Forum Forum finansoweKredyty

Getin Bank - uwaga firmy!!!

Getin Bank - uwaga firmy!!!

marsjanin68 / 2010-05-01 12:42
Witam i ostrzegam wszystkie firmy przed tym pseudobankiem, zwłaszcza firmy chcące zawierać umowy kredytowe "pod kontrakt". Od pół roku "atakowano" nas telefonami i propozycjami "wspaniałego" kredytu. Po naszej decyzji i rezygnacji z usług innych banków nastąpiła normalna procedura czyli sprawdzanie dokumentów, sprawdzanie firmy itp . Trwało to podejrzanie długo, no ale cóż , zdarza się. Jednym ze sprawdzanych dokumentów była umowa kontraktu , który miał być zastawem kredytu. Kredyt prosty w formie czyli część zapłaty za faktury z kontraktu inwestor przelewa na konto banku a bank część tej kwoty zatrzymuje na spłatę kredytu a resztę przekazuje naszej firmie. Następuje dzień podpisania umowy...podpisujemy.... i okazuje się , że aby uruchomili środki, potrzeba jeszcze jednego zaświadczenia,konkretnie z US, chociaż mamy aktualne....załatwiamy lecz trwa to trochę. Po dostarczeniu tego papierka okazuje się , że jeszcze trzeba dostarczyć jeden świstek od inwestora...załatwiamy w trzy godziny.....czekamy.
Chcę tu podkreślić, że umowa jest podpisana a w rozmowach telefonicznych wszyscy mówią , że jeszcze chwila i środki zostaną uruchomione. Ta chwila trwa blisko 2 tygodnie.
[b]A TERAZ UWAGA!!!!! W między czasie wpływają środki od inwestora czyli zaczynamy spłacać nie uruchomiony kredyt . Jaja :D .
Efekt: nie mamy kredytu, nie mamy własnych pieniędzy bo blokuje je bank.[/b] :lol: :lol:
Zaczynamy się niecierpliwić i wydzwaniać. Okazuje się , że nikt nic nie wie. Pani która nas "prowadzi" twierdzi , że wszystko ok,księgowa , że ma kredyt zablokowany a pan dyrektor bełkocze do telefonu p******* po czym przestaje odbierać. Firma nasza traci płynność finansową.
Zaczynamy błagać o jakkolwiek informację i dowiadujemy się, że dokumenty po raz kolejny poszły do pani analityk a ta pani zagubiła gdzieś opinię prawnika więc zwróciła się do niego jeszcze raz :D . Tragifarsa!!!
Czekamy gryząc paluchy, telefony od kontrahentów, dostawców się urywają , wszyscy chcą wiedzieć kiedy będą pieniądze.
A teraz finał:
Odpowiedź z banku brzmi....... kredyt nie zostanie uruchomiony.....powód.....prawnikowi nie podoba się zapis w umowie między naszą firmą a inwestorem. TO nic , że mieli i wałkowali tą umowę kilka miesięcy....to nic , że umowa kredytowa podpisana....to nic , że jeszcze wczoraj wszystko było ok.
Firma na skraju bankructwa, kontrakt zagrożony.
Wszystkim, którzy chcą położyć własną firmę polecam romans z tym bankiem a zwłaszcza z ich krakowskim oddziałem. Takiej niekompetencji i drwiny z klienta nie spotkałem jak długo prowadzę firmę.
Wyświetlaj:
zbyma / 89.67.174.* / 2015-02-19 18:45
Uwaga na Getin Leasing.
Miałem sytuacje podbramkową, padło mi auto. Diler zaproponował szybką transakcję, zostawiam stare w rozliczeniu, biorę nowe, które stoi w salonie. OK. Nie mam tak od razu kasy, więc leasing. Propozycja na Getin Leasing, bo współpracują z dilerem. Sprawdzam - ok. 107 -109 %, OK biorę. Szybko dokumenty, faktury, umowa... i nie policzyłem. Głupota moja, zaślepienie, pośpiech, wiara w rzetelność banku, zaufanie... nie wiem. Podpisałem, a potem policzyłem. Wyszło blisko 130%. Telefony, spotkania (po wielu próbach, ba nie mają czasu, nie ma konsultanta itp.), pisma, prośby o renegocjacje... NIC !!!... Odpowiedź wprost bezczelna, że w zasadzie nie powinienem dostać tego finansowania, a tak w ogóle to "widziały gały co podpisywały". No i racja. Trafili frajera i niech spada i płaci. Zastanawiam się, czy jest jakaś szansa na wymuszenie zmiany stanowiska banku. Czy może skierować sprawę do KNF. Minęło tylko 4 miesiące od podpisania umowy. Na razie kumuluję środki na wykup za gotówkę, bo to w każdym układzie będzie taniej.
Niemniej NIE POLECAM Getin Leasing. Później dowiedziałem się, że wiele ludzi nie korzysta z usługi tego banku, proponowanej przez dilera, a podpisuje umowy z innymi.
Zgadzam się z opiniami na forum, że daleko od nich.
kredytpolska / 2014-10-25 10:32
W razie sporu z instytucją finansową konsumenci mogą liczyć na pomoc miejskich lub powiatowych rzeczników konsumentów czy organizacji pozarządowych - Federacji Konsumentów, Stowarzyszenia Konsumentów Polskich. Bezpłatne porady udzielane są również pod numerem telefonu 800 007 707.
fafiX / 89.174.119.* / 2010-05-01 16:15
tak to jest jak sie chce prowadzic interesy z takim dziadostwem, w koncu niejaki pan Cz. firmuje ten bank. to dziwne, ze tak postepuja?
chyba niebardzo!
buzzer / 188.147.236.* / 2014-10-24 08:41
nigdy z GB, nigdy !!!
RENAWE1 / 2012-06-10 12:36
KWARTALNY PROFIT GETIN BANK -jak wrobic klienta w inwestycje a przedstawic jako lokatę...

Getin bank ''kwartalny plus'' ''kwartalny profit plus''kwartalne zyski''
plan regularnego oszczedzania''to jedno wielkie oszustwo .
Doradcy przedstawiaja ten produkt jako lokate !!!!!
Doradca kłamie wciska kity ze po 6 miesiacach mozna wycofac całosc zainwestowanej kwoty ....kłamstwo!!!
Klient nie otrzymuje informacji o prawdziwych warunkach umowy nawet na pytanie czy moge cos stracic???-absolutnie nie...po 6 m wyciagnie Pan pieniadze plus zysk wiekszy niz na zwykłej lokacie.
Ukrywaja ,nie wreczaja dokumentow przedstawiajacych opłaty za zarzadzanie .
Słyszalam o opłacie 2 % w skali roku w innych bankach ale o 4,995 % co miesiac to juz kradziez w biały dzien.
Jak sprytnie skonstruowali umowe ze klient tabelki z kosztami za zarzadzanie nie widzi a co lepsze wogole jej nie otrzymuje choc podpisuje na zalaczniku nr 1 ze zapoznał sie z warunkami umowy.
Oszustwo bo jako jedynymi opłatami jakie wciska doradca jest zalacznik nr.1 z tabela o opłatach za wczesniejsze wyjscie z produktu czyli przed upływem 6 m i innych dokumentow nie ma i ze ta tabelka tylko obowiazuje.Po 6 m jak kłamia doradcy wypłacic mozna wszystkie pieniadze.
Osoby oszukane przez doradców gotowe do przystapienia do pozwu zbiorowego przeciw Getin Bank i Open Life TU Zycie SA prosze o kontakt .
renawe@wp.pl
prosze wejsc na strone www.wrobieni.org i dolaczyc do grona walczacych o swoje ciezko zarobione pieniadze .

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: