło ale widzę że małe masz pojęcie o FI jak się ma już jednostki i przychodzi bessa na giełdzie to trzeba dalej w to brnąć i porównać to zjawisko w do wyprzedaży w sklepie. jak w tym momencie nie potrzebujesz kapitału to poczekaj aż to się odbije albo zacznij sie interesować swoimi finansami chyba że masz jeden fundusz bez możliwości manewru;/ bo jak masz taką możliwość to odpowiednia alokacje i transfer kapitału z cztery razy w roku i jest miodzio:D wystarczy mieć możliwość i dobrą podpowiedź. pozdro
opiekun_inwestora / 2009-04-20 10:11
Również mam nadzieję, że jednak zadziałał aktywnie.

W styczniu tego roku zapytałem kilka osób, które inwestują w fundusze na temat ich zachowań w czasie spadków. Powstał z tego cykl 4 artykułów - dotychczas były komentowane pozytywnie.

http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/stracilem-w-funduszach-ponad-50-co-robic-cz1/

Opisałem w nich dlaczego wielu inwestorów mimo długotrwałych spadków jednak nie decydowali się na wejścia w fundusze, trochę na temat dlaczego nie zgadzam się z niektórymi poradami o ile podane są bez kontekstu oraz, w odcinku czwartym pokusiłem się o pokazanie mojej porady dla osób, które straciły w funduszach i myślą co dalej. Sposób, który pozwala uniknąć emocji, mieć gotowe zasady inwestowania na przyszłość.

pozdrawiam.

Oto link do pierwszego z nich
lukaszn19 / 2009-04-15 20:14 / Tysiącznik na forum
fajnie by bylo gdyby autor odpisal
teresa M / 87.207.14.* / 2009-04-14 23:56
skontaktuj się ze mną ,sama wykupiłam polisę dla córki 11 lat temu i właśnie dobiega końca ,mogę więc co ś poradzić !!
Ciułacz / 2009-04-11 13:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Blue333. Pisałeś tu 4 miesiące temu, podziel sie z nami jak Ci poszło.Ja mam doświadczenie z tz ubezpieczeniem posagowym z przed 30 lat.W tych czasach moja żona jako młody pracownik bankowy prawie całą wypłatę w to inwestowała, na szczęscie ja miałem wysokie pobory więc to było do zakceptowania.Resztę do sobie możesz sam dopisać.Z dzisiejszym moim doświadczeniem to bym zainwestował w spółki wybrał 3-4 i kupił akcje i niech sobie leżą.Powodzenia.
ZMG / 83.12.225.* / 2009-03-17 11:52
Kto Ci pomagał w podejmowaniu decyzji . Jest wiele innych efektywniejszych programów finansowych niż te które posiadasz , ale wydanie opinii wymaga opracowania profesjonalnej analizy.
Pozdrawiam.
wodaiogien / 82.210.178.* / 2009-03-15 23:50
Jeśli ktoś jest bardzo aktywny i sam chce mocno śledzić rynek, to może sam grać na giełdzie lub kupować jednostki funduszu np. w banku. Jednak jak już wspomniałam, trzeba być bardzo aktywnym. Dodatkowo istnieje niebezpieczeństwo, że kupisz raz i drugi i zabraknie Ci dalszego zapału na odkładanie pieniędzy dla dziecka. Program typu Aegon czy Generali lub ewentualnie Axa jest zdecydowanie lepszym pomysłem. Opłaty związane z inwestycjami samodzielnymi też kosztują. Możliwość przenoszenia pieniędzy w zależności od sytuacji rynkowej jest jednak bardzo ważnym aspektem programów a koszty obsługi nie są wygórowane.
Gdyby ktoś z Warszawy i okolic był zainteresowany spotkaniem to proszę o kontakt. Pozdrawiam 601 99 98 97
opiekun_inwestora / 2009-04-20 10:24
Aby skutecznie inwestować - warto inwestować długoterminowo. Ale jednocześnie aktywnie. Przy czym aktywnie nie oznacza częstych zmian funduszy i łapania dołków i górek. Wystarczy prosta strategia inwestowania.

Aktyawność wskazana jest zarówno dla osób, które inwestują samodzielnie w fundusze jak również dla osób, które posiadają polisy. Polisy wymienione powyżej umożliwiają inwestowanie w różne fundusze - ale od strony uzyskiwanych wyników wpływ na to ma aktywność inwestora.

Polisy inwestycyjne są dobrym rozwiązaniem, ale nie dla wszystkich. Warto dokładnie omówić z doradcą czy w Twoim konkretnym przypadku lepsza będzie polisa czy też lepsze będzie jednak inwestowanie samodzielnie. W praktyce odbywa się to dokładnie w taki sam sposób: w ramach polisy np. przez Internet dobieramy sobie fundusze, a w ramach inwestowania samodzielnie - również sami dobieramy fundusze.

Warto zaznaczyć, że jest coraz więcej miejsc gdzie inwestując w fundusze samodzielnie - nie ponosimy żadnych kosztów (opłata za zarządzanie wliczona jest w ceny jednostek funduszy - zarówno tych kupowanych w ramach polis jak i tych kupowanych samodzielnie.

Inwestować bez prowizji można już w czterech internetowych platformach: mbank, multibank, multifund.pl oraz freefund.pl.

http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,88451,6107057,Gdzie_inwestowac_bez_prowizji.html
http://www.opiekuninwestora.pl/inwestuj_w_fundusze_inwestycyjne_bez_prowizji,0,598.htm
xxxxl / 83.10.233.* / 2008-12-30 03:15
najlepszy fundusz
to wykształcenie
strokuś / 2008-12-15 16:30 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Aj.... zapomniałbym o najważniejszym:

nie korzystaj z porad na forum :-)
blue333 / 2008-12-16 14:31
choroba, po tu wszedłem. Po coś więcej niż daja mi dzwoniący naganiacze.

5)

strokuś / 2008-12-15 16:23 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Oddziel ubezpieczenia od inwestycji - to są 2 zupełnie różne tematy. Czy ubezpieczając samochód przy okazji inwestujesz? Takie połączenia to znowu okazja dla instytucji finansowych wyciągnięcia od Ciebie dodatkowego grosza poprzez ukryte opłaty.

Powodzenia!

4)

strokuś / 2008-12-15 16:22 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Trzymaj się z daleka od "ciekawych rozwiązań". Korzystaj z prostych instrumentów inwestycyjnych które łatwo zrozumieć i w których trudno ukryć dodatkowe opłaty.
Nie słuchaj sprzedawców - płacą im za sprzedaż (prowizje) a nie doradztwo (choćby mienili się "doradcami").
Za poradę lepiej zapłacić - darmowy "doradca" zarabia na sprzedaży, czyli de facto może działać wbrew Twojemu interesowi.
mnoznik_100 / 79.188.38.* / 2009-04-11 01:31
Właśnie powinniśmy rozróżnić podstawowa kwestie pomiędzy doradcą a sprzedawcą.
Niektóre doradztwa (za jakie niby się uważają (; ) maja tzw. sponsoring jakiejś instytucji finansowej. Więc nie trudno się domyśleć co się dzieje z chwalebną ideą obiektywnego i darmowego doradztwa. Nie zgodzę się ze stwierdzeniem ze nie istnieją darmowe doradztwa finansowe z prawdziwego zdarzenia.
W Polsce rozwijają się niezależne kancelarie które mają w swojej ofercie większość produktów i usług dostępnych na rynku finansowym. Działalność swą opierają głownie na niezależności i na długo terminowej współpracy z klientem. Formą zapłaty są rekomendacje dawane przez klienta swoim znajomym i rodzinie. A z czego "żyje" taka kancelaria? Z prowizji którą instytucja finansowa dzieli się z doradztwem. Jest to prosty mechanizm działający z korzyścią dla klienta bo biorąc kredyt czy inwestycje i tak płac

3)

strokuś / 2008-12-15 16:22 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Na kilka m-cy kup dziecku fundusze obligacji a w tym czasie poczytaj co nieco (np. autorstwa Sorosa, Buffeta, Rogersa, Schiffa). Lepiej poświęcić trochę czasu niż pieniędzy (no chyba że miałby to być Twój czas zabrany dziecku - wtedy lepiej poświęć pieniądze :-)).
Będziesz lepiej przygotowany na skorzystanie z wzrostów na rynku akcyjnym, które pewnie na poważnie zaczną się w przyszłym roku.

2)

strokuś / 2008-12-15 16:20 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Do 2015-2017 zapomnij o bzdurach o konieczności "długofalowości" inwestycji -
taki kit wciskają Ci którzy bezpośrednio bądź pośrednio czerpią zyski z opłat za zarządzanie w funduszach inwestycyjnych.
Przez najbliższe kilka lat należy stosować taktykę podążania za 4-letnim cyklem biznesowym.

1)

strokuś / 2008-12-15 16:18 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Przede wszystkim zanim zainwestujesz jakiekolwiek pieniądze w cokolwiek przeczytaj książkę "Juggling dynamite" Danielle Park.
Wydasz $20 + parę dni na przeczytanie 200 stron - a zaoszczędzisz trochę strat i czasu.
czipi / 89.101.48.* / 2009-03-10 02:12
prosze o kontakt pana strokus moj adres karo-lab@hotmail.com bede bardzo wdzieczna z uzyskania mozliwosci zadania pytania nie na furum
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy