Forum Forum inwestycyjneFundusze

Generali, Skandia czy mBank ?

Generali, Skandia czy mBank ?

jalcia / 212.2.100.* / 2007-06-19 12:02
Proszę o poradę!!!!!!!!!! którą firmę polecacie? Nie chcę w ślepo zainwestować moich ciężko zarobionych pieniędzy :-) !!!!
Wyświetlaj:
FlyMan / 82.160.245.* / 2007-06-24 19:03
Polecam Skandie. Sam inwestuje i jestem bardzo zadowolony. Zainteresowanych kupnem prosze o kontakt pod adresem muchatomek@wp.pl

Pozdrawiam
analityk / 2007-06-23 23:22 / portfel / Bywalec forum
dam Ci prostą radę:
jestem przedstawicielem AEGON-u i to co tu czytam to zwykłe i śmieszne przepychanki ,
wszystkie firmy mają podobne produkty różnica polega na tym jakie poniesiesz koszty i jak szeroki wachlarz funduszy masz do wyboru, a co najważniejsze jak będzie wyglądał serwis obsługowy twojego rachunku ,
jak czytam że ktoś tam ma rewelacyjny produkt to mnie poprostu bawi - niestety nie ma czegoś takiego. na ogół wszystkie firmy zobowiązane są podać koszty w momencie podpisywaniu wniosku czy też umowy .
a jeśli taki wniosek podpiszesz to poproś o ksero wszystkich stron i każ go parafować osobie zawierającej z Tobą umowę tak aby nie mógł bez twojej wiedzy dopisać załączników mówiących o kosztach. W AEGON-ie takowy załącznik, stanowi integralną część umowy , dostajesz kopie więc ksero jest zbędne .
Zyczę udanego wyboru
oneprofit / 2007-06-23 21:09
Są jeszcze dwie ciekawe tego typu : AEGON i AXA
mikolajk / 83.16.54.* / 2007-06-20 13:52
Przede wszystkim: jesli nie znasz się na bardzo dobrze na inwestycjach, to znajdź sobie doradcę finansowego. Przypuszczam, że wszystkie wymienione przez Ciebie firmy oferują dobre produkty, które dają dostęp do wielu dobrych funduszy inwestycyjnych. Ale potrzebujesz kogoś, kto zaopiekuje się Twoją inwestycją, pomoże Ci wybrać odpowiednie fundusze (dostępne w każdym z tych produktów). Inaczej za chwilę dołączysz do zaszczytnego grona forumowiczów z supermarketu funduszy inwestycyjnych czy innych polis inewstycyjnych pytających codziennie o to w co mają włozyć swoją kasę.
jerzy / 2007-06-20 14:11
tak naprawde to nie ma znaczenia.
bo i tak wyboru inwestycji dokonujesz TY.
Skandie, Aegony, mBanki, Multibanki, Generali, Compensy sa tylko "terminalami" przez ktore przechodzi Twoja kasa do poszczegolnych funduszy.
Roznica miedzy nimi to:
a/ cena za to, ze to oni zawieraja umowy z funduszami za Ciebie
b/ oferta funduszy, i.e. funduszami, z ktorymi zawarly umowe
c/ forma - Skandia to ubezpieczenie, podatek Belki placisz po 15 latach; w mBanku Belke placisz przy kazdej konwersji
d/ karami za zerwanie umowy (od braku kar do duzych kar)
raka / 83.19.86.* / 2007-06-19 18:22
Regulamin forum
WIT / 2007-06-20 00:52 / Bywalec forum
polecam jak najbardziej mBank. Mam tam konto caly czas dokupuje jednostki fund. i jestm zadowolony Pozdrawiam
mariac / 2007-06-19 12:50
Witam!
Chcesz zainwestować jednorazowo nieco więcej, czy systematycznie mniejsze kwoty?
Jaki jest cel i horyzont czasowy inwestcji (ile lat)
Bez takich podstawowych informacji nic mądrego nie da sie napisać
matiko / 80.55.19.* / 2007-06-19 13:27
jalcia ja rowniez szukam funduszu gdzie moge powiezyc swoje pieniadze.
Sprawdzalem juz Skandie - i zabardzo mi nie podeszla , nie wiem czy byla to wina sprzedawcy - jakos kiepsko sprzedawal swoj produkt, nie dostalem odpowiedzi na swoje podstawowe pytanie kiedy moge wyjac pieniadze ile mnie to kosztuje, jaka prowizja itp..
Ja aktualnie interesuje sie produktem Generali jest to nowosc na rynku - maja wlasne fundusze jak rowniez portfele polskie i zagraniczne jest w czym wybierac - łącznie jest okolo 25 dosteponych opcji inwestycyjnych.
Moze ktos wie cos wiecej bo ja tez dopiero sie ucze co i jak.
radziej / 2007-06-19 18:14 / Bywalec forum
Matiko, idz chłopie do tego generali i sie wypytaj a potem nam tu opowiesz co to za oferta, a jak trafisz na oferte tej jakosci co trafiles w skandi to popros o innego doradce-nauczyciela. wiesz co, jeszcze inaczej, ja mysle tak, idz tam i pytaj tyle az sie dowiesz tego czego chcesz sie dowiedziec (najlepiej rob notatki) a nie dajesz sie zbyc po 5 minutach bo koles nie ma czasu dla kolejnego ziomka na tłumaczenie tego co sprzedaje. a jak wrocisz do domu z oferta to porownaj z tym co jest w necie i prospektach, czasami bowiem zdarza sie ze pan lub pani w placowce sprzedaje co innego niz ich firma i wcale o tym nie ma pojecia, po prostu niedouczenie, luka w systemie. pozdrawiam serdecznie.
tomaszek84 / 62.233.139.* / 2007-06-20 11:44
generali w sumie dobry produkt hehe wczoraj mialem z niego szkolenie:) ma kilka bardzo fajnych portfeli modelowych w skład których wchodza dobre produkty! Jalcia ale jak chcesz znac warunki skandii generali compensy czy aegony napisz do mnie a postaram ci sie pomoc. ja w sumie polecam compense ale na temat scandii czy innych produktów tez jestem w stanie sie wypowiedziec poniewaz sam sie tym tez interesowalem!
Krzysztof N / 213.134.160.* / 2007-06-20 22:55
skandia ,aegon czy mbank to wszystko sątylko tzn nakladki na fundusze ,te firmy nie mają swoich funduszy tylko są platformami ,które sobie pobierają dodatkowe opłaty z tytułu pośredniczenia między klientem a danym funduszem .Polecam tylko bezpośrednią umowę z danym funduszem inwestycyjnym .Tylko przy takim rozwiązaniu będziemy znać wszystkie opłaty i nie będziemy mieć żadnych ograniczeń co czasu zbywania jednostek funduszu .Pozdrawiam Krzysztof N
Egzorcysta / 2007-06-24 02:55 / portfel / "Farciarz na giełdzie"
mBank nie pobiera oplat.
izpat / 83.24.152.* / 2007-06-21 00:00
KrzysztofN - czyli rozumiem ze skandai itp to sa kolejni posrednicy??????
A oferta np. nowego funduszu Generali to pierwsza ręka - myśle tu o kosztach prowizji i le strace. W przypadku Generali ponoc ich prowizja jest minimalna czy nawet jej nie ma jest wliczona w jakies koszty - wiecie cos o tym???? no i to nie jest kolejny posrednik to raczej wielki gracz na rynku Ubezpieczen wiec tutaj rowniez powienien sie liczyc.
tomaszek84 / 62.233.139.* / 2007-06-22 14:03
moze i krzysztof N ma racje co do pośredniczenia ale wezcie pod uwage ze przy zwyklym funduszu ty sam sie martwisz o swoje pieniadze a przy compensie czy skadii martfi sie o to firma posredniczaca... a to jest duzy plus dla inwestujacych. Jeśli chodzi o generali to oni maja swoje fundusze którymi sami bezpośrednio zarządzają! jest u nich dostęp do konta przez internet gdzie mozna zmieniac fundusze polisy itp. jesli chodzi o opłaty to podobnie jak w aegonie! plus jest taki ze w przypadku OFE zawsze plasuje sie na miejscach w p[ierwszej 4 od dobrych kilku lat wiec to raczej dobry znak...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy