Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Giełdy: Krach wisi w powietrzu

Giełdy: Krach wisi w powietrzu

Money.pl / 2008-03-17 11:18
Komentarze do wiadomości: Giełdy: Krach wisi w powietrzu.
Wyświetlaj:
blondynka leb jak sklep / 86.136.173.* / 2008-03-22 16:36
jak gielda dobrze spadnie i nie da rady sie podniesc, bo o to chodzi, to se ja ktos tanio zakupi, jak zreszta wszystko w Polsce,tylko Polacy musza w swoim kraju kupowac marne mieszkanka za ciezke pieniadze i tez o to chodzi, teraz tylko dokrecic petelke na szyji poprzez procenty, zdolowac taka gielde i inne i p-rzejac.
Pajchiwo / 2008-03-22 17:41 / Tysiącznik na forum
heh - nie przesadzajmy.
To, że na naszą giełdę ma wpływ stan gospodarki i DJ nie podlega dyskusji.
Wobec czego spójrzmy na Twoją wypowiedź od strony praktycznej.
Jaka organizacja na świecie ma taki potencjał, żeby spowodować tak silne problemy gospodarcze w USA, żeby te z kolei odbiły się na GPW, co doprowadzi do jej niższej ceny przy zakupie?
To jest bez sensu - koszty są o wiele większe niż zyski a w dodatku skutki takich posunięć są trudne lub niemożliwe do kontrolowania.
A potężne koncerny międzynarodowe (bo inne organizacje nie są w stanie tak zadziałać na gospodarkę USA) wolą stabilizację i kierowanie się rachunkiem ekonomicznym...

A co do mieszkanek - to przecież możesz sobie wybudować własny, porządny dom.
Przy tym na dodatek pewnie taniej - choć wolniej.
Nie ma przymusu kupować tego co Ci nie pasuje.
466356255 / 217.42.17.* / 2008-03-17 17:49
a niedlugo polski zloty oszaleje i np pier...olnie w stosunku do funta bryt. 1:10 i zaplacisz czleku za funta 10 zelotych i siem nie pozbierasz i w ten sposob cwani angole odbiora sobie to co im jemigranci zabrali, nie wierzysz ? to sie przekonasz wkrotce a jak masz leb na karku to kupisz funty i sie bedziesz smial :) pozdrawiam tych co mysla logicznie i nie daja sie d....
financial people Londek UK / 81.153.155.* / 2008-03-23 20:29
co im zabrali imigranci tacy z Polski, imigranci z Europy Wschodniej sa platnikiem netto podatku w wysokosci ok. 5 mln funtow rocznie (poczytaj w archiwach BBC).nie licze juz Vat-u, zakupow towarow i uslug, nieruchomosci itd itd coraz mniej Polakow juz inwestuje w Polsce, coraz wiecej w UK.
Amigo11 / 2008-03-17 18:15 / SAMA PRAWDA
P*****.LICIE HIPOLICIE
guru11 / 80.144.0.* / 2008-03-17 15:49
to dopiero poczatek globalnej recesji i spowolnienia gospodarczego.
rty / 83.7.106.* / 2008-03-17 14:39
A ja prognozuję, że będzie silne odbicie, może nawet jutro!!
Marzyciel / 2008-03-17 18:10 / portfel / Weteran 07/08
mozesz prognozawoac a i tak spadki nadchodza :)
wero / 83.24.155.* / 2008-03-17 11:18
Jeszcze tylko tego rodzaju straszenia potrzeba maluczkim, żeby nieszczęście sprowokować!..
Paweł.Satalecki / 2008-03-17 13:06 / Analityk Money.pl
Może się nie zrozumieliśmy - chodzi o krach instytucji finansowych, szczególnie tych w USA. Niekoniecznie krach giełdowy, bessa itd. Choć miałby on przecież ogromny wpływ na indeksy na całym świecie.
Proszę pomyśleć - Bear Stearns, jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie, ogłasza de facto, że nie ma pieniędzy. FED dwoi się i troi, żeby pomóc jemu i innym,mniejszym przecież, który były zależne od Bear Stearns. A gdyby tak jeden z wielkich banków u nas w Polsce - WBK, Pekao, PKO czy inny nagle zapowiedział, że pieniędzy nie ma, a inny musi go kupić, żeby w ogóle się nie posypało? Załóżmy jeszcze, że nasz potencjalny polski bank byłby jednym z największych na świecie...
Rozumiem, że po ostatnich słowach Prezesa Sobolewskiego, inwestorzy są wyczuleni na takie słowa, ale nie przesadzajmy także w drugą stronę.

Pozdrawiam!
kminek / 80.245.182.* / 2008-03-17 12:25
to co, ma pisać że będzie ostro rosło, żeby maluczcu pozwolili ci zarobić ? Tylko idiota zostaje na giełdzie z akcjami, których los zależy już tylko od laików maluczkich. Sztuką jest się wycofać nim to się stanie. A tych co tego nie zrobili i teraz błagają na forach o nie panikowanie zupełnie mi nieżal. Jeśli ktoś pakuje swoją kasę w giełdę w sytuacji gdy jej poziom zależy już ogromnym stopniu od dozorców, hydraulików i listonoszów, to jak może być nie szkoda takiego 'inwestora" ?
hydraulik / 83.168.106.* / 2008-03-17 17:12
Kminek... jesteś tak słaby jak Twoje analizy... Nie masz akcji biedaku? Nie stać Cię na straty? To chyba sam jesteś tym listonoszem :) Zajmij się czymś przez rok, a potem nie marudź, że za późno się rzuciłeś na przecenione rarytaski... Piszesz o panice jakbys sam teraz siedział w dziurawych skarpetach i gryzł paluszki w stresie... POWODZENIA ZA ROK
Marzyciel / 2008-03-17 18:11 / portfel / Weteran 07/08
jak cie stac na straty to bardzo dobrze bo na kims musze zarobic :)
kminek / 80.245.182.* / 2008-03-17 17:58
Moje analizy od 16 lat mnie nie zawiodły. Przez rok się czymś zajmę, bez obaw. A może wrócę wcześniej, jak uznam że już warto ? Zobaczę. I nie rozumiem dlaczego uważasz, że marudzę, przecież to wy marudzicie żeby paniki nie siać ? Dzięki za życzenia, choć ja bardziej wierzę własnej analizie a nie hydraulikowi.
gość / 87.105.249.* / 2008-03-17 13:36
no to masz chłopie racje,bo na giełdzie to tylko znawcy i smakosze ,finansowe rekiny i pare takich.Gosciu kae każdy może zarobić i każdemu wolno ją stracić .Myśle że w tej chwili nie jesteś "idiota" i żadnych akcji na GPW nie posiadasz. to cie powinno walić co tam się dzieje.
kminek / 80.245.182.* / 2008-03-17 14:23
Nie mam akcji istotnie. Ale nie wali mnie to co tam się dzieje. Obserwuję sytuację, spółki itd. Po prostu mnie te spadki nie dziwią, w moim przekonaniu będą znacząco większe i ja przez conajmniej rok zamierzam giełdy unikać. Natomiast dziwią mnie tacy jelenie, co to inwestorów zgrywają, a zostali z akcjami i błagają żeby nie panikować. Panika jest na giełdzie czymś normalnym, a przynajmniej naturalnym. Nawoływanie by jej nie było jest komiczne i żałosne.
Invest70 / 2008-03-17 14:43
Ktoś musi zostać z tymi akcjami. Nie da się ich umorzyć, a jedynie sprzedać. Czy Czarneckiego lub Karkosika można nazwać frajerami? Oczekujesz pochwał bo pozbyłeś się akcji, OK. Ale nie ubliżaj innym. Jeżeli miliony Polaków są w sposób pośredni lub bezpośredni właścicielami akcji to jest to ich wybór i należy to uszanować.
Adam222 / 77.88.184.* / 2008-03-17 20:44
Ci co mają akcje mają gwarancję dużego zarobku w przyszłości. A panikarze sprzedali ze stratą i nic nie zarobią bo się będą bali wejść ponownie w rynek. Dowodem na to jest stale przesuwany w dół poziom WIG20, który ich usatysfakcjonuje oraz przesuwany czas powrotu. Kupią akcje dopiero wtedy jak znowu będzie drogo.
MareczekJa / 2008-03-17 16:12 / portfel
ludzie, dajcie spokój , nie reagujcie na nieuprzejmości kminka. smutno czytać słowa takich agresywnych , niewychowanych ludzi.
Ja ładnie zarobiłem na akcjach , ale nie odważę sie nazywac idiotami innych ludzi bo nie wyczuli giełdy. Sukces na giełdzie nie pozwala nikomu na obrażanie.
Poleam kminkowi aby przypomniał sobie, że jest idiotą jak w przyszłości mu coś się nie uda.
kminek / 80.245.182.* / 2008-03-17 18:01
Uda się albo nie uda. Nie ma kozaków. Ale oznaką debilizmu dla mnie jest zostanie z akcjami, ktorych kurs zależy od frajerów. Bo wtedy jedyne co ci zostaje to klękać przed nimi na forum i błagać o spokój. To jest idiotyzm, bo to poniżające dla inwestora, nawet dla spekulanta. A że giełda jest nieobliczalna to mnie uczyć nie trzeba. I nie wszedłem tu by kogokolwiek obrazić, więc nie rozumiem oburzenia. Zdaje się, że uderz w stół a nożyce...
Adam222 / 77.88.184.* / 2008-03-17 20:45
A dupek znowu swoje.
kminek / 80.245.182.* / 2008-03-17 21:20
? Jednak nie najlepiej znosisz te spadki chyba. Inwektywy na wszystkie strony lecą od ciebie.
kminek / 80.245.182.* / 2008-03-17 14:54
OK. Czarodziej karkosik mnie nie interesuje akurat, ale np. Czarnecki po prostu prowadzi biznes. On nie handluje akcjami, więc przykład nie trafiony. Przykro mi, że ktoś kogo chciwość zaprowadziła na skraj zależności od hydraulików jest dla mnie idiotą. A nawoływanie by hydraulicy nie panikowali powoduje że jest wręcz żałosnym idiotą. Takie moje zdanie. Nie chodzi mi o obrażanie. I nie oczuję pochwał. Wystarczającą satysfakcją jest dla mnie stopa zwrotu którą osiągnąłem, i fakt że trafnie przewidziałem zachowanie giełdy.
hitek / 78.8.15.* / 2008-03-17 16:54
A może jednak Ty wyjdziesz na durnia?
Potencjał spadkowy polskiej giełdy prawdopodobnie nie jest już duży i chyba czas na poważne zakupy teraz, a nie za rok. C/Z na poziomie 12 przy dobrych perspektywach na najbliższe lata to brzmi nieźle. Nawet jeśli będzie globalna recesja (a prawdopodobnie do tego nie dojdzie bo udział USA w gospodarce światowej jest na to zbyt mały) to równająca do Europy Polska z całkiem sensownym rządem pozostanie jedną z tych w miarę szczęśliwych wysp gdzie recesji nie będzie, a tylko wolniejszy niż przedtem rozwój.
kminek / 80.245.182.* / 2008-03-17 18:04
Ja uważam, że prawdopodobnie jest spory. A na durnia nie wyjdę, bo zbyt późne wejście na giełde nie musi być durne. I piszę po raz milionowy już chyba, że durniem jest ktoś kogo chciwość zawiodła do sytuacji w której cena jego akcji zależy od widzimisie i stanu emocjonalnego jego sąsiada, dozorcy itd.
Adam222 / 77.88.184.* / 2008-03-17 20:50
Durniem już jesteś. Jak byś coś wiedział o giełdzie to byś wiedział, że na samym dole akcje z rąk słabych (twoich) przechodzą w silne ręce (moje). Czyli akcje od spekulantów przechodzą w ręce fundamentalistów. I to oni zaczną następną falę wzrostową. Poczytaj trochę...
kminek / 80.245.182.* / 2008-03-17 21:19
Potrafisz coś poza frustrującym ubliżaniem ? Ja swoje akcje sprzedałem w maju. I bynajmniej nie jestem spekulantem.
?? / 77.236.5.* / 2008-03-17 11:59
A skąd wiesz, że to Ty masz rację ?
Marcin71 / 212.160.202.* / 2008-03-17 11:26
No przecież od początku o to chodzi, prosty sposób na dużą kasę!
jb / 83.28.241.* / 2008-03-17 15:28
Teraz właśnie nadchodzi czas na mądrych inwestorów "z jajmi" a swoja drogą giełda nie jest dla amatorów bo oni zawsze będą owcami lub świniami. Pozdrawiam i zachęcam do releksji szczególnie tych którzy wiedzą , że giełda jest długoterminową strategią inwestycji
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy