Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Giełda dyskontuje przyszłość, a nie przeszłość

Giełda dyskontuje przyszłość, a nie przeszłość

Wyświetlaj:
janlew / 2009-04-03 22:49 / portfel / Tysiącznik na forum
"Skoro rynek giełdowy dyskontuje przyszłość, a bezrobocie jest obrazem przeszłości to w dłuższym terminie rynek pracy ma znikomy wpływ na wyceny akcji".

Nie ma to jak manipulowanie faktami w zależności od wykresów na giełdzie. Jak spadało to ci sami anale pisali, że to przez złe dane z rynku pracy. Wtedy były ważne. Teraz już nie są. Jak za chwilę zacznie znowu spadać (a zacznie) to wtedy znów się okaże, że to przez dane z rynku pracy. I tak w koło Macieju, rzeczywistością można dowolnie manipulować pod ruchy na giełdzie i te same fakty interpretować na sprzeczne sposoby.

To samo money.pl nie cały miesiąc temu:

"Jak donosi BBC firma Manpower przeprowadziła badania, z których wynika, że więcej przedsiębiorstw zamierza zwalniać niż zatrudniać ludzi w II kwartale 2009 roku".

http://news.money.pl/artykul/kiepskie;prognozy;dla;usa;firmy;chca;zwalniac,205,0,433613.html

I teraz komentarz obiektywny: skoro firmy będą coraz mniej zatrudniać w II kwartale tego roku to logiczne jest, że - wbrew temu co pisze Bugaj - "w dłuższym terminie rynek pracy ma znaczący wpływ na wyceny akcji".

Mniej ludzi pracujących to gorsze wyniki spółek a tym samym gorsza wycena ich akcji. Proste jak drut.

Ale w sumie wiem czemu anale tak piszą jak Bugaj wyżej. To oczywiste, wierzą oni w tzw. teorię rynku efektywnego, że cała prawda o gospodarce jest widoczna na wykresach. A to oznacza, że jak rynek rośnie lub odwrotnie, to trzeba fakty dopasować tak do teorii, aby wszystko grało. Tylko w tym wypadku ta teoria jest błędna - rynek wcale nie zawiera w swych wykresów prawdy o gospodarce. Gdyby tak było to nie mielibyśmy gwałtownych korekt, tylko rynek dokoywałby rzadko kiedy ruchów. Tak oczywiście nie jest.
xxxxl / 83.10.240.* / 2009-04-04 22:36
kto Ci powiedział, że giełda dyskontuje przyszłość ?

myślisz, że giełda Ci powie:
za 3 miesiące z Twojego rachunku nie zostanie nic
vision69 / 83.238.239.* / 2009-04-04 10:49
Tylko Pani Kasia jest warta poczytania, a zarazem miło się patrzy, reszta zgrai pisze pod fundusze inwestycyjne, lub pod własną chorągiewko wą wizje. Jak szybko jedziemy w gorę tak szybko będziemy spadać, z drugiej strony to REWELACYJNY czas na zarabianie poprzez spekulacje :)
jb3432123 / 78.8.130.* / 2009-04-06 06:33
Pani Kasi to ja już czytać nie mogę. Jak giełda idzie do góry to komentarz mówi że to wbrew logice. Jak idzie w dół to komentuje że tak ma być i że jeszcze musi spadać.
Jak dla mnie jej komentarze zawsze są takie same, ma być żle, a to że giełda idzie kolejny raz do góry to się daje wytłumaczyć emocjonalnym podejściem iwestorów.
janlew / 2009-04-04 12:53 / portfel / Tysiącznik na forum
>Tylko Pani Kasia jest warta poczytania

A wiesz, że to samo niedawno napisałem na money.pl w jakimś komentarzu. Kasię Siwek czytam na tym portalu od początku bessy i ona jako jedyna wtrafiła z długoterminowymi prognozami, podczas gdy wszyscy inni anale tylko wiecznie zaklinali na wzrosty. A im więcej zaklinali tym bardziej i tym dłużej spadało. Kasię Siwek można brać na serio jako dość dobry zwiastun tego co będzie, resztę anali czytać tylko dla zabawy, lub w ramach studium psychologicznego, co by uczyć się jak ludzie nieostrożnie ulegają zwodniczym wahaniom rynku, zamiast mimo tych wahań wyciągać logiczne i słuszne wnioski.
aka.m / 83.242.94.* / 2009-04-04 20:12
Pani Kasia zawsze pisze o spadkach wiec moze dlatego trafila w besse? :D
bubba lu / 91.94.159.* / 2009-04-03 21:05
znowu te oklepane slogany o pociągu na północ, pomijając już fakt, że jedzie on tam od 2 lat i tak jakoś dojechac nie może, xelion powinien nieco odświeżyć pracowników, ciągle ci sami balladziarze tam pracują:)
Grabs / 83.5.212.* / 2009-04-03 17:41
Ale bzdurne te wszystkie komentarze, czytelnicy: wystarczy spojrzeć na wykres, zajmie wam to 5 sekund zamiast 5 minut czytania komentarza, a wnioski dokładnie te same.
I po co to pieprzenie o Ameryce? Wiem że przeciętny Polak jest pupilkiem Amerykańca, ale może nie obnośmy się tak tym, co?
waldi_ / 82.177.55.* / 2009-04-03 18:00
No właśnie, giełda przyszłość, analitycy o przeszłości
szklanka do połowy pusta ;) / 81.190.219.* / 2009-04-03 20:39
Teraz coś z future - a jeśli Korea wystrzeli to swoje cuda do góry, Japonia p*********** w nie swoim cudem, także lecącym do góry, czy mwkurzy Kima i jego kompanów, którzy użyja innej broni, czy wtedy nastroje się poprawią?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy