Forum Forum inwestycyjneFundusze

gdzie włożyć pieniądze dla dzieci?

gdzie włożyć pieniądze dla dzieci?

blue333 / 2008-12-15 13:21
Witajcie, obecnie mam fundusz (oprócz trzech polis na życie, które po jakimś czasie niewykorzystania z tytułu np. wypadku zostana zamienione na pieniądze) w pionieer investmens polska. Widamo co zrobił Maddoff, ale co będzie z tą kasą? Mam ją zabierać? Fundusz założyłem niedawno, 15 mc temu, wpłaciłem już pow. 8000 pln, a wartość rachunku mam niecałe 4000 pln. :-((((. No cóż, zdaję sobie sprawę z długofalowości, ale czy macie inne lepsze pomysły na założenie jakiegoś dobrego programu dla dzieci?

Pozdrawiam
Krzysztof
Wyświetlaj:
Pilsener / 2008-12-15 15:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pionieer bym natychmiast wywalił - dlaczego akurat ten fundusz? Wyniki ich funduszu polskich akcji są wręcz fatalne, do tego pobierają dużą prowizję za zarządzanie - nie polecam. Dziwię się, że ktoś trzyma coś takiego, BPH dynamicznych czy inne cuda.
blue333 / 2008-12-16 14:32
shit, teraz jak go wywalę to 50% straty na środkach, które włożyłem. Może za 2 - 3 mc? Niech jednostka podniesie się, tylko żeby nie p****...ło wszystko po aferze Maddoffa.
roobertt / 2008-12-15 14:50
Są bardzo ciekawe rozwiązania typu Skandia (większość osób na tym forum ma) lub Aegon czy AXA własnie dla dzieci czy na prywatną niezależną emeryturę. Mogę pomóc, doradzić 500773067
robert:) / 83.142.122.* / 2008-12-15 14:48
Są bardzo ciekawe rozwiązania typu Skandia (większość osób na tym forum ma) lub Aegon czy AXA własnie dla dzieci czy na prywatną niezależną emeryturę. Mogę pomóc, doradzić 500773067
FIFKA / 213.158.199.* / 2009-01-07 23:45
Aegon mialem 4800 a po 2lataCH 2800 NIE POLECAM!!!!
Partner GDF / 83.18.78.* / 2009-01-08 12:41
Pewnie ci ktoś źle doradził albo nie umiesz czytać umowy. Ja kupiłem produkty inwestycyjne , Skandji Axa i Aegon i mogę powiedzieć jako właściciel że Aegon jest najbardziej elastyczny wśród firm inwestycyjnych. Ma bardzo ciekawy produkt o nazwie Bessa który działa na spadkach giełdowych. Za ostatni rok ma coś ponad 15 % zysku. Ponadto sprawdziłem na stronach Komisji Nadzoru Finansowego że w zebranej składce jednorazowej za 2007 rok jest liderem. Pomyśl dlaczego ludzie z pieniędzmi idą właśnie do Aegon. A druga sprawa większość produktów inwestycyjnych można kupić nie tylko w Skandii axa czy Aegon ale i w bankach czy biurach maklerskich itd... i są to produkty powtarzalne tzn. tą samą Arkę możesz kupić wszędzie tylko na rużnuch warunkach. Natomiast przypomnijcie sobie dlaczego te produkty mają określone ograniczenia. Bo w takiej sytuacji która miała miejsce na giełdzie w zeszłym roku każdy kierujący się impulsem poszedł by i wyciągnął pieniądze z obiegu. Co w konsekwencji dało by jeszcze większy spadek na giełdzie. A przecież nie oto chodzi . Co by się stało gdyby każdy pracujący miał dostęp do swoich pieniędzy które odkłada w II filarze. A to że w sytuacji głoszonej przez mediach typu krach , recesja czy kryzys 90 % by wypłaciła i od razu przejadła kupując np nowy samochód. A przecież nie oto w tym chodzi by za 20 lat 90 % społeczeństwa korzystała z pomocy socjalnej. A przecież ktoś musi na to robić!.
Moja rada: Jak nie rozumiesz idei funduszy nie pchaj się w nie do puki nie zaakceptujesz zasady ich działania i nie pogodzisz się z ewentualną stratą.
Ale na boga ludzie odkładajcie chodź by po 30 -60 czy 100 zł miesięcznie . Bo przecież od 20 lat mamy kapitalizm a w tym systemie nikt nikomu za darmo nic nie da. A niektórzy z nas za 20 czy 30 lat będą biednymi schorowanymi i nikomu nie potrzebnymi starcami wykorzystanymi przez transformacje która z resztą jak każda była dla ogółu społecznego i mojego pokolenia bezlitosna.
egon mialem 4800 a po 2lataCH 2800 NIE POLECAM!!!!

kiewus@poczta.onet.pl / 88.199.134.* / 2009-01-22 20:22
jestem doradcą AEGON i zprzyjemnością przybliżę plusy i munusy inwestowania w tego typu produkty. kiewus@poczta.onet.pl
profusek / 91.199.246.* / 2008-12-29 14:56
Pewnie masz multiagencje i sprzedajesz wszsytkiego po trochu dla mnie to nie agent ale łapacz klientow, już sie na takiej firmie wylozylem - masz agenta tylko jak podpisze to go juz nie zobaczysz, nie ma to jak isc do konkretnej firmy ubezpieczeniowej co ma te produkty a nie lasic sie na dodatkowe promocje jakie daje agent ze swej prowizji aler potem cie juz nie pamieta i nie kontaktuje sie z toba. przypomnij sobie jak bylo z ofe w 1999 - do mnie po dzien dzisiejszy z pewnej firmy tego typu nie pojawil sie do dnia dzisiejszego.
naska / 2009-02-26 00:45
Najwyrazniej nie trafiles na doradce ktory dba o klientow i nie musi sie za nimi uganiac tylko jak napisal Kiewus klienci sami sie zglaszaja z referencji.Fakt duzo nie uczciwych doradcow leci na kase trzeba tylko wyczuc kto jest tym uczciwym. Bo nie sztuką jest wziąć prowizje i zniknać i dalej nas nic nie interesuje .Wlasnie takim uczciwym ciezko teraz jest wyrobic dobra opinie bo tych zlych jest tyle ze to nie alda zadanie ale jest grupa Vip ktora temu zadziala :) ....to sama przyjemnosc jesli klient jest zadowolony z naszych uslug i poleci nas innym osoba. Zycze wszystkim abyscie trafili na tych uczciwych DORADCOW =).
kiewus@poczta.onet.pl / 88.199.134.* / 2009-01-22 20:24
na szczęście nie wszystcy agenci tacy są, tylko że w większości przypadków ci "prawdziwi" nie naganiają klientów, a klienci zgłaszają się do nich z referencji.
expresik / 194.200.70.* / 2008-12-15 15:42
Akwizytorom dziekujemy, są także rozwiązania, gdzie nie musisz placić "doradcom" Sprawdź ofertę mBanku
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy