Forum Forum inwestycyjneFundusze

Gdzie zainwestować 10000zł?

Gdzie zainwestować 10000zł?

magic_100 / 2007-11-26 20:34
Mam problem.Uzbierało mi się 10000zł.Gdzie mogę ulokować te pieniażki?Myslę o jakims "spokojnym" funduszu.Nie znam się wcale na tym,dlatego proszę o radę.
Z góry dziękiuję.
Wyświetlaj:
krzysiek29 / 2007-11-28 11:29 / Uznany Gracz Giełdowy
na obecna sytuacje proponuje konto oszczednosciowe lub lokate zadne fundusze
cortez / 2007-11-28 11:03 / Bywalec forum
dużo zależy od długości Twojej inwestycji i poziomu ryzyka jakie jesteś w stanie zaakceptować. Jednak jeśli myślisz o "spokojnym" funduszu, to znaczy że masz raczej awersję do ryzyka;) Polecam Ci fundusze stabilnego wzrostu, obligacji, pieniężne, chociaż zysk z nich bardzo przeciętny, to jednak uważa się je za bezpieczniejsze. Tak jak Ci tu radzą możesz skorzystać z dobrodziejstw parasoli (np. Skarbca, Uniona, AIG, ING...) i jak stwierdzisz że jednak jesteś w stanie podjąć większe ryzyko, zmienić w ramach parasola na np. fundusze aktywnej alokacji, zrównoważone, a nawet akcyjne.
zbig125 / 2007-11-26 21:03
Na początek proponuje 60% w obligacje , pozostałe rozłożyć na fundusze stabilne parasolowe.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy