Forum Forum prawnePracy

gdzie zlozyc skarge na staz z urzedu pracy??

gdzie zlozyc skarge na staz z urzedu pracy??

tinka / 2013-04-10 09:30
jestem na stazu z urzedu pracy w pewnej firmie, nie podoba mi sie tam, ludzie mnie albo olewaja, albo sa dla mnie nieprzyjemni, niczego sie nie nauczylam, nikt nie zadnych zadan nie powierza, jak tak ma wygladac staz to ja dziekuje, gdzie moge zlozyc skarbe do urzedu pracy, do PIP-u czy moze do dyrekcji tejze firmy?
Wyświetlaj:
manualna / 37.128.15.* / 2017-06-07 15:14
Staż można przerwać, jeżeli mamy we wniosku napisane, że jesteśmy zatrudnieni jako technik prac biurowych a pracodawca każe nam sprzątać, robić jedno i to samo zadanie np. pisać jeden protokół zniszczenia np. a nie mamy dostępu do ksera i innych prac biurowych, pracodawcy często wykorzystują staże do najgorszych robót takich, które nie chce robić nikt inny trzeba uzbroić się w cierpliwość zadawać pytania i pokazywać, że się chce pracować ma się różne talenty, być miłym dla każdego.
Możesz też znaleźć sobie prace i zrezygnować ze stażu, ale e w papierach ci nic o stażu nie zostaje,(jest coś takiego jak sprawozdanie ze stażu) jest to dokument, który sama piszesz a pracodawca ci się pod tym podpisuje.
Jak zrezygnujesz że stażu znajdując sobie prace to nie masz zadanej wzmianki o tym stażu i twój trud ranne wstawanie i użeranie się z ludźmi pójdą na marne.
Pomijając, że trudno znaleźć prace będąc normalnie na etacie nie jest taki prosty.
Moim zdaniem staż lepiej ukończyć.
W miarę miło i sympatycznie zwłaszcza, że jest to czas, za który nijak się nie odpowiada trzeba być tylko punktualnym a to, że np. zawiesisz przez pomyłkę produkcje na cały dzień nie ma znaczenia proponuje ci zmianę podejścia zacznij się tam dobrze bawić,
Moja rada lepiej wziąć staż jak najpierw na 3 miesiące pracodawca się wtedy bardziej stara by zachować darmowego pracownika i by taki ktoś przedłużył sobie staż o kolejne 3 miesiące.
szklarek / 2017-06-07 18:19
1. przerwanie stażu, nawet z utratą statusu bezrobotnego NIE oznacza braku jego dokumentacji, bo okres pobierania stypendium stażowego jest wykazywany na zaświadczeniu PUP. Wchodzi ten okres przecież do stażu pracowniczego - art. 79 ustawy o promocji zatrudnienia.

2. W czasie stażu stażysta nie jest na etacie
3. Nie ma możliwości 'przedłużania' stażu. Umowa PUP z pracodawcą -organizatorem i skierowanie bezrobotnego z góry opiewają na dany okres. Kolejny byłby ...kolejnym stażem. A zgodnie z par. 1, ust. 3 przytoczonego w tym wątku przeze mnie 4 lata temu Rozporządzenia nie ma możliwości odbywania ponownie stażu u tego samego pracodawcy na tym samym stanowisku.
yarecck / 195.95.164.* / 2013-04-10 12:16
jak ci sie nie podoba, to może zastanow się czy pretensje kierować do urzedu, czy do siebie. z tak fatalnym nastawieniem możesz tez przejść na wlasną dzialalnośc - trochę inicjatywy, ryzyka, zachrzanu i sukces gwarantowany...
syras / 2013-04-10 10:47
do PUP-u zglos, ja tak zglosilam i zmienili mi miejsce odbywania stazu, po co sie meczyc jak cos innego mozna robic przez ten czas
szklarek / 2013-04-10 10:15
DO PUP. Staż jest organizowany na podstawie umowy starosty i pracodawcy, ale w sensie 'technicznym' w imieniu starosty to PUP jest właściwym podmiotem.

Na podstawie wysłuchania, obu stron i ew. kontroli może być taka umowa nawet zerwana, staż przerwany.

Podstawa - par. 9

Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 20 sierpnia 2009 r. w sprawie szczegółowych warunków odbywania stażu przez bezrobotnych

Najnowsze wpisy